trawa

Autor Wątek: Chaos na 1600  (Przeczytany 3114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nocturno_Culto

Chaos na 1600
« dnia: Sierpień 31, 2004, 04:20:28 pm »
jak w temacie.

Exalted Champion
Great weapon
Helm of many eyes
Chaos Barded Steed                                                   145 pts.

Beastmen shaman
2 dispel scrolls                                                           125 pts.

Aspiring Champion
Great Weapon                                                             84 pts.
* Znajduje się w regimencie Warriorów
   
   
Core Unit   
5 warhounds of Chaos                                                  30 pts.
5 warhounds of chaos                                                   30 pts.

Chaos Chariot
Mark of Slaanesh                                                        130 pts.    
     
 marauder horseman
 throwing axes                                                              85 pts.

5 chaos knights
champion;                                                                    185 pts.

 5 chosen chaos knights
Champion; Standard Bearer                                          265 pts.

 14 warriors of chaos
mark of slaanesh
Shields; Champion; Standard Bearer                              254 pts.
   
4 screamers of tzeench                                                132 pts.            

1 slaaneshi spawn of chaos  
1 spawn of chaos                                                         135 pts.

Total: 1600
Dispel : 3
Modeli : dużo


komunikat do segmentum administratorium prosze aby ten post zniknął do czwartku

Offline Kensiorek

Chaos na 1600
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2004, 04:28:13 pm »
jesli nie gracie jakiegos bardzo bardzo specialnego scenariusza to ta armia jest ....
tu nic nie ma kawaleri za malo nic czego przeciwnik moze sie bac
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline cossack

Chaos na 1600
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2004, 04:41:42 pm »
klocek warriorów za 250 pt nic nie robi... w ogólekiepsko sie tymbedzie jeżdzić po lasach (szczególnie obsadzonych driadami) :P .Słaba obrona antymagiczna.I ty sam wiesz co...
udzkość dzieli się na dwie zasadnicze grupy: moralnych i niemoralnych. Podziału dokonują ci pierwsi.

Offline Nocturno_Culto

Chaos na 1600
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2004, 05:01:07 pm »
:(  :lol: .
hmmm. no cóż akurat obrona magiczna w armii ofensywnej jest wystarczajaca. za warriorów mógłbym wystawić 19 maruderów z flailami i light armourem do tego 5 na koniach z axeami oraz wypakować spawna na mark of Khorne.

Offline Kensiorek

Chaos na 1600
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2004, 05:09:47 pm »
z taka obrona max 2 tury wytrzymasz przy zalozeniu ze przeciwnik za bardzo nie bedzie chcial ci krzywdy zrobic

2X5 kawaleri nikogo nie przerazi a zejdzie w 1-2 turze brak Furi
2 chaos spawn nie wiadomo po co
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Nocturno_Culto

Chaos na 1600
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2004, 05:41:20 pm »
:( .
byli juz tacy co tak sądzili... ale oczywiście zdarzają się wyjątki
mogę też postawić na magię slaanesha tzn.:
1) zamiast Vogga i warriorów mogę dostawić jeszcze drugiego shamana a tego podnieść na wyższy level razem z power familiarem dałoby to 7 powera dać im dwa herdy w sile 10.
Sądze że screamersi mogą okazać się przydatni na magów ukrytych w lasach oraz na ratling guny jak i jednostki strzelające.

Offline Kensiorek

Chaos na 1600
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2004, 05:48:15 pm »
ja nie mowie zeby je wywalac ale dodac razem z furiami
Herd jakis powinienes dadac albo zamienic szamana na sorcerera
Szamana bedzie musial chodzic samopas co czasami nie jest dobre dla zdrowie
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Nocturno_Culto

Chaos na 1600
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2004, 06:11:24 pm »
Problem polega natym że niemam modeli furii a napisałem przecież że shamanom daje po herdzie na łebek.a pozatym nie iwem co wrąbać jeszcze za 56 pkt. może dac knightom sztandar i war banner :?

Offline Matt

Chaos na 1600
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2004, 07:38:20 pm »
a herosi bez marków?
EJ GO W MIGDAŁ
ŻEBY KRZYK DAŁ!!!!

Offline Nocturno_Culto

Chaos na 1600
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2004, 07:41:40 pm »
nieuwaga
mam jednego herosa z undivided oraz 2 shamanów z Slaaneshowymi oznaczeniami.

a co powiecie na to że bym z knightów wyrąbał Herosa a za to dał im sztandar z banner of wrath ??

