Autor Wątek: Laik prosi o pomoc  (Przeczytany 139179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eomer

Laik prosi o pomoc
« dnia: Lipiec 27, 2004, 12:27:02 pm »
Chciałbym zaczać grać w Konfrontację. Znajomi mówili że to ciekawa gra. Sam obejrzałem kilka stron poświęconych tej grze. Ale szczerze powiedziawsz znudziło mi się to ciągłe szukanie, zastanawianie się która armia gorsza która lepsza itd.
Tak więc prosiłbym o kilka rad dotyczących gry, wyboru armii. Osobiście pod względem klimatu, wyglądu bardzo mi się spodobały Lwy, Gryfy, Martwiaki i Alchemicy. Co możecie powiedziecie o każdej z tych armii? Oczywiście jakies inne rady mile widziane.
PZDR
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"

Offline Fenris

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2004, 12:56:55 pm »
Polecema strone fanowską na której możesz znalexć sporo materiałów dotyczących poszczególnych stron konfliktu: http://www.konfrontacja.friko.pl/
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline Mythos

Re: Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2004, 01:04:03 pm »
Cytat: "Eomer"
Chciałbym zaczać grać w Konfrontację. Znajomi mówili że to ciekawa gra. Sam obejrzałem kilka stron poświęconych tej grze. Ale szczerze powiedziawsz znudziło mi się to ciągłe szukanie, zastanawianie się która armia gorsza która lepsza itd.
Tak więc prosiłbym o kilka rad dotyczących gry, wyboru armii. Osobiście pod względem klimatu, wyglądu bardzo mi się spodobały Lwy, Gryfy, Martwiaki i Alchemicy. Co możecie powiedziecie o każdej z tych armii? Oczywiście jakies inne rady mile widziane.
PZDR


Lwy - High Fantasy - Najpotężniejsi obecnie magowie w grze, niepokonana jazda, prworządni dobrzy jeśli określać ich terminami D&D.

Gryfy - bliżej im klimatami do WFB - Inkiwycja, Łowcy czarownic, Zakony rycerskie. Najbardziej pancerna armia i co ciekawe posiada bardzo dużo jednostek strzelających.

Martwiaki co to mówić, łażą wplno, straszą wszystko dookoła, regenerują się czasem z biegiem gry zamiast ich ubywać na stole to coraz ich więcej:)

Alchemicy - jak już to powtarzano wielokrotnie - najbardziej uniwersalna armia w grze, czy przez to przepakowana - zależy od gracza który nią gra. Sporo w tej armii bestii i biomechanicznie zmodyfikowanych wojowników.
url=http://www.mythos.pl][/url]

Offline _Wychwethyl_

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2004, 01:35:49 pm »
No więc teraz ja po "starej"  ;)  znajomosci ci moge poradzic:
-Alchemikow szczerze odradzam bo to smerfy i praktycznie kazdy nowy sie nimi zachwyca bo maja przegieta zasade specjalna, dosyc latwo sie nimi gra (chociazby takim slawnym ZOO) i w miare ladne figurki.
-Martwiaki sa calkiem fajne - dobrze zlozone potrafia wystraszyc cala armie przciwnika zanim ta dojdzie. Poza tym maja calkiem fajny klimat, duza roznorodnosc jednostek i jesli grasz VC w Battla to raczej ci sie spodobaja (no moze oprocz Banshee bo maja fatalne figurki w Konfrontacji)
-Gryfy - armia, ktora sam gram wiec w razie czego zawsze sluze rada. Jak jzu napisal Robert: Pancerni, trudno sie ich straszy, maja najlepszych kaplanow w grze. Warto tez zauwazyc ze grajac nimi mozesz wybrac podgrupe armii: Inkwizycja, Kosciol albo Loza Hod (cos w stylu Bractwa kamienia jesli czytales). Co jednak do strzelania to sie nie zgodze - jest praktycznie 3ch bohaterow strzelajacych na daleki zasieg (w tym 2ch do Lozy Hod), 1 jednostka z muszkietami, inne strzelacze maja przede wszystkim pistolety.
-Lwy - Ta armie chyba najbardziej bym ci polecal - malo osob nimi gra (w wawie tylko 1 czy 20 - maja super fluff i przepiekne figurki. Magowie sa najlepsi w calej Konforntacji i maja dostep do szerikiej gamy czarow. Jest kilka jednostek, ktore choc statsami nie blyszcza to maja naprawde fajne umiejetnosci (np Sokolnicy, czy nowi Archerzy). Poza tym teraz wychodzi Straż Dorminaru i zapowiada sie na jedna z najbardziej pakernych jednostek w grze   :D

Tyle moich wypocin  :)  mam nadzieje ze w czys ci to pomoze  :)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Fenris

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2004, 04:33:51 pm »
Oj mój drogi podpadasz tym postem  ;) hehe


Cytat: "_Wychwethyl_"
No więc teraz ja po "starej"  ;)  znajomosci ci moge poradzic:
-Alchemikow szczerze odradzam bo to smerfy i praktycznie kazdy nowy sie nimi zachwyca bo maja przegieta zasade specjalna, dosyc latwo sie nimi gra (chociazby takim slawnym ZOO) i w miare ladne figurki.


Wcale się kzdy nowy nimi nie zachwyca wręcz przeciwnie najbardziej zachwycające są gryfy i wilki ;) , a zdolnści przegiętej nie mają więc prosze nie szerżyć propagandy. A gra się nimi tak samo łatwo jak każdą inną armią.


Cytat: "_Wychwethyl_"
-Martwiaki sa calkiem fajne - dobrze zlozone potrafia wystraszyc cala armie przciwnika zanim ta dojdzie. Poza tym maja calkiem fajny klimat, duza roznorodnosc jednostek i jesli grasz VC w Battla to raczej ci sie spodobaja (no moze oprocz Banshee bo maja fatalne figurki w Konfrontacji)


Oj z tą fatalonścią figurek to się absolutnie nie zgodze, Ashura, gość na tronie, te latacze, spectra, sępy są naprawdę wyczesane.


Cytat: "_Wychwethyl_"
-Gryfy - armia, ktora sam gram wiec w razie czego zawsze sluze rada. Jak jzu napisal Robert: Pancerni, trudno sie ich straszy, maja najlepszych kaplanow w grze. Warto tez zauwazyc ze grajac nimi mozesz wybrac podgrupe armii: Inkwizycja, Kosciol albo Loza Hod (cos w stylu Bractwa kamienia jesli czytales). Co jednak do strzelania to sie nie zgodze - jest praktycznie 3ch bohaterow strzelajacych na daleki zasieg (w tym 2ch do Lozy Hod), 1 jednostka z muszkietami, inne strzelacze maja przede wszystkim pistolety.


No wiesz inkwizycja to własnie kościół a strony to: wspomniana inkwizycja, same wojsko Gryfów podległe imperatorowi, oraz loża. A co do strzelców to łasnie fakt posiadania przez większość z nich pistoletów  włąsnie sprawia że jest to jedna z najlepiej strżelających armii.

Cytat: "_Wychwethyl_"
-Lwy - Ta armie chyba najbardziej bym ci polecal - malo osob nimi gra (w wawie tylko 1 czy 20 - maja super fluff i przepiekne figurki. Magowie sa najlepsi w calej Konforntacji i maja dostep do szerikiej gamy czarow. Jest kilka jednostek, ktore choc statsami nie blyszcza to maja naprawde fajne umiejetnosci (np Sokolnicy, czy nowi Archerzy). Poza tym teraz wychodzi Straż Dorminaru i zapowiada sie na jedna z najbardziej pakernych jednostek w grze   :D


Lwy stają się bardzo popularne w wawie a gr nimi napewno coś ok 5 moze kilku więcej gości ;) .  


A co do wyboru armii to chyba zrobić to tak jak większość z nas, czyli wziąć katalog do ręki oblukać figurki, jak jesteś klimaciaż to poczytać ytroszke flaffu zamieszczonego na stronkach i wybrać strone która ci się najbardziej podoba ;) pod względem figurek i klimatu.
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline _Wychwethyl_

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2004, 04:43:30 pm »
No przeciez pisze ze tylko Banszetki sa paskudne, a nie ogolnie martwiaki.  ;)
Co do tych Gryfow to nie ma co sie spierac kazdy ma inna koncepcje. ja ich dziele standardowo na 3 podgrupy  :D
Co do lwow to wlasnie staja sie popularne, ale dalej to jedna z rzadziej wybieranych armii. Ale sa naprawde kozackie  :D
Ad. Alchemiki - No Bartek nie powiesz mi że ZOO to jest bardzo kombinacyjna gra. Poza tym z Alchemonow da sie zlozyc czysty powergaming jak i naprawde fajna skuteczna nieprzegieta klimatyczna rozpiske (np ysis + Belisarki + Hybrydy). Zreszta sam wiesz jaki jest moj do nich stosunek: Lubie ich, ale nie lubie przeciw nim grac (chyba ze sa naprawde fajnie i klimatycznie zlozone)  :)
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline VOSTOK

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2004, 07:07:30 pm »
Cytuj
maja najlepszych kaplanow w grze


tu bym się niezgodził- jesli chodzi o kapłanów to Mid-Nor jest tak samo dobry, a nawet dużoo lepszy biorą cpod uwagę dostepnę cuda.
stapiłem na działo....
MA bitwę zespołów na Nowej Gildii wygrało :D
tzn wspaniałomyslnie oddało zwycięstwo tłumowi rozentuzjazmowanych długowłosych osobników w czarnych swetrach :D.
Niech wam bedzie ;)

Offline Uri

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2004, 07:45:26 pm »
Cytuj
tu bym się niezgodził- jesli chodzi o kapłanów to Mid-Nor jest tak samo dobry, a nawet dużoo lepszy biorą cpod uwagę dostepnę cuda.


cos w stylu, moja racja jest mojsza niz twojsza  :P

generalnie zacznij grac tym co sie najbardziej Tobie podoba, niepatrz raczej na statsy i zdolnosci, ta gra jest o wiele bardziej zbalansowana niz taki np: WHFB czy WH40K,brrr...

mnie urzekly gryfy i kukielki, jednakze nie chcac popelniac bledow z battle'a, postanowilem zbierac tylko jedna armie naraz, kukielki beda musialy nieco poczekac :roll:

ps---
 nie przejmuj sie ogolna niechecia do alchemikow, to tylko plotki i niestworzone historie,
i tak wszyscy sa rowni wobec fireballa  :evil:

pss---
wszyscy oprocz ukochanej przez wszystkich Miry  :torch:

cheers,
urien
f you think of MS-DOS as mono, and Windows as stereo, then Linux is Dolby
Pro-Logic Surround Sound with Bass Boost and all the music is free.

...women are like a bus... THERE'S ALWAYS ANOTHER ONE...

Offline Gotrek

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2004, 08:22:10 pm »
A mozecie w skrocie opisac Mid-nor (ten dlugi temat dopiero czytam :) )?
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline BeRsErK

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2004, 08:28:58 pm »
Duża różnorodność jednostek, znakomita magia kapłańska, zdolność armijna Opętanie sprawia, że nawet ciężko ranni nadal są groźni.
Można zrobić armię zarówno defensywną jak i szybki offens.

Offline Fenris

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2004, 11:18:47 am »
Cytat: "BeRsErK"

Można zrobić armię zarówno defensywną jak i szybki offens.



Hehehe  :lol: tego szybkiego ofensu o jeszcze nikt nie widział no ale może gdzieś w legendach i starych klechtach jest wspomniana takowa rozpiska ;) .
ff through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come
I hunt

Offline BeRsErK

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2004, 11:35:54 am »
Cytat: "Fenris"
Cytat: "BeRsErK"

Można zrobić armię zarówno defensywną jak i szybki offens.



Hehehe  :lol: tego szybkiego ofensu o jeszcze nikt nie widział no ale może gdzieś w legendach i starych klechtach jest wspomniana takowa rozpiska ;) .


U mnie nie widziałeś ale na trzeciej/czwartej Inkwie wstecz grał takową armia Filip i zajął 3 czy nawet 2 miejsce.
Miał 3/4 sentineli normalnych, 3 z ruchem pościgowym, 3 prowlerów i 2 skorize. A jeszcze przeca mamy reaperki i rycerzyka otchłani. Oj można zrobić z tego szybciutki offens.

Offline _Wychwethyl_

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2004, 09:42:04 am »
Cytat: "Fenris"
Cytat: "BeRsErK"

Można zrobić armię zarówno defensywną jak i szybki offens.



Hehehe  :lol: tego szybkiego ofensu o jeszcze nikt nie widział no ale może gdzieś w legendach i starych klechtach jest wspomniana takowa rozpiska ;) .

To tak jak ja kiedys chcialem budowac ofens  Tir-na-borem.  :giggle:
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Alchemik

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2004, 03:15:09 pm »
@_Wychwethyl_ - mógłbyś sie nie odzywać? jesteś podobno nieobecny do końca sierpnia ;)

a co do twierdzenia że "tego szybkiego ofensu o jeszcze nikt nie widział "
to nietylko widział, ale miał przyjemność udostępnić swoje plecy w charakterze dywanu kiedy "powolne" krasnale na rolkach jechały na drugi koniec stołu:]
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Eomer

Laik prosi o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2004, 04:00:10 pm »
A co możecie powiedzieć o magii, czarach Lwów i Gryfów??
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"