Autor Wątek: Najdroższy polski komiks...  (Przeczytany 74105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarnooki

Najdroższy polski komiks...
« dnia: Październik 18, 2004, 02:37:45 pm »
Witam,
W dniu wczorajszym Teleexpress zamieścił wzmiankę o MFK w Łodzi pokazując przedruk "najdroższego polskiego komiksu" SOLIDARNOŚĆ 500 pierwszych dni. Hmm... Czy aby na pewno? Jak Wam się wydaje jaki komiks jest obecnie najdroższy na rynku? Nie wiem jak oryginał "Solidarności..." (słyszałem, że podobno kilka wyszło nawet w kolorze - czy to prawda?), ale ja obstawiam I ks. "Tytusa..." w I wyd. i serię "Czterej Pancerni i Pies". Nie wspominam o "Żbiku" bo tutaj seria jest tak długa, że chyba praktycznie nie do pobicia cenowo. Ale jak się ma sytuacja pojedynczych albumów?
Pozdrawiam.

Offline turucorp

Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2004, 02:42:46 pm »
"Solidarnosc" w pierwszym wydaniu jest rzeczywiscie unikatem, w obiegu gieldowym pojawia sie jedynie wydanie drugie.

Offline Błendny Komboj

Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2004, 03:11:40 pm »
Na rynku oficjalnymnajdroższe jest wydanie zbiorcze "Ekspedycji" (dwa tomy po blisko 50 zł). A na nieoficjalnym to nie wiem, ale ludzie są zboczeni. Potrafią dać 10 000 zł za jakiegoś pożółkłego Żbika.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline nori

Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2004, 03:48:48 pm »
stary zegar 1000-2000 (pojawil sie jednak dosc fajny reprint za ok 10 zl)
czterej pancerni - komplet ok 2000 (potrafi byc wiecej)
zbiki - pierwsze - cena ok 100-250 zl za sztuke
1 wydanie tytusa ksiegi 1 - grubo ponad 500 potrafi przekroczyc 1000.
nie tylko starocie osiagaja makabryczne ceny, dosc duzo tytulow wydanych w ostatnim dziesiecioleciu potrafi kosztowac po 50-200 zl - sa to po prostu zazwyczaj niskonakladowe, okazjonalne wydania (mowimy o rynku oficjalnym) np.: z o zachowaniu podczxas powodzi, o bezpieczenstwie, o uni, o roznych chorobach, czesto komiksy religijne.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Brychu

Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2004, 07:47:25 am »
Top 10 wedlug gieldy komiksu
1.Solidarnosc 500 pierwszych dni- 3000zl
2.Stary zegar #1- 2200zl
3.Przygody pancernych i psa #1,2,3- 2000zl
4.Kap. Zbik: diadem tamary #5- 1100zl
5.Wicek i Wacek- 1000zl
6.Przygody wazonika- 800zl
7.Tytus, Romek i A'Tomek ks.#1- 750zl
8.Tytus, Romek i A'Tomek ks.#2- 500zl
9.Tytus, Romek i A'Tomek ks.#3- 450zl
10.Tytus, Romek i A'Tomek ks.#4- 450zl

Anonymous

  • Gość
Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2004, 07:54:15 am »
kto chce kupić solidarność pierwsz 500 dni? bo mam. :D

Offline konradkonrad

Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2004, 08:18:17 am »
ale z kolorowym nadrukiem?  :)

Anonymous

  • Gość
Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2004, 08:19:55 am »
czerwony napisa solidarnosc
chyba
musze
spojrzeć.
to
bede wiedział.
jutro.

Offline graves

Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2004, 08:41:35 am »
Cytat: "murtaugh"
kto chce kupić solidarność pierwsz 500 dni? bo mam. :D

ale, to chodzi o I wydanie (II-go było znacznie więcej).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline konradkonrad

Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2004, 11:31:58 am »
no i ponoć się różnią tym nadrukeim w kolorzelub bez
tak słyszałem, ale czy to prawda to nie wiem

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2013, 03:51:05 pm »
Tak od jakiegoś czasu, a dokładnie od momentu kiedy zacząłem szukać komiksu Ekspedycje (Bogowie z kosmosu), zastanawiam się jaki z polskich komiksów jest obecnie najdroższy dla kolekcjonerów. Do jakich kwot dochodzą ceny poszczególnych zeszytów tudzież albumów komiksowych?
 
