trawa

Autor Wątek: Ulubiona rasa i klasa w D&D.  (Przeczytany 23087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sonix

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« dnia: Grudzień 31, 2002, 07:28:51 pm »
Ciekawi mnię jaką rasę i klasę lubicie.Ja lubię tarczowe krasnoludy, z powodów nie znanych.Po prostu je lubię.Fajne też są Dridery, lubię w nich wygląd.Moją ulubioną klasą jest mag.Ma na początku mało życia i słobo walczy.Gdy osiągnie wyższy poziom to umie rzucać kulę ognia i płonącą strzałę.Przywołuje także swych ziomków.Szkoda,że krasnolud nie pasuje do maga.Wtedy to dopiero by było fajnie.

Offline Adam Waśkiewicz

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2003, 03:43:33 pm »
W sumie z ras chyba krasnoludy, ale to też zależy od świata - w Dark Sunie zdecydowanie bardziej lubię mule. Jedno pytanie - wspomniałeś o driderach - czy pytając o ulubioną rasę miałeś na myśli tylko te dostępne normalnie do grania, czy także potwory?

 Co do ulubionej profesji, to wszystkie mają swoje plusy i minusy (chociaż dedekowych mnichów jakoś nie trawię). Najczęściej grywam (w sumie niezależnie od systemu) zasuszonymi mózgowcami, dlatego powiedziałbym - mag albo kapłan, ale nowe dedeki dają takie bogactwo dostępnych klas prestiżowych, że ciężko byłby mi znaleźć jakąś jedną, którą wyraźnie lubiłbym bardziej niż inne.

 Jeżeli natomiast chodzi o to, czy krasnoludy nie pasują do magów (i vice versa) - przecież jak najbardziej krasnolud może zostać magiem lub sorcererem, niektóre klasy magiczne wręcz dużo bardziej pasują do krasnoludów, niż do jakiejkowiek innej rasy (Runemaster, Black Rock Magi).

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Kijas

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2003, 04:27:29 pm »
co do rasy to elfy lub krasnoludy
a klasa hmm...  złodziej
ww.dayofdefeat.pl

Anonymous

  • Gość
Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2003, 06:17:19 pm »
Łowcy chyba. A ras? Człowiek??

Offline Beren

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2003, 01:23:11 pm »
Ludzie , elfy , polowy elfow - to moje ulubione rasy. Innymi zadko gram.Co do klasy to roznie bywa :) Zalezy co mnie zainspiruje (ksiazka film , gra) Wojownik , mag, zlodziej, palladyn.
len sila lumenn omentielvo

Offline Nina

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2003, 10:45:13 am »
Półelfy. Nie ludzie, nie elfy :D  ale już mają parę ładnych bonusów w kwestii umiejętności.
Profesja... bard.
Moja ulubiona, bo nią grywam i do mojej prawdziwej najbardziej jest odobna :P
ssst... iskra is over...

Offline PuShQ

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2003, 09:11:27 pm »
Mag vel czarownik... albo łucznik(tj. wojownik lub ranger, który umie strzelać z łuku). A z ras... każda jest fajna.
mashed down the light...

Offline Janek Pietkiewicz

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2003, 11:04:55 am »
Ja chyba tak jak Nina - półelfy uwielbiam za trochę szaleństwa (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), odrzucenie przez wszystkie społeczności (takie punki w fantasy, nawet włosy mają punkowe ;) ) i "konflikty wewnętrzne". A półelf najlepiej się sprawdza jako bard.

Offline Sony

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2003, 12:42:24 pm »
Rasy cóż, zdecydowanie HalfCelestial, potem HalfDragon, klasa zawodowa, Kleryk, Wojownik, Sorcerer, i Paladyn.

Offline Hex

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2003, 07:02:54 pm »
ELFOWIE GÓRĄ ( A SZCZEGÓŁNIE NEKROMAMCI)
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline Beren

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2003, 07:23:32 pm »
Taaa .... bard jest w sumie fajna postacia..... ale dla ezpieczenstwa wszystkich wokolo grajcie nia tylko wtedy jesli naparwde umiecie sklecic pare rymow szybko .... spiewac .... zagrac na gitarce i gadac nonstop !!! Bard to postac ktora ma swoje miejsce w druzynie.... czeka z boku i jak ktos pada to wlewa elixyry :) Bard nie jest w niczcym suuuper ale naparwde jak ktos umie grac to grarantowane jazdy ;)
len sila lumenn omentielvo

Offline Sony

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2003, 10:47:08 am »
A jak ma giwerę, ups gitarę +5 z opcją autonaprawy zawsze może dać komuś w łep.  
Terz na serio, o sile barda stamowi możliwość zdobywania informacji, rzucania czarów, bard skrosowany z łotrzykiem jest jedną z najlepszych postaci w grze.

Offline Civac

Tia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2003, 02:40:47 am »
Zdecydowanie elf /wojownik - wynika to z sentymentu.
Natomiast do grania chyba niziolek / lotrzyk - chociaz ten tolkienowski stereotyp jowialnego rodzinnego hoba do mnie nie przemawia.

Offline Yarpen

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2003, 05:59:31 pm »
Ja uwielbiam krasnoludy w każdym RPGu (w którym są do wyboru).
A klasa ulobiona w D&D to raczej kapłan lub wojownik cos w tym stylu!

Offline Hex

Ulubiona rasa i klasa w D&D.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2003, 06:12:40 pm »
Niziołek Druid
To dopiero jest balanga
np. ma pzryjaźń z jakimś workiem (na poźniejszych poziomach i wszystkich trzepie !!)
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"