Autor Wątek: Rynek DVD w Polsce  (Przeczytany 18923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiego

Rynek DVD w Polsce
« dnia: Styczeń 09, 2003, 05:25:31 pm »
Jak myslicie, czy rynek DVD w Polsce dobrze sie rozwija ? Co ostatnio zaobserwowaliscie ? Czy piractwo zagraza cyfrowemu formatowi ?

Zapraszam do dyskusji na ten temat !
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Dinki

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2003, 11:05:49 am »
Piractwo nie grozi bo jak kilka razy pytałem się o cene na giełdzie to jeden chciał 55 a drugi 60 więc dokładam z 30 dychy więcej i mam oryginał.
A polski rynek dvd nie istnieje.Nic nie ma poza kinowymi super przebojami.

Offline ynst

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2003, 02:11:11 pm »
Dla mnie osobiscie filmy na DVD sa za drogie. Ja korzystam z wypozyczalni i potwierdzam, ze oprocz kasowych filmow nic sie na dvd nie pojawia.

Offline Kijas

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2003, 02:17:10 pm »
Dokładnie jest o wiele za mało filmow, ide do sklepu i patrze ze oprocz kilku nowosci niema nic..... a i czasem ceny bywaja spore, wiec wole cos z netu sciagnac
ww.dayofdefeat.pl

Offline Marchewa

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2003, 02:34:10 pm »
Według mnie DVD jest za drogie zamiast jednego filmu na DVD wole kupić sobie od kumpla 10 filmów w DivX.
Raz że taniej, a dwa że mam 100 razy lepszy wybór filmów.
A jak filmy są z DVD Rip to i jakość jest ta sama.
minusem może być to, że jest to troche na pograniczu piractwa, i że książeczek nie mam:(
ar, War never changes...

Offline Golum

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2003, 06:25:37 pm »
Marchewa--> Filmy na DivX nie mają takiej ścieżki dźwiękowej, a jeśli chodzi o płytki DVD to nie tylko one są za drogie. W Polsce wszystko jest droższe niż gdzieś za granicą.

Offline Marchewa

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2003, 06:46:45 pm »
Cytat: "Golum"
Marchewa--> Filmy na DivX nie mają takiej ścieżki dźwiękowej...

Tego nie wiem bo nie mam jeszcze DVD 8)  To teżjest powód dla którego kupuje filmy na DivX'a:D. Ale też nie mam motywacji żeby kupić albo DVD albo zestaw kina domowego:D
ar, War never changes...

Offline Dinki

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2003, 11:42:08 pm »
Jakość dzwięku i obrazu jest nieporównywalna.Nawet dwupłytowe divXy nie dorównują dvd.Nie ma porównania a jak się jeszcze siedzi przed 34 calowym tv i w każdym rogu głośnik :D

Offline adiego

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2003, 02:25:19 pm »
Hmmm. Widze, ze wiekszosc z Was lubi piracic i ogladac sobie filmy na DiVXie. Mimo to nic nie zastapi obrazu w formacie panoramicznym i dzwieku DD 5.1, czy DTS. No i nie lamiemy prawa !

Nie zwalajcie tez na ceny plyt DVD w naszym kraju. Roznice nie sa duze, biorac pod uwage USA, Anglie, czy Australie. Czasem nawet drozej wychodzi. Byliscie w Czechach albo w Austrii ? Tam ceny plyt sa o wiele wieksze niz w Polsce;-( A kupujac w sklepach internetowych trzeba wziasc pod uwage takze koszt wysylki...

Z jednym sie zgodze - wybor filmow w naszym kraju jest bardzo ubogi. Glownie tylko przeboje kinowe. Moze cos sie zmieni, ale watpie. Lista zapowiadanych, a nadal nie wydanych tytulow od poczatkow formatu w Polsce siega kilkuset;-((((((((((((

Jedynym pocieszeniem jest, to ze sprzet kina domowego tanieje, a komputerowe DVD kupicie spokojnie za 1500 zlotych (w takiej cenie sie wyrobicie: odtwarzacz, glosniki i karta muzyczna 5.1).
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline adiego

KiSS - odtwarzacz DVD i DiVX
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 15, 2003, 03:34:04 pm »
Powstal juz odtwarzacz DVD, ktory zdolny jest odtwarzac filmy DiVX.

Czy jest on w stanie zagrozić konkurencji na rynku DVD ?
Czy zwiększy się piractwo ?
Czy produkcja takiego urządzenia jest waszym zdaniem legalna... ?

