Autor Wątek: Corto Maltese  (Przeczytany 180141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ireneusz Pietryka

Corto Maltese
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 28, 2004, 03:24:53 pm »
Czytałem, czytałem tylko... zapomniałem  :oops:  :oops:  :oops:

Dzięki Tiger  :)  Oczywiście masz rację.
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline burberry

Corto Maltese
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 28, 2004, 05:26:36 pm »
Który tom CM z do tej pory wydanych jest najlepszy?
Bóg Cię kocha

Offline Gashu

Corto Maltese
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 28, 2004, 07:25:09 pm »
Cytat: "Filarecki"
Który tom CM z do tej pory wydanych jest najlepszy?


oba to prawdziwe "musiszmiec" :)
mi osobiscie nieco bardzej do gustu przypadla "Ballada" (zepchnela "Syberie" na 2 miejsce w kategorii: komiks roku)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Ireneusz Pietryka

Corto Maltese
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 28, 2004, 08:09:04 pm »
Zgadzam się z tym - warto kupić i "Balladę" i "Syberię". Rysunki w nich się róznią; widać wyraźną zmianę sposobu rysowania, ale nie można IMHO powiedzieć, że (chronologicznie) pierwsza część jest gorzej rysowana od drugiej. W "Syberii" Pratt chyba bardziej się "rozsmakował" w tym jak rysuje.
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline graves

Corto Maltese
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 04, 2004, 09:22:20 am »
W Rzeczpospolitej wczorajszej, był artykuł o Corto. Krótka charakteryzacja Pratta i Corto, parę ciekawych informacji oraz strona z "Na syberii". W sumie niecałe pół strony, ale poprzez zamieszczenie jednej strony komiksu -bardzo rzucało się w oczy.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Corto Maltese
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 04, 2004, 09:29:45 am »
Właściwie, założywszy że Pani Justyna Nowicka, autorka artykułu, nie myli się, powinniśmy odmieniać imię naszego ulubieńca, czyli mówić nie o Corto Maltese, a o Corcie Maltese.

edit: a tu link do rzeczonego artykułu: http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040803/kultura/kultura_a_1.html
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline graves

Corto Maltese
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 04, 2004, 10:14:53 am »
Też zwróciłem na to uwagę, jakoś mi to nie pasuje :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Corto Maltese
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 04, 2004, 11:33:37 am »
Nie pasują Ci reguły języka polskiego  :?  :roll:
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

N.N.

  • Gość
Corto Maltese
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 24, 2004, 07:32:00 am »
Cytat: "Dretwiak"
Nie pasują Ci reguły języka polskiego  :?  :roll:


A może powinno być w miejscowniku: o Cortocie,
bo jeśli w miejscowniku jest o Corcie, to w narzędniku powinno być: z Corciem :lol:
A w celowniku: Cortu czy Cortowi?
l jeszcze pozostał wołacz: Corciu! :lol:
W dodatku w poprawnej wersji polskiej imię powinno się pisać Korto... :x
Przyznam, że w tym wypadku "reguły jezyka polskiego" absolutnie mi nie pasują i mam nadzieję, że tłumaczowi komiksu też nie.

Anonymous

  • Gość
Corto Maltese
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 03, 2004, 04:40:59 pm »
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/corto_maltese/6/rec1/

musze przyznac ze jestem zdziwiony
i to bardzo...
cyt:
"Ale mit o genialności serii legł dla mnie w gruzach (jak na razie) - za dużo taniej (tandetnej) awanturniczości a za mało polotu, finezji, niejednoznaczności. "

nie chce polemizowac z autorem recenzji
ale...
cholera
tandetna awanturniczosc to w spectacular spidermanie znajde ale w corto?
brak finezi?
niejednoznacznosci?

hmm

a wogole to mam jakies pierwsze ostrzezenie ale nie wiem za co i nei wiem czemu pierwsze i nie wiem czego mam sie strzec a czego wystrzegac...
byloby w pyte gdyby ktos mnie oswiecil:/


Za to co poprzednio Karol. Nie udawaj niewiniatka ;) Czyli za uporczywe spamowanie bez opamietania. Krople przelaly pogaduchy w temacie Farma jakis czas temu (tydzien?), gdzie musialem z 2 strony wycinac. w.

