Autor Wątek: Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?  (Przeczytany 52609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Avoth

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« dnia: Październik 27, 2004, 04:35:47 pm »
Witam! Chciałbym się spytać czy karcianka Thorgal jeszcze żyje? I czy warto w nią grać?

Offline Rigor Mortis

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2004, 02:59:13 pm »
Warto zarąbista..chcesz kupic karty :D ...a tak na serio to nie wime, czy ktoś jeszcze w nią gra... jakbyś chciał to mam na zbyciu sporo kart to Thorgala jakbyś chcaił sobie tak for fun pograć czemu nie...
P.
ho dares wins

Offline Czarnooki

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2004, 01:02:29 pm »
Witam,
Nie wiem czy "żyje", ale na pewno "zalega"...magazyny wydawnictwa Egmont. Ostatnio starają się ją wciskać do prawie wszystkich publikacji komiksowych jakie wydają, jako tzw. "gratis", tyle tylko, że dziwnym trafem, ten "gratis" zawsze podnosi cenę samego wydawnictwa (z tego co wiem dodane było do kilku wydań samego T. i do Świata Komisku). Wydawnictwo skutecznie próbuje obrzydzić ludziom tą grę - przeliczyli się i teraz pozbywają się nadwyżek... Szkoda gadać...
Pozdrawiam.

Offline kingquest

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2005, 07:21:11 pm »
szkoda ze nikt w to nie gra ( chociaż w które karcianki jeszcze ktoś gra?????) :roll:

Offline kempy

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2006, 10:35:47 pm »
Niedawno kupiłem trochę kart do Thorgala zachęcony kilkoma rozgrywkami z kumplem. Nie ukrywam, że głównym powodem do zakupu był fakt, że jest ktoś z kim moge zagrać na miejscu (w Wadowicach jakby się ktoś pytał). I tak, zgadza się, lubię tytułowy komiks - zresztą od dzieciństwa. Co do gry to przychylę się do opinii, że karcianka z swoją mechaniką wygląda jak nieco wykastrowany Shadowrun, ale jest od niego dynamiczniejsza. Bardzo boli brak jakiejkolwiek formy bilansowania/płacenia za wykładanie kart co, jak podejrzewam, spowoduje, że decki na samych e'R'kach bedą roznosiły te zrobione na kartach bardzo częstych. Aczkolwiek gra się szybko, bez dłużyzn - mnie się (jeszcze) podoba.

Mam pytanie również. W instrukcji pisze, że jeśli w jakimkolwiek momencie współczynnik bohatera zejdzie poniżej zera to ma on wartość zero. Czy ta zasada uwzględnia kolejność zagrywania kart czy łączną sumę modyfikatorów na koniec fazy roztrzygnięcia? Np. mam K 1, dostaję z karty przeciwnika modyfikator -2 i K wynosi teraz -1 ale zgodnie z w/w zasadą traktuje go jak 0. Następnie ja zagrywam modyfikator dodatni +2. I co teraz? K wynosi w tym momencie 1 czy 2?
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline AvantaR

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2006, 01:46:28 pm »
Z checia bym w Thorgala sprobowal zagrac, ale bedzie dobrze jesli w Polsce z 10 osob bedzie w to gralo ;)

Offline kempy

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2006, 09:20:34 pm »
Zapraszam na http://htp://www.karcianki.pl gdzie gracze-zbieracze Thorgala może znajdą coś na wymianę (figuruję tam jako embrion).
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline cahir7

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2007, 12:10:15 pm »
Cytat: "kempy"


Mam pytanie również. W instrukcji pisze, że jeśli w jakimkolwiek momencie współczynnik bohatera zejdzie poniżej zera to ma on wartość zero. Czy ta zasada uwzględnia kolejność zagrywania kart czy łączną sumę modyfikatorów na koniec fazy roztrzygnięcia? Np. mam K 1, dostaję z karty przeciwnika modyfikator -2 i K wynosi teraz -1 ale zgodnie z w/w zasadą traktuje go jak 0. Następnie ja zagrywam modyfikator dodatni +2. I co teraz? K wynosi w tym momencie 1 czy 2?

troche nie na czas, ale odpowiem, ze wynosi 1. A zasad odnosi sie do kart, kiedy na przykład masz wybrac kogos z najmniejszym wspołczynnikiem, wtedy nie liczysz -1, tylko własnie 0

