trawa

Autor Wątek: Warhammer Dark Omen  (Przeczytany 12760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Morki

Warhammer Dark Omen
« dnia: Sierpień 03, 2004, 04:45:58 pm »
gral ktos w ta gierke? ja osobiscie gralem i gram jest poprostu super...

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2004, 04:56:33 pm »
Grałem, grałem.
Gierka jest boska.
Utknąłem na jednej z bitew przeciw undeadom. Wrzeszczące Czachy sa straszne  :x
Mogliby coś z znowu w tym guście zrobić.
Bo nie wiem  - (odświeżcie mi pamięć jakby co) z Battla, po Dark Omenie chyba nic nie było?
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Morki

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2004, 07:07:20 pm »
nie bylo zadnej po niej gry chyba ze warhammer 40.000 no ale to juz inny swiat :) miala byc gierka warhammer online no ale nie bedzie zrezygnowali z niej... pozostaje stary poczciwy Darko Omen pomimo tego ze grafa jest srednia zwlaszcza na xp gra dalej jest w tym gatunku naprawde swietna, fabula i klimat nie daje jej umrzec ;) POLECAM wszystkim ktorych interesuje ten swiat napewno ich wciagnie...
A co do twojej trudnosci przejscia planszy powiem tak gra jest dosc trudna by ja przejsc ja ją przeszlem jzu pare razy no ale moj pierwszy raz naprawde dlugo trwal... pamietam ile razy musialem zaczynac od samego poczatku !!! bo bardzo wazne jest by nie stracic jednostki calkowicie jesli to sie stanie juz w nastepnych planszach jej nie bedzie :(
trzeba grac bardzo taktycznie by jak najmniej tracic wogole jednostek bo kosztuja tez duzo a malo jest pieniedzy no i nei ulepszac niektorych jednostek ktore sa tylko na pare bitw (wiadomo kasa w bloto )i glownei w pozniejszych tych ciezszych planszach duzo grac magiem( magami w dalszych planszach ) i takim sposobem idzie dojsc do samego konca gdzie czeka wielki Dread King... i najciezsza plansza z nim razem :):):)

Offline Morki

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2004, 07:10:31 pm »
milego grania a tak nawiasem mowiac jesli ktos by chcial zagrac w sieci zemna to chetnie zapraszam :) moje zombie juz wyszly z ziemi i czekaja na zywe miesko :D

Offline zim

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2004, 09:03:46 pm »
Cytuj
pozostaje stary poczciwy Darko Omen pomimo tego ze grafa jest srednia zwlaszcza na xp

powiedz mi jak ty to zrobils ze ja pod XPekiem uruchomiles?? ekhm inaczej ...nie da rady podobno jej uruchomic pod XP. wszystko gra dopoki nie wlaczysz kampanii. mnie za kazdym razem zwisalo ...i nie tylko mnie :(

Cytuj
gra dalej jest w tym gatunku naprawde swietna, fabula i klimat nie daje jej umrzec  POLECAM wszystkim ktorych interesuje ten swiat napewno ich wciagnie...

podpisuje sie pod ttym stwierdzeniem :)

Cytuj
A co do twojej trudnosci przejscia planszy powiem tak gra jest dosc trudna by ja przejsc ja ją przeszlem jzu pare razy no ale moj pierwszy raz naprawde dlugo trwal... pamietam ile razy musialem zaczynac od samego poczatku !!! bo bardzo wazne jest by nie stracic jednostki calkowicie jesli to sie stanie juz w nastepnych planszach jej nie bedzie  
trzeba grac bardzo taktycznie by jak najmniej tracic wogole jednostek bo kosztuja tez duzo a malo jest pieniedzy no i nei ulepszac niektorych jednostek ktore sa tylko na pare bitw (wiadomo kasa w bloto )i glownei w pozniejszych tych ciezszych planszach duzo grac magiem( magami w dalszych planszach ) i takim sposobem idzie dojsc do samego konca gdzie czeka wielki Dread King... i najciezsza plansza z nim razem

oj gra jest cholernie ciezka ...z jednej strony to dobrze bo to wydluza jej zywotnosc (pomijajac jush jej - niewielka ale zawsze - nieliniowosc) wiele, wiele razy powtarzalismy z kumplem bitwy zeby tylko poprawic wynik. gra wciaga niemilosiernie. ale z drugiej strony tak wyzylowany poziom trudnosci potrafi odstraszyc, wkurzyc i znuzyc. co do ostatniej bitwy. konia z rzedem temu kto mi poda jakas skuteczna taktyke na jej przejscie :|
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2004, 09:05:56 pm »
Ech, pamiętam jak się pogrywało w tę cudną gierkę...
I fakt, że była ciężka - otóż co robi brak możliwości "sejwowania" w trakcie bitwy...
Hmmm - między innymi robi klimat  :)  
I często przyprawia człowieka o chęć odgryzienia kawałka biurka  :lol:
Albo czegos innego co się nawinie.

