Autor Wątek: Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)  (Przeczytany 24789 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Petra Bootmann

Zaległe ostrzeżenia
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 13, 2006, 08:51:50 am »
Witam.

Informuję, że czas ostrzeżenia dla Lunna skończył się 10 listopada i powinno ono zostać zdjęte. Drugie ostrzeżenie Squalla straciło termin ważności 18 października i również powinno zostać zdjęte.

W związku z tym, że nie jestem Moderatorem, nie mam technicznej możliwości zdjęcia ostrzeżeń.  

Z poważaniem,
Petra Bootmann
zucam kamieniem.

Offline Ryceros

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 17, 2006, 11:04:06 am »
Cześć!

Chciałem podziękować Adamowi Waśkiewiczowi (ale i nie tylko, bo ogólnie całej grupie moderatorów forum także), za cofnięcie mojego ostrzeżenia. Nauczyło mnie to trzymania języka za zębami i pożądnego dyskutowania.

Jeszcze raz dziękuję...

Pozdrawiam

Offline English RPGer

Creativity Breathes Life Into Your RPG
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 01, 2007, 10:58:24 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Czy to konto służy wyłącznie do mnie lub bardziej oczywistych reklam? :?
Czesc,

  Generalnie nie rozumiem Twojego pytanie, Wilk Stepowy? Mozesz byc bardziej precyzyjny?


In fact, my post makes an excellent point. My point: whether Cyberpunk 2020 is alive or dead is decided by an individual's creativity and how that person chooses to use it.

Of course, you must feel you have the freedom to choose before you can be creative in your self-expression.  I am from a country that has a long history of freedoms (e.g. expression).  In my tradition, that difference of freedom is exactly what makes my contribution to this forum unique, worthwhile and valuable.

So it may be that I have an easier time than most in freely expressing myself - although, your interpretations and understanding of my expression may vary greatly from mine.  

That's why I am openly communicative and informative.  

Cytuj
Witam,

Twój post w powyższym wątku został usunięty. Zamieszczaniu informacji o poszukiwaniu graczy i związanych z tym inicjatywach służy temat "Poszukuję graczy / MG" - zamieściłeś już tam swoją informację, proszę nie zaśmiecać nią innych wątków.

Pozdrawiam,
Adam
 :shock:  ??  :shock:
 
My post, republished below, is my point of view.  It is a point of view that is shared by the Polish academic community; by my paying students; and in several published articles in the press - yes, I am somewhat famous for RPG.  I do not count in this list the many other places on The Internet where what I have had to say has been welcomed as contributory.

Adam, Wilk Stepowy's attempt at Flaming me, perhaps because of my racial difference, is something that should be questioned from a Moderator.  A forum generally does not encourage Flaming but, rather, co-operation and collaborative contribution. In My Humble Opinion, there is nothing in Wilk Stepowy's post that suggests this.

So, yes, I am not a little angry that I can be 1) publicly ridiculed, 2) effectively silenced without a voice and 3) prejudged as a reward for taking my time to contribute to this forum without the courtesy of having my voice heard.  That's why I have made this post in the open forum.

Wilk Stepowy, if you did not intend to Flame me, please correct me.


Sincerely,  

English RPGer
Cytat: "English RPGer"
Hi.

There is a theory that goes "death is the path to a new beginning." If you are caught up on your philosophy or Eastern religions you will know the quote.

I use Cyberpunk 2020 in a new way: as an integral part of my English Language Fluency Classes. I work with students who want to improve their proficiency level English through spontaneous usage. Until now, these Polish students have had little to help them practice besides a few business trips or the odd local Native Speaker friendship. My students come to me because they have little time for traditional classroom lessons and they value their time to relax (because they work very hard). Using R.Talsorian's Cyberpunk 2020, the game of the near future, players/students can practice their English fluency and have fun at the same time without losing the value of their "free time," which is how the majority of them feel when they go to a school for weekly "lessons."

My students are first time RPGers so I have something written in Polish for them so they can understand what is an RPG (besides a computer game -  ) This is creating more demand for players - maybe it will work for you in Wroclaw?  This is what non-RPGers they see for the first time:

Gra towarzyska jest rodzajem gry fabularnej, gdziie używa się języka w wysokim stopniu zaawansowania. To wymaga udziału 4 do 6 osób w otwartej, czynnej konwersacji, gdzie trzeba zrozumiec istotę zagadnienia a także posiadać umiejetność doskonałego słuchania. Jest to spontaniczna praktyka języka, która pomaga w prawdziwych życiowych sytuacjach. Jest to również niezwykła zabawa dla ludzi z bardzo dobrą wyobraźnią. Będziecie rozmawiać o Role Playing Game po każdej sesji z grupą ponieważ jest to naprawdę bardzo interesująca forma nauki i gry w jednym. Każde spotkanie (sesja) prowadzone jest przez native-speakera.

