trawa

Autor Wątek: Lord of the Rings: Two Towers  (Przeczytany 20690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cujo

Lord of the Rings: Two Towers
« dnia: Styczeń 02, 2003, 02:23:33 pm »
Ogladal juz ktos? Jak sie prezentuje w obliczu "jedynki"? Staje w cieniu, czy rzuca cien na nia? Czy moze idzie z nia leb w leb?

Osobiscie uwazam "jedynke" za ostateczny majstersztyk i ciezko mi sobie wyobrazic ze moze wyjsc cos lepszego, ale zalozylem ten temat, bo slyszalem juz opinie, ze druga czesc JEST lepsza od pierwszej i chcialbym to uslyszec od was. Oczywiscie spodziewam sie postow z uzasadnieniem i bez spoilerow.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Solitaire

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2003, 08:28:24 pm »
No to czekamy już razem...
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Rashiell

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2003, 11:43:04 pm »
..a wiec panowie i <ew.> drogie panie. Two Towers bije na glowe pierwszą cześć. Ostatnio z eDokneya sciagnalem film , co prawda screeners na 3 cd ale calkiem mozliwy. Ehh jednak moja silna wola jest bardzo slaba i skusilem sie zeby go obejrzec. Nie wiem na ile rozwijac swoja wypowiedz, żeby nie zdradzac szczególow, ale naprawde bez 2 zdan to co tam sie dzieje jest ...hmm...niesamowite. Nie wiem czy slyszeliscie ten motyw ale po premierze 1 czesci duzo bylo maili od internautów do rezysera, żeby 2 czesc byla bardziej mroczna. Powiem wam szczerze, że gość chyba wział sobie to bardzo do serca.
Wszystkim goraco polecam ten film, po prostu jest to kino, które trzeba zobaczyc!!!  :twisted:  
P.S Nie mogę sie już doczekać części trzeciej !!
size=9]"We shall dive down throught black abysses...[/size]
[size=9]and in that lair of the Deep Ones we shall dwell[/size]
[size=9]amidst wonder and glory forever"[/size]

Offline Kormak

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2003, 10:39:29 am »
Cytuj
Nie wiem czy slyszeliscie ten motyw ale po premierze 1 czesci duzo bylo maili od internautów do rezysera, żeby 2 czesc byla bardziej mroczna. Powiem wam szczerze, że gość chyba wział sobie to bardzo do serca


LOL

Jak to sobie mogl wziac do serca, skoro nakrecil wszysytkie 3 czesci naraz?
Chyba ze po prostu podczas produkcji zmniejszyl jasnosc i kontrast, zeby calosc byla bardziej "mroczna".
Wypada chyba podziekowac, ze Druzyna Pierscienia nie biega z corpse paintem na twarzach, a muzyki nie robil Burzum  :wink:
To bylby dopiero mrrrrok

Offline Rashiell

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2003, 11:23:45 am »
ee.. przeciez pozniej montuja caly material , wybieraja odpowiednie ujecia. Jest mozliwosc, zeby w jakis sposob troche zmienic klimat filmu.
 
Szkoda ze film o 15 min jest krotszy od czesci 1.
size=9]"We shall dive down throught black abysses...[/size]
[size=9]and in that lair of the Deep Ones we shall dwell[/size]
[size=9]amidst wonder and glory forever"[/size]

Offline Solitaire

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2003, 06:55:35 pm »
Jeśli nie chcesz znać szczegółów to nie czytaj dalej.





Ponoć popsuli w niewybaczalny sposób postać Faramira. Ten, który symbolizował siłę rasy ludzi, został przedstawiony niemal identycznie jak swój brat. Ponoć próbuje zawlec Froda do Minas Tirith z Pierścieniem.... :?
Troszkę nie w smak mi takie rozwiązanie, jako że Faramir był jedna z postaci budzących największa sympatie w książce... szkoda.





To chyba najpoważniejszy zarzut powtarzający się w opisach wrażeń z filmu. Pożyjemy, zobaczymy. No i fakt, ponoć jest za krótki, ponieważ.....





