Autor Wątek: Komiksowa Top Lista za grudzień 2002  (Przeczytany 12251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczaczek

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 27, 2003, 12:44:40 pm »
APOKALIPSOMANIA vs UW1

No wiec jak dotad przeczytalem Apokalipsomani 2 albumy, a UW1 tylko 1- wiadomo, wiecej nie wyszlo.

Moim zdaniem UW zdecydowanie wygrywa- pierwszy tom otwiera przed nami ciekawe swiat, fajna zagadke i ROZNORODNE postacie, ktore wcale nie sa papierowe, a ich przedstwaienie jest duzo pelniejsze i sensowniejsze niz w wiekszosci komiksow. Rowniez graficznie komiks prezentuje sie fajnie>>> super ujecia 3d w kosmosie i akcja z retrospekcja w odcieniach szarosci

Apokalipsomania- po przeczytaniu pierwszego tomu bylem dosyc zaintrygowany, ale rysunki i poczatek (k***a znowu podroze w czasie) troszke mnie odstraszyly, zdecydowalem sie wiec zaczekac z ewentualnymi zakupami na 2 tom.. i bardzo dobrze. 2 tom jest po prostu totalnie pozbawiony jakichkolwiek przyciagajacych uwage elementow. Fabula slimaczy sie jak flaki z olejem, a fabula ciagnieta na sile przez bohatera, ktory staje sie coraz mniej ciekawy... jego potencjal intelektualny staje sie jedynym sposobem autora na naciaganie fabuly (ta sprawa z 4E)... porazka. Czym predzej pozbylem sie tych alumow z domku.

UW1 nie jest seria wybitna (chociaz moze sie w taka rozwinie), ale czyta sie ja przyjemnie i na 99% nie beda to wywalone w błoto pieniadze, natomiast jesli juz ktos ma ochote na reala z niesamowitymi zagadkami to raczej niech siegnie po Piesn Strzyg (chociaz ja tego tez na razie nie kupuje>>> czekam na 2 tom)
...

Offline Cujo

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 27, 2003, 12:59:22 pm »
Kurczakos, nie to, ze sie chce czepiac, ale gdzie w Apokalipsomanii podroze w czasie sa? :mrgreen:
A co do inteligencji glownego bohatera to nie jest ona dla mnie za bardzo przekonujaca. Ten koles ma za goraca glowe na intelektualiste. Jakies to sztuczne i naciagane sie wydaje.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kurczaczek

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 27, 2003, 01:09:05 pm »
Cytat: "Cujo"
Kurczakos, nie to, ze sie chce czepiac, ale gdzie w Apokalipsomanii podroze w czasie sa?


Na poczatku 1 tomu ten jak-go-tam-zwali pojawia sie w czasach Ludwika-ktoregos-tam (XVI?) - wniosek? Cos tam bedzie z tymi podrozami w czasie...

Cytat: "Cujo"
A co do inteligencji glownego bohatera to nie jest ona dla mnie za bardzo przekonujaca. Ten koles ma za goraca glowe na intelektualiste. Jakies to sztuczne i naciagane sie wydaje.


No mi wlasnie tez- zwlaszcza w 2 tomie, bo w 1 to jeeeeeszcze uszlo.
...

Offline Cujo

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 27, 2003, 01:31:39 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Na poczatku 1 tomu ten jak-go-tam-zwali pojawia sie w czasach Ludwika-ktoregos-tam (XVI?) - wniosek? Cos tam bedzie z tymi podrozami w czasie...

Argh :oops: Faktycznie. Calkiem mi ten poczatek z dyni wyparowal.
Hmm... A kojarzysz zakonczenie dwojki? Wygladaja na martwych, ciekawe jak sie to rozwinie.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kurczaczek

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 27, 2003, 01:59:12 pm »
Ja szczerze mowiac chyba juz nie bede czytal 3 czesci... zobaczymy. Seria mnie zawiodla.
...

Offline jax

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 28, 2003, 06:59:48 am »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Hmmmm...
Ja bym jednak postawil wyżej Apokalipsomanie.


Na razie nalezy się z tym zgodzić nawet biorąc pod uwagę, że są to komiksy trochę różne.  UW1 po pierwszym tomie mnie nie przekonuje choć ma szansę się rozwinąć.  Apokalpisomania z kolei w drugim tomie osiadła na laurach - ten tom nie robi już takiego wrażeia jak pierwszy głównie dlatego ze główny bohater nie kreuje zdarzeń, ale raczej ciągle jest ich obserwatorem.  Jeśli druga część UW1 będzie wyraźnie lepsza od pierwszej, to po dwu tomach obu serii będzie remis.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Rzezbiarz.wg

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 28, 2003, 07:31:01 am »
Otóz to.
Podpisuje sie pod tym, co napisal Jax.

Mam nadzieje, ze tom drugi UW1 bedzie lepszy, ale bohaterowie pozostana Ci sami - "trzebicielka knurów", tchorz, gwalciciel...
Co za typy.
Jedyna ciekawa persona w tej paczce to gostek z trzema doktoratami.

Offline Kurczaczek

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 02, 2003, 11:11:36 pm »
Czy przypadkiem nie czas juz na zmiane i wrzucenie toplisty stycznia??
...

 

anything