Zastanawiam się co wpływa na daną kwotę? Z pewnością jest to choćby nakład, im mniejszy tym pewnie drożej, ale czy jest to reguła? A może szczególnie ceniony jest któryś z autorów? Przeglądając i czytając to forum, zauważyłem, że jakaś część (większa/mniejsza?), nie jest zbyt przychylnie nastawiona do polskiego komiksu (- w zasadzie nie o tym chciałem:)), dlaczego więc ceny starszych, ale i nie tylko, wydań są naprawde wysokie? A może się kompletnie mylę?
 
I jeśli wydawcy obserwują to co dzieje się choćby na aukcjach internetowych, gdzie cena jednego zeszytu wspomnianych wyżej "Bogów" przekracza 100zl, to czemu nie ma wznowień tego komiksu? Pewnie, że najlepiej mieć pierwsze wydania w dobrym stanie, ale czy tak wysoka cena nie świadczy o zapotrzebowaniu rynkowym, na ten tytuł? Podaje go tylko jako przykład, zapewne są i inne.
 
Nie wiem jak Wy podchodzicie do tego i czy macie podobne spostrzeżenia. Ciekawią mnie też kwoty za zeszyty, z którymi sami się spotkaliście czy za które kupiliście polskie komisy. 
 
Jeśli chodzi o Wicka i Wacka, o którym wspomnieliście to były jakieś różne wydania czy komiks został wydrukowany tylko raz?
 
EDIT: przekopiowałem swój wpis z innego tematu, który założyłem, bo nie zauważyłem tego.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline turucorp

Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2013, 04:26:23 pm »
Zastanawiam się co wpływa na daną kwotę? Z pewnością jest to choćby nakład, im mniejszy tym pewnie drożej, ale czy jest to reguła? A może szczególnie ceniony jest któryś z autorów? Przeglądając i czytając to forum, zauważyłem, że jakaś część (większa/mniejsza?), nie jest zbyt przychylnie nastawiona do polskiego komiksu (- w zasadzie nie o tym chciałem:)), dlaczego więc ceny starszych, ale i nie tylko, wydań są naprawde wysokie? A może się kompletnie mylę?

sa komiksy, ktore mialy bardzo male naklady i praktycznie nie pojawiaja sie w obiegu gieldowym, ale, co ciekawe, nie spotkalem sie w ich przypadku z astronomiczna cena/wycena (skoro sie nie pojawiaja, to dosyc logiczne, przynajmniej pozornie).
z drugiej strony, sa komiksy, ktore mialy spore naklady i pojawiaja sie w astronomicznych cenach.
konia z rzedem temu, kto ogarnia meandry umyslow allegrowo-gieldowych sprzedawcow i kupujacych.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2013, 04:47:49 pm »
z drugiej strony, sa komiksy, ktore mialy spore naklady i pojawiaja sie w astronomicznych cenach.
konia z rzedem temu, kto ogarnia meandry umyslow allegrowo-gieldowych sprzedawcow i kupujacych.

No właśnie zastanawia mnie ten "fenomen Bogów". Nie wiem jaki był tam nakład, ale domyślam się, że duży, skoro komiks hulał po bibliotekach szkolnych, a teraz takie wysokie ceny są dyktowane.
 
Z kolei inne - w podobnej tematyce - kosztują 2/3 zl.
 
@vision2001 - dzięki za link do ciekawego artykułu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najdroższy polski komiks...
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2013, 04:48:33 pm »
Myślę, że można wspomnieć jeszcze dwie dość świeże sprawy:

1. Słynny, obrazoburczy, plugawy, niesmaczny, niegrzeczny, haniebny "Chopin". W kulminacyjnym punkcie afery na allegro kilka egzemplarzy przekroczyło 2 tys zł., jeden nawet 2,5 tys. lub nawet 3. Nie pamiętam dokładnie. Komiks o wielkim nakładzie, mocno średniej jakości, rozdawany za darmo.
Swoją drogą, ciekawe, czy ludzie, którzy licytowali, zapłacili potem za te komiksy.

2. Może też trochę nie na temat (bo nie żadne tam aukcje starych perełek), ale o tym chyba też warto wspomnieć. W końcu w jakiś sposób jest to "najdroższy polski komiks" http://tbaranowski.com/kolekcje.html. Ile to tam było? 5? 5,5 tys.?