trawa

Autor Wątek: Elfen Lied - moje 3 grosze  (Przeczytany 119893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nathaniel

Elfen Lied - moje 3 grosze
« dnia: Wrzesień 10, 2004, 10:11:14 am »
wiem ze dla wielu z was to nie nowosc (leci juz 7 odcinek), ale mysle ze warto cos o tym napisac...

co do serii to mam mieszane odczucia: kreska ladna, muza milutka, opening bardzo fajny...... przypomina mi to skrzyzowanie chobits i LH z bardzo krwawa i brutalna (i miejscami chora) animka....... te dwa watki splataja sie ze soba non stop, w jednej minucie mamy urocza (i romantyczna) scenke w parku - w tle spadajace liscie wisni, a w nastepnej mamy zaserwowane latajace odciete konczyny i glowy... z tym ze nie tylko przelatuja przez ekren ale kamera podaza za nimi (gloowami i konczynami) tak zeby widz mogl dokladnie wszystko zobaczyc........
powoduje to u mnie delikatny metlik tym bardziej iz ewidentnie takie dysharmoniczne zderzenie jest w 100% zaplanowane przez tworcow........
czekam na inne opinie............................. ..


PS. jestem po 100 naruto ( :bored: ) i 47 FMA ( :twisted:  :o  :)  )
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

grzybek

  • Gość
Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2004, 03:06:00 pm »
Straszne. Ja o tym nie slyszalem nawet. Sadzac z Twojej wypodziedzi to mozna to obejrzec w TV krajowej tak ? Ehh telewizor... Jedyne co w nim widze to dziennik TV podczas kolacji a potem juz tylko monitor i praca inzynierska ....

A jak siedze na stancji na studiach to telewizor widze tylko jak mi sie przysni :)


Grzybek

Offline Nathaniel

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2004, 03:25:34 pm »
Cytat: "grzybek"
Straszne. Ja o tym nie slyszalem nawet. Sadzac z Twojej wypodziedzi to mozna to obejrzec w TV krajowej tak ?


 no nieee  :roll:
 leci na necie  ;)

 sorry za brak scislosci  8)

 dla ciekawskich: http://www.animenfo.com/animetitle,1443,vrezym,elfen_lied.html

Cytat: "grzybek"

Ehh telewizor... Jedyne co w nim widze to dziennik TV podczas kolacji a potem


 ja nawet dziennika nie ogladam...  ;)
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Qraq

Re: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2004, 05:43:14 pm »
Cytat: "Nathaniel"
wiem ze dla wielu z was to nie nowosc


tjaaa.. ja do nich nie naleze :|
...ale brzmi interesujaco, cos czuje ze jak to juz dorwe to mi sie bardzo spodoba :twisted:

Offline Nathaniel

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2004, 12:20:45 pm »
taaaaaaa... wiec seria Elfen Lied sie skonczyla (13 odcinkow)...
coz - musze powiedziec ze nawet ma to rece i nogi (a nawet rogi  ;) )
bardzo mi sie podobalo przeciwstawinie wieku i rozwoju emocjonalenego badanych ich bezwzlgednym i zimnym czynom...
odrobine pod tym wzgledem przypominalo mi to serie Gunslinger Girls...
milo mnie zaskoczylo zakonczenie - nie bede robil spojlerow - powiem tylko ze zakonczenie trzyma fason i linie calej serii, nie wciskani zadnych niepotrzebnych bzdur...
jednym slowem - mila  ;)  dobra  ;)  animka pelna akcji i ... krwii... mimo uroczych dziewczynek z rogami...  :roll:
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline JigoQ

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2004, 10:03:12 pm »
Jak dla mnie świetne. Super klimat, niesamowity pomysł, niezla rzez :D a na dodatek fajna muza i kreska :) Główny motyw dźwiekowy (melodia ze sztuki) chodzi mi po glowie od 2 dni HAHA :) Ale tak na powaznie to polecam, super pozycja !!!