...nie ma Szeloby, a także sceny odebrania władzy nad Radą Sarumanowi. Na dobra sprawę akcja nie dochodzi wcale do Isengardu.
No i kilka odstępstw od pierwowzoru może drażnić. Theoden nie potrafi sam podjąc decyzji i musi zostać popchnięty przez Aragorna do bitwy. Elfy walcza w Helmowym Jarze.  Z Gimliego robią komika, ponoć niektórzy odebrali też jako śmieszne, zobrazowanie tragicznej dwoistości Golluma.




Wymieniłem tylko zarzuty, także nie ma co sie przejmować. Ogólnie rzecz biorąc film wzbudził nieomal powszechny zachwyt, ale Polak musi ponarzekać. Inaczej nie byłby sobą :D
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Kafar

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2003, 12:28:05 pm »
Oki oddany głos czas na parę słów. Tak wiec druga czesc jest napewno lepsza, faktycznie mroczenijsza i muzyka mi sie strasznie podoba.. szczegulnia ta rohanu |:D bo wiekszosc to jest z jedynki :D. Co do tego ze wszystkie czesci były nakrecone drazu to prawda ale robione były dodatkowe sceny podczas monatazu :D. Eh szczerze muwiac nigdy ksiazki nie przeczytalem do konca i nie wiem jak sie skonczy.. ale nigdy jej skonczyc nie chcialem :D i eh szkoda że moj ulubiony bohater ktorego w sumie było mało ginie :P mowa tu o Haldir kapitan leśnych elfów :D ale co tma wkoncu duzo osób tam ginie. Podobało mi sie również rola Petera Jaksona :)) która była bardziej widoczna niż w cześci 1 :> no i 10tysiecy moich ulubionych postaci po ciemnej stronie.. uruk-hai :) ocena filmu bez dyskusji 10/10 obejrzałem dwa razy na 3cd i potem w divx jeszcze raz i czekam na kino tak samo jak czekałem :D
oszukuje filmu o tytule IT! (TO!) Reżyseria : Tommy Lee Wallace na postawie książki Stephena Kinga.

Offline Kormak

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2003, 10:33:41 pm »
znowu w gazetach wracają kretyńskie aluzje, że Tolkien był rasistą, że wszyscy źli w Śródziemiu mają czarną skórę i skośne oczy... że czemu jakiś hobbit nie jest czarny, że czemu w książce i filmie tak mało kobiet, czy Frodo i Sam mieli romas itd. rzygać się chce od tego, że inkwizycja spod znaku political correctnes nawet tam sięga swoimi brudnymi paluchami

Offline Cujo

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2003, 10:41:07 pm »
Żenujące. Po prostu lapska opadaja. Jezeli czlowiek sie nie potrafi z tego smiac to trzeba takie wynurzenia ignorowac. Niekiedy jednak i to jest trudne.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Kafar

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2003, 09:26:54 am »
Może oni też dostali pierścienie od Saurona ?:D Wkońcu armia Sarumana i Saurona atakuje z dwóch stron a może jest tajemna trzeci strona.. i ci co tak piszą to nią są. Ich cel jest tlyko jeden. Zniszczyć śrudziemie :)
oszukuje filmu o tytule IT! (TO!) Reżyseria : Tommy Lee Wallace na postawie książki Stephena Kinga.

Offline Wolvie

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2003, 08:08:17 am »
Podobnie jak kilkoro z nas obejrzalem juz Dwie Wieze (poczekalem na dobra jakosc w X-ViDzie) i musze powiedziec, ze jestem lekko rozczarowany.
Nie moge nic zarzucic warstwie wizualnej ani dzwiekowej, bo jest to czyste, piekne kino :)
Natomiast zmiany tresci i ciecia sa wrecz tragiczne.

UWGA SPOILER!

Faramir - jedna z najsympatyczniejszych postaci w ksiazce zmienila sie w tepego i bezdusznego maniaka.

Frodo i Sam docieraja do Osgiliath (jesli nie pomylilem pisowni) z czego wynika, ze dwa razy przekraczaja Anduine.

Nazgul (sliczny) jest tepy i niemrawy, byle Sam jest go w stanie odstraszyc.

