Autor Wątek: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?  (Przeczytany 297553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #315 dnia: Październik 23, 2014, 06:43:11 pm »
Poprzedni konkurs z Kovalem odwołany z powodu braku uczestników  :lol:

Coś tu nie halo, był jeszcze ponad tydzień na nadesłanie interpretacji i chciałem wziąć udział...
Teraz straciłem motywację, żeby przeczytać 4 tom.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 23, 2014, 07:23:28 pm »
Coś tu nie halo, był jeszcze ponad tydzień na nadesłanie interpretacji i chciałem wziąć udział...Teraz straciłem motywację, żeby przeczytać 4 tom.

teraz to już nikt go nie przeczyta. A może to będzie wabikiem: "przeczytaj! może jako JEDYNY poznasz ukryty (nawet przed jego twórcami) SENS tego DZIEŁA!"
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 23, 2014, 07:42:42 pm »
Koalar: "Coś tu nie halo, był jeszcze ponad tydzień na nadesłanie interpretacji i chciałem wziąć udział..."

Cholewa... Też miałem zamiar wziąć udział w tym konkursie. Specjalnie przeczytałem wspomnienia Lecha Jęczmyka licząc, że doszukam się chociaż kilku odniesień we 'Wrogim przejęciu". A tu lipa...

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 23, 2014, 07:54:26 pm »
Koalar, Nawimar, nie rezygnujcie. Jeśli macie jakieś ciekawe interpretacje to podzielcie się nimi z innymi forumowiczami. Ja na pewno chętnie je przeczytam. Może jakaś ciekawa dyskusja się wywiąże.

Offline Koalar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #319 dnia: Październik 23, 2014, 08:08:29 pm »
Koalar, Nawimar, nie rezygnujcie. Jeśli macie jakieś ciekawe interpretacje to podzielcie się nimi z innymi forumowiczami. Ja na pewno chętnie je przeczytam. Może jakaś ciekawa dyskusja się wywiąże.

A jaka jest nagroda? :) Bo ja serio jestem konkursowiczem i na razie utknąłem po pierwszych 2 tomach (kiedyś już czytałem wydanie zbiorcze Egmontu - 3 tomy).
Nie no, postaram się coś napisać, ale kiedy przeczytam, to nie wiem...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline FunkyKoval.pl

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 24, 2014, 08:48:05 am »
Witam Szanownych Forumowiczów
Po ogłoszeniu konkursu na interpretację NIKT słowa na FB nie napisał - podoba się, czy nie, wezmę udział, czy nie...
NIKT ani jednego maila nie przysłał z jakimkolwiek pytaniem, lub info o zainteresowaniu konkursem.
Jedynie na tym forum znajdowałem co? Najzwyklejsze hejtowanie.
A skoro mój apel był żenujący, to odwołałem konkurs i tyle.
Co się okazało po odwołaniu? rety a ja chciałem wziąć w tym udział... jeszcze był tydzień i planowałem przeczytać 4 tom i coś napisać...
Ale znowu NIKT słowa na FB nie napisał, ani maila nie przysłał - podkreślam NIKT.
Za to tutaj łzy się leją... admin FK winien, że ktoś nie przeczyta 4 tomu bo konkurs odwołany... panowie... słów brakuje :sad:
Nowy konkurs nie powinien sprawić Wam tyle problemów - dotyczy jednej z dwóch ulubionych przez Was części. Wystarczy wziąć dyktafon, kilka minut pobawić się strunami głosowymi i tyle. Zapraszam do udziału.
A nagrody z pierwszego odwołanego konkursu w postaci albumów nie przepadną - nie martwcie się.
Po zakończeniu konkursu "audio" będzie konkurs plastyczny i tam będą te integrale do wygrania.
Jako osoba prywatna żebrząca i otrzymująca egzemplarze bezpłatne od Wydawców z przeznaczeniem na nagrody nie mam prawa ich sobie przywłaszczać, a na allegro nie handluję.
Zapraszam do współpracy i aktywnego komentowania na FB, do słania maili, a nie hejtowania po kątach.
Jeśli ktoś zaczął już pisać interpretację to zapraszam: admin@funkykoval.pl
Ślijcie maile - strona jest po to, aby publikować ciekawostki dotyczące FK.
Jedna interpretacja jest tam zamieszczona od kilku lat: http://funkykoval.pl/?analiza-autorstwa-sylwiusza-polewskiego,66
Wasze też tam mogą się znaleźć.
A jak będą ciekawe, to wyżebrzę od Wydawców jakieś nagrody pocieszenia za Waszą pracę, i oczywiście prześlę je do Bogdana i Maćka - będziecie mieli okazję otrzymać info zwrotną co o nich myślą. Może wywiąże się wtedy ciekawa dyskusja, ale zapraszam na FB lub na maila.
Tu zarejestrowałem się gościnnie, żeby do Was napisać tę informację.
Pozdrawiam
admin FK

