trawa

Autor Wątek: Stefan Grabiński i inni  (Przeczytany 14514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yacca

Re: Stefan Grabiński i inni
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2003, 10:16:36 pm »
,ale ja bym chciał sobie móc postawić na półce tomik ;)
Webmaster wspomina o jakimś starym wydaniu...

POszukaj w antykwariatach zeszytów "Nie czytaj o zmierzchu!"
Było tam trochę Grabińskiego

Offline Taclem

Stefan Grabiński i inni
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2003, 11:09:18 am »
A moze cos o ".. i inni". Autorow grozy mamy sporo, szkoda ze malo sie wydaje w ksiazkach, wiekszosc w gazetach, ale moznaby stworzyc jakas monografie, moze strone o polskim horrorze. Jest ktos chetny do wspolpracy ?
ARPE NOCTEM

Offline MSJ

Stefan Grabiński i inni
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 09, 2003, 08:25:57 am »
Cytat: "Taclem"
A moze cos o ".. i inni". Autorow grozy mamy sporo, szkoda ze malo sie wydaje w ksiazkach, wiekszosc w gazetach, ale moznaby stworzyc jakas monografie, moze strone o polskim horrorze. Jest ktos chetny do wspolpracy ?


jakis czas temu w Science Fiction byl artykul o polskich autorach powiescie grozy. Miedzy innymi o Grabinskim i innych. miedzy innymi Meissnerze (ten od "Szkoly Orlat", "3 diamentow" i innych powiesci lotniczych).

Ktos wie cos na ten temat?
nd she said...
Flowers are red young man
Green leaves are green
There's no need to see flowers any other way
Than they way they always have been seen

Offline Taclem

Stefan Grabiński i inni
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 24, 2003, 11:49:14 am »
Moze ja w innej Polsce mieszkam, ale jak juz sie wie czego szukac, to nie problem znalezc. Grabinskiego ("Demon ruchu" i "Opowiesci niesamowite" - bo te pozycje sa wznawiane) widuje w ksiegarniach w Gdansku dosc czesto.
Wiem ze to nieladnie, jak sie na jednym forum reklamuje inne, ale sporo o polskiej grozie pisalismy na forum "Froza w kazdym calu, link do tematu : http://free4web.pl/FS/t/111390/11628/309911/30338
ARPE NOCTEM

Offline ggarbi

Stefan Grabiński - kto za?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 08, 2005, 03:28:59 pm »
Witajcie,
szukam ludzi do stworzenia grupy mogącej "wydobyć" z zapomnienia tego genialnego polskiego pisarza. Piszcie proszę, w razie zainteresowania tym tematem. Fajnie byłoby powymieniać informacje i podyskutować o rozwiązaniach, które mogą w tym pomóc. SG wart jest pamięci.
Pozdrawiam
grzesiek

Offline SquizzZ

Stefan Grabiński - kto za?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2005, 06:00:45 pm »
A czy ta "grupa" będzie trzymać jakąś władzę? ;)
Może tutaj poszukaj: *click*
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Formaldehyd

Re: Stefan Grabiński - kto za?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2005, 01:28:40 pm »
Cytat: "ggarbi"
Witajcie,
szukam ludzi do stworzenia grupy mogącej "wydobyć" z zapomnienia tego genialnego polskiego pisarza. Piszcie proszę, w razie zainteresowania tym tematem. Fajnie byłoby powymieniać informacje i podyskutować o rozwiązaniach, które mogą w tym pomóc. SG wart jest pamięci.
Pozdrawiam
grzesiek


Wart wart, to dokonaly i niestety zapomniany pisarz.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline zaciekawiony

Stefan Grabiński - kto za?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2007, 03:31:37 pm »
Przeczytałem niedawno Niesamowite opowesci, groza dosyć specyficzna polecam stronę:
http://www.republika.pl/mpzabik/
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline voyteck1981

Stefan Grabiński - kto za?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2007, 08:23:22 pm »
Uważam Grabińskiego za jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich - tym bardziej szkoda, że nawet wśród grona nauczycieli j. polskiego jest całkowicie (lub prawie całkowicie) nieznany.

Mogę jeszcze dodać, że temu pisarzowi poświęciłem swoją pracę magisterską  :):):)[/url]

Offline voyteck1981

Stefan Grabiński i inni
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2007, 08:33:48 pm »
Mi udało się naprawdę szczęśliwie kupić prawie wszystko to co napisał za jednym zamachem. Ale prawie dwa miesiące wychodziłem zanim to dostałem (oczywiście w antykwariacie).

O Grabińskim 2 lata temu pisałem pracę magisterską. Pamiętam, że miałem straszne problemy z dostaniem jednej z naprawdę niewielu książek o nim: Artur Hutnikiewicz "Twórczość literacka Stefana Grabińskiego".

Do tej pozycji odsyłam wszystkich zainteresowanych jego twórczością. Jedno z niewielu źródeł, gdzie można tą pozycję przejrzeć to Biblioteka Narodowa w Warszawie. KSiążka wydana była w Toruniu w 1959 roku bodajże.

Offline zaciekawiony

Stefan Grabiński i inni
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 21, 2007, 05:33:17 pm »
W bibliotekach szczęśliwie można go znależć, przeczytałem zbiory Niesamowite opowieści i Nowele, a w wakacje zabiorę się za powieści tegóż.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

 

anything