trawa

Autor Wątek: Wizja Apoklipsy z Obcymi  (Przeczytany 26991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Achilles

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« dnia: Sierpień 10, 2004, 04:53:27 pm »
Cześć.
Jestem od dluższego czasu fanem obcego. I oglądając wszystkie cztery części zauważyłem coś ciekawego.
1.obcy są śliczni :P
Ok zauważyłem podobienstwa które sa związane z apokalipsą z bibli.
Chodzi mi o czterech jeżdzców i anioła który to rozpoczoł. Wiecie który.
A więc wywnioskowałem że te wszystkie starania Elen Replaiy zpełzły na niczym. Okazała się ona (jak dla mnie) Aniołem który zaczoł nadchodzący wolno dzien apokalisy. Obcy byli wszystkimi czterema jeżdzacmi. Jako poparcie tezy o obcych przysłuże się przypomnieniem drugiej części gdzie obcy zrobili masakre w koloni na planecie LV-426.
A co ziemi myśle że napewno kiedyś obcy tam się dostaną i zrobią dzień sondu.... Co o tym myślicie?
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline Durgh

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2004, 07:09:19 pm »
O ile dobrze pamiętam, to w czwartej części ten duuuży statek w raz z obcymi kierował się w stronę ziemi. Co prawda chyba go wysadzili (dawno to oglądałem więc nie jestem pewien), ale hmm przy zdolnościach obcych nigdy nie wiadomo, czy przypadkiem części wraku nie zawierały chociażby jednego jaja w jakiejś tytanowej skrzyni...
Wystarczyło by to do całkowitej zagłady ludzkości, przynajmniej na Ziemi i stałaby się Ona Safari dla Predatorów ;) .

Offline Raven

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2004, 07:31:06 pm »
no.. tyle ,że lada dzień wychodzi Alien5 więc wszystkiego się dowiemy :D
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Achilles

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2004, 07:38:35 pm »
Co gdzie jak KIEDY!!!???
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline Achilles

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2004, 07:40:33 pm »
Ahh przeczytałem tylko tyle że pokaże się (uwaga!) KRÓL obcych.
I że jego jakby "życie" będzie bazowało na takich samych instynktach co samiec modliszki... w więc po kopulacji królowa zabija albo zjada towarzysza.  Tak czytałem.
img]http://img70.imageshack.us/img70/4055/28uh2.jpg[/img]

Offline koryntianin

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2004, 08:07:38 pm »
Takie trochę naciągane to porównanie z Apokalipsą św. Jana, ale pod symbolikę Biblii wszystko da się podciągnąć. Np. kolejne formy obcego mogą być kolejnymi jeźdźcami: jaja - Zarazą, facehuggery - Śmiercią, obcy - Głodem a królowe - Wojną.
adciąga zagłada! Biegnij do Schronu Nowej Gildii na http://schron.gildia.com/

Offline Przykuta

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2004, 02:36:38 pm »
Eeehh

Przeciez wiadomo, ze czterej jezdzcy Apokalipsy to: tyton, dragi, alkohol i gola baba
eni vidi wiki

Offline koryntianin

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2004, 10:01:20 am »
A może te cztery pluszowe potworki z Teletubisiów?   :)
adciąga zagłada! Biegnij do Schronu Nowej Gildii na http://schron.gildia.com/

Offline Beast

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2004, 11:37:57 am »
Cytat: "koryntianin"
A może te cztery pluszowe potworki z Teletubisiów?   :)


To chyba najprędzej!

Offline Czarnooki

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2004, 01:54:34 pm »
Kiedyś wyszła taka seria 3 książek: "Obcy-Azyl"; "Obcy-Mrowisko"; "Obcy-Wojna Samic". Książki świetnie się czytało i o ile dobrze pamiętam, to tam jakiś szalony generał sprowadza Obcych na ziemię jako super-broń... Nie muszę dodawać, że zbyt długo nie udało mu się nad nimi zapanować :)
Pozdrawiam.

Offline pafnucy

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2004, 04:24:50 pm »
Witam serdecznie...

Zgadzam się z przedmówcą, że pod Biblie da się podciągnąć wszystko. No może nie w Polsce, bo mało kto czyta takie grube książki. Może zbocze troche z tematu, ale przecież nie wiadomo czy obcy istnieją na 100%. A jeśli nawet, to nie koniecznie muszą chcieć nas zabić. Może wręcz przylecą i dadzą nam lekarstwo na całe zło na świecie...

No, ale chyba za bardzo zboczyłem.

Cytat: "Czarnooki"
Kiedyś wyszła taka seria 3 książek: "Obcy-Azyl"; "Obcy-Mrowisko"; "Obcy-Wojna Samic". Książki świetnie się czytało i o ile dobrze pamiętam, to tam jakiś szalony generał sprowadza Obcych na ziemię jako super-broń... Nie muszę dodawać, że zbyt długo nie udało mu się nad nimi zapanować :)
Pozdrawiam.


Nie słyszałem o tej serii. Czy pamiętasz może autora?

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Pietia

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2004, 05:15:25 pm »
Steve Perry i Stephani Perry - przynajmniej Wojna Samic. Pozostalych tomow nie chce mi sie szukac (schowane gleboko)
uccess is mandatory. Survival is optional.

Offline Czarnooki

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2004, 02:47:20 pm »
Cytat: "pafnucy"
Witam serdecznie...


Cytat: "Czarnooki"
Kiedyś wyszła taka seria 3 książek: "Obcy-Azyl"; "Obcy-Mrowisko"; "Obcy-Wojna Samic". Książki świetnie się czytało i o ile dobrze pamiętam, to tam jakiś szalony generał sprowadza Obcych na ziemię jako super-broń... Nie muszę dodawać, że zbyt długo nie udało mu się nad nimi zapanować :)
Pozdrawiam.


Nie słyszałem o tej serii. Czy pamiętasz może autora?

Pozdrawiam


Witam,
"Wojna samic" napisana tak jak podał to przedmówca, a pozostałe dwa tomy tylko przez STEVE'A PERRY'EGO. Wydało to Wydawnictwo ORION, Kielce 1994. Polecam :)
Pozdrawiam.

Offline Pietia

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2004, 03:45:52 pm »
W tej samej serii (przynajmniej u angoli, nie wiem jak u nas) wyszly tez chyba dwie ksiazki Alien versus Predator - ale niestety notek bibliograficznych nie podam - nie kupilem  :wall: .

Pafnucy -> u nas juz kiedys byli obcy z lekarstwem na cale zlo. W walonkach przyszli i sie troche zasiedzieli ;-) Komu by sie chcialo taki kawal drogi zasuwac, zeby innych uszczesliwiac?
uccess is mandatory. Survival is optional.

Offline Lady Novir

Wizja Apoklipsy z Obcymi
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2005, 08:51:20 pm »
Jako człowiek więrzący twierdzę, że to nie Obcy a Bóg zrobi ostateczny dzień sądu. Ja nie wierze w zielone ufoludki, ale skoro jest nieskonczona przestrzen to jest i nieskonczenie wiele galktyt wiec jakies zycie zapewne istanieje ( tak sądzę ) ale to jakieś bardziej złożone organizmy niż wielkie gałki oczne szkielet i mózg. Może składają sie z czegoś czego jescze nie znamy? Może to wolne umysły nie uwięzione w ciałach tak jak my.
 just wanna live- ....::::Lady Novir::::....