Bitwa pod Helmowym Jarem rozstrzygnieta bez pomocy Huronow - kicha az przyro...

No i kolejna rzecz, ktora wkurzyla mnie chyba najbardziej to wyrazne skrocenie calosci filmu. Widac juz, ze trzeba czekac na pelna wersje DVD. Koncowka to powlepiane w monolog Sama sceny z oblezenia Isengardu (Enty rzadza), bitwy pod Helmowym itp. Straszna kicha. Widac, ze Jackson szykuje sie na DVD.

Szeloba - wiedzialem, ze jej nie bedzie wiec sie nie zawiodlem.

Sporo tej krytyki. Nie zmienia to faktu, ze film jest dobry. Jednak w porownaniu z rozszerzona werjsa Druzyny jest taki sobie...

Offline Kormak

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2003, 08:20:38 pm »
UWAGA MOZNA CZYTAC NIE BEDZIE SPOILERÓW  :D

No, też się złamałem i jestem dosłownie kilka minut po skończeniu oglądania...

I mogę powiedzieć, że druga część absolutnie nie zawiodła moich oczekiwań! Nareszcie trochę jaśniejszych kolorów w samym filmie, nawet świeci słońce  :D
Co prawda dodano kilka scen, zupełnie niepotrzebnych (nie będę mówił jakich, żeby nie psuć niespodzianki) - powiedzmy tylko, że niektórzy pojawiaja sie niespodziewanie w miejscach, gdzie ich nie powinno być  :wink:


Wolvie, kilku rzeczy nie było, ale powody są dwa:
po pierwsze, nikt nie usiedzi w kinie dłużej niż trzy godziny, pamiętajmy, że większość widzów tej Trylogii to nie są hardcore'owi fani Tolkiena (co do mnie, to siedziałbym nawet 6 godzin, byle by było wszystko)... w pierwszej cześci też dużo wycieli.

Po drugi, nie ma Szeloby, bo zauważ, że "Powrót Króla" to objętościowo cienki tom, sporą część zajmują dodatki, więć Jackson musi jakieś smaki  zachować na trzecią część filmu.


Podsumowując - solidna rekomendacja, absolutny must see!!!
Do kina wybiorę się na to przynajmniej 2 razy (na "Drużynie Pierścienia" byłem 3 razy!)  :D

Offline Marchewa

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2003, 08:25:31 pm »
Cytat: "Kormak"
UWAGA MOZNA CZYTAC NIE BEDZIE SPOILERÓW  :D
... nikt nie usiedzi w kinie dłużej niż trzy godziny, pamiętajmy, że większość widzów tej Trylogii to nie są hardcore'owi fani Tolkiena (co do mnie, to siedziałbym nawet 6 godzin, byle by było wszystko)...

Poza tematem ja siedziałem najdłużej 8 godzin oglądając Matrixa2 jeszcze nie podzielonego na część 2 i 3 i z nie powycinanymi scenami.
Ale to tylko tak poza tematem. :roll:
ar, War never changes...

Anonymous

  • Gość
Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2003, 01:57:28 pm »
btw na edonkeyu jest wersja 2-płytkowa w xvid o jakosci DVD, zripowana z wersji przedpremierowej przeznaczonej dla jury oskarowego, nie jakis skriner na 3 cd, srol

Offline Wolvie

Lord of the Rings: Two Towers
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2003, 01:58:57 pm »
Cytat: "Kormak"


Po drugi, nie ma Szeloby, bo zauważ, że "Powrót Króla" to objętościowo cienki tom, sporą część zajmują dodatki, więć Jackson musi jakieś smaki  zachować na trzecią część filmu.



Też chyba wyraźnie napisałem, że tym sie akurat nie zawiodłem :)
Co do skrótów to jak pisałem trzeba będzie poczekać na wersję DVD żeby w pełni docenić zamierzenia reżysera. Dla mnie osobiście wersja podstawowa Drużyny mogłaby nie istnieć. Reżyserska jest 100 razy lepsza :)
Dalej twierdze, że w tej wersji końcówka to wielkie zawiedzenie... 5 minut dłużej i już by to wyglądało 100 razy lepiej.

 

anything