trawa

Autor Wątek: POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts  (Przeczytany 11971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Master Of Mordor

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« dnia: Wrzesień 29, 2004, 05:53:24 pm »
Witam was serdecznie.


Jestem w miarę rzeczy początkującym graczem i chciałbym zasięgnąć waszej rady-zaczynam zbierać figsy VC ale nie wiem od czego zacząć. Moją wcześniejszą armią były HE i po nich została mi miłość do wszelakiej kawalerii.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline vininiar

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2004, 06:09:03 pm »
dlaczego przeszedles na VC  :?  ja tam zbieram DE ale te pra wde mowiac jestem poczatkujacy  :oops:

Offline asgard

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2004, 06:10:49 pm »
szybka rada na przyszlosc:
chcesz black knightow przerob(skonwertuj) konnice bretonska lub imperialna(albo ta i ta -oczywiscie plastiki) wykorzystaj glowy rece szkieletow itp
dire wolfY?? kup plastikowe gobbosy na wikach zrob co chcesz z gobbo a z wilkow masz dire wolfow

z wampirami i nekro zrob tak samo
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Master Of Mordor

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2004, 06:12:04 pm »
Ależ wcale nie przeszedłem. Po prostu HE mam już uzbierane i pomalowane...chcę spróbować czegoś innego (HE to dużo myślenia i taktyki-VC są zgoła odmienne). Zresztą w moich początkowych planach miałem zbierać VC...
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Master Of Mordor

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2004, 06:14:00 pm »
Fakt, oryginalne figurki Black Knightów wydają mi się obrzydliwe....
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Master Of Mordor

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2004, 06:48:41 pm »
W takim razie jak skonwertować te Bretoński/Imperialne? I jakich rycerzy wybrać dokładnie?
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Barbarossa

  • Gość
POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2004, 07:24:46 pm »
Cytat: "Master Of Mordor"
Ależ wcale nie przeszedłem. Po prostu HE mam już uzbierane i pomalowane...chcę spróbować czegoś innego (HE to dużo myślenia i taktyki-VC są zgoła odmienne). Zresztą w moich początkowych planach miałem zbierać VC...


Jest wręcz przeciwnie :)

Przede wszystkim, co do figurek o które pytałeś - VC są chyba najtańszą armią w battle'u, jeśli je odpowiednio zbierasz. Wpierw należy skombinować trochę czaszek - są w niektórych zestawach, jest ich całe mnóstwo w regimencie szkieletów...

Potem kupujesz pudełko konnicy plastykowej, imperialnej lub bretońskiej (albo helfickich silver helmów) Rycerzy sklejasz bez zmian, tylko powiedzmy co drugiemu przyklejasz czachę - jeśli chcesz się bardziej wysilić, to masz wielkie pole do popisu z konwersjami, ale kilka czaszek w regimencie zamiast hełmów wystarczy. Malujesz na odpowiednio grobowe kolory i voila - regiment Black Knightów gotowy.

Jeśli chodzi o jednostki core, to zapewne będziesz się chciał zaopatrzyć w wilki - zamiast oryginalnych dire wolfów, lepiej kupić pudełko goblińskiej kawalerii. Nie dość, że masz 10 wilków, to jeszcze gobliny mają nóżki, jakbyś chciał je wystawić na piechotę jako cokolwiek... Kilku goblińskich zombie albo duszków tylko urozmaici armię.

Spirit hosty robisz z dowolnych figurek, jakie ci zostały po innych armiach. I tak wyjdą lepiej niż oryginalne, drogie metale. W zasadzie jedyne oryginalne figurki z armii VC, które mogą się okazać przydatne, to bohaterowie i fell baty, ew. banshee (no i szkielety i zombie, of course).

Offline asgard

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2004, 07:51:40 pm »
hehe barb mnie wyprzedziL :)  i zgadzam sie z nim a to ze najtansza to nie dokonca sie zgodze:>
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Jaskier

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2004, 07:54:25 pm »
Chyba jednak lizaki są tańsze :) (zwłaszcza jak je odpowiednio, czyli z drugiej ręki, zbierać :P - właśnie, jeśli chcesz naprawdę zaoszczędzić to skoncentruj się raczej na zakupach urzywanych figsów - różnica dochodzi nawet do 40% 8) )

A co do Wampirów to proponowałbym armię Sylvani:
- jest trochę rzadsza niż żółte liście na wiosne (w przeciwieństwie do standardowej ;) )
- ma niesamowity klimat
- do najsłabszych nie nalerzy :giggle:
- można zrobić armię w 90% skonwertowaną :twisted: (do tych już wymienionych dochodzą regimenty slywian levy, slyvian militia i drakenhoff guard )

Offline asgard

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2004, 08:09:33 pm »
lizalizaki  nie sa najttansza armia
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Jaskier

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2004, 08:16:26 pm »
:? ja zawsze miałem wrażenie że lizaki :|
to jaka w takim razie jest najtańsza? tylko nie mów że skaveny... :giggle:

Offline asgard

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2004, 08:32:53 pm »
chaos nurgla!!!!! (np potrzebne jest pudelko piehcoty chaosu jako czesci na konwersje a reszta z modeliny :))
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Barbarossa

  • Gość
POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2004, 08:43:21 pm »
Sorry, ale z modeliny można zrobić każdą armię i będzie dość obleśna. Równie dobrze można cała armię wampirów wyłacznie z wystających z ziemi kosteczek (jeden box szkieletów do kupienia i gdzieś ze sto podstawek 20x20 mm)... + duszki z chusteczek do nosa na patykach.

Ale to nie o to chodzi, prawda?

Lizaki faktycznie konkurują z VC pod względem ceny... Ale chyba tylko one. Może ew. armia bretonii w 90% na pegazach, jeśli pegazy zrobimy ze zwykłych realmów.

Offline Jaskier

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 29, 2004, 08:58:04 pm »
albo bretka na 5 edycji :) jest ich pełno i za pół-darmo...ale kto by chciał przeterminowane fasolki  :giggle:

Offline Loremaster

POCZĄTKUJĄCY GRACZ-Vampire Counts
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2004, 08:58:22 pm »
Oczywiście że HE są armią bardziej finezyjną od VC oczywiście nie dotyczy to zestawu 4 magów,4 bolce + BoS bo to nie wymaga za dużo myślenia o czym świadczą wyniki turniejów(vide Arena)
Jeżeli myślisz że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój cień"
-Spartiaci

"Słowa są tylko cieniem czynów"
- Rzymianie

"Jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni"
- Pyrrus po zwycięstwie pod Asculum

 

anything