Offline peta18

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #321 dnia: Październik 24, 2014, 09:11:13 am »
Witam Szanownych Forumowiczów
Po ogłoszeniu konkursu na interpretację NIKT słowa na FB nie napisał - podoba się, czy nie, wezmę udział, czy nie...
NIKT ani jednego maila nie przysłał z jakimkolwiek pytaniem, lub info o zainteresowaniu konkursem.
Jedynie na tym forum znajdowałem co? Najzwyklejsze hejtowanie.
A skoro mój apel był żenujący, to odwołałem konkurs i tyle.
Co się okazało po odwołaniu? rety a ja chciałem wziąć w tym udział... jeszcze był tydzień i planowałem przeczytać 4 tom i coś napisać...
Ale znowu NIKT słowa na FB nie napisał, ani maila nie przysłał - podkreślam NIKT.
Za to tutaj łzy się leją... admin FK winien, że ktoś nie przeczyta 4 tomu bo konkurs odwołany... panowie... słów brakuje :sad:
Nowy konkurs nie powinien sprawić Wam tyle problemów - dotyczy jednej z dwóch ulubionych przez Was części. Wystarczy wziąć dyktafon, kilka minut pobawić się strunami głosowymi i tyle. Zapraszam do udziału.
A nagrody z pierwszego odwołanego konkursu w postaci albumów nie przepadną - nie martwcie się.
Po zakończeniu konkursu "audio" będzie konkurs plastyczny i tam będą te integrale do wygrania.
Jako osoba prywatna żebrząca i otrzymująca egzemplarze bezpłatne od Wydawców z przeznaczeniem na nagrody nie mam prawa ich sobie przywłaszczać, a na allegro nie handluję.
Zapraszam do współpracy i aktywnego komentowania na FB, do słania maili, a nie hejtowania po kątach.
Jeśli ktoś zaczął już pisać interpretację to zapraszam: admin@funkykoval.pl
Ślijcie maile - strona jest po to, aby publikować ciekawostki dotyczące FK.
Jedna interpretacja jest tam zamieszczona od kilku lat: http://funkykoval.pl/?analiza-autorstwa-sylwiusza-polewskiego,66
Wasze też tam mogą się znaleźć.
A jak będą ciekawe, to wyżebrzę od Wydawców jakieś nagrody pocieszenia za Waszą pracę, i oczywiście prześlę je do Bogdana i Maćka - będziecie mieli okazję otrzymać info zwrotną co o nich myślą. Może wywiąże się wtedy ciekawa dyskusja, ale zapraszam na FB lub na maila.
Tu zarejestrowałem się gościnnie, żeby do Was napisać tę informację.
Pozdrawiam
admin FK
Patrze na to z boku, bo nigdy nie bylem zainteresowany tym konkursem i naszly mnie takie oto przemyslenia. Trzeba bylo poczekac do konca terminu, a nie anulowac konkurs. Zupelnie bez sensu, anulowac cos, bo ktos gdzies na jakims forum hejtuje ten konkurs. Tak jakby to forum stanowialo wszystkich czytelnikow FK...
Slow brakuje, ze admin poszedl w emocje, a nie po rozum do glowy...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Nawimar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 24, 2014, 09:21:57 am »
Nawet przez myśl mi nie przeszło "hejtować" (ach ten nowomodny żargon) konkurs, który moim zdaniem jest (czy raczej był) bardzo potrzebny. Bo o"Wrogim przejęciu" mówiło się i pisało stanowczo za mało. Dlatego jeśli chodzi o mnie to po prostu chciałem dorzucić  parę słów od siebie. Nawet jeśli niekoniecznie trafnie, a na pewno nie z myślą o nagrodzie. Wydawało mi się tylko, że mam jeszcze nieco czasu. Tak jak wspomniał Peta18 na przyszłość chyba warto poczekać do końca terminu konkursu. Sporo osób (w tym także ja) ma tendencje do odkładania takich spraw na ostatni moment.

P.S. Przepraszam, że nie zadeklarowałem udziału w konkursie na FB, ale jako człowiek starej daty nadal nie potrafię się przełamać i traktuje ten portal drugorzędnie.

fragsel

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 24, 2014, 09:32:19 am »
z drugiej tez strony w jakim innym konkursie trzeba napisać wcześniej, że się coś napisze później?

czy to nie tak jakby do kogoś zadzwonić, żeby mu powiedzieć, że się później zadzwoni...

