trawa

Autor Wątek: Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps  (Przeczytany 11453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KędzioR_vo

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« dnia: Październik 28, 2004, 10:47:29 pm »
heh... jest taki temat dla dobra, to czemu nie dla zła? ;)  
sam stoję przed wyborem łuczników do swej planowanej armii i chciałem poznać wasze opinie na temat tego, w których najlepiej zainwestować... weźcie pod uwagę zarówno ich "jakość", jak i koszt i związaną z nim możliwie dużą ilość...
ale nie patrzcie na ceny figsów ;)

jak dla mnie sprawa rozgrywa się między trackersami a haradrimami... a w waszej opinii??  8)

PozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline drachenfeles

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2004, 11:24:56 pm »
haradrimowie byli by idealni, gdyby nie ich idiotyczne uzbrojenie, a raczej jego brak, tymczasem taki tropiciel jest mięciutki jak kaczuszka i za szybko by schodzi, gobosy są trochę powolne ale tanie.
Z drugiej strony przydała by się większa siła ognia, jaką dysponują kusznicy uruków, ale są znowu prawnie nie mobilni.

IMO idealną jednostką strzelającą byłyby uruki z długimi łukami, niestety jakiś idiota nie pomyślał o tym, że te goblińskie wykałaczki mogą być za małe. Jak ktoś grał w komuterowego lotra to wie o czym mówię.

Offline Herudaio

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2004, 06:42:33 am »
Drach, jesteś pewien że chcesz coś implementować z tej gierki? może kapitanów elfickich z leczeniem :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Encaitar

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2004, 08:44:31 am »
Po zastanowieniu postawilem na Uruki z kuszami. Nie sa moblini to prawda, ale ta sila 4 to tak jak by sami atakowali tylko sie nie narazaja na smierc. Przez to maja 4+. Oczywistym minusem kusznikow jest ich koszt. Chcialem rowniez postawic na Orkowych tropicieli. Kosztuje tyle co goblin z lukiem, a maja: wiekszy ruch, celniej strzelaja i poziom walki na 3. Oczywiscie jest tez roznica w jakosci bronii. Kusze Urukow maja wiekszy zasieg (jak luki Elfow czy ludzi). No cuz wybor jest ciezki. ja bym to tak podsumowal: na duze bitwy Uruki, na mniejsze Orkowi tropiciele lub Haradrimowie. :)

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Dragon Warrior

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2004, 12:02:10 pm »
goblinki z łukami za 100ptk mamy 20 łuczników z D4 ... mało co jest lepsze w salwie a już przeciw elfom zwłaszcza ...
n Taro Adun

Offline krak

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2004, 12:51:29 pm »
Tyle ,że tylko w salwie jak już elfy dojdą to ich 3+ robi swoje.Gobliny IMO są dobre tylko na salwe.
Według mnie najlepsi są łucznicy haradirimów -mają dobre łuki o dużym zasięgu ,zatrute strzały i najważniejsze strzelaja na 4+.

Offline Lord_Masciarz

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2004, 02:06:40 pm »
Haradrimowie, maja słabego defa ale szczelają bdb

2 miejsce to.. to orki
 mam was w... znaczy się jak chcecie pogadać to piszcie na GG2375154


http://www.gracz.com.pl/ -> Najlepszy i najtańszy sklep internetowy
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1491768

Offline krak

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2004, 04:03:39 pm »
A ork z łukiem to ile ma?Tyle samo chyba ,że dokupi mu się tarcze ,a wtedy jest troche zbyt drogi.

Offline Osqar

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2004, 07:11:07 pm »
Chyba jednak trackerzy :)
Jeśli już wogole brać łuczników do armii ofensywnej, to trackerów...

