trawa

Autor Wątek: Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?  (Przeczytany 53805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 04, 2007, 03:40:17 pm »
Tak, choć z drugiej strony "ślepy w karty nie gra"   :)  :D :lol:  :badgrin:

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 05, 2007, 11:08:51 pm »
:D  co z postaciami ktore źle sa zagrane  :?:  misja tylko dla złych a wykonuje dobry  :!: czyli wywalamy go  8)  a kara za takie sciemnianie  ;)  bo tlumaczenie "nie mialem pojecia jest slabe"  :lol:

i gdzie ten honor  :lol:  pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline MaGik

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 06, 2007, 06:24:34 am »
Nie ma kary ponieważ zgodności zasad powinni pilnować wszyscy gracze.
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline votiak

oooooooo
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 06, 2007, 12:47:01 pm »
miejcie się na bacznośći oszuść  :evil:  nie będzie litośći  :evil:

Offline volsungDEnichor

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 07, 2007, 03:10:24 pm »
witam małe pytanko  :D  gramy i ktoś probuje odrzucić mnie przy pomocy "porwana przez orły" niestety gram stworem i nie zauwazył tego, czy traci wtedy orła, czy po prostu podstep nie działa  :?:

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 07, 2007, 03:20:08 pm »
Oczywiście podstęp nie działa, bo nie są spełnione warunki, aby go zagrać. Czyli podstęp idzie na stos kart odrzuconych, a twój stwór i orzeł przeciwnika pozostają w misji.

Offline tjahzi

foto
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 07, 2007, 05:27:56 pm »
dzisiaj gralismy sesje, dwoch zawodnikow mialo 6 punktow, takze pozostalych dwoch staralo sie uniemozliwic im wygranie, tak wiec wystawiono bardzo silnych przeszkadzajacych (thorgal aergisson, aaricia, maly jolan, gandalf, sigurd, galernik), lecz niestety jeden podstep zniweczyl ich caly plan. Ciekawe czy ktos zgadnie jaki to byl podstep :lol:  fotografie uwieczniajaca ten moment moge przeslac na maila pozdrawiam

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 07, 2007, 09:24:11 pm »
Skoro w drużynie przeszkadzającej był Gandalf, to odpadają podstępy rzucane na MISJĘ. W takim razie pozostaje tylko jeden karcący mocno drużynę przeciwną podstęp, a mianowicie: TWOI LUDZIE CIĘ NIENAWIDZĄ. Zgadłem? :D

Offline tjahzi

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 07, 2007, 10:00:28 pm »
Cytat: "iscariot"
Skoro w drużynie przeszkadzającej był Gandalf, to odpadają podstępy rzucane na MISJĘ. W takim razie pozostaje tylko jeden karcący mocno drużynę przeciwną podstęp, a mianowicie: TWOI LUDZIE CIĘ NIENAWIDZĄ. Zgadłem? :D


5+ dla pana  :D  mistrz  :D

Offline Sigismond

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 08, 2007, 03:50:34 pm »
:D witam na forum :D

1. Bardzo się cieszę, że zainteresowanie karcianką na nowo wzrasta. Osobiście grałem w 3 różne karcianki i "nasza" była z nich najlepsza, najbardziej dynamiczna i pamiętam, że cieszyłem się, że można i słabymi kartami nieźle namieszać tym co mają dużo rzadkich.

2. Martwię się, że nie został wydany dodatek, który jak mniemam był prawie gotowy. Chciałbym też zobaczyć w przyszłości kartę Ogotaia, Tjalla, czy Thorgala - Shaigana. No ale marzenia...

3. Co do turnieju to z chęcią bym zagrał, ale kiepsko z czasem i na wyjazd do Gdańska czy Poznania tudno mi sobie pozwolić, ale gdyby coś było w Wawie organizowane to z chęcią.

4.Osobiście ostro z moją żoną gramy w tę karciankę po nocach i jeszcze się nam nie znudziła, a mam jeszcze dodatkowe decki do wypróbowania.

5. Cieszę się, że Iscariot zajął się stronką. Bardzo fajna.
Może warto też stworzyć decki typu D? Np. 0 albo 1 rzadka (a punkty, to nie wiem, trzeba byłoby wyliczyć) :) to byłoby na decki, tzw. "ekonomiczne", a i więcej kategorii do rozegrania na turniejach (i więcej nagród)

