Autor Wątek: ArmiA  (Przeczytany 9569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline burberry

ArmiA
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2004, 11:55:46 am »
Słyszałem o "Nowej Aleksandrii" i planuję to nawet kupić, jak będę przy kabzie. Niestety, martwi mnie to "New wave" obecne w muzyce na tej płycie (trochę o niej czytałem) - po prostu nie wiem, czy mi się spodoba. Napiszcie coś więcej o płycie.

A teksty Adamskiego są niesamowite :D
Bóg Cię kocha

Offline papiesz

ArmiA
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2004, 01:02:51 pm »
Tym new wave się nie zrażaj, bo to nie jest typowa nowa fala. Klimat płyty jest trudny do określenia, albo się spodoba albo nie. Teksty Adamskiego dość specyficzne, ale bez jazd typu "robot gwałci krokodyla" czy coś w tym stylu  ;)  Jest też parę utworów instrumentalnych. Na wokalu tym razem niejaki Dariusz Malinowski. Co do kupna płyty to kosztuje ona obecnie z 15 zł. Niestety reedycja nie zawiera 3 piosenek z pierwotnej wersji płyty, w tym "Misiów puszystych", czyli słynnego "szewc zabija szewca bumtarara"  ;)
nothing positive only negative

Offline oneiromancer

ArmiA
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2005, 05:42:26 pm »
a myślałem ze to forum o Armii. co do Siekiery to fajna była bez Budzyńskiego na wokalu, to takie stare dzieje że aż dziw że jeszcze ludzie tego słuchają, za to jak wyzej wymieniony  pan zaczoł udzielać się w Armii, to robi to znakomicie i nawet nie przeszkadza mi chrześcijańskie przesłanie. co do płyt to najlepsza jest oczywiście Legenda i Trio Dante, hough :)

Offline Towarzysz

ArmiA
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2005, 06:09:39 pm »
Zespoł godny uwagi szczególnie że śpiewają po polsku i tematykę mają bardziej katolicką :)
Dla relaksu, dla młodych, dla dziewczyn, dla wszystkich co nie mogą się zdecydować.
ttp://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5563493

Offline oneiromancer

ArmiA
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2005, 04:03:17 pm »
nie powiedziałbym że katolicką, raczej chrześcijańską, słyszałem nawet że agnostycką, niech bedzie dla dziewczyn, itak są w porządku

Offline burberry

ArmiA
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2005, 04:20:10 pm »
Towarzysz, jesteś tu nowy, więc masz prawo nie pamietać kilku zażartych kłótni. A mianowicie: wszyscy doszli do wniosku, że katolicyzm nie jest synonimem słowa chrześcijaństwo. Kapewu?  :roll:

Moją ulubioną płytą A. to Triodante. Wszystko Armii zostawia w tyle.
Bóg Cię kocha

Offline burberry

ArmiA
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 01, 2005, 02:40:53 pm »
Czy słyszał ktoś już nową płytę Armii - Ultima Thule? Jak wrażenia?
Bóg Cię kocha

Offline Formaldehyd

ArmiA
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2005, 08:32:00 pm »
Cytat: "Filarecki"
Czy słyszał ktoś już nową płytę Armii - Ultima Thule? Jak wrażenia?


Nie warto, co akurat nie dziwi bowiem Armia juz dawno przestała produkowac porządną muzykę.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline Josef Knecht

ArmiA
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2005, 05:19:19 pm »
Nie wiem jak Ty, ale ja uważam 'Pocałunek . . .' za kawał naprawdę porządnej i czadowej muzyki.  A po dziś dzień do 'Legendy' przekonać się nie mogę. Wiec moze i nowa płyta jest dla takich jak ja ?
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Formaldehyd

ArmiA
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2005, 06:46:27 pm »
Cytat: "Josef Knecht"
Nie wiem jak Ty, ale ja uważam 'Pocałunek . . .' za kawał naprawdę porządnej i czadowej muzyki.  A po dziś dzień do 'Legendy' przekonać się nie mogę. Wiec moze i nowa płyta jest dla takich jak ja ?


Bardzo mozliwe, o ile lubisz nowe dokonania to powinna ci podejsc. Mnie sie nie podoba.
 am the son of a bitch and Edgar Allan Poe.

Offline papiesz

ArmiA
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2005, 02:06:28 pm »
Dla zainteresowanych: Wyszło wznowienie "Nowej Aleksandrii", na którym znajdują się też 3 utwory z singla Tonpressu: "Misiowie puszyści", "Jest bezpiecznie", "Ja stoję, ja tańczę, ja walczę". Wszystko ładne i czytelne, za jedyne 18 zł (przynajmniej za tyle kupiłem w Empiku).

I jeszcze pytanie: słyszał ktoś Budzego i Trupią Czaszkę "Uwagi Józefa Baki"? Jeśli tak, niech podzieli się wrażeniami, bo nie wiem, czy się skusić.
nothing positive only negative

Offline oneiromancer

ArmiA
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2005, 09:24:29 pm »
Cytat: "Formaldehyd"
Cytat: "Filarecki"
Czy słyszał ktoś już nową płytę Armii - Ultima Thule? Jak wrażenia?


Nie warto, co akurat nie dziwi bowiem Armia juz dawno przestała produkowac porządną muzykę.


a wcale że nie przestała, dla mnie cały dorobek Armi to mistrzostwo, ostatnia płyta "droga" ma pare fajnych i pare kiepskich kawałków. Mówicie że jest jeszcze nowsza płyta? Jestem ciekawy jej, choć troche się obawiam też

Offline Vallarr

ArmiA
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 25, 2005, 12:47:45 am »
Droga to juz kawalek czasu temu wyszla ;)

a co sadzicie o Antyarmii ?? ;)
btw - Znacie jeszcze jakies zespoly z waltornia w stalym skladzie ? tak dla porownania bym sobie posluchal :) bo ta waltornia sprawia , ze muzyka Armii jest niepowtarzalna a na koncertach klimat jest niesamowity ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Kormak

ArmiA
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2005, 10:28:06 am »
Cytat: "oneiromancer"
ostatnia płyta "droga" ma pare fajnych i pare kiepskich kawałków. Mówicie że jest jeszcze nowsza płyta?

Nawet dwie nowsze, nie licząc koncertowej :)
"Pocałunek mongolskiego księcia" i "Ultima Thule"

Offline oneiromancer

ArmiA
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2005, 12:53:03 pm »
o szit, dawny fascynat okazał sie ignorantem. Nie, o "pocałunku.." to słyszałem, tylko myślałem, że to autorska płyta budzyńskiego jest