Autor Wątek: Ulubiona rasa i klasa w D&D.  (Przeczytany 23081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sir Artus

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 14, 2003, 08:22:08 pm »
Heheh - Tieflingi i drowy (najlepiej tiefling ktorego ojcem byl drow - moj NPC ;)) moje druzyny odczuwaja moja sympatie do elfich murzynow, momentami az za bardzo, ale coz poradze... natomist klasa.... rog/barb :> Rage i sneak attack ;)
Ten, który walczy z potworami powinien uważać żeby samemu nie stać się jednym z nich.
Gdy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie"  - F. Nietzsche

sir Artus,
www.ut.loc.prv.pl
www.forgotten.realms.prv.pl
rpg.gildia.com

Offline Dark Elf king

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 18, 2003, 05:19:11 pm »
Oczywiście że Elfy mają najlepsze modyfikatory a jeżeli ich klasą jest Czarodziej to wymiatają kto nie wierzy niech przczyta podręcznik gracza

Offline sir Artus

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 18, 2003, 11:53:52 pm »
Khem... śmierdzi mi Twoja wypowiedz munchkinizmem... bez obrazy... w podreczniku gracza różne dziwne rzeczy wypisują... a co Ci dadzą modyfikatory jak rzuty cech będziesz miał niskie? poza tym w tym temacie chodziło chyba o ulubioną a nie najpotężniejszą rasę/klasę...
Ten, który walczy z potworami powinien uważać żeby samemu nie stać się jednym z nich.
Gdy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie"  - F. Nietzsche

sir Artus,
www.ut.loc.prv.pl
www.forgotten.realms.prv.pl
rpg.gildia.com

Offline Ogoo1

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 29, 2003, 05:43:44 pm »
Elf lowca lub nie zastapiony bard:DD

Offline eSirT

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 01, 2003, 12:16:25 pm »
Człowiek wojownik, elf bladesinger lub drow wojownik łamany na łotra (z profesji i charakteru, hehe  :twisted: )
łaśnie leżę i czekam, aż farba na suficie zacznie się łuszczyć. To moje nowe, ekscytujące jak reszta życia hobby.

Offline Terassqe

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 04, 2003, 02:38:22 pm »
Ja  tam najbardziej lubie grac złym magiem z dobra zrecznoscia. Do tego kostur w lape i nawet czarow rzucac nie trzeba. Istny Vilgefortz  :wink:

Offline High Elf

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 04, 2003, 03:07:09 pm »
Dark Elf king - ja rozumiem. Masz mój podręcznik gracza przeczytałeś ulubiona klasa twojej (i mojej) ulubinej rasy i już czarodziej najlepszy. Ale gnomy (iluzjoniści) zazwyczaj są lepsi. No co tu ukrywać - elfy nie są najlepszą rasą. Jak dla mnie jest to człowiek. 1atut na 1 poziomie bez ujemnych i dodatnich cech... No niestety choć raz ludzie są lepsi od elfów. Ale to nie WFB. A moją ulubioną postacią jest Wysoki Elf tropiciel/wojownik na poz. 17/16 I taka jest moja ulubiona klasa i rasa.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline High Elf

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 20, 2003, 03:30:58 pm »
Paladyn, elf - są najnajnajnajnajnajnajnajnajnajfajni ejsi i nie przebijać mnie w najnajach.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Petra Bootmann

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 20, 2003, 10:34:40 pm »
A mnie najbardziej się podoba człowiek-rogue (złodziej?). Ma całe sterty umiejętności i wszystko umie (no, prawie...).  ) A człowiek ma tych umiejętności jeszcze więcej. I umie walczyć i się schować. I przekonywać. Nawet używać magicznych przedmiotów!
A moją ulubioną złodziejką była niejaka Kreska. Po którejś kradzieży odcięto jej rękę :cry: Była twarda, podczas eleganckiego przyjęcia jeszcze zwinęła ze stołu srebrną łyżeczkę :)
zucam kamieniem.

Anonymous

  • Gość
Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 20, 2003, 10:47:53 pm »
A ja nie mam ulubionej rasy/klasy. Zazwyczaj preferuje ludzi lub polelfy, ale to nie dlatego, ze jakos specjalnie je uwielbiam czy uwazam ze sa lepsze. Klasy tez nie mam ulubionej. Po prostu nie mam.

