Autor Wątek: Rynek DVD w Polsce  (Przeczytany 18924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vviking

dvd
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 13, 2004, 09:36:50 am »
oczywiscie ze dvd przebija divx pod kazdym wzgledem, zwlaszcza dzwiek jest zdecydowanie lepdzy (dts, dd 5.1). rynek dvd w polsce nie wyglada az tak zle (np QDVD), chociaz zdarzaja sie wydania wolajace o pomste do nieba. dystrybutorzy maja gdzies klienta i wypuszczaja okrojone wydania (Druzyna pierscienia bez dts!!!). ogolnie jestem zadowolony z polskiego rynku dvd, a i ceny az tak wysokie nie sa. pozdr.

Offline Błendny Komboj

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 20, 2004, 03:12:20 pm »
Jestem zadowolony z polskiego rynku. Ceny są coraz niższe (vide QDVD, promocje Warnera czy wznowienia Universalu - ostatnio w Media Markt kupiłem "Pojedynek na szosie" za 25 zł); obie wersje "Przylądka strachu" w jednym wydaniu - 39 zł) i płyty są nieraz tańsze niż kasety VHS. Jedyne, co mi się nie podoba to uboga oferta jeśli chodzi o klasykę kina europejskiego czy japońskiego, a także kino niezależne lat 70.i 80. - tu muszę często zaopatrywać się za granicą. Ale zmiana tej sytuacji jest tylko kwestią czasu (np. w listopadzie Myfly wydaje pakiet 11 filmów Felliniego), więc potrzeba trochę cierpliwości. Wkażdym rynek się rozwija, ceny spadają a to dobry znak.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline soldier

Divixy....
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 23, 2005, 09:18:05 am »
Witam!
Czy ogladacie divixy? lub ogladaliscie...tylko bez klamstwa,jakiegos szemrania ;) ja przyznam sie pierwszy choc mam DVD i preferuje orginalne filmy to nieraz mi sie zdarzy cos ogladnac...co o nich sadzicie...no zobaczymy..
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline Clayman_

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 23, 2005, 09:21:59 am »
ogladam
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Last Viking

  • Gość
Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 23, 2005, 09:43:03 am »
Tylko oryginały  ;)

Offline śmigło

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 23, 2005, 09:49:50 am »
pewnie, ze ogladam. co za problem ?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Maladie

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 23, 2005, 09:55:09 am »
Noc cóż. Przyznaje się, że oglądam (zaraz będą krzyki: Pirat! Pirat! I mnie zlinczują  :D )

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Raven

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 23, 2005, 06:40:35 pm »
Ale czemu pirat? Są oficjalne serwisy sprzedające filmy w formacie DivX, i to zwykle wczesniej niż pojawią się na DVD. I zwykle też taniej. Jesli chodzi o prackie Divxy to to jedyna metoda na obejrzenie niektórych filmów, które w Polsce w kinach pojawiają się z kilkuletnim opóźnieniem. Poza tym cóż... Lubię oglądać dobre filmy w kinie, ale po powrocie do domu lubię obejrzeć ten sam film jeszcze raz, na spokojnie, wiedząc czego mogę się spodziewać i na co zwrócić uwagę... :) DivX to przyszłość!!
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Maladie

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 23, 2005, 07:33:18 pm »
A wersje filmów przegrywane żywcem na seansie w kinie? Oglądaliście takie? To akurat piractwo jest. Legalne DivX też, oczywiście. Mam oryginalnie Lśnienie...

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!

Offline Gashu

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 23, 2005, 09:47:41 pm »
Cytat: "Maladie"
A wersje filmów przegrywane żywcem na seansie w kinie?


Nie. Z prozaicznego powodu - jakość takich nagrań jest zazwyczaj tak nędzna, że dziwie się, że komukolwiek chce się takie rzeczy oglądać.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline soldier

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 23, 2005, 10:00:38 pm »
divixy...inaczej, ogladnie bez ograniczen-juz nawet sa DVD ktore obsluguja napisy polskie..jak napisalem na poczatku ogladam czasem ,ale i tez kupuje orginaly chodzi tu przede wszystkim o film(kolejna pasja) tego warte..to nie jest wytulmaczenie i tego tak nie odbierajcie porostu tak sadze...
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline Angelus

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 24, 2005, 12:05:03 pm »
Kiedyś oglądałam sporo a teraz czasem u znajomych bo mam kompa za słabego.
Oczywiście wolę oryginały bo jakość jest bez porównania! ;)

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline kingquest

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 24, 2005, 12:52:06 pm »
Oczywiście , że tak

Last Viking

  • Gość
Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 24, 2005, 01:29:34 pm »
Widząc wyniki ankiety, czuję grozę sytuacji.
Może jestem "Ostatnim Mohikaninem" a nie Wikingiem... :cry:

Offline śmigło

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 24, 2005, 01:32:52 pm »
tak to wyglada, przynajmniej w tej chwili. ale w zasadzie nie ma sie co dziwic, ze ludzie ogladaja divixy - jesli mam do tego dostep to why not? malo tego - dostep do internetu nie jest darmowy - oplaty duze - czemu wiec nie mielibysmy korzystac z jego zasobow w pelni?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.