Autor Wątek: Bleach  (Przeczytany 565534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Bleach
« Odpowiedź #465 dnia: Grudzień 31, 2008, 07:34:26 pm »
Tak swoją drogą się zastanawiam. Czy jeśli Ichigo staje się silniejszy korzystając tylko z bankai to czy zwiększa się jego moc w postaci hollowa. I odwrotnie. Czy jeśli zwiększył siłę w czasie noszenia maski to czy bez niej jest silniejszy?

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #466 dnia: Grudzień 31, 2008, 08:01:16 pm »
Tak swoją drogą się zastanawiam. Czy jeśli Ichigo staje się silniejszy korzystając tylko z bankai to czy zwiększa się jego moc w postaci hollowa. I odwrotnie. Czy jeśli zwiększył siłę w czasie noszenia maski to czy bez niej jest silniejszy?
hmmmmm teoretycznie rzecz biorąc idąc sobie myślą to to staje się silniejszy zarówno w masce jak i od razu w bankai czy schikai, ale jeśli się w to zagłębić jak mówisz to maska a bankai to dwie rożne sprawy maska(moc hollowa, bankai(moc schnigami) tzn. rozwijając się w bankai zwiększa swoją siłę schnigami, ale nie siłę hollowa i odwrotnie trenując w masce nie zwiększa siły w bankai. więc w praktyce to wygląda mniej więcej tak : będzie się trenował w bankai to wreszcie posiądzie w pełni swoje właściwości schnigami, ale nie będzie rozwijał zarazem w tym samym czasie mocy hollowa znowu  terując w masce nie będzie rozwijał swego bankai....ale jeśli udoskonali swoje bankai i będzie miał je potężne to nawet słaba maska będzie ekstra dodatkiem i odwrotnie....... więc najlepiej rozwinąć oba atuty i wtedy otrzymamy na bombardowanego powerem i co nie tylko "truskawka"

Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #467 dnia: Grudzień 31, 2008, 10:42:14 pm »
Ichigo przeważnie używa maski i bankaia na raz[przynajmniej ostatnio] wiec trudno w praktyce powiedzieć.By móc dać pewną odpowiedz na to pytanie ichigo musiał by przez kilka walk używać tylko bankaia lub tylko maski.Teoretycznie obie opcje mają sens :moce Shinigami i Hollowów to oddzielne potęgi z drugiej strony w vizardzie stanowią dwie połówki jednej osoby. Tak więc i don't know.     
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #468 dnia: Grudzień 31, 2008, 11:38:19 pm »
no właśnie tego to nikt nie wie pozostają jedynie domysły

Offline valentine69

Odp: Bleach
« Odpowiedź #469 dnia: Styczeń 02, 2009, 11:00:10 pm »
a co z hollowem ichigo?? (chodzi mi o tego złego, co ichigo pokonał stając się Vizardem)
czy zwiększając moc poprzez maskę nie straci znów władzy nad zanpaktou i nie przejmie nad nim kontroli "ten zły" ichigo... wtedy może i nawet da rady 3 i 2 epspadzie( o pierwszym nie wspomnę) gdy straci nagle panowanie nad sobą, ale co będzie potem:
1. Ichigo znów będzie musiał "wejść" do środka swojej duszy i walczyć z nim podczas kolejnego rytuału vizardów (Tak tym po którym zapanował nad swoja zła stroną odsyłając ja gdzieś chen daleko:P) albo bóg jeden wie podczas jakiego innego. Przy okazji dostanie ochrzan od Zangetsu że nie umiem zapanować nad sobą.*
2. Ichigo i Ichigo hollow rozłącza się  ( jak buu w DB gdy ten wypuścił całe zło z siebie po czym powstał buu w 2 formie-zapewne większość z was wie o co chodzi)i wtedy wszyscy będą mieli kredki bo na front wskoczy nowy i do tego dość silny(:P) przeciwnik który nie będzie sobie dawał w kasze dmuchać.
3. Zangetsu sam osobiście weźmie sprawy w swoje ręce i skopie d... hollowi (choć sam nie wiem jakby ta walka miała wyglądać:P) po czym tradycyjnie ochrzani Ichiego...*
4. Czwartą opcje może wy dodacie :P jak będziecie mieli natchnienie... bo ja mam jeszcze parę tez ale raczej wątpię żeby miały się sprawdzić (po prostu są tak absurdalne że nie mam nimi po co wam głowy nimi zaprzątać)...po prostu pierwsze 2 są najbardziej prawdopodobne, a 3 opcja to tylko niespełnione marzenia fana Zangetsu xD.
Sam nie wiem co bedzie...ale pewne na 100% że hollow się jeszcze pojawi w Ichigo...i to bardzo nie spodziewanie xD
 *-chodzi mi tu nie o samo wydzieranie się po Ichigo ale moralne pouczenie czy coś w tym stylu :P
vanitas vanitatum et omnia vanitas...