Mam jeszcze jej oryginał - sprzedawali ją razem z figurkami w prezencie. Nie wiem, czy w każdym pudełku byly takie same, ale mi się trafili dwaj lizardmeni (skinki). Hehe - jeden zarobił niebieską skórę, a drugiego zrobiłem na lizardmana - trawę. Najpierw został elegancko pomalowany zielono - jak standardowy jaszczur, a potem potraktowałem go trawką elektrostatyczną  - teraz wygląda jak chodzący kaktus.

Chyba nie muszę nadmieniać, że armii lizardmanów nie kolekcjonuję  :) ?
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Morki

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2004, 10:18:06 pm »
no wiec tak... w xp ona dziala a jesli nie to trzeba zainstalowac service paka i musi dzialac, problem jest w tym ze jak zalacza sie kampania i pierwsza bitwa patrzymy i obraz skacze... no i nie zabardzo mozna rac w takim stanie wiec trzeba zrobic pewna sztuczke i nei bedzie skakal mianowicie :
wejsc w menu start ,pozniej w uruchom i wpisac regedit
potem odnalezc :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Electronic Arts\Dark Omen\1.0\Options\Options    plik o nazwie "selected" i zmienic jego wartosc z 4 na 0
nalezy pamietaz ze gre trzeba najpierw odpalic i kampanie po czym opuscic gre i zrobic to co wyzej napisalem.
Obraz juz nie skacze :) ale nie ma akcelerowanej grafiki i troche srednio wyglada no ale sie da grac :) moze ktos wie jak zrobic akcelerowana grafe ? a i najlepiej nie zmieniac za duzo w options bo gra si ewysypuje i trzeba ponownie instalowac.
Najlepszym rozwiazaniem jest zainstalowanie win98 tam dziala wysmienicie z ladna grafika :) najlepiej dwa systemy 98 dla Dark Omena i XP do uzytku :D dla tej gry warto to zrobic :D

Ostatnia plansza jest trudna zwlaszcza jak ktos potracil jednostki trzeba dojsc tam z dosc dobra armia i opancerzona co naprawde ciezko zrobic, pozniej trzeba powolutku atakowac nie odrazu wszystkimi jednostkami do przodu tylko probowac wrogie regimenty zaciogac na dol i sie z nimi rozprawiac az do Dread Kinga:) ogolnie najciezsza plansza w calej grze, ale oplaca sie meczyc dla wlasnej satysfakcji wspanialego generala :D albo chociaz dla ostatniego filmiku :)

wyszlo pare ciekawych dodatkow do gry jak mozliwosc gry inna rasa w kampani ,chociaz kampania sie nei zmienila ale armie kttora gramy mozemy sobei wybrac w trybie MP jest az dostepnych 14 ras z warhammera:) i duzo ttakich ciekawych i fajnych rzeczy wiec warto do tej gry powrocic... bo nie ma lepszej :P:D POZDRO

Offline Baldwin

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2004, 11:14:11 pm »
Oho, widzę,ze prócz mnie, są jeszcze tacy co uznali Dark Omen za produkcję kultową (nie lubie nadużywac tego określenia,ale w tym przypadku oddaje ono [jak dla mnie] status tej gry)
Mimo, iz nie jestem zaciekłym graczem komputerowym i nie spędzam całych miesięcy, czy nawet tygodni, przed monitorek grając w gry, to na tę grę poswięciłem naprawdę masę czasu...
Zresztą pudełko z gra nadal pyszni się na pólce w poczesnym miejscu :)
Jest tylko jeden problem.Mimo wielokrotnych prób,rwania sobie włosów z głowy, przeklinania wszystkiego co żywe i martwe nie przeszedłem ostatniej planszy.....



