Autor Wątek: Komiksowa Top Lista za grudzień 2002  (Przeczytany 12252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« dnia: Styczeń 03, 2003, 12:01:52 pm »
Z małym poślizgiem ale już przygotowałem dla was nowe zestawienie. Oczywiście zapraszam do głosowania i wyrażania opini odnośnie swojego głosu.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Cujo

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2003, 11:37:38 pm »
Ghost In The Shell.
Nie dlatego, ze zupa byla za slona, tylko dlatego, ze jest to cos tak odmiennego i niepowtarzalnego, ze moge to z czystym sumieniem nazwac zupelnie nowa (?) jakoscia w komiksie. Niestety wielu z was nie kupi go, dlatego, ze manga jest be, ze nie chce mu sie kombinowac z przesylkami, ze cena wysoka, ze zupa byla za slona i inne, rownie bzdurne powody. A nie kupienie tego komiksu to wielki blad. Ktory jeszcze mozna, zreszta naprawic.
Fani ciezkiego, sterylnego (a takze w wielu momentach rozbrajajacego :mrgreen:) cyberpunka, bardzo intelektualnie i filozoficznie potraktowanego nie beda zawiedzeni.

Aha, i jeszcze jedno - widze, ze kilka osob juz oddalo glos ale wypowiedziec sie, uzasadnic swoj wybor to juz nie bardzo, za ciezko. Wchodzac tu jestem  bardzo ciekawy czemu akurat ktos TEN komiks wybral a nie inny. I nie mowie tu tylko o ciekawosci wzgledem wyboru "Tomb Ridera" :mrgreen:
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2003, 12:55:33 am »
Ja nie głosowałem na Tomb Raidera ale nie dziwię się do końca osobie oddającej głos: mi również przypadają do gustu atrakcyjne kształty Larry :-) Podobnie jest z bohaterką Fathoma na którą wielu psioczy :( Osobiście oddałem głos na 100 naboi mimo, że gryzłem się z decyzją bo i Gwiazda... spokojnie zasługuje na kliknięcie. Jednakże do tej pory nie miałem szansy docenić tej serii a po baaaaaaaardzo długim namyśle jednak uznałem, że Western jest o milimetr lepszy o Gwiazdy więc było mi łatwiej zagłosować na 100 naboi. Przewrotne a może zbyt naładowane skrótami myślowymi ale jedynym logicznym  :wink: wyjaśnieniem może być to, że Unforgiven należy do moich ulubionych filmów a bliżej mu do Westernu niż Gwiazdy.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Karol Kremens

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2003, 08:44:19 am »
The Ghost in The Shell.
W moim przypadku jedyna konkurencja w tym miesiacu dla tej pozycji bylo 100 naboi. Ale tak sobie pomyslalem, ze The Ghost.. to jednorazowe wydanie, a 100 naboi to seria i jeszcze zdaze na nia zaglosowac.
Poza tym, jest to swietny tytul, ktory zasluguje na wyroznienie i zauwazenie przez tych, ktorzy - nawet czytajac komiksy - mange omijaja.

Przyznam tylko, ze 100 naboi robie sie tylko coraz lepsze, a #2 "Cienia.." jest wg mnie ciekawszy niz #1.

Offline dasst

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2003, 12:21:04 pm »
 Eden #2

Poważniejszy klimat i nowa jakośc jeśli chodzi o wydawane na naszym rynku mangi. Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż przereklamowany "Gits".
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Kurczaczek

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2003, 10:31:59 pm »
Mangi nie czytam, wiec w tym miesiacu ne bylo dla mnie na rynku zadnego super objawienia- Gwiazda Pustyni, Midnight#3, UW1, 100 naboi#3- to przyjemne tytuly, ale nie ma wsrod nich arcydziela... w koncu zaglosowalem na 100 naboi, bo to swietna seria mimo, ze nie jest super widowiskowa to ma cos, co sprawia duza przyjemnosc... :D
...

Offline mykupyku

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2003, 10:59:43 pm »
miałem kliknąć 100 Naboi, potem Gwiazdę Pustyni, a klikąłem Video Girl AI (w sumie 2 tomy na raz bym kliknął, ale nie ma takiej opcji)) - po prostu świetnie się przy niej bawiłem - zwłaszcza postacie, to jak zostały nakreślone ich zachowania i charaktery po prostu mnie urzekły - urzekła mnie ta historia, rozbawiła i fabularnie zadowoliła :)   i nie chciałem, żeby ten komiks przemknął zupełnie nie zauważony, a 100 Naboi czy Gwiazda Pustyni i tak zdobędą swoje głosy
opyright by mykupyku

Offline pookie

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2003, 11:27:48 pm »
100 naboi - najlepszy numer serii, którą początkowo uważałem za przereklamowaną.
 for Pookie

Offline Rzezbiarz.wg

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2003, 08:51:03 am »
Gwiazda Pustyni za piekne rysunki.

