trawa

Autor Wątek: Neuroshima  (Przeczytany 35824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surmik

Neuroshima
« dnia: Styczeń 08, 2003, 10:39:59 pm »
Slyszalem z dobrego zrodla, ze jeszcze jest testowana, choc powinna byc juz na Krakonie, swiat jest odsyć spojny, mechanika oparta na k20 (choć nie "tym" k20) i ogolnie nie jest zle, a ilu z Was czeka na Neuroshime?
Pozdrowienia,
Marek

Offline Adam Waśkiewicz

Neuroshima
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2003, 07:29:12 am »
Z tego, co przeczytałem na stronie Portala, gierka zapowiada się całkiem interesująco. Mam tyhlko nadzieję, że primo - nie będzie zbytnich opóźnień w publikacji; a secundo - będzie dostępna gdzieś w Gdańsku (bo takiej na przykład Drogi ku chwale to ze świecą można szukać).

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline surmik

Neuroshima
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2003, 07:54:23 am »
Jeżeli nie będzie rozprowadzana przez Empik to szczerze wąptpie w jej dostępność u nas. Portal nie współpracuje z Masterem z powodów finansowych. Jedynym niezawodnym sposobem zakupy wyżej wymienionych gier jest internet.
Pozdrowienia,
Marek

Offline surmik

Neuroshima
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2003, 05:23:21 pm »
Kto ma? Kto czytal? Jak wrazenia?
Pozdrowienia,
Marek

Offline Nathaniel

Neuroshima
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2003, 10:27:02 am »
ja...  8)

 jestem juz po pierwszej sesji: klimat niesamowity, mechanika ciekawa i nowatorska - mi sie podoba, wybor profesji i specjalizacji nie determinuje dalszego rozwoju ani statow - sluzy tylko nadaniu wekora odgrywaniu postaci, ciekawa zasada suwaka - osobiscie podoba mi sie bo dobrze odzwierceidla wplyw doswiadczenia (wysokosci umiejetnosci) na dany test...
realistyczne obrazenia - brak poziomow obrazen tylko % wplyw na trudnosc wszelkich umiejestnosci w zaleznosci o ich jakosci (tylko 3 : lekkie, ciezkie , krytyczne - czyli system raczej krwawy)... nawet jak ktos dostanie czyms lekko w glowe to nie otrzasnie sie i nie pojdzie dalej ("nie takie rzeczy ze szwagrem po pijanemu robilem") tylko poczuje bo nawet male obrazenia to minusy...
dowcipne i pieprzne komentarze (Clit Eastwood i gang 4 pancernych rzadzi), brak poprawnosci politycznej bardzo cieszy...
z minusow srednio przemyslane i dopracowane sztuczki... (raczej zabawne niz przydatne - przynajmiej wiekszosc).
do moich ulubionych sztuczek nalezy anetsozjololog - wymagania: leczenie lekkich ran na 2+, i bojka na 3+...  :D :twisted:

 coz polecam...
i jesli ktos spotka na swej drodze "Pilegrzyma"... zatrzymajcie sie i poczestujcie go papierosem...  8)
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Solitaire

Neuroshima
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2003, 10:28:53 am »
Kupuję w przyszłym tygodniu...
Z tego co widziałem, mamy szansę na niezwykle żywotny system z własnego podwórka. Portal planuje regularne, mniej więcej co 2 miesiące, wydawanie dodatków, a i wsparcie artykułami ma być znaczne. Jeśli tylko ludzie sie wkręcą...
Może warto by w najbliższym czasie otworzyć dział Neuroshimy na Gildii? Ja ze swojej strony chętnie poprę taką inicjatywę własna działalnością pisarską  :wink: , i mam cicha nadzieję, że nie będę jedyny. Jeszcze troche czasu, żebyśmy wszyscy "wyczuli" system, i może być naprawdę fajnie.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Adam Waśkiewicz

Neuroshima
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2003, 10:37:02 am »
Cytat: "Solitaire"
Kupuję w przyszłym tygodniu...
Z tego co widziałem, mamy szansę na niezwykle żywotny system z własnego podwórka. Portal planuje regularne, mniej więcej co 2 miesiące, wydawanie dodatków, a i wsparcie artykułami ma być znaczne. Jeśli tylko ludzie sie wkręcą...


 No, nie byłoby źle, gdyby wreszcie ruszył jakiś system Made in Poland, który doczekałby się zaplecza z prawdziwego zdarzenia. Niestety, znając realia i to, jak mają się szumne deklaracje wydawców do ich późniejszej realizacji (i nie mówię tu tylko o Portalu), nie przesadzałbym z optymizmem. Pożyjemy, zobaczymy. Ale na razie trzymam kciuki.

Cytuj
Może warto by w najbliższym czasie otworzyć dział Neuroshimy na Gildii? Ja ze swojej strony chętnie poprę taką inicjatywę własna działalnością pisarską  :wink: , i mam cicha nadzieję, że nie będę jedyny. Jeszcze troche czasu, żebyśmy wszyscy "wyczuli" system, i może być naprawdę fajnie.


 Jeżeli ktoś zechciałby pisać teksty do tego systemu, na pewno zamieścilibyśmy je na Nowej Gildii RPG (i w Schronie). Z odrębnym poddziałem na razie bym się wstrzymał, przynajmniej dopóki nie będzie odpowiedniej liczby tekstów - wtedy nie widzę przeciwwskazań. Oczywiście czekamy z Surmikiem na owoce Twojej (i, mam nadzieję, nie tylko Twojej) pracy.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Solitaire

Neuroshima
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2003, 11:04:38 am »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"

 Jeżeli ktoś zechciałby pisać teksty do tego systemu, na pewno zamieścilibyśmy je na Nowej Gildii RPG (i w Schronie). Z odrębnym poddziałem na razie bym się wstrzymał, przynajmniej dopóki nie będzie odpowiedniej liczby tekstów - wtedy nie widzę przeciwwskazań. Oczywiście czekamy z Surmikiem na owoce Twojej (i, mam nadzieję, nie tylko Twojej) pracy.