6. Czy ktoś ma kontakt z autorami gry? Przydałby się nam, nie?

7.Mam też pytania do gry, jak Wy graliście?:
- Woda dziejów, czy mogę wykorzystać ją na sobie? można ją wykorzystać na GRACZU, ja też nim jestem, więc rzucałem na siebie jeśli mi to odpowiadało
- Otoczenie - niby proste i zrozumiałe, ale oczywiście w grze wychodzi - mam mieć 2 razy więcej bohaterów I STWORÓW. Użyto koniunkcji a nie alternatywy. Otoczyłem żonę bohaterami, a ona mi na to że nie mam żadnego STWORA, więc nie mogę użyć tej karty, no i musiałem jej przyznać rację, bo na karcie jest "i". Tylko co z drużyną przeciwną? też musi mieć stworów? Wszstko byłoby ok,gdyby było "lub" zamiast "i"

8. Swoją drogą muszę gdzieś wygrzebać odpowiedzi autora gry co do pytań jakie kiedyś mu zadałem (rok 2002:)

to tyle, trochę się rozpisałem, skąd macie takie fajne awatary Thorgalowe?
eśli serce Twe czyste...

Offline Serenicus

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 08, 2007, 04:55:44 pm »
Pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytana. Bynajmniej niektóre.
Stworzenie następnej kategorii na moje byłoby już troszkę naciągane. Każdy jak zaczyna grać w Thorgala gra prawie bez erek i dokładnie wie że wtedy ta gra naprawdę dużo traci bo znikają nagle wszelkie kombosy a wykonywanie misji ogranicza się do tego kto wyłoży więcej silniejszych bohaterów. Zaś zastosowane ograniczenia pozwalają na ułożenie wątku przewodniego swojej talii i pod niego kompletowanie potrzebnych kart. Ale to tylko moje zdanie.
Co do problemów z kartami to tak:
- Wodę dziejów można zagrać na siebie i wydaje mi się że tylko w tym celu została stworzona bo przetasowanie ręki przeciwnikowi jest moim zdaniem kompletnym bezsensem.
- Co do otoczenia to drużyna nie musi mieć stworów. Źle interpretowaliście. Pisząc dwa razy więcej bohaterów i stworów zakomunikowane zostały wszystkie dostępne możliwości by karta ta zaczęła działać nie zaś jako ograniczenie tylko i wyłącznie do tych dwóch typów.

Myślę, że choć trochę to rozjaśniło sytuacje.
Pozdrawiam Thorgalowych fanów !

Offline [rollerboy] thorgal ;]

pozdro
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:11:55 pm »
Cytat: "Sigismond"
:D witam na forum :D
to tyle, trochę się rozpisałem, skąd macie takie fajne awatary Thorgalowe?


podeślij maila i napisz która postać ci sie podoba a dostaniesz cały komiks w formie elektronicznej  przygotuje ci zdjecie w odpowiednim formacie :D ja tez grywam po nocach z moja żoną   :D  rollarena@o2.pl
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline iscariot

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 09, 2007, 10:24:46 am »
Strona nie jest za genialna, ale pacuję nad wersją php:D
Co do Twojego marzenia.... mam karte Ogotaya, z tzw. preview oraz inne karty (np, Tanatloc, Hurukan (oczywiście inna wersja Jolana) oraz inne). Będą dostępne skany tych kart, ale jakość jest podła i w czerni i bieli. ale mam nadzieję, że będą jeszcze czytelne. Karty będą TYLKO dostępne dla stałych członków:) po zalogowaniu. Ale spoko, każdego kto prześle swoje dane wpiszę (nie będzie możliwości samego dodawania się, bo byłoby to bez sensu, aby zrobić logowanie). Mam nadzieję, że spodoba wam się ten pomysł.

Teraz turniej. Niestety, nie będzie nagród dla uczestników turnieju, ponieważ Egmont, do którego napisałem olał mnie kompletnie.... Tak więc zastanawiam się czy w ogóle robić turniej. Najgorsze jest to, że MUSI być wpisowe (np min. 5zł). Nagrody najwyżej kupimy na stoiskach sklepowych na Teleporcie.
Proszę pisać na thorgalkgk@wp.pl CHĘTNYCH na 100% UCZESTNIKÓW tego "turnieju", bo nie wiem, czy go robić.

Offline kumo

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 09, 2007, 06:03:00 pm »
Jestem biedny i potrzebuję karty - pomóżcie proszę. Kolega z osiedla dał mi deck - ale jest kiepski. Potrzebuję fajowskich bohaterów i kilka misji. Pozdrawiam Kumo

Offline [rollerboy] thorgal ;]

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 09, 2007, 10:57:23 pm »
Cytat: "kumo"
Jestem biedny i potrzebuję karty - pomóżcie proszę. Kolega z osiedla dał mi deck - ale jest kiepski. Potrzebuję fajowskich bohaterów i kilka misji. Pozdrawiam Kumo


biedny  :?:  cos krencisz  8)  ale spoko mam troche bardzo czestych kart i gwarantowanych nawet jedna premiowana sie znajdzie daj znac na gg lub maila rollarena@o2.pl to ci je podesle pozdro  :D skad jestes  :?:
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9