trawa

Autor Wątek: The Ring  (Przeczytany 94830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surmik

The Ring
« dnia: Październik 19, 2002, 03:12:35 pm »
Słyszeliście coś o tym filmie?
Pozdrowienia,
Marek

IMAK

  • Gość
cos wiem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2002, 04:07:18 pm »
cos niecos wiem na ten temat. premiera podobno ma byc w lutym 2003. film zapowiada sie calkiem ciekawie. chodzi o tajemnicza kasete video. po jej obejrzeniu wszyscy zegnaja sie z zyciem. podczas jej ogladania kazdy odbiera tajemniczy telefon ze ma jeszcze tydzien zycia.
to tyle historia. a czy to bedzie dobry horror to sie okaze juz niebawem.

Offline tien

The Ring
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2002, 08:24:35 pm »
witam wszystkich
krag ogladalem - byl na warszawskim festiwalu filmowym, razem z najnowszym filmem hideo nakaty - dark water. nakrecono tez krag 2, jak rowniez amerykanski remake - i to prawdopodobnie on wejdze do polskich kin.
film opowiada o jednej z 'miejskich legend', czyli o wspomnianej morderczej kasecie video, krazacej wsrod nastolatkow. zabiera sie za to pewna dziennikarka i wspomagana przez pewnego profesorka szuka zrodel tej legendy.
ogladalem tylko japonska wersje i... no wlasnie ... jest bardzo japonska. (zestaw glownych bohaterow niczym z klasycznej godzilli :). film jest wysmakowany. jest kilka scen mocno chwytajacych za serce i ogolny nastroj tajemnicy i grozy towarzyszacy owej przedziwnej kasecie.
wracajac do 'japonskosci' filmu. niektore chwyty i aluzje dla europejczyka sa po prostu smieszne, i zbyt grubo zarysowane. z drugiej strony ich japonski charakter sprawia ze film jest momentami naprawde mocny!
nie wiem jaki bedzie amerykanski remake. obawiam sie ze bedzie on po prostu uladzona wersja pierwowzoru, ale jest szansa ze zostanie on wiernie przeniesiony w realia 'swiata bialego czlowieka' i wtedy bedzie naprawde powalajacy!
podsumowujac - historia znakomita, kilka scen wrecz genialnych. szczerze polecam!
byc moze postaram sie o szersza recenzje zaniebawem :)

pozdrawiam
sebastian

Offline dnaoro

The Ring
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2002, 10:26:46 pm »
zajebisty film. przedchwilą oglądałem. podczas oglądania początek mnie nudził, a końcówka drażniła ("i ja mam sie tego bać?!" - myślałem..). po zakończeniu seansu usłyszałem otaczających mnie widzów napalenie wykrzykujących komentarze. i wtedy uświadomniłem sobie, że  mnie samego przechodził dreszcz emocji i napięcia..  RINGU panuje. najlepszy horror ostatnich lat.
czekam (chociaż bez niecierpliwości) na japonski ringu 2 i amerykanski the ring, aby zobaczyć i porównać.
oczywiscie polecam.

Offline surmik

The Ring
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2002, 03:12:07 pm »
Obejrzałem przez pomyłkę dwie wersje, wpierw po angielsku (kurcze a myślałem ,że to błąd w gazecie: USA zamiast Jap. :)  a poźniej po japońsku. Film fajny Japońska wersja lepsza choć i USA ma swoje uroki których brakuje oryginałowi. Ogólnie jednak nadal najlepszym dla mnie horrorem jest Egzorcysta  :twisted:
Pozdrowienia,
Marek

Offline Dinki

The Ring
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2002, 10:50:13 pm »
Jeden z najlepszych horrorów jaki oglądałem w ostatnim czasie.Gorąco polecam.Muzyka Kenji Kawaii bardzo dobrze pasuje do klimatu filmu(Patlabor i GITS).Hideo Nakata stworzył film w którym człowiek bardziej boi się nieznanego niż samej śmierci jaka ma spotkać bohaterów.
Jeżeli miałbym do czegoś przyrównać ten film to przyrównałbym go do Blair Witch Project(klimat i strach przed nieznanym) oraz do filmów puszczanych na Industrialnym Festiwalu(muzyka i przerażające nagranie na taśmie o bardzo złej jakości).