Offline Dimithil

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 21, 2003, 09:14:16 am »
Moją ulubioną rasą są wszystkie elfy. Ostatnio najlepiej "pasują" mi drowy.
A co do klasy to mag mimo małej ilości punktów życia i klasy pancerza. Zawsze fascynowała mnie magia.

Offline Sony

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 21, 2003, 11:29:51 am »
Z moich ulubionych "zwykłych" ras to elfy, zwykłe podręcznikowe. Obecnie elf specjalista od tworzenia magicznych przedmiotów (reszta mnie chroni jak skarb  :D ) na 10 lv.
Z nieco dziwniejszych to moja postać - łotrzyk, ale nie assasin tylko taki manipulator polityczny (fałszerstwa, plotki, dezinformacja) na dodatek Koci Anthropomorphic Animal. Wszędzie wejdzie, szybko ucieka i wogóle. No i ten egzotyczny wygląd, ozdoba przyjęć (dyplomacja wysoooko) a w między czasie sprawdzi sejf i podłoży/przeczyta co trzeba.  Obecnie ma razem 7 lv :D. Natomiast z "wypasów" to HalfCelestial" Divine Agent cała postać jest na 18 lv - pełen wypas, skrzydła, super statsy (po niżej 22 nie mam żadnej) magia. Przyjemnie jak wchodzi się do zajazdu i wszyscy cię szanują, nikt nie zaczepia, prowokuje  :D a że mam Praworządny Dobry Charakter to sam też nie robię Bar-Fight'ów.  :D Bycie wysłannikiem Bóstwa zobowiązuje  :) Generalnie granie rasami o wysokim ECL nie sprawia nam trudności, gorzej z wymyśleniem przygód innych niż walka, bo walka postacią która zabija jednym ciosem jest nudna - jak stary sprawdzony schemat goblin - kilka goblinów - orki - ....... wielkie demony - półbogowie - bogowie.  :D

Offline Petra Bootmann

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 21, 2003, 11:43:09 am »
brr... manczkinizm :?

ja osobiście wolę postaci przeciętne, nie wychodzące poza podręcznik. Jak wcześniej pisałam - rogue, albo ew. mnich. Najłatwiej mu przeżyć, walczy dłońmi, szybki, zwinny - czego więcej do szczęścia potrzeba? Tylko ten charakter: praworządny dobry... okropność   :?
zucam kamieniem.

Offline Sony

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 21, 2003, 01:55:13 pm »
Dlaczego "Manczkinizm" ? Jak gram elfem bo ma plus do DEX i wybrałem łotrzyka, albo rangera krosuję z wojem go jeden ma oburęczność za darmo a woj masę featów to nie "manczkin" ale jak gramy wysopoziomowymi postaciami i niezwykłymi rasami, to jest "Manczkinizn"
Może zaskoczę niektórych, ale można grać 20 lv "cudakiem" i nie być "Manczkinem" a można grać 1 poziomowym elfem i 'Manczkinić" już przy robieniu postaci. "Stary weź człowieka te dodatkowe Atuty i punkty się przydają". Argument z tego wątku człowiek jest najlepszy bo ma dodatkowy atut na początku. Jak dla mnie to jest lekki "Manczkin" właśnie, koronny argument - "Dodatkowy Atut".

Offline Adam Waśkiewicz

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 21, 2003, 02:29:34 pm »
Co jest,a co nie jest manczkinizmem, to już kwestia dyskusyjna. Według zasad 3.5 grając wojownikiem większym manczkinizmem jest granie krasnoludem, a nie człowiekiem, bo ten za darmo ma dwa Atuty (broń egzotyczna - krasnoludzki topór wojenny i broń egzotyczna - krasnoludzki urgosh), a nie tylko jeden.

 Natomiast odnoszę wrażenie, że w temacie chodziło raczej o standardowe rasy i profesje, a nie o konkretne postacie w stylu "Arcymag 10 poziomu z Przepakowanym Szablonem". Ale to tylko takie moje prywatne wrażenie.

 Pozdrawiam,
 Adam

 

anything