Autor Wątek: SFera  (Przeczytany 9044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
SFera
« dnia: Styczeń 05, 2003, 08:58:10 pm »
Kolejny mieśiećznik o fantastyce. Co onim sądzicie. Na moje w okolicach poziomu Clicka Fantasy, może trochę słabsza.

Offline KrieG

SFera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2003, 04:21:17 pm »
pismo jest nowe, poczekajmy troche, zobaczymy jak to sie wszystko rozwinie.
 jak na moj gust calkiem niezly poczatek
Teza plus antyteza rowna sie histereza'

Offline Edyta

SFera
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2003, 11:14:37 am »
Nie sądzę aby SFera była dobrym magazynem. Rzeczywiście jest na poziomie gorszym od Fantasy clicka, na nieszczęćie piszą znani ludzie, mają plakaty - a więc stoją za tym wieksze pieniądze - nie upadnie szybko
W zasadzie większość informacji skrótowych jakie zawiera od dawna jest dostępna w internecie i dla internautów ten magazyn nie będzie ciekawy. Sama zresztą pisałam newsy o dużej części rzeczy, jakie tam można przeczytać. Natomiast jeśli kto nie ma dostępu do internetu to ten magazyn daje w miarę dobry przegląd przez to, co się dzieje w szeroko pojętej fantastyce, lepszy niz fantasy click bo aktualniejszy.
dyta

Offline drupi

SFera
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2003, 11:06:39 am »
No więc tak wg mnie SFera nie jest zła ale ja zdecydowanie najbardziej lubię "Sfinksa" to jest gazetka na naprawdę wysokim poziomie. Tylko coś nie mogę się doczekać kolejnego numeru :(
Nadchodzi zima"

Offline Marcin

.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2003, 04:04:13 pm »
Jest dobra.Lepsza od zdziecinnialego do reszty Click! Fantasy.

Offline Rycerz kwitnącej wiśni

SFera
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2003, 11:56:54 am »
Witajcie. Jestem tu po raz pierwszy. Tydzień temu zakupiłem drugi numer SFery. Moim zdaniem pismo nieźle się prezentuje. Wolę jednak zawsze poczytać opowiadania fantasy niż artykuły, dlatego może nie jest akurat dla mnie. Wadą są jednak zbyt krótkie recenzje książek. W kilku zdaniach trudno zawrzeć całą prawdę.
pozdrawiam :)
Tak by gdzieś het gnało, gnało,
tak by się nam serce śmiało,
do ogromnych, wielkich rzeczy,
a tu pospolitość skrzeczy,
a tu pospolitość tłoczy,
włazi w usta, uszy, oczy (...)"

(S.Wyspiański: Wesele; słowa Poety)

Offline nena

SFera???
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2003, 08:45:05 pm »
Dla mnie ta gazeta nie różni się zbytnio od Fantasy Clicka. Obydwie są graficznie na wysokim poziomie, ale treść? Nie widzę przyszłości dla SFery - przynajmniej z punktu widzenia fana fantasy... Teraz, kiedy nie ma Feniksa i MiMa, źle się dzieje....
on omnibus eadem placent,
ne conveniunt guidem.

Offline Macias

SFera
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2003, 10:46:27 pm »
co jest fajne w Sferze?mala ilosc opowiadan.od tego jest fantastyka i clickfantasy.a w Sferze dominuja artykuly i to mi sie podoba.inna sprawa jest fakt,ze wiekszosc rzeczy rzeczywiscie mozna znalezc w inecie.ale tak naprawde mozna to powiedziec o prawie kazdej gazecie,wiec ogolnie jak dla mniesfera jest wyzej niz clickF

Offline mr.maras

SFera
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2003, 11:29:32 am »
Kolejny numer SFery ukaże się 16 czerwca, na okładce Lara Croft z profilu, wewnątrz sporo ciekawych rzeczy m.in. rozwiązanie marsjańskiego konkursu literackiego, tajemnice badaczy układu słonecznego, sylwetka Teda Williamsa, wywiad z Mastertonem itd. Szkoda, że redakcja tak słabo przykłada się do swojej stronki www. (brak aktualizacji, zapowiedzi)
Spalić po przeczytaniu.

Offline Spajder

SFera
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2003, 12:19:22 pm »
Fenix wróóóóóóóć!!!!!! :(
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline mr.maras

SFera
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2003, 12:30:28 pm »
Fenixa rzeczywiście żal, ale szkoda tez i dobrze zapowiadającego się Hyperiona. Może "ubik" którego szukam bezskutecznie okażę się strzałem w 10?
Spalić po przeczytaniu.

Offline Petrov

SFera
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2003, 09:58:55 am »
Dla mnie Click Fantasy to szmatławiec, szczególnie ze względu na oprawę graficzną. SFera to bardzo fajna gazetka, ma świetną oprawę, ciekawe artykuły. Niestety starcza na jeden dzień, albo i mniej.
ar... war never changes...

Offline garak

SFera
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 18, 2003, 04:31:20 pm »
Click fantasy i Sfera pod kreską o wszystkim i o niczym .Rzucą ze dwa opowiadanka , a reszta to albo bełkot , albo śmieci . Ostatnio w jednym z nich naczelny we wstępniaku , chwalił się różnorodnością  tematów w piśmie. No cóż... Dla każdego inny raj... :cry:

Offline Nabu Nezzar

SFera
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2003, 12:05:19 am »
Dla mnie Fclick i Sfera to bliźniacze pisma, ale nieźle sie uzupełniają - kupuję oba.  P.S. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś niezłe pismo o tematyce Fantasy?
url=http://fir.glt.pl]Republika Fantastyki i Rzeczywistości[/url]
Na przeciwstawnym biegunie
LARPy

Offline Abignale

SFera
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 15, 2003, 07:00:26 pm »
Znalazłam ostatnio w antykwariacie jakiś stary numer Fenixa z 1990 roku. Ktoś jeszcze ostatnio przebąkiwał o reanimacji...
A SFera... hmm... Poprzestałam na jednym numerze. A przez konkurs o Marsie o mało co bym jakiegoś opowiadanka nie popełniła. Mimo wszystko jednak za leniwa jestem :)
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

 

anything