Ja grałem tez w Thorgala zachecony rysunkami i tradycja czytelniczą komiksu Thorgala. Grafika rzeczywiscie nie zawiodła, rewelacyjne były tytuły kart co niektórych i mechanik powiedzmy do przyjecia, ale grafika i wizerunki kart,po prostu  fatalne. cena była rewelacyjna, karty bralismy boxami, ale z kolei, po wykupieniu setek boosterów, okazało sie ze we Wrocławiu NIKT nie trfaił ani jeden karty R- postać. Nigdy i nigdzie. Pierwszą taką karte zoabczyłem jak ktos ja przwiózł z Krakowa. Podobno w planach była jakis dodatek,ale u nas wszytsko zakończyło sie na podstawce.
GOD`S IN HIS HEAVEN. ALL`S RIGHT WITH THE WORLD"

Offline [rollerboy] thorgal ;]

ogarnijcie sie ;]
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2007, 09:00:09 am »
siema  :D  pewnie, ze gramy w poznaniu w kazdym tygodniu od 5 do 10 osob  8) musielismy doszlifować trochę przepisy, jak wszedzie byly niescislosci, zajebiscie, ze gra zeszla z piedestalu, mozna za nieduza kase skompletowac sobie niezly deck. W Poznaniu rozdajemy darmowe decki dla mlodziezy, ma wyjsc wznowienie, jezeli ktos chce sie pozbyc kart thorgala lub nauczyc grac, to info kartythorgal@o2.pl, gg 6276247, pozdrawiam :D
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline kempy

Re: ogarnijcie sie ;]
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2007, 09:02:00 am »
Cytuj
musielismy doszlifować trochę przepisy, jak wszedzie byly niescislosci


Możesz podać jakieś konkretne przykłady - im więcej tym lepiej - oraz wasze rozwiązania?
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline [rollerboy] thorgal ;]

przepisy thorgal ;]
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2007, 09:03:44 pm »
witam wszystkich fanow thorgala ;]

zagrywamy podstepy w obrębie misji, w której mamy bohatera ;] czyli jezeli nie masz czarodzieja w mojej misji, to nici z zagrywania na mnie czarow i podstępów ;] wyjatkiem sa podstępy wykladane z ręki lub na gracza np [atak bestii] czyli wykladasz przeszkadzającego stwora po fazie bohaterow i w tym momencie mozesz zagrywac podstępy lub czary [jezeli masz czarującego stwora;] reasumujac zagrywasz tam gdzie jestes ;]


jezeli macie pytania ktore powstały w konkretnej sytuacji podczas gry to zapiszcie je i razem postaramy sie je rozwiązac pamiętajmy ze panowie tworzący przepisy dali czasami ciała ale nie oznacza to ze zrezygnujemy z grania [interpretacja polskiego slowa jest taka zabawna]  postaram sie pisac po kazdej sesji jakie knyfy znalezlismy ;] pozdro


Cytat: "Czarnooki"
Witam,
Nie wiem czy "żyje", ale na pewno "zalega"...magazyny wydawnictwa Egmont. Ostatnio starają się ją wciskać do prawie wszystkich publikacji komiksowych jakie wydają, jako tzw. "gratis", tyle tylko, że dziwnym trafem, ten "gratis" zawsze podnosi cenę samego wydawnictwa (z tego co wiem dodane było do kilku wydań samego T. i do Świata Komisku). Wydawnictwo skutecznie próbuje obrzydzić ludziom tą grę - przeliczyli się i teraz pozbywają się nadwyżek... Szkoda gadać...
Pozdrawiam.


pozdro  :D  widze ze kolega sie zagalopował  8) karty dodawane do czasopism i rozdawane na eventach to karty   premiowane nie dostepne w sprzedazy oznaczone .- nadal egmont ma promocje na kriss  :lol:  

a tak nawiasem cwaniaczki grające w inne systemy ciekawe czy umiecie zinterpretowac karte napisaną w obcym języku  8)  zagrajcie w polski system a zobaczycie ze niektore karty sa interpretowane w rozny sposob wygląda to jak rozprawa sądowa z kilkoma prawnikami kazdy interpretuje je na swoj sposob  :lol: pewnie polowa z was nie zagrywa prawidlowo  :lol: my grajac w system pisany polskim slowem po kilku miesiacach zagrywamy niejednokrotnie nieprawidlowo  :shock:  chyba ze jestescie rodowitymi obcokrajowcami [zwracam honor]  :) pozdrawiam