Cytat: "Morki"

Ostatnia plansza jest trudna zwlaszcza jak ktos potracil jednostki trzeba dojsc tam z dosc dobra armia i opancerzona co naprawde ciezko zrobic, pozniej trzeba powolutku atakowac nie odrazu wszystkimi jednostkami do przodu tylko probowac wrogie regimenty zaciogac na dol i sie z nimi rozprawiac az do Dread Kinga:)





Kiedy ja tak robię i nic...Mam pełny stan osobowy jednostek i pełne opancerzenie,a i tak nie mogę położyć tych drani...

Cytat: "Morki"


wyszlo pare ciekawych dodatkow do gry jak mozliwosc gry inna rasa w kampani ,chociaz kampania sie nei zmienila ale armie kttora gramy mozemy sobei wybrac w trybie MP jest az dostepnych 14 ras z warhammera:) i duzo ttakich ciekawych i fajnych rzeczy wiec warto do tej gry powrocic... bo nie ma lepszej :P:D POZDRO


To sa oficjalne dodatki?Pojawiły się gdzieś w sprzedaży?

A co do WindowsXP.Mi gra myka na tym systemie aż miło.Żadnych problemów nie miałem.

Offline Morki

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2004, 11:31:23 pm »
to nie sa oficialne dodatki zrobili je milosnicy tej gry :) no to dobrze ze dziala dobrze ale grafe napewno nie masz akcelerowana chyba ze masz stara karte graficzna... przy tych nowszych z Nvidi nie dziala poprawnie.
No to jak masz cala armie i na full opancerzona i nie dajesz rady to... :giggle:  gratuluje dojscia tak daleko z taka armia :) nie no zartuje naprawde ciezko jest ale probuj ja chyba z okolo 80 razy gralem za nim ja przeszlem wiec da sie :)

Offline Baldwin

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2004, 11:44:24 pm »
Cytat: "Morki"
ale grafe napewno nie masz akcelerowana chyba ze masz stara karte graficzna... przy tych nowszych z Nvidi nie dziala poprawnie.


No na GeForce2 działo na akceleracji...Musiałem wyłaczyć tylko jedną z funkcji,ale teraz nie pamiętam jaką.
Teraz na Radeonie 9600 jest tak samo....

Cytat: "Morki"

 nie no zartuje naprawde ciezko jest ale probuj ja chyba z okolo 80 razy gralem za nim ja przeszlem wiec da sie :)


Łoł.Ja po 20 razie,by nie cisnąć monitorem za okno, przerwałem próby i od tego czasu się nie zbliżam...
Choc coś mi się zdaje,ze zaraz sięgnę po pudełko i znów podejmę wyzwanie....

Offline Morki

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2004, 10:42:22 am »
graj graj :) i co wylaczyles przypomnij sobie :) ja mam gf4 i probowalem rozne rzeczy ale nie doszedlem by miec akcelerowana grafe...

Offline Farseer

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2004, 11:17:31 am »
Mi się udało za pierwszym razem :D Wykombinowałem sobie taki trik że najpierw rozwaliłem wszystkie te oddziały mumii które wyłażą z boków a elfami wystrzelałem łuczników w tym czasie działa ostrzeliwywały mumie które stoją nieruchomo przed dread kingiem a potem podjeżdżałem kawałeczek steam tankiem a kawałem za nim szli elfi łucznicy i rozstrzeliwałem tak te oddziały co stoją z tyłu a jak podszedł dread king to wycofałem elfy i samym steam tankiem kombinowałem aż w końcu steam tank załadował mu kule w łeb i było po zabawie :P heh dread king i oddział mumii nie mogły go nawet drasnąć :giggle:
ylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności.

Offline zim

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2004, 02:59:18 pm »
wlasnie nie moglem nigdy przebranc przez te pierwsze (chyba bylo ich 4) wychodzace oddzialy mumii :( kude nic sie ich nie imalo nawet ogien...
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline High Elf

Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2004, 08:06:58 pm »
:? chciałbym w to-to zagrać. Czy jest do ściągnięcia? Czy może można jeszcze gdzieś kupić?
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Warhammer Dark Omen
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2004, 08:10:51 pm »
Można ściągnąć pierwszą część, czyli "Shadow of the horned rat", z tego co wiem.
Ale co by nie mówił - była niezła, ale Dark Omen był jednak DOBRYM sequelem.
Tak więc to nie to samo.
Ale jeśli ogólnie chce się zagrać w bitewniaka na komputerze, to czemu nie?
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

 

anything