Offline Soul Taker

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2004, 10:23:50 am »
Ja obejrzalem i seia mi sie podobala, fajna kreska a poza tym malo wychodzi teraz horrorow anime , polecam wszystkim ktorzy nie obawiaja sie ogladac wystepujacych tam brutalnych scen :)

Offline Qraq

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2004, 02:55:03 pm »
jestem po 1 ep.  :shock:  Przy tym anime slowo "brutalne" traci na wadze. Berserk wysiada. Ta seria to dowod prawdziwosci jednego z praw anime: "cialo ludzkie zawiera 50 litrow krwi, pod wysokim cisnieniem"  :)  ale moje przeczucia sie spelnily - podoba mi sie :badgrin: Choc osobiscie uwazam, ze motyw z amnezja i rozdwojeniam jazni jest juz troche nudny i przepracowany.

Offline Soul Taker

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2004, 06:55:56 pm »
Moze motyw z rozdwojeniem jest troche oklepany ale anime jest niezle ja obejrzalem cala seryjke i podobala mi sie dawno ciekawego horrorku nie bylo a ten jest godny uwagi polecam

Offline Nathaniel

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2004, 10:34:13 am »
co do amnezji i rozdwojenia jazni: moze i oklepane - ale w tym przypadku absolutnie mnie nie dziwi.... biorac pod uwage wiek i przejscia calkowicie uzasadnione....
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Soul Taker

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2004, 12:31:20 pm »
Mnie ten motyw zbytnio az tak nie przeszkadza, wogole to ciezko teraz wymyslic jakas orginalna hitorie, wszystkie motywy juz praktycznie wystapily

Offline JigoQ

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2004, 08:24:30 am »
Oj nie nie Berserk jest niezastąpiony... Chociaż EL też ma swój urok jako horror :) Ale zauważyliście takie niejasne zakonczenie może wskazywać na kontynuację co wy na to ? PS BERSERK 4 EVER :P

Offline Soul Taker

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2004, 09:04:34 am »
Teraz wiekszosc anime ma otwarte zakonczenie, pewnie dlatego ze jak przyjmnie sie i spodoba ludziom to zrobia kontynuacje mnie osobiscie  denerwuje jak obejrze jakas fajna serie i konczy sie niejasno to chce kontynuacji a czesto jej nie ma. Przykladem byl Berserk anime jest genialne a zrobili hisotrie na podstawie 12 tomow mangi, a wyszlo ich dotychczas 29 zarabiscie by bylo jakby zrobili kontynuacjie ale to pewnie jedno z moich poboznych zyczen

Offline Qraq

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2005, 11:57:39 pm »
Po dluzszej przerwie (dorwalem Samurai Champloo :)  ) wrocilem do tej serii i musze powiedziec ze wciaga (10 za mna). 8)

Odcinki maja wredna wlasciwosc do konczenia sie w kluczowych momentach, co moze wkurzac mniej cierpliwych widzow.  ehhh a ja mam jeszcze 3 do sciagniecia :roll:  

Seria ma kilka wad - co niektore 'powazniejsze' sceny wydaly mi sie troche naciagane/przerysowane, ale nie wplynelo to zbytnio na ogolna ocene, ktora wciaz jest pozytywna. :)

Anime to napewno zaskakuje dawka brutalnosci i nie chodzi mi tyle o wszechobecna kreff i latajace konczyny (po przynajmniej kilkuletniej kuracji, jaka serwuje nam tv i inne media watpie ze zrobilo to na kims  wielce porazajace wrazenie, bo na mnie na pewno nie), co o czyny niektorych bohaterow, ktore sa czasami bardzo nieadekwatne do ich wieku(jak juz raczyl wspomniec Nathaniel).

Podoba mi sie swoista zonglerka konwencjami. W jednym odcinku scena ukazujeca (na przyklad) smutna i przytlaczajaca historie bohatera potrafi przerodzic sie w slodka komedyjke aby zaraz potem stac sie krfista makabra po czym znowu powrocic do komedii itd... a to wszystko w slodkich kolorkach i z kreska kojazaca sie raczej z pogodnymi klimatami(kolorowe wloski, swiecace oczka :) ).

aha i ogromnym plusem jest takze to, ze poza hektolitrami krwi seria ma jeszcze cos innego, powazniejszego do zaoferowania.

Nie moge sie doczekac zakonczenia :D

Offline Soul Taker

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2005, 03:46:06 pm »
wyszedł niedawno 14 odcinek elfena oglądał już ktoś ??