aa ja myslalem ze o co innego chodzilo...
znaczy po staremu :oops:

Offline Sensei

Corto Maltese
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 03, 2004, 10:22:10 pm »
co do odmiany "corto"
odmiana chyba taka jak przy
Mauro Cantoro, Ronaldo, Ze Roberto
że na piłkarzach poprzestanę

Offline turucorp

Corto Maltese
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 03, 2004, 11:06:12 pm »
a co do recenzji Jaxa, to ja chcialbym pozostawic bez komentarza, bo jesli jego zdaniem jedostronicowe historie stanowia kanon w komiksie humorystycznym (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/cubitus/1/rec1/) to moge jedynie publicznie poprosic zeby CD przeczytal kolejna "recenzje" Jaxa przed wstawieniem na glowna strone Gildii Komiksu, bo to nie jest prywatna stronka pasjonata, tylko jeden z najwiekszych portali komiksowych, wiec troche nie wypada publikowac takie BZDURY jakich dopuszcza sie Jax w reckach o "Corto", "Cubitusie" czy "Rewolucjach" :x

Offline Rzezbiarz.wg

Corto Maltese
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 05, 2004, 08:56:42 am »
Cytat: "turucorp"
a co do recenzji Jaxa, to ja chcialbym pozostawic bez komentarza, bo jesli jego zdaniem jedostronicowe historie stanowia kanon w komiksie humorystycznym (http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/cubitus/1/rec1/) to moge jedynie publicznie poprosic zeby CD przeczytal kolejna "recenzje" Jaxa przed wstawieniem na glowna strone Gildii Komiksu, bo to nie jest prywatna stronka pasjonata, tylko jeden z najwiekszych portali komiksowych, wiec troche nie wypada publikowac takie BZDURY jakich dopuszcza sie Jax w reckach o "Corto", "Cubitusie" czy "Rewolucjach" :x


Jeśli 20 recenzentów pieje nad czymś z zachwytu to nie oznacza to, że 21 także musi pisać peany.

Offline Błendny Komboj

Corto Maltese
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 05, 2004, 10:25:48 am »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"

Jeśli 20 recenzentów pieje nad czymś z zachwytu to nie oznacza to, że 21 także musi pisać peany.

Jeżeli autor recenzji nie zgadza się z 20 pozostałymi, i postanawia napisać krytyczną recenzję komiksu uważanego powszechnie za arcydzieło, to niechaj przynajmniej postara się o uzasadnienie swoich sądów. Inaczej jego opinia nie będzie wiele warta. Jeżeli ktoś pisze, że komiks ma dialogi nieciekawe, rozwiązania naciągane, postaci niewiarygodne (choć to ostatnie moim zdaniem zaskakuje "in plus", bo "Corto" nie ma być wiarygodnym komiksem) to ma do takiego stanowiska prawo, wiadomo - różne są gusta - ale niechajże posłuży się jakimiś przykładami. Gdzie i dlaczego dialogi są nieciekawe? Które rozwiązania akcji Pratt niepotrzebnie naciągnął? I dlaczego w kontekście całości należy te rzeczy postrzegać pejoratywnie? Bo jak dla mnie te wszystkie bajeczne niedorzeczności fabuły są jedną z cech stanowiących o wspaniałości tego komiksu.

Stek pretensji to jeszcze nie recenzja i mnie nie przekonuje. Aby skutecznie podważyć renomę komiksu takiego jak "Corto" trzeba ruszyć mózgownicą, co Jax niewątpliwie potrafi (jego niegdysiejsza obecność na forach pokazywała, że jest bystrym i wnikliwym dyskutantem), a nie sypać ogólnikami, że dialogi niedobre, fabuła głupia etc. Bo jak mam być w takich warunkach pewien, czy autorowi komiks się nie podobał bo był np. zmęczony kiedy go czytał, czy może z miejsca nastawił się nań negatywnie, i czy wogóle go przeczytał...
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Błendny Komboj

Corto Maltese
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 05, 2004, 10:35:20 am »
Acha, żeby oddać autorowi sprawiedliwość dodam tylko że ocena szaty graficznej wydaje mi się całkiem rzetelna.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

 

anything