Moim zdaniem:

Anulowanie konkursu: bez sensu {lub co najmniej przedwczesne}
Oburzenie administratora: niepotrzebne
Oburzenie ludzi, którzy mieli zamiar coś wysłać: zasadne.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 24, 2014, 09:50:08 am »
Dodam jeszcze z doświadczenia przy pracy na pewnym portalu, że ostatni dzień ZAWSZE jest tym, w którym wpływa najwięcej zgłsozeń. PRzez miesiąc może być ich pięć, a w ostatnim momencie wpływa 25.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline TePe

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #325 dnia: Październik 24, 2014, 09:58:49 am »
Jedna interpretacja jest tam zamieszczona od kilku lat: http://funkykoval.pl/?analiza-autorstwa-sylwiusza-polewskiego,66
Ciekawe, ciekawe, a ja zauważyłem jeszcze coś, we Wbrew sobie na planszach 109 i 110 jest facecik w kitlu i okularach (interpretowany jako Chrzanowski), pojawia się na czterech rysunkach z czego na trzech, nie jest on pomalowany (cały jest w kolorze tła).
???

Offline Koalar

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #326 dnia: Październik 24, 2014, 10:11:22 am »
Zgadzam z przedmówcami. Paradoksalnie anulowanie konkursu to poniekąd przyznanie racji hejterom (że niby konkurs był niepotrzebny).

Jednocześnie chwalę inicjatywy wszelkich konkursów i z góry deklaruję, że postaram się wziąć udział w konkursie plastycznym.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 24, 2014, 10:28:53 am »
Dodam jeszcze z doświadczenia przy pracy na pewnym portalu, że ostatni dzień ZAWSZE jest tym, w którym wpływa najwięcej zgłsozeń. PRzez miesiąc może być ich pięć, a w ostatnim momencie wpływa 25.
To fakt, w 2006 organizowałem konkurs na komiks i w ostatnie dniach konca terminu były wysyp prac - przyszlo ich kilkadziesiat :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Deg

  • Gość
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 24, 2014, 06:46:28 pm »
Tylko jedno pytanie - czy w związku z anulowaniem konkursu gdzieś została podana prawidłowa odpowiedź? Bo chyba "hejtowanie" było związane głównie z wątpliwościami w istnienie takowej...
I żeby nie było wątpliwości - integrala kupiłem, 4 czytałem zaraz po wydaniu, w konkursie brać udziału nie zamierzałem.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: "Ekspedycja", "Funky Koval" i co dalej?
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 24, 2014, 07:21:00 pm »

Tylko jedno pytanie - czy w związku z anulowaniem konkursu gdzieś została podana prawidłowa odpowiedź? Bo chyba "hejtowanie" było związane głównie z wątpliwościami w istnienie takowej...
I żeby nie było wątpliwości - integrala kupiłem, 4 czytałem zaraz po wydaniu, w konkursie brać udziału nie zamierzałem.
Prawidłowa odpowiedź? pytasz o ten anulowany konkurs?? cholera, ależ się zrobił galimatias.
Wydawało mi się, że na pytanie o "interpretację znaczeń i treści zawartych w jakimś utworze (czyli co autorzy mieli na myśli)" nie ma stricte prawidłowej odpowiedzi.
Ale z drugiej strony przy okazji anulowania, autor bloga z Funkym podaje przykład, jak by to mogło wyglądać:
http://funkykoval.pl/?analiza-autorstwa-sylwiusza-polewskiego,66
Szczerze mówiąc, nie tak sobie wyobrażałem interpretację treści. No niby świetnie, że Funky leci statkiem, który czytany wspak daje słowo "sanok", ale co to ma do rzeczy? gdzie tu jakaś ważna ukryta treść, która powoduje, że komiks zyskuje nowe, świeże znaczenie, drugie dno?

To jedna sprawa, a druga to trochę niepoważne podejście Autora bloga. Jak już Koledzy wyżej napisali: gdy się powiedziało "A", to wypada powiedzieć "B" (albo co najmniej "Ą"), a nie "to ja przepraszam!" i obrażać się na czytelników, forumowiczów i resztę świata.
No i nie rozumiem też stwierdzenia:
"Jedynie na tym forum znajdowałem co? Najzwyklejsze hejtowanie."
Nie wiem, czy dobrze kojarzę termin 'hejtowanie', ale jakoś nie przypominam sobie wpisów, które bym mógł pod to podciągnąć.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.