trawa

Autor Wątek: X-MEN  (Przeczytany 36680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoM@R

X-MEN
« dnia: Grudzień 26, 2002, 08:48:59 pm »
YO!

Ten temat to temat uniwersalny na którym chciałbym poruszyć kilka x-menowskich treści
1.czy uważacie ,że podzielenie X-men na dwie grupy było dobrym posunięciem
2.czy wolicie ,starych z-men czy NEW X-MEN
3.ulubiona postać z grupy
4.Ulubiony numer polskiego/zagranicznego X-men
5.najfajniejszy przeciwnik

Na razie tyle .zobacze czy ten temat wypali,jeżeli tak to dołoże nowych tematów
mmmm....

Offline Clayman_

X-MEN
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2002, 09:22:47 pm »
hehe,fanatyk:)
3.nightcrawler
4.pierwsze siedem polskich numerow a najbardziej chyba ta historia ze storm windsor-smitha,
5.mojo oczywiscie
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline viq

X-MEN
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2002, 09:35:53 pm »
1. Tak
2. W sensie Uncanny czy New? Aktualnie zdecydowanie Uncanny.
3. Cable, Wolverine, Iceman (gdzies od 300 numeru)
4. PL - 4-5/94; USA - Age of Apocalypse
5. "Najfajniejszy"? Bede cholernie oryginalny - Magneto

Offline Killah

Re: X-MEN
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2002, 09:41:46 pm »
Cytat: "KoM@R"
YO!

Ten temat to temat uniwersalny na którym chciałbym poruszyć kilka x-menowskich treści
1.czy uważacie ,że podzielenie X-men na dwie grupy było dobrym posunięciem
2.czy wolicie ,starych z-men czy NEW X-MEN
3.ulubiona postać z grupy
4.Ulubiony numer polskiego/zagranicznego X-men
5.najfajniejszy przeciwnik


1. zdecydowanie tak, uważam, że takie posunięcie pozwolala na lepsze wyeksponowanie osobowości danych bohaterów, co przy ,powiedzmy, 20 bohaterach byłoby dość trudne.
2.Lubię nowych X-Men ze względu na usunięcie tych kostiumów, jednakże kocham starych X-Men za historie typu "X-Tinction Agenda", czy "Age of Apocalypse".
3.Da Ragin' Cajun, czyli nasz 'pikny' Remy LeBeau, a zaraz za nim Rogue  :D
4. Polski - właściwie dwa numery :4-5/94, czyli "plan wyniszczenia", natomiast z zagranicznych to czasy Madureiry były genialne...
5. Magneto...
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline KoM@R

X-MEN
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2002, 10:06:35 pm »
Jestem zdolny ,zapomniałem sam napisać swoje typy.

1.podzielenie na dwie grupy było bardzo dobrym posunięciem ,ale na początku odebrałem je jako trzepanie kasy..
2.wole starych X-men .moim zdaniem legendy nie powinno się zmieniać
3.wolverine ,a za nim gambit
4.najlepszy numery w polskim wydaniu były na początky 94
5.sinister
mmmm....

Offline Piotr Witkowski

X-MEN
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2002, 10:09:22 pm »
1. O ile się orientuję, to obecnie mamy już trzy grupy... Ale wydaje mi się, że było to dobre posunięcie - bo im więcej postaci w grupie, tym trudniej wszystkie odpowiednio wyeksponować. Co było błędem natomiast, to nadmiar innych X-grup: kiedy w pewnym momencie mieliśmy obok dwóch grup X-Men jeszcze X-Factor, X-Force, Excalibur i Gen X, to to już była przesada...

3. Storm, zaraz po niej Rogue oraz Rachel Summers.

4. "Upadek Mutantów" oraz "Lifedeath 1 & 2".

5. Magneto, zaraz po nim Mister Sinister.

Offline Clayman_

X-MEN
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2002, 10:11:42 pm »
uzupelnienie do punktu czwartego:zapomnialem o jeszcze jednym komiksie smitha-weapon x,no i origin jest calkiem calkiem
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline viq

X-MEN
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2002, 10:51:04 pm »
Takie male pytanie o punkt 2. do autora tego watku: kiedy wg Ciebie koncza sie "starzy x-men" a zaczynaja "new x-men"? Pytam, bo punkt drugi jak dla mnie sformulowany jest mocno niejasno.

Offline Kane

X-MEN
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2002, 07:49:12 am »
1 - Podział na grupyto dobry pomysł, ale po jakimś czasie i tak zawsze sklejali oba zespoły w jeden, postacie przenikały do drugiej serii itp.
2 - Trudno powiedzieć. Bardzo mi się podoba New Morrisona, ale stare historie ze scenariuszem Joe Kelly`ego, Steve Seagle`a czy rysunkami Madureiry też uwielbiałem swego czasu i nadal mi się podobają.
3 - Gambit, potem Wolverine(w wersji Seana Chena)
4 - Polski: 2 i 3/93 Windsor Smitha, 4,5/94 Jima Lee. Zagraniczne: Uncanny #350, ogólnie wszystko z rysunkami Madureiry i Bachalo(ale nie Gen X) i scenariuszem Seagle`a i Kelly`ego.
5 - Było wielu fajnych, których potencjał niszczyły nieudane historie. Jednym z nich był Mr Sinister, który kiedyś był moim faworytem. Obecnie chyba Sabretooth.
odpisu chwilowo brak

Offline KoM@R

X-MEN
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2002, 10:44:58 am »
Cytat: "viq"
Takie male pytanie o punkt 2. do autora tego watku: kiedy wg Ciebie koncza sie "starzy x-men" a zaczynaja "new x-men"? Pytam, bo punkt drugi jak dla mnie sformulowany jest mocno niejasno.


Choci mi o czasy w starych kostiumach(x-men) w nowych (new x-men)
mmmm....

Offline Arusiek

X-MEN
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2002, 10:47:47 am »
1. Ten podział dużo miesza
3. Wolv i Gambit
4 Podobało mi sie ta seria  co była w Mega Marv. i w normalnych X-men(chyba X-Cutioner's Song - pieśń egzekutora)
5. Magneto za swoje genialne zdolności:)

Offline Macias

X-MEN
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2002, 11:54:03 am »
xmen rulezzz!
1. ciezko powiedziec,ale chyba tak...zreszta teraz sa 3 grupy,plus mlodziki (tak uogolniajac)
2.new xmen sa bardziej realistyczni,ale starsze komiksy tez mialy swoj zajebisty klim
3.Wolvie,Cyclopos,Jubilee,Gambit
4.z polskich:x-tinction agenda ( plus czesc executioners song-szczegolnie pocztaki)
z zagranicznych:hmm,duzo :D  zreszta malo czytalem zagranicznych,zeby sie wypowiadac
5. Apocalypse! Magneto to przy nim cienki bolo,zupelnie nie wiem,czemu wszuscy tak uwielbiaja Magnetycznego...

Offline viq

X-MEN
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2002, 12:45:05 pm »
Cytat: "Macias"
5. Apocalypse! Magneto to przy nim cienki bolo,zupelnie nie wiem,czemu wszuscy tak uwielbiaja Magnetycznego...


Cienki bolo, huh? A czytal wasc AoA? Co do uwielbienia dla Lehnsherra to podejrzewam, ze zlozonosc tej postaci, ktora przez lata wypracowywal Claremont, odgrywa tu niemala role.

Offline Cujo

X-MEN
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2002, 02:54:21 pm »
Cytat: "Macias"
zupelnie nie wiem,czemu wszuscy tak uwielbiaja Magnetycznego...

Widac ma on w sobie jakis magnetyzm :wink:

Iksmenami sie jaralem dawno temu, ale pamietam, ze zawsze najbardziej lubilem Wolverine'a, za to ze roznil sie zdecydowanie od reszty swietoszkow, bedac swego rodzaju zadziornym skurwielem :twisted: majacym sobie za nic konwenanse.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline KoM@R

X-MEN
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2002, 06:01:11 pm »
kolejne pytania:
6.którą z postaci z X-men nie trawicie
7.nowe mutanty w zespole -wada czy zaleta
8.co myślicie o origin

moje odp.
6.nie znosze cyklopa...ble ten facet to lol
7.zaleta ,bo miałem już dość starych mutków (emma frost jest boska ,a nowa bestia wymiata wyglądem)
8.czad-wreszcie tajemnica rosomaka ujawniona ,świetny rysunek i porywająca fabuła ,tylko cena przeszkadza

p.s:macie jakieś dodatkowe kwestie do poruszenia-piszcie tylko odpowiednio ponumerujcie zagadnienia...
mmmm....

 

anything