Cytat: "Rigor Mortis"
Warto zarąbista..chcesz kupic karty :D ...a tak na serio to nie wime, czy ktoś jeszcze w nią gra... jakbyś chciał to mam na zbyciu sporo kart to Thorgala jakbyś chcaił sobie tak for fun pograć czemu nie...
P.


 pewnie ze kupie karty  :D  a jakie masz  :D gg.6276247 pozdro  8)



Cytat: "kempy"
Niedawno kupiłem trochę kart do Thorgala zachęcony kilkoma rozgrywkami z kumplem. Nie ukrywam, że głównym powodem do zakupu był fakt, że jest ktoś z kim moge zagrać na miejscu (w Wadowicach jakby się ktoś pytał). I tak, zgadza się, lubię tytułowy komiks - zresztą od dzieciństwa. Co do gry to przychylę się do opinii, że karcianka z swoją mechaniką wygląda jak nieco wykastrowany Shadowrun, ale jest od niego dynamiczniejsza. Bardzo boli brak jakiejkolwiek formy bilansowania/płacenia za wykładanie kart co, jak podejrzewam, spowoduje, że decki na samych e'R'kach bedą roznosiły te zrobione na kartach bardzo częstych. Aczkolwiek gra się szybko, bez dłużyzn - mnie się (jeszcze) podoba.

Mam pytanie również. W instrukcji pisze, że jeśli w jakimkolwiek momencie współczynnik bohatera zejdzie poniżej zera to ma on wartość zero. Czy ta zasada uwzględnia kolejność zagrywania kart czy łączną sumę modyfikatorów na koniec fazy roztrzygnięcia? Np. mam K 1, dostaję z karty przeciwnika modyfikator -2 i K wynosi teraz -1 ale zgodnie z w/w zasadą traktuje go jak 0. Następnie ja zagrywam modyfikator dodatni +2. I co teraz? K wynosi w tym momencie 1 czy 2?


0 to 0 a jak od nowa to od nowa  8)  po prostu k=2

a jak dostaniesz -3k i odrzuce cie [jej stan sie..]  a ty powrocisz [tak glupio ..] to nie masz - 3k masz znow swoje czyli siegasz dna i zaczynasz od nowa nie placisz zadluzen  :lol: zart  8)  pozdro  :lol:

4 posty z rzedu. Niedlugo skoncze prosic. Zibi
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline kempy

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2007, 11:09:54 pm »
Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]
Cytat: "kempy"

Mam pytanie również. W instrukcji pisze, że jeśli w jakimkolwiek momencie współczynnik bohatera zejdzie poniżej zera to ma on wartość zero. Czy ta zasada uwzględnia kolejność zagrywania kart czy łączną sumę modyfikatorów na koniec fazy roztrzygnięcia? Np. mam K 1, dostaję z karty przeciwnika modyfikator -2 i K wynosi teraz -1 ale zgodnie z w/w zasadą traktuje go jak 0. Następnie ja zagrywam modyfikator dodatni +2. I co teraz? K wynosi w tym momencie 1 czy 2?


0 to 0 a jak od nowa to od nowa  8)  po prostu k=2


Mylisz się. Właśnie przed chwilą wyszperałem w papierach wydruk z oficjalnego FAQ do Thorgal CCG.  Niestety, Egmont zmienił swoją stronę i wyrzucił z niej podstrony o karciance i KSK. Szkoda, że nie zdążyłem ich zgrać i mam tylko ten wydruk. ;/

Wracając do FAQ - pisze tam co następuje:

Współczynniki ujemne traktuje sie jak równe zero dopiero w fazie rozstrzygnięcia. Wcześniej wszelkie operacje matematyczne na współczynnikach trzeba robic z uwzględnieniem liczb ujemnych.

Tym samym w przykładzie powyżej K=1.

Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]
Cytat: "Czarnooki"
Witam,
Nie wiem czy "żyje", ale na pewno "zalega"...magazyny wydawnictwa Egmont. Ostatnio starają się ją wciskać do prawie wszystkich publikacji komiksowych jakie wydają, jako tzw. "gratis", tyle tylko, że dziwnym trafem, ten "gratis" zawsze podnosi cenę samego wydawnictwa (z tego co wiem dodane było do kilku wydań samego T. i do Świata Komisku). Wydawnictwo skutecznie próbuje obrzydzić ludziom tą grę - przeliczyli się i teraz pozbywają się nadwyżek... Szkoda gadać...
Pozdrawiam.


pozdro  :D  widze ze kolega sie zagalopował  8) karty dodawane do czasopism i rozdawane na eventach to karty   premiowane nie dostepne w sprzedazy oznaczone .- nadal egmont ma promocje na kriss  :lol:
[/quote]

Czarnookiemu chodziło o zestawy komiks + starter do Thorgala, ew. komiks + booster. Bo w takich konfiguracjach Egmont zaczął swego czasu sprzedawać.

Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]
a tak nawiasem cwaniaczki grające w inne systemy ciekawe czy umiecie zinterpretowac karte napisaną w obcym języku  8)  zagrajcie w polski system a zobaczycie ze niektore karty sa interpretowane w rozny sposob wygląda to jak rozprawa sądowa z kilkoma prawnikami kazdy interpretuje je na swoj sposob  :lol: pewnie polowa z was nie zagrywa prawidlowo  :lol: my grajac w system pisany polskim slowem po kilku miesiacach zagrywamy niejednokrotnie nieprawidlowo  :shock:  chyba ze jestescie rodowitymi obcokrajowcami [zwracam honor]  :) pozdrawiam


Kłopoty z interpretacją zasad w karciankach to zmora praktycznie każdej tego typu gry a im bardziej skomplikowana i im więcej wzorów stworzono tym więcej problemów. Thorgal to bardzo prosta gra z przeciętną mechaniką i z małą ilością kart, więc praktycznie wszystko jest jasne. Spróbuj kiedyś pograć np. w L5R w formacie Open a sam będziesz miał skalę porównawczą.

Inna para kaloszy to złe tłumaczenie polskich edycji zachodnich gier. Taki Dark Eden został na ten przykład przez MAG'a zupełnie schrzaniony przez byle jakie tłumaczenie i do tej pory ludzie się kłócą co jak ma działać. ;)

Wyzywanie innych od 'cwaniaczków' też nie jest na miejscu, bo zdaje się, że wielu czytających to forum ma o wiele większe doświadczenie w CCG niż Ty. A Thorgal to tylko przeciętniak...
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline MaGik

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2007, 12:50:58 pm »
Cytuj
Wyzywanie innych od 'cwaniaczków' też nie jest na miejscu, bo zdaje się, że wielu czytających to forum ma o wiele większe doświadczenie w CCG niż Ty. A Thorgal to tylko przeciętniak...


Myślę, że przedmiotowe "cwaniaczki" nie ma zabarwienia negatywnego i nie ma się co unosić.
Oczywiście, że jest wielu z większym doświadczeniem i to już nie "cwaniaczki tylko "megacwaniaki" :)

Ja też chętnie odkupię karty jeśli ktoś chce sprzedać.
Zachęcam do gry może jest ktoś z Poznania i chciałby pograć??[/quote]
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline [rollerboy] thorgal ;]

nie masz idola? to juz masz ;]
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2007, 04:12:21 pm »
Cytat: "MaGik"
Cytuj
Wyzywanie innych od 'cwaniaczków' też nie jest na miejscu, bo zdaje się, że wielu czytających to forum ma o wiele większe doświadczenie w CCG niż Ty. A Thorgal to tylko przeciętniak...


Myślę, że przedmiotowe "cwaniaczki" nie ma zabarwienia negatywnego i nie ma się co unosić.
Oczywiście, że jest wielu z większym doświadczeniem i to już nie "cwaniaczki tylko "megacwaniaki" :)

Ja też chętnie odkupię karty jeśli ktoś chce sprzedać.
Zachęcam do gry może jest ktoś z Poznania i chciałby pograć??
[/quote]

 siema/sciema ;] widze ze nutka przyprawy zawsze sie przydaje ;] a nikt z nas nie lubi jalowizny ;] za stare z nas cwaniaczki ;]

dzieki za info o -1 ;] zastosuje oczywiscie ;] a jak zagrywales podstepy? na poczatku gralismy jedna postac na wszystkie misje, ale to chaos, wiec opcja tam gdzie postac tam podstep lub czar jest duzo lepsza ;] pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline kempy

Thorgal CCG czy "on" jeszcze żyje?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2007, 06:38:08 pm »
Z podstępami tak jak pisze w instrukcji. Te które, działają na Bohaterów muszą być zagrywane w obrębie misji w której się znajdują. Podstępy działające na talię czy gracza można wrzucać bez zasady 'obecności'.

Acha, udało mi się jednak odnaleźć tą stronę FAQ. Wersja offline i bez obrazków ale jak ktoś jest chętny to niech da znać.
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


 

anything