trawa

Autor Wątek: Disciples 2: Mroczne Proroctwo  (Przeczytany 23550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nekromanta

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« dnia: Sierpień 13, 2004, 08:25:06 pm »
Co sądzicie o grze?? Moim zdaniem jest świetna i baardzo grywalna z dobrą grafiką i wyważonymi jednostkami, i jest (wg mnie) lepsza od HoM&M i o wiele mroczniejsza i z ciekwaszą fabułą.
img]http://img243.imageshack.us/img243/6788/forstargodsbb1cq5.jpg[/img]

Offline Deytonus

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2004, 09:14:38 pm »
Gra jest świetna, w ogóle się nie zestarzała, a gotycki - mroczny klimacik jest jedną z jej największych cech .Razi trochę statyczność bitew, ale można się do tego przyzwyczajić .
 No i jest prawdziwą kopalną avatarów 8)

Offline zim

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2004, 10:05:51 pm »
a i owszem gra rewelacyjna. pierwsze wrazenia pozwolily mi o tej grze myslec jako o killerze hom&m3 ...ale po dluzszym giercowaiu jednak od tej mysli odszedlem. jednak urok heroes3 jest nie do pobicia.

a sama gra ma rewelacyjny klimat, swietna grafike (choc imho glowna mapa powinna byc nieco czytelniejsza) i ogromne poklady miodu.

mi szczegolnie przypadla do gustu rasa elfow z dodatku Bunt Elfow a z podstawki najbardziej mi sie podobaly Undeady :twisted:
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline wiśnia

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2004, 10:26:21 pm »
Niestety gralem tylko w jedynkę, ale jeżeli dwójka jest tak samo dobra to chyba sobie ją kupię.
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline zim

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2004, 07:06:48 am »
tak samo dobra?? zdecydowanie lepsza ...to taka bardziej rozbudowana i przede wszystkicm ladniejsza 'jedynka' no i kosztuje 19.90 za Krew Galleana i Bunt Elfow.
brac w ciemno!  :)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline High Elf

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2004, 09:39:38 am »
Jedno mnie razi - o ile w herosie w kampanii wszystkie jednostki były dostępne od najpóźniej 3 misji to tu, w kilku pierwszych misjach miało się full upgradowany zamek. :/

Świetna gra, jedynie ten Chaos jest beznadziejny - totalny niewypał.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline zim

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2004, 09:49:22 am »
chaos nie taki zly. mi nie przypadly do gustu w ogole dwarfy. generalnie nie lubie tej rasy, a w tej grze to jush w ogole byla beznadzieja...
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Deytonus

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2004, 10:08:45 am »
Ja lubię Undeadów i Legiony - tych pierwszych za arcywampiry ( coś jakby potężny nosferat - wysysa 60 bodajże życia wrogom, lezy siebie i drużynę !) i Widmowych wojowników, a drugich za POTĘŻNE demony ( namocniejsze - oprócz jednostek specjalnych - w grze) i świetną linię rozwojową czarnoksiężników - od sobowtórniaków po wiedźmy i magów ognistych .
A gargulce to już w ogóle 1-sza klasa.  Raz walczyłem z obsydianowym ( ostatnia forma), który ma pancerz 65% w mieście, które dawało mu _ 25 % pancerza . Mój gość, który zabiera 190 zabierał mu ... 14 punktów ....

Offline Piter

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2004, 01:05:44 am »
Ee no co wy - w tej grze nie ma slabej rasy. Wystarczy tylko stworzyc sobie druzyne ktora sie wzajemnie uzupelnia, a w walce bedzie dzialac jak prawdziwa maszyna bojowa. To jest jak dla mnie najwieksza zaleta tej gry, dzieki ktorej bije HOMM na glowe - masa jednostek z ktorych mozna stworzyc przerozne kombinacje. No i ta graficzka oraz animacje w walce - miod malina:)

Co do ulubionej rasy to stawiam na Legiony - jak dla mnie ich heros wojownik jest bohaterem numer 1 w calej grze (genialnie sie prezentuje i ten zestaw glosow....cudo). Poza tym spore drzewko rozwojowe demonow, ktore sa bodajze najlepiej wygladajacymi jednostkami w grze. Szczegolnie bestia powoduje ze kopara opada:)
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Deytonus

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2004, 12:45:02 pm »
Taaa ... kiedy ma się już tet Zgłębiczarty, Włodarze czy inne Tiamathy, to świat leży pod naszymi stopami .

Offline High Elf

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2004, 03:34:29 pm »
Ta... tylko że ja mówiłem o wyglądzie a nie sile Chaosu
Najfajniejsza armia - elfy, undeadzi na wyższych poziomach
Najdebilniejsza - Chaos (zawsze) dwarfy na niskich poziomach
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Marten

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2004, 06:11:04 pm »
O ile dla jednego gracza D2 rzeczywiście może być lepsza od Heroesów, o tyle jej tryb multiplayer niestety mocno kuleje. Wynik takiej wieloosobowej rozgrywki zależy w zasadzie wyłącznie od pierwszej walki jaką stoczą między sobą gracze, po czym jeden z nich traci pakowanego przez całą rozgrywkę bohatera i nie ma już prawie żadnych szans. Co gorsza wynik takiej walki zależy niemal wyłącznie od tego, który gracz pierwszy będzie miał drugiego w zasięgu ataku. Może on wtedy bez problemu czarami zmienić wynik przyszłej walki na swoją korzyść.  Tak też w multiplayerze Disciples pozostaje daleko w tyle za HoM&M i Age of Wonders...

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2004, 09:15:06 am »
Gram włanie kampanię Legiony Potępionych (kończę) na poziomie przedostatnim (trudnym obiektywnie, nie dla mnie 8) ), skończyłem Imperium i Górskie Klany. Gra się b. przyjemnie, ale IMHO HOMM 3 lepsiejsze, miodniejsze i ciekawsze, skomplikowańsze no i mam sentyment  :)  a, mam Bunt Elfów, żeby było jasne. Za 2 dyszki tyle godzin grania, rewelacja.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Deytonus

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2004, 04:32:57 pm »
IMO dodatki spartolone . Po każdym dodatku oczekiwałem przynamniej 10 stworzeń neutralnych, nowe środowiska, przedmioty, umiejętności, możliwość osiągnięcia nowych poziomów, przynamniej jedną 5-poziomową jednostkę na każdą z ras, now tryby do multi np. brak czarów .

Offline High Elf

Disciples 2: Mroczne Proroctwo
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2004, 03:12:53 pm »
Nie wiem... kampanie są fajne, ale nowości rzeczywiście mało. HOM&M wymięka przy disciplesach, czwórka też.  8)
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


 

anything