Like many Polish English speakers who learnt English in the late 1980's, RPGs today are a pathway to improving their language through use. There are many reasons why RPGs are good teaching tools. Here is a short, incomplete, list from the top of my head:

1. Improve your vocabulary and sentence construction;
2. Practice your listening and speaking ability;
3. Meet new English-speaking friends;
4. Test your Innovative thinking and Self-Expression;
5. Explore your creative limits in English Mastery;
6. Expand and develop yourself in the language;
7. Experience fun and learning at the same time so your progress is easy.

So whether Cyberpunk 2020 is alive or dead is really upto an individual's perspective of reality. Persons who cannot understand innovation will general share a pessimistic perspective about life: not just about RPGs  

I am in contact with Mike Pondsmith, who has helped me launch this innovation of Cyberpunk 2020 on the Polish market, and I can only suppose that not only is Cyberpunk NOT dead - it has a new life.

IMHO, whether or not you see it the same way depends on your creativity.

Regards,
English RPGer
ife is what YOU make it. If you live in a negative attitude of complaints, criticism and conspiracy-theories, you will certainly live a negative life.  If you are positive, positive things will happen.  YOUR choice.

Offline Adam Waśkiewicz

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 01, 2007, 01:24:41 pm »
Powyższy post przeniesiony z wątku "Cyberpunk..czy już cybergrat?".

 Moje uwagi:  
 Po pierwsze - na tym forum używamy języka polskiego.

 Po drugie - upublicznianie treści Prywatnych Wiadomości jest poważnym naruszeniem netykiety, z czego doskonale powinineś zdawać sobie sprawę.  

 Po trzecie - Twój post nie miał praktycznie jakiegokolwiek związku z tematem. Zawarte w nim uwagi odnoszą się do erpegów jako takich, a nie   konkretnie do Cyberpunka jako systemu.

 Po czwarte wreszcie - jakkolwiek zamieszczanie linków do innych forów poświęconych grom fabularnym nie jest na tym forum zakazane, to zamieszczanie odnośników do tematów poświęconych wyłącznie rekrutowaniu nowych graczy ociera się już o spam - zwłaszcza, że jak słusznie zauważył Wilk Stepowy, wszystkie Twoje dotychczasowe posty na tym forum mają chyba służyć pozyskaniu nowych graczy, a nie rozwojowi dyskusji.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline English RPGer

Dziennik Metro - bardzo dobre rozwiazanie.
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 26, 2007, 09:31:33 pm »
Witam,


   Widze, ze ktos tu sie strasznie zdenerwowal i to bez przyczyny.
Wydawalo mi sie, ze ludzie z inteligencja rozumieja przynajmniej podstawy jezyka obcego w tym przypadku angielskiego.

Po wiecej informacji zapraszam do wydania dziennika "Metra" (METRO) wydanie poniedzialkowe - 26.II.2007 - na wypadek, gdyby nie mozna bylo znalezc  strony to od razu mowie 14 strona.

Ludzie z gazety zrozumieli o co chodzi i nie brzmialy odpowiedzi z ich strony jak grozby. Moze niektorzy tu chca byc agresywni, ale nie bardzo im to wychodzi.

Rada na przyszlosc - dokladnie czytac i zrozumiec tresc prosze bo nie moim celem tu bruzdzic tylko wniesc cos bardziej kreatywnego do tego forum.

Forum o grach kreatywnych jest martwe bez kreatywnego myslenia.
ife is what YOU make it. If you live in a negative attitude of complaints, criticism and conspiracy-theories, you will certainly live a negative life.  If you are positive, positive things will happen.  YOUR choice.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 27, 2007, 05:54:42 am »
Nikt Ci nie zarzuca chęci brużdżenia. Jednak do zamieszczania postów o rekrutacji jest specjalny temat. Zamieściłeś tam post i nikt Ci z tego tytułu wyrzutów nie robił. Przynajmniej przeze mnie zostałeś też doceniony, jednak wrzucanie kolejnych takich postów w innych tematach to już spam i pomimo upomnień ciągle to robiłeś. I nie wiem gdzie tą agresję znalazłeś - to była raczej niechęć z uwagi na umieszczanie przez Ciebie reklamy w każdym poście i niezważanie na sugestie o błędności postępowania.

Odnośnie j. angielskiego - to jest forum polskie; jakby dziwne to się wydawało znajomość angielskiego nie jest tu wymagana. Z tego tytułu obowiązującym językiem jest j. polski. Inteligