trawa

Autor Wątek: Fullmetal Alchemist  (Przeczytany 103468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Syuin

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 18, 2004, 06:18:06 pm »
Cytat: "Jo
[nT"]Oj ale co się teraz dzieje w najnowszych odcinkach... Nie będe spojlerował ale coś pięknego 8)


Potwierdzam :) Aż żal nie spojlerować :giggle:
url=http://www.bleachportal.net/interactive/pquiz/index]Take The Quiz Yourself![/url]

Offline lbt!

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2004, 09:41:54 am »
Elo jestem nowy w te bajki moglby mi kto zapodac linka do tego anime >>>zebym od 1 odc. mogl ogladnac ???>>>przydalyby sie rowniez napisy chociaz po ang. :D:D:

Ps. Z gory thx ^ ^

acha mam jeszcze pytanko ma kto moze  linka do HALLSING'A ??plizz...

Offline Syuin

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2004, 05:29:43 pm »
http://digital-defiance.net/fork/Full_Metal_Alchemist_-_Ep_1-40.avi.torrent

Masz tutaj, aż czterdzieci odcinków tych "bajek"^^
url=http://www.bleachportal.net/interactive/pquiz/index]Take The Quiz Yourself![/url]

Offline lbt!

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2004, 01:13:33 pm »
wielki dzieki >>>>...pozdro Syuin ^ ^

mam pytanko jak mam to odtworzyc jakim programem ...... :P

Offline Syuin

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2004, 09:33:42 am »
url=http://www.bleachportal.net/interactive/pquiz/index]Take The Quiz Yourself![/url]

Offline Dunadan7

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2004, 11:32:14 pm »
41 odcinek [SPOON] wymiata..(one hour special) ogolnie im pozniej tym seria duzo ciekawsza... i watek robi sie klarowniejszy ciekawszy i bardziej intrygujacy...
Juz czekam na nastepny odcinek.... ale ten czas wolno leci...
MA
gg to:1115807
mail to: mm7@go2.pl (priv)
mma@amp.pw.edu.pl (Amplitron)

"najmniejszy oddział świata ...ty i ja..."

Offline Stygius

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2007, 04:33:56 pm »
Ostatnio obejrzałem to anime i jest ono jedno z lepszych jakie widziałem .Zdziwiło mnie to że w epizodzie 3 występuje utwór("Bracia") śpiewany przez Rosjanki.
Naprawdę wyszło to wspaniale.Wiele osób na zachodnich forach pyta się jaki to język :) Tutaj na youtube możecie obejrzeć całą piosenkę śpiewaną na żywo ,a przy okazji zobaczyć kto podkłada głos głównych bohaterów.
Dla nieznających rosyjskiego zamieszczam przetłumaczony tekst po polsku

Och młodszy bracie wybacz mi
Grzech który uczyniłem ci.
Niewolno szukać nam tego
Co ziemia wzięła drogiego.

Kto prawa stworzenia zna
Też dać mi mógłby jakiś znak.
Och jakże myliłem się ja
Od śmierci lekarstwa jest brak.

Nasza czuła droga mama
Jakże przez nas ukochana.
Lecz wszystkie nasze siły
Użyte nie starczyły.

To ciebie skusiłem ja
Cudowną nadzieją tą
Przywrócić rodzinny dom nasz
Mój bracie winę mą znasz.

Mój starszy bracie nie smuć się
Nie tylko ty obwiniasz się
Droga przed nami nagląca
Odkupić winy do końca

Nic tobie nie zarzucam
I jestem niewinny sam
Przyszło nam w grzechu żyć
Wszechmocni chcieliśmy być

Nasza czuła droga mama
Jakże przez nas ukochana
Lecz wszystkie nasze siły
Użyte nie starczyły

To sam się łudziłem ja
Cudowną nadzieją tą
Przywrócić rodzinny dom nasz
Całą mą winę już znasz

Co mamy robić jak tak żyć
By grzech zapomnieć, odkupić
Niewolno szukać nam tego
Co ziemia wzięła drogiego

Offline Vidoqu

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2007, 05:32:27 pm »
Utwór przyjemny, nie powiem, lubię go, ale to nie o nim chciałem.

Najpierw poznałem anime, oglądnąłem do końca. Zdawało się ciekawe, sympatyczne, zarazem zawiłe i poważne. Jedynie końcówka taka jakaś dziwna. Kinówka - wolę się nie wypowiadać, bo dostane bana. Jednym słowem jeno nazwę - kupa.

Mangę czytam dzięki uprzejmości JPF - dobra kreska, dobra akcja, jeszcze to samo co w anime, jakby na nowo. :)

Offline misio141

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2007, 10:34:15 pm »
Cytat: "Vidoqu"
Kinówka - wolę się nie wypowiadać, bo dostane bana. Jednym słowem jeno nazwę - kupa.

bez przesady, aż takie złe toto nie było, a i cyganka była ładna, ale szkoda mi Winry
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2007, 07:31:34 am »
Do dziś się cieszę, żę widziałam anime przed przeczytniem mangi, bo bym chyba nie przebrnęła :) A tak, podobało mi sie niesamowicie - przepiękny chara-design, dynamiczna animacja, śliczna muzyka :) tylko fabularnie jakoś piszczy, dużo naciągnięć (well, w porównaniu z mangą, gdzie wszystko ładnie i składnie przebiega, choć ostatnie tomy straaaasznie rozciagają fabułę).

Ogólnie - nie można nie kochać Edzia, no. I całej masy innych postaci, które się przewijają przez ekran :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline mangowiczka

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2007, 02:21:39 pm »
Cytat: "Vidoqu"
Utwór przyjemny, nie powiem, lubię go, ale to nie o nim chciałem.

Kinówka - wolę się nie wypowiadać, bo dostane bana. Jednym słowem jeno nazwę - kupa.



Mi się osobiście kinówka podobała- z racji że kinówka, sam fakt że jest jakaś kontynuacja (szkoda że nie jakaś taka noo bardziej ambitna)

Ale przyznam szkoda Winry-fajnie gdyby Ed został ;))
Ale anime nie ma porównaniu do mangi...
Pod względem wydarzeń of course ^^
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Vidoqu

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2007, 03:14:02 pm »
Kinówka była skopana pod każdym względem.

- Jak niby Hughes, jako jeden z najważniejszych popleczników Hitlera [a przynajmniej jeden z ważniejszych] mógł uniknąć więzienia i w podskokach udać się do swej ukochanej? A przecież nawet "płotki" poszły do kicia...

- Co ma wielki jaszczurko-smok "Envy" do reszty tamtego świata?

- Czemu Ed spotykał każdą postać, która miała znane mu alter ego w świecie alchemików, nawet jeżeli powinny ona żyć pół planety od niego?

- Czemu Mustang nagle postanowił żyć w celibacie i zwiał na największe zadupie na północy kraju by stać jak debil i pilnować granicy? Tak spodobał mu się seks solowy? I jak nagle dostał się w centrum walki, gdy zaatakowali naziści? Miał swe niezawodne kobiece przeczucie, czy użył 6 zmysłu - 3 wewnętrznego oka?

- Czemu Winry nadal dusi to co czuje do Eda? Czemu z takim stoickim spokojem przyjęła jego wybór [powrót do tamtego świata].

- Czemu Rose była cyganką? A czemu nie mogła być Polską? Ruską? Węgierką? Czemu akurat musiała być Romem?
 
- Czemu w filmie tak rzadko pada nazwa "Polska" [1 raz]?

- Jakim cudem owoczesna technologia potrafiła zrobić Edowi mechaniczną kończynę?

- Czemu nie używał już starej, tej "fullwypas" od Winry? Nawet jak urósł to już jak ktoś zrobił mu podobną, to mógł na podstawie technologi opracować takiej samej, równie bajeranckiej?



Cytat: "Szyszka"
Ogólnie - nie można nie kochać Edzia, no. I całej masy innych postaci, które się przewijają przez ekran Smile


Ja więc kocham Hughesa. :lol: Uwielbiam go za te rozmowy o rodzinie. :) I niezwykły tekst w mandze skierowany do Eda; "Co tam, zboczusiu? Świntuszymy z panienką w szpitalnym wyrku?" Kocham takowe "zwały" z Maesem. :) Szkoda, że umarł, naprawdę, w anime sobie nawet łezkę [ta, łezkę, chyba strumień] puściłem, gdy przedstawiano jego pogrzeb...

Offline mangowiczka

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2007, 03:27:35 pm »
Hughes jest kozacki, zbaraniałam jak przeczytałam 4 tom...
-.Wyobraź sobie że jestem teraz w pracy...-Roy.
-.No co ty?? Ja też jestem w pracy!!-Hughes
xD
To taki przykład bo nie pamiętam dokładnie, tomik w obiegu między klasowym =.=

chm Envy co ma do tego??
W anime Envy zostaje "nietypowo" pożarty przez bramę, to ma w każdym bądź razie związek z tą bramą.

Czemu Ed pospotykał ich w jednym kraju- wina twórców kinówki :]

Roy postanowił zrobić sobie przerwę, może czuł się w jakiś sposób winny tego co stało się w ostatnich momentach anime...

Winry jest typowym babochłopem-widać ze kocha się w Edzie ale cicho ona nic nie wie xD
Pozatym uszanowała jego decyzję, bez względu na to czy jej się podobała czy nie-on ratował świat w którym się poznali...

Osobiście wolę żeby Rose była Cyganką niż Niemką np...
(fobia co do Niemców) pozatym pokazuje że jest w jakiś sposób dyskryminowana z powodu swojego pochodzenia, dlatego chciała wówczas wrócić z Ed`em.

Co do automeila nie mam żadnych jakiś teori-może ręka była tak krótka że widać było z daleka, co do technologi to trochę zbyt nowoczesne jak na tamte czasy ^^''
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2007, 07:35:13 am »
UWAGA SPIOLER:

nie miał automaila, bo zdaje się, że na końcu animca odzyskał ciało, ne? i oddał to wszystko, żeby uratowac Ala, więc "za karę" pojawia się w drugim świecie bez automaila.

Twierdzenie, ze kinówka dzieje się w znanej nam Polsce nie ma podstaw :P To jest po prostu alternatywny świat, który z grubsza przypomnia ten nasz w danym momencie historycznym (założę się, że dla Japończyków to taka sama egzotyka jak dla nas teatr kabuki). To tak samo, jakby twierdzić że śwait Eda to czasy Wojny Secesyjnej, tylko z lepszym sprzętem.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline mangowiczka

Fullmetal Alchemist
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2007, 10:49:12 am »
No odzyskał, ale na jego miejscu nie poświęciłabym się chyba tak od razu...
No ale czego brat nie zrobi dla brata xD
url=http://www.usersigs.com][/url]