trawa

Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 181487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 17, 2014, 12:21:27 am »
No tez mnie to cieszy. Szkoda, ze ktos u nas mial kontynuowac corto i niestety chyba te plany spalily na panewce :sad:
trudno
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Eieo

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:36:47 am »
Tymczasem we wrześniu we Francji Casterman wyda kontynuację Corto Maltese autorstwa Rubena Pellejero i Juana Diaza Canalesa. Akcja toczy się w Kanadzie. Przykładową planszę można znaleźć tu: http://www.stripspeciaalzaak.be/StripFacts.php#Corto-Maltese

Ciekawe, kiedy pojawią się u nas kolejne tomy autorstwa Pratta. Może ktoś ma takie informacje?

mgnesium

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:57:58 am »
a post nie trzyma czasem licencji w rigor mortis?

Offline eter.one

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 31, 2015, 11:59:09 pm »
a tymczasem w domu u Cristiano.... :biggrin:


Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 08, 2015, 08:29:28 pm »
Nie chcę niepotrzebnie siać paniki..... ale może by mnie ktoś oświecił: czy jakieś wydawnictwo może zapowiadało kontynuację Corto, bo chyba właśnie stare tomy (po wielu latach tułaczek) w końcu definitywnie znikają z księgarni. Dziś na alegrze zakończyło się kilka licytacji z Maltese; ludziska dosłownie bili o Corto, jak o ciepłe bułeczki.....
np.
http://allegro.pl/corto-maltese-zloty-dom-w-samarkandzie-hugo-prat-i5588264215.html


Ktoś coś może wie, czy coś się ruszyło w temacie Corto w naszym pięknym kraju?
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 08, 2015, 10:42:29 pm »
Najwyższa pora, aby coś w tym temacie się ruszyło. Kota Rabina przejęło WK, Egmont wznowił V jak Vendetta i Persepolis, Timof zapowiedział wznowienie Niebieskich pigułek, to teraz niech któryś wydawca wyciągnie asa z rękawa i przyzna się, że przejął Corto. I tego Tardiego, do którego niby swego czasu Post nabył prawa.

Offline pioma10

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 09, 2015, 10:46:46 pm »
A ja już chyba podziękuję. Na tę chwilę przerzuciłem się na wydania IDW.

Offline absolutnie

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 10, 2015, 07:07:47 am »
A ja czekam. Niech tylko ewentualny kontynuator wyda go dalej w powiększonym formacie, by można było delektować się w pełni.


To nie jest format powiększony. W Polsce "Corto" wychodził w formacie normalnym. Gdyby Amerykanie go pomniejszyli, to popełnili barbarzyństwo. Z opisów wynika jednak, że tego nie zrobili.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline freshmaker

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:49:52 am »
czy mozesz napisać kilka słów o wydaniu idw? tez sie nad tym zastanawialem, ale w przypadku wydan amerykanskich zawsze boje sie mniejszego formatu, cenzury itd.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:07:01 pm »
Wlasnie przeczytalem esej Umberto Eco o Corto Maltese, wydany oryginalnie jako przedmowa do Ballady. Jest b. fajny bo pokazuje jakie przywiazanie do sczegolow wykazuje Pratt, jednoczesnie potrafiac zachowac ten basniowy klimat. Jest dostepny w tomiku 'Miedzy Klamstem i Ironia" z 3 innymi esejami, ktore tez sa w porzadku.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:24:07 pm »
Ten, w którym Eco stwierdza, że postaci Pratta są lepiej wykształcone niż ich twórca?  :lol:

Offline pioma10

Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:27:33 pm »
czy mozesz napisać kilka słów o wydaniu idw? tez sie nad tym zastanawialem, ale w przypadku wydan amerykanskich zawsze boje sie mniejszego formatu, cenzury itd.

Format delikatnie większy niż wydania Postu. Cenzury nie zauważyłem, choć się nie przyglądałem (chyba zresztą nie ma co cenzurować). Na razie wyszły dwa tomy.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 12, 2015, 07:38:37 pm »
Nie jestem pewien intencji Eco w tym zdaniu, ale byc moze chodzi mu o to, ze Pratt celowo miesza troche geografie, ale jego postacie wciaz wiedza gdzie co jest... ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

mgnesium

  • Gość
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 13, 2015, 10:25:06 am »

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Corto Maltese
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 13, 2015, 11:02:22 am »

 

anything