 Pozdrawiam,
 Adam

Jak tylko wyczuję system, spróbuję coś spłodzić.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline !kicaj

Neuroshima
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2003, 05:18:44 pm »
Co to za system , może ktoś skrobnąć coś więcej na ten temat. ?

Offline Adam Waśkiewicz

Neuroshima
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2003, 06:58:35 pm »
Cytat: "Demokratus"
Co to za system , może ktoś skrobnąć coś więcej na ten temat. ?


 Postapokaliptyczny erpeg wydany przez Portal. Jego recenzja znajduje się tutaj.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Keiran

Neuroshima
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2003, 03:14:36 pm »
Poważny błąd to własna mechanika.Gdyby było w D20 kupiłbym, a tak ?
Nawet nie pożyczę od kolegi...

Offline Solitaire

Neuroshima
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2003, 06:22:16 pm »
Cytat: "molobo"
Poważny błąd to własna mechanika.Gdyby było w D20 kupiłbym, a tak ?
Nawet nie pożyczę od kolegi...

Własna mechanika jest błędem :shock: ?
Zechciej chociaż zapoznać się z nią. Różnorodność jest piękna, i nawet kwestia tak prozaiczna, jak odmienna mechanika może podsuwać nowe, świeżutkie pomysły. Spróbuj, przeżuj, naprawdę nie jest zła.
Póki co przebija z twojej wypowiedzi wybitna awersja do nauki... :wink:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Keiran

Neuroshima
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2003, 06:55:00 pm »
Cytuj
Własna mechanika jest błędem

Tak jest błędem.Przestawienie się na powszechnie znany system D20 obniża koszty wydania settingu-oszczędza się bowiem pieniądze na stronach opisujących mechanikę,miejsce te można też przeznaczyć na rozwinięcie opisu świata, który jest ważniejszy od mechaniki.
Cytuj
Różnorodność jest piękna

Nie w każdym przypadku.Unifikacja mechaniki w różnorodnych settingach umożliwia szybsze zmienianie światów i uproszczenia grania.Tak samo jak unifakcja systemu monetarnego w krajach UE umożliwia elestyczniejszy system wymiany handlowej.Podobnie jak zresztą język oprogramowania komputerów-komputer powiedzmy to świat a d20 to uniwersalny program umożliwiający operowanie nimi.
Cytuj
Póki co przebija z twojej wypowiedzi wybitna awersja do nauki

Nie widzę powodu abym  miał co świat marnować swój cenny czas na uczenie się mechaniki skoro istnieje już jedna sprawdzona i mi odpowiadająca(a przy okazji sporym milionom graczy na świecie) mechanika.Uczyć się to ja muszę na studiach, gram dla przyjemności, a skoro mam ograniczony czas wolę go poświęcić na granie a nie studiowanie oryginalnych polskich pomysłów.Autorzy oszczędziliby sobie papieru,wysiłku i trudu gracza gdyby zastosowali d20.Nie zrobili tego i dlatego wielu tej gry nie wybierze.A gdyby świat się okazał dobry(w co zresztą wątpię) można byłoby łatwo go wydać na zachodzie...

Offline Solitaire

Neuroshima
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2003, 08:33:52 pm »
Rzecz pierwsza i najważniejsza. Widzę malkontenta.
Nie ty jeden cierpisz na niedobór czasu, a uwierz mi, że nietrudno opanować zasady tej gry.
 Jak zapewne wiesz, rozwój polega na ciągłym szukaniu nowych rozwiązań. Zamykanie RPG w schemat d20 może być na krótką metę wygodne (żeby nie powiedzieć wygodnickie), ja jednak zawsze z radością witam próby wyjścia poza ograny schemat. Gram w D&D, oraz system autorski oparty na mechanice d20 i szczerze mówiąc, wolałbym żeby gracze przychodzący do mnie na sesję Neuroshimy czuli zmianę "na całym froncie". Wbrew temu co myślisz, ten polski wynalazek nie jest dziwactwem mającym utrudnic Ci grę, tak jak d20 nie jest krańcem rozwoju mechanik gier fabularnych. Czy nie masz czasem wrażenia że trzaskanie kolejnych settingów d20 pozbawia te gry odrobiny świeżości? Czy nie chciałbyś poczuc tej zapomnianej iskierki zaciekawienia, poznając grę z odmiennym podejściem do rozstrzygania o świecie? Powtórzę to jeszcze raz. Mechanika, jakkolwiek by nie patrzeć, wpływa na sposób odbioru świata przez graczy. Nie rezygnujmy pochopnie z możliwości innego spojrzenia.
Euro przyśpiesz integrację. Jest jednym z czynników budujących poczucie wspólnoty europejskiej. Na pewno chcesz aby RPG się unifikowało? To co korzystne w ekonomii nie zawsze sprawdza się w sztuce/rozrywce.
Napomknę jeszcze tylko o możliwości kupienia podręcznika tylko dla celów poznania świata. Zawsze możesz zagrać w d20. Chwila pracy...
Ale moment..., świat tez na wstępie skreśliłeś...
Daj szansę nowemu.
 :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline surmik

Neuroshima
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2003, 08:51:25 pm »
Pozatym wez pod uwage ambicje tworcow danego systemu. W rpg tak jak w muzyce nie kazdy lubi korzystac z cudzych sampli... :o)
Pozdrowienia,
Marek

 

anything