Offline Hunter Killer

Odp: Bleach
« Odpowiedź #470 dnia: Styczeń 03, 2009, 09:18:12 am »
To leciem,
Zwiększając moc "maski" Ichigo tak naprawdę nie dodaje jej sił (jak np w grach rpg +1 do siły), tylko uczy się czerpać z już posiadanej (ogromnej) mocy hollowa. Do zwiększenia siły "maski" jeszcze mu daleko, owszem jest jeden sposób, nawet szybki. Ludzkie dusze, niestety w tym wypadku, nie liczyłbym na to że "panie i panowie w czerni" będą tak wyrozumiali.
Co się zaś odnosi samego panowania nad wewnętrznym hollowem, to chodzi nie o maske jako taką, tylko o emocjonalną skakankę Ichigo. Hollow pojawi się gdy Truskawek, będzie mieć załamanie, straci chęć do walki i nie będzie widział sensu w dalszej walce. Wtedy znów odezwie się hollow.

ad.1. Przypomnij sobie, że Ichigo walczył już wielokrotnie ze swoim hollowem, nie tylko podczas "rytuału vizardów". Tenże rytuał miał tylko za zadanie, jakby "wyciągnąć" moc hollowa na zewnątrz, nauczyć Ichigo, jak zapanować nad tą energią i czerpać z niej. Natomiast maska jak fizyczną oznaką czerpania z tejże mocy.

ad.2. To nie jest możliwe, każdy ma swojego wewnętrznego hollowa i są tylko 2 drogi. Albo panujesz nad hollowem, albo hollow opanowuje Ciebie. Hollow jako taki nie może się odłączyć od ciała/duszy właściciela, ponieważ to on jest jakby "instynktem samozachowawczym". W momęcie gdy siła woli spada, on przejmuje właściciela i kieruje się najprostszym instynktem, czyli głodem. To tak w sporym uproszczeniu.

ad.3. Hmm...raczej mało prawdopodobne. Jak do tej pory nic nie wykonał po za naprowadzaniem Ichigo na właściwą drogę. Sądzę, że jest jakby jego duchowym przewodnikiem i raczej nie może interweniować bezpośrednio na Ichigo. No ale zobaczymy.

ad.4. Hollow zapewne się jeszcze pojawi, skoro autor zostawił sobie taką furtkę. Jednak mimo wszystko jestem (realistą) za tym, że Truskawka i tak urośnie w siłę, wyjdzie hollow, znów dostanie kopy i na koniec Truskawek załatwi wszystkich, łącznie z aizenem, i Kubo Tite jeden, wie kogo tam jeszcze.
No i zostanie największym pakerem, pewnie nawet Ken mu wtedy nie dorówna, bo w końcu Ichi to główny hero.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #471 dnia: Styczeń 03, 2009, 12:05:17 pm »
Podejrzewam podobnie, a po rozdziale 340 jestem właściwie pewny.Do końca historii Ichigo tak urośnie w potęgę że kapitanowie[łącznie z Kenem,''dziadkiem'' i byakuyą] to będą przy nim ''cienkie bolki''.
Co do wewnętrznych hoolowów vizardów to trzeba by postawić pytanie czy one też dzielą się na hollow-gillian-adjucha-vasto lorde.Jeśli tak to hollow siedzący w ichigo byłby prawdopodobnie adjucha.Nie mógł być zwykłym hollowem bo a)zamierzał użyć Cero a to potrafią tylko Menosi,b)był zwyczajnie za silny.Gdy hollow prawie przejoł kontrole nad ichigo widać przez chwile jego postać pustego.Na giliana za mały [tak z 10 razy] zresztą  po prostu również za silny.Vasto Lorde nie mógł być bo ani nie wyglądał jak człowiek ani nie zjadł kilku tysięcy dusz innych hollowów i ludzi.Przypominał jakąś c bestie  więc prawdopodobnie był adjucha.
Ale równie prawdopodobne jest ze wewnętrzne hollowy nie podlegają tym samym podziałom jak zwykłe.
 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #472 dnia: Styczeń 03, 2009, 01:23:00 pm »
a co z hollowem ichigo?? (chodzi mi o tego złego, co ichigo pokonał stając się Vizardem)
czy zwiększając moc poprzez maskę nie straci znów władzy nad zanpaktou i nie przejmie nad nim kontroli "ten zły" ichigo... wtedy może i nawet da rady 3 i 2 epspadzie( o pierwszym nie wspomnę) gdy straci nagle panowanie nad sobą, ale co będzie potem:
dzieranie się po Ichigo ale moralne pouczenie czy coś w tym stylu :P
nie dawno chyba coś tu było mówione o hollowie ichigo czy powróci czy nie.........ale raczej powróci...........
druga sprawa to to że jednak jak hollow przejmował kontrole to wymiatał i to konkretnie, lał się bardziej pokazowo i wogule  lepiej jakieś nowe techniki itd.