Bo oczywiscie w wypadku defensywnej, nic nie przebije Urukowych kusz ;)
b]Beware the elves...[/b]

Offline jablko

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2004, 06:43:42 pm »
Jak wrog jest blisko to kosznicy, gdzy trzeba strzelac salwa - haradrimowie lub gobasy - w salwie wszyscy trafiaja na 6 , a sila luku jase 2 - taka sama
Do boju jeźdźcy Theodena ! Włócznie pójdą w ruch, tarcze pójdą w drzazgi ! Dzień miecza, dzień czerwieni ! Nim wzejdzie słońce ! A teraz do boju ! Do boju ! Na zatracenie i po koniec świata ! Naprzód Eorlingowie ! "

Offline szysar

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2004, 05:06:02 pm »
Cytuj
A ork z łukiem to ile ma?Tyle samo chyba ,że dokupi mu się tarcze ,a wtedy jest troche zbyt drogi.

Jeśli nawet dasz mu tarcze to i tak nie podniesie mu defa. Jedynym wyjątkiem jest chyba Lurtz

Mi się wydaje że najlepsi są uruki z kuszmi. Najpierw trzeba skryć ich za innymi a potem ustawić gdzieś na flance i nawalać  :)
A tak na prawde  to zbieram Isengard więc co miałem wybrać   ;)
 O A D

Offline Świstak

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2004, 10:21:40 pm »
Ostatnio jak grywałem z kumplami to stawiałem tylko na tracerów lub gobosów i waliłem volleyem. Przy gobosach nie robi to znaczącej różnicy, bo trafiają od piątek, a tracerzy mogą czasem otworzyć ogień bezpośredni od 4+ :)  No i oczywiście kusznicy uruk-hai :D  Strasznie nie mobilni :( , ale świetni do zdejmowania herosów :badgrin:
We are brave uruk-hai!!!!"
"Nie brać jeńców!!!!!"

Offline Celeborn

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2004, 11:08:20 pm »
Cytat: "szysar"
Jedynym wyjątkiem jest chyba Lurtz.
On nie jest wyjątkiem. Poprostu ma ciężką zbroję, która daje mu +2 defa. Gdyby liczyc tarczę, miałby 7... ja stawiam na Haradrimów....po pierwsze łuki mają dłuższy zasięg (24"/56cm) po drugie mają zatrute ostrza.....minusem jest brak broni ręcznej (-1 do walki wręcz). Na drugim miejscu stawiam UH z łukami...jednak te 5 Defa to coś jest (trzeba przyznać, że jest to jedna z najbardziej dyskryminowanych jednostek w LOTR`ze).
ISTRZEM POLSKI JEST LEGIA, LEGIA NAJLEPSZA JEST, LEGIA TO JEST POTĘGA, LEGIA CWKS!!!!!!

MAMY MISTRZA!!!

Offline Draugdin

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2004, 03:25:40 am »
Słyszałem (bo sam nie miałem okazji testować) że najlepsi są orc tracerzy.
Ale na moje oko postawiłbym chyba jednak na haradrimów głównie z powodu zatrutych strzał. Jednak daje to większe szanse w walce.
A jeśli mówić o jakości i skuteczności ale pomijając mobilność armii to nic nie dorówna kusznikom uruk hai. To akurat testowałem
here is no better Magic than Steel...

Offline Encaitar

Którzy z łuczników "zła" są waszym zdaniem najleps
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2004, 07:43:50 am »
Cytat: "Celeborn"
Cytat: "szysar"
Jedynym wyjątkiem jest chyba Lurtz.
On nie jest wyjątkiem. Poprostu ma ciężką zbroję, która daje mu +2 defa. Gdyby liczyc tarczę, miałby 7... ja stawiam na Haradrimów....po pierwsze łuki mają dłuższy zasięg (24"/56cm) po drugie mają zatrute ostrza.....minusem jest brak broni ręcznej (-1 do walki wręcz). Na drugim miejscu stawiam UH z łukami...jednak te 5 Defa to coś jest (trzeba przyznać, że jest to jedna z najbardziej dyskryminowanych jednostek w LOTR`ze).


On jest wyjatkiem. Ma zbroje, tarcze, miecz i luk i z wszystkiego moze kozystac rownoczesnie. Taki mutant jak Halbarad ;-)
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."