Offline Kormak

The Ring
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 03, 2002, 05:37:04 pm »
O kurcze... dawno żaden film grozy nie zrobił na mnie takiego wrażenia.
Historia niby banalna - ot kolejna miejska legenda - ale jak pokazana!
Bez efekciarstwa, napięcie budowane bardzo prostymi środkami, wspaniałe i naprawdę straszne sceny (nagranie video - majstersztyk!).
Jestem ciekaw, jaka jest wersja amerykańska - ponoć bardzo podobna.

Boimy się tego, co irracjonalne, obce nam i nieznane - tu było wszystko. Film zagrał na moich emocjach dokładnie tak, jak powinien - niepokój będzie mi jeszcze pewnie przez kilka dni towarzyszył, kiedy będę przechodził koło wyłączonego telewizora.

Wczoraj po ciemku obejrzałem trailer do japońskiej wersji - uwierzcie mi, nie chcę tego drugi raz robić.

Offline Yog-Sothoth

The Ring
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2002, 07:33:11 pm »
A szykuje sie nastepny film, fabula podobna do The Ring, mianowicie Feardotcom bodajze, zasysam to przez Mula. Kazdy, ktory odwiedzi tytulowa strone, ginie w tajemniczych okolicznosciah po 48 godzinach. Ciekawe, czy to jakas sieczka, czy w miare dobry film.

Offline dnaoro

The Ring
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:07:27 pm »
przez co to ssiesz?!?

Offline Kormak

The Ring
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2002, 09:16:01 pm »
Cytuj
przez co to ssiesz?!?


no jak to Yog-Sothoth, przez niekoreślone macko-rurko-ssawki  :twisted:

"Feardotcom" ?  Coś mi pachnie podróbą i wiochą w stylu "13 ghosts".

Offline Yog-Sothoth

The Ring
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 03, 2002, 10:42:59 pm »
Nie interesuj sie, bo oszalejesz ;)

Sciagam poprzez eMule, alternatywny program do sieci eDonkey, ale o wiele lepszy. Jest po Polsku, sa do niego mody, no i najwazniejsze, czesto wychodza nowe wersje jak i modyfikacje.
http://www.emule-project.net/en/portal.php

Off-topikowo: kiedys od znajomego mialem info o filmie fabula powiazana mocno z Lovecraftem, film niskobudzetowy, wydany tylko na vhs/maybe dvd, niestety tytulu nie pamietam :(
Fabula, cos w stylu posepnego miasteczka, gdzie trafiaja rozbitkowie z jachtu, z trailera, ktory wtedy ogladalem, czulem ze to moze byc dobry film, ale teraz juz nie pamietam ani tytulu, ani adresu homepage, moze ktos kojarzy?

Offline Kormak

The Ring
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2002, 11:21:21 pm »
czyzby chodzilo ci o "Dagona" ?

Offline Kurczaczek

The Ring
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2002, 09:04:17 pm »
To jeden z najlepszych horrorow jakie kiedykolwiek widzialem!
Jest cudowny, naprawde mozna sie bac...
Muzyka, fabulka, aktorstwo, zdjecia- wszystko bardzo spox!
...

Offline Yog-Sothoth

The Ring
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2002, 12:14:31 pm »
Obejrzalem Feerdotcom i fabula wydaje mi sie dosc naiwna, szkoda, bo widac ze autorzy mogli zrobic cos dobrego :/

Kormak --> chyba Dagon, ma ktos moze ten film, bo nigdzie go nie moge znalezc :(

Offline Kurczaczek

The Ring
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2002, 01:33:55 pm »
Jesli ktos bedzie miec Dagona- to ja tez sie pisze!!!
...

 

anything