ad4. ja mówię, że truskawek się wzmocni ładnie ale jak przyjdzie co do czego to znowu będzie potrzebował pomocnej ręki...........i obstawiam że będzie to ken,byak i ten vizard co powstrzymał 6 espada............ewentualnie mistrz kiodu bądź urahara powymiata z bankai

Offline valentine69

Odp: Bleach
« Odpowiedź #473 dnia: Styczeń 03, 2009, 01:25:33 pm »
Podejrzewam podobnie, a po rozdziale 340 jestem właściwie pewny.Do końca historii Ichigo tak urośnie w potęgę że kapitanowie[łącznie z Kenem,''dziadkiem'' i byakuyą] to będą przy nim ''cienkie bolki''.

Co do tego do walki coraz bardziej będą wyglądały mniej więcej jak w DB (nienawidzę takich porównań...aczkolwiek nie widzę innych;( ) pojawi się jakiś hiper-super-pro boss i będzie walczył z bohaterami w czasie gdy ichigo przez 10-15 chapterów będzie gonił na miejsce akcji... i przyjdzie w ostatnim momencie gdy nasz boss będzie chciał dobić ostatniego przeciwnika (czyli jakiegoś kolegę ichigo) i oczywiście przeszkodzi mu w tym:)... i zacznie się walka na 5 chapterów po której ichigo użyje nowej nabytej podczas jakieś wędrówki mocy i zrobi przeciwnikowi z d... zrobi jesień średniowiecza.:P
vanitas vanitatum et omnia vanitas...


Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #474 dnia: Styczeń 03, 2009, 02:33:34 pm »
Co do tego do walki coraz bardziej będą wyglądały mniej więcej jak w DB (nienawidzę takich porównań...aczkolwiek nie widzę innych;( ) .:P
nie to że wszytko w db było och i ach, ale.........nie wiem czy kojarzycie taką walka gdzie songo tłuk się z komórczakiem na tym jego turnieju? ale była rewelacyjna najlepsza tłuczka jaką widziałem....nie za długa nie za krótka w sam raz i nie trzeba było czekać jak to prędzej bywało z 20epów by przybył zbawiciel

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #475 dnia: Styczeń 03, 2009, 04:19:39 pm »
songo
komórczakiem

Oh dżiz...  :-? Racja, walka była naprawdę przednia. Ale temat nie ten.

Co do Hollow Ichigo czyli jak się przyjęło go zwać - Hichigo (prościej co nie? ewentualnie Ogichi) to na bank się pojawi i ja mam nadzieję że tak będzie. Pytanie moim zdaniem nie brzmi czy on się zjawi tylko czy zjawi się żeby tylko przejąć ciało Ichigo czy też może mu jakoś pomoże. Myślę, że opcje z jego wylezieniem z Ichigo i z jego walką z Zangetsu można wyrzucić do kosza. Poczekajmy tylko aż Ichigo zacznie się emować a zacznie się zabawa. Zawsze gdy jest ten Hollow jest zabawa ^^

Offline Hollow

Odp: Bleach
« Odpowiedź #476 dnia: Styczeń 03, 2009, 04:42:50 pm »
Jeśli się pojawi to raczej nie po to aby pomóc Ichigo. Ten hollow jedyne ci zamierza to przejąć kontrolę nad ciałem Ichigo więc jak już się pojawi to tylko żeby ratować ciało, które zamierza znowu nawiedzić. Tak samo jak było w walce z Byakuyą.

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #477 dnia: Styczeń 03, 2009, 05:33:24 pm »
Oj, niewyraźnie się wyraziłem ^^' Właśnie o taką pomoc mi chodziło ^^ Bo może mu tak pomóc a może po prostu spróbować go przejąć bez żadnych innych wyczynów. Ale mniejsza z takim gdybanie.

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #478 dnia: Styczeń 03, 2009, 06:12:00 pm »
hmmmmmmmm tak się zastanawiam już kiedyś wspomniałem coś o tym ...........ale jest szansa na zobaczenie w akcji kapitana z 4oddziału? może inaczej czy autor da szanse by mogła coś zaprezentować? bo tak naprawdę o tej postaci jest najmniej i o jej zdolnościach.

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #479 dnia: Styczeń 03, 2009, 06:50:34 pm »
Szansa jest zawsze póki historia trwa. Mam nadzieję że tak się stanie, Unohana bankowo jest przepotężna.

 

anything