Offline Icharius

Chaos na 1600
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2004, 03:08:07 pm »
O chaosie zawiele niewiem, dlatego tez madrzyl sie niebede, lecz z mojego iscie vampirzego doswiadczenia wynika, ze:

a-Jeden ciul z 2ds to nie jest najlepsza obrona magiczna.
b-Jazda bidna, sztandar to obowiazek (muzyk tez, ale to szczegul).
c- ... hmmm moze to szczegulik i moja pokrecona psychika ale nielubie laczyc piechoty z jazda (ciezka).

Jak to ma jakos dzialac to chyba tak ze piechota brnie do przodu(z war bannerem) i biora na klate przeciwnika (licza ze nieuciekna), a w twojej tuze czołzeni serwuja im szarze na flanke.

Wolne sugestie:

- moze jakies markl khorna(dobrze napisalem?) bo i silniejsi i wiecej DD.

- Niemozna miec wrzystkiego. albo Telewizor albo jacuzi, czyli dobra magia/dobry atak/wrzystko srednie. uciebie jest ciulowa magia to sobie to odbij atakiem i dorzuc marki do herosow

PS zaznaczam ze jak chodzi o chaos to jestem ciemny niczem chaos black wiec traktuj ten post z przymruzeniem oka  :P
upię:
- Knight Templar hod
- Bomber(Griffin Minelayer )
- Święty Ambroży
Za każdą (rozsądną) cenę! Dwóch pierwszych potrzebuję w liczbie więkrzej od 1 i mniejszej od 5

Jankiel

  • Gość
Chaos na 1600
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2004, 04:49:52 pm »
Cytuj
Jak to ma jakos dzialac to chyba tak ze piechota brnie do przodu(z war bannerem) i biora na klate przeciwnika (licza ze nieuciekna), a w twojej tuze czołzeni serwuja im szarze na flanke.

Taaaa...
Za te punkty, to przeciwnik będzie miał z 5 oddziałów i na pewno nie da się wymanewrować.
Cytuj
hmmm. no cóż akurat obrona magiczna w armii ofensywnej jest wystarczajaca. za warriorów mógłbym wystawić 19 maruderów z flailami i light armourem do tego 5 na koniach z axeami oraz wypakować spawna na mark of Khorne

Jest to niezła koncepcja - musisz mieć czym grać. Mając jeden przepakowany kloc, będziesz tylko czekał, aż przeciwnik cię okrąży i wykończy.
Obronę magiczną masz w zupełności wystarczającą. Dwa scrolle wystarczają na 2000 pts, a co dopiero na 1600. Zauważcie wreszcie, że nie wszystkie czary przeciwnika musicie rozpraszać.

Offline Blacksheep

Chaos na 1600
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2004, 12:26:01 pm »
Cytuj
a co powiecie na to że bym z knightów wyrąbał Herosa a za to dał im sztandar z banner of wrath ??


nie polecam banner of wrath na taka ilosc punktow, jest on drogi a jego zastosowanie bardziej przydaje sie przy silnie magicznym choasie zeby pozbawic przeciwnika troche dispela. zastanow sie nad warbannerem...

obrona magiczna jak na moj gust jest ok. zakladajac ze maksymalnie w trzeciej rundzie bedziesz w close combacie. i jak powiedzial Jankiel, niektore czary mozna dopuscic.

Twoj heros musi miec mark slaanesha jezeli chcesz zeby byl w warriorach tego boga.

wg. mnie chariot jest fajniejszy majac mark of khorne.
rozwaz czy spawny Ci sie przydadza, czy nie lepiej za te punkty dorzucic trcohe knightow.
to samo tyczy sie screamerow, kosztuja troszke a ich zadnie (machiny magowie itp.) moze spokojnie wykonac 5-6 furii.

Offline Kensiorek

Chaos na 1600
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2004, 12:40:15 pm »
ja ostanio gram z armiami mocno magicznymi wiec moze przewrazliwony jestem  :lol:   ciagle uwazam ze za malo rycerstwa :P przeciwnik zafunduje ci przynajmniej 1 runde strzelania jak nie dwie i bardzo szybko sie moze okazac ze przed wroga armia pozostal tylko bohater :P
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Nocturno_Culto

Chaos na 1600
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2004, 03:14:25 pm »
Po turniejach i grach kontrolnych wystwiam takie cóś

Exalted champion
dwurak helm of ME steed

Shaman do oddziału 16 beatsmenów+2 scrolle

Prawdopodobnie War gor do beastemów czy jakoś tam się on nazywa
z jakims chaos armourem i dwurakiem

w Coreach zmieniam tylko to że wystawiam dodatkowy oddział fastów z młotkami i knechtom daje mark of slaanesh, a rydwanowi daję mark of khorne.

w specialach wystawiam 2 oddziały po 16 ( 6/10) beatsmenów ( herd)

oraz wytsawiam tylko jednego spawna slaanesha

 

anything