Czekam na Wasze wszelkie uwagi i opinie w tej sprawie.

Wiecej info na:
http://www.gildia.com/film/dvd/archiwum_newsow/2003/02#kiss_dvd_pl http://www.gildia.com/film/dvd/archiwum_newsow/2003/02#divx_s

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI


To przyszlo do mnie mailem, swoja droga to jest to pierwsza opinia:

Uważam, że produkcja takich urządzeń jak odtwarzacz KiSS DVD, powinna być zabroniona, a może nawet podlegać karze.
Jak można walczyć z piractwem i dostępem do filmów na pół roku wcześniej niż ich premiera na DVD, jeżeli będzie produkowany i sprzedawany sprzęt umożliwiający odtwarzanie nielegalnych kopii filmów. Przecież to jest nic innego jak dostarczanie gotowego narzędzia do dalszego rozpowszechniania kradzionych filmów.
Dlaczego wobec tego jakaś firma nie wyprodukuje tunera satelitarnego, który da możliwość oglądania setek programów telewizyjnych naczele z HBO za darmo - byłoby to dokładnie to samo.
Może inna firma dostarczy na rynek urządzenia do tłoczenia filmów DVD. Po co kupawać pirackie kopie filmów na "stadionie" w Warszawie, może należy to zalegalizować i moglibyśmy kupować filmy w sklepach nie za 80 czy 100 zł, a za 20 zł. Po co wówczas wypożyczalnie filmów skoro TV SAT byłaby za darmo, płyty DVD w sklepach po 20zł, a divx w cenie płyty CD-R czyli 1 zł ???
Pozostaje jeszcze jedna sprawa: jeżeli dalej w tym samym kierunku będzie rozwijał się rynek kradzionych filmów to najpierw znikną kina a zaraz potem wytwórnie filmowe, bo za darmo nikt filmów nie będzie tworzył.
Pozdrawiam
Andrzej S
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Kormak

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2003, 04:34:39 pm »
Pomysł odtwarzacza z DIVx bardzo kontrowersyjny.

Zastanawia mnie jedno, jak w tej maszynie rozwiązali kwestię sterowników? Ciągle powstają nowe...

Offline adiego

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2003, 07:02:56 am »
Mozna podobno z plyty uaktualniac. W obecnej wersji nie ma jeszcze kilku rzeczy, takich jak np. odtwarzanie napisow, ale ma to sie zmienic "lada dzien".

Mnie dziwi fakt, ze nie zabroniono jego sprzedazy, a na polski rynek trafil praktycznie od razu. Czyzby producenci znali mentalnosc Polakow...;-(
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline surmik

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2003, 09:16:54 am »
A czy DivX jest formatem nieleglnym? (pytam bo nie wiem :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline adiego

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2003, 07:51:37 pm »
TAK ! Nie jest jedynie w przypadku robienia kopii zapasowych tzn. masz fiilm na DVD i przerabiasz go na VCD/DiVX. W innym wypadku jest, to piractwo. To tak jak robisz kopie zapasowa plyty CD z ulubiona gra;p (Ale masz w domu oryginal!)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Kormak

Rynek DVD w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2003, 08:55:49 pm »
Nie zrozumcie mnie źle, ale walka z DIVx przypomina walkę z wiatrakami.
Tak samo jak mp3 - czy potępia się firmy produkujące odtwarzacze do tego formatu? Nie można krytykować producenta kina domowego, że wypuścił na rynek produkt, który obsługuje coraz popularniejszy format.

Czy to, że "Władca Pierścieni" czy inne hity "wyciekają" do internetu przed premierą oznacza, że film mniej zarobił? Ci, którzy nie poszliby do kina, i tak by nie poszli. A fan pójdzie do kina i tak (ja nawet jak obejrzę jakiś film na Divx, to jeśli film mi się spodoba, do kina na niego pójdę i tak, bo nie ma jak wielki ekran i nastrój sali kinowej).

Ile razy zdarzyło się wam, że poszliście do kina na jakiś film w ciemno, wierząc reklamom, a potem żałowaliście wydanych na bilet pieniędzy?

Powtarzam: nie gloryfikuję piratów.
Ale głosy lamentu pojawiały się, kiedy pojawiały się kolejne wynalazki: płyty winylowe, kasety magnetofonowe i wideo... i co? Winyle i kasety nie zabiły muzyki, a wideo nie doprowadziło do upadku kin.

 

anything