Offline wilk

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2003, 10:31:45 am »
W tym miesiacu wybor dla mnie byl wzglednie latwy. Glos padl na Gwiazde Pustyni. Western jak sie patrzy ze swietnymi ilustracjami  :D

Offline grze.hu

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2003, 01:20:52 pm »
100 Naboi- w tym miesiacu nic mna nie wstrzasnelo, 100 Naboi(seria) jest dla mnie jak sinusoida: 1. czesc: nijaka-wprowadza w historie,2.czesc: b.dobra-rozwiniecie watkow(mnie wessalo), ale 3.:znowu taka sobie-mam tylko nadzieje, ze 4. powroci na maximum
A przeczytalem: 100 naboi, Gwiazde pustyni, Batmana, Gitsa, Ninja Boy.
Jesli chodzi o Gitsa: to chyba nigdy sie nie przyzwyczje do gupkowatych min z wielkimi oczami, zebami jak pila itp.(kupilem go, bo bardzo podobal mi sie klimat anime-swietna muzyka)Ale Kurczak proponuje, zebys jednak pokazal go swojej narzeczonej- moze wtedy zaprosi kolezanki  :D (bardzo ladnie przedstawione, w kolorze, spotkanie trzech przyjaciolek )

Off-topic: Dosiego roku 2003 !!! sorry, ze tak pozno,ale niestety nie mam stalego dostepu do internetu :( , zebysmy wszyscy mieli duzo pieniazkow na komiksy (i staly dostep do internetu :), <mam nadzieje, ze skladanie zyczen jest doawolone :D i ze nie ma wydzielonego topicu : "Zyczenia noworoczne">
ralala

Offline Cujo

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2003, 01:34:15 pm »
Ha! Jakiez to gusta potrafia byc odmienne.
100 Naboi wg. mnie: Pierwsza czesc - majstersztyk, druga - zaczalem sie obawiac o przyszlosc serii, trzecia - obawy zostaly rozwiane.
I tutaj musze wtracic co mnie w 100 Nabojach zauroczylo. To zwykli ludzie, ktorych autorzy potrafia oddac w tak naturalny i prawdziwy sposob. Sytuacje codzienne, problemy i zmartwienia. A ta cala, bardzo do mnie trafiajaca i przekonujaca otoczka stanowi tlo do fabuly rodem z wysmienitego sensacyjnego filmu. I tutaj niespodzianka nie bedzie chyba, ze drugi dla mnie w tym miesiacu komiks za GITSem to wlasnie Naboje. Gwiazda Pustyni jednak posiada IMHO tylko rysunki, ktore nawet w wydaniu Mariniego nie potrafily uratowac sredniego scenariusza ;(
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Arusiek

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2003, 02:26:00 pm »
Ghost in the shell, nie ma tu czegoś dla mnie  nadzwyaczjnego. Myślałem nad Midnight Nation#3, ale oddałbym głos tylko za całą serie. Wydaje mi sie że Ghost jest najlepszy, ma dobry papier, JPF dorzucił pare kolorowych stronek a zarazem jest ich bardzo dużo. Myśle że to dobry komiks, chciaz dużo kosztuje.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2003, 02:39:15 pm »
Cytat: "dasst"
 Eden #2

Poważniejszy klimat i nowa jakośc jeśli chodzi o wydawane na naszym rynku mangi. Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu niż przereklamowany "Gits".


Rzeczywiście warto zwrócić uwagę na Eden. Już dawno nie czytałem (połykałem wręcz :-) ) stron komiksu jak w przypadku tej mangi. Spowodowane to jest pewnie tym, że w wydaniach o większym formacie i w kolorze więcej czasu poświęcam oglądaniu kadrów a tutaj goniłem za fabułą. Ale oczywiście i do rysunków nie mam zbytnich zastrzeżeń.

A tak w ogóle to manga w grudniu stała na bardzo dobrym poziomie; było jej sporo i dobrej jakości. Już po samych głosach w tym temacie i rozterkach przy wyborach brzmi to interesująco...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Voytek

Komiksowa Top Lista za grudzień 2002
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2003, 09:48:07 am »
Grudzien u mnie wypadl cieniutko z wyzej umieszczonej listy kupilem tylko 100 naboi cz.3  :oops:  ktore strasznie mi sie podobaly wiec oddalem glos na sto naboi :D
Musze sie usprawiedliwic tzn. grudzien nie byl taki cieniutki kupilem min. DOPIERO nowego TRANSMETA ktorego tak przesuneli i odrabialem zaleglosci El Borbah( Cujo exstra emblemat!!!).
Caly czas zastanawiam sie nad kupnem Gwiazdy ale 35 zl. a w styczniu tyle fajnych pozycji...
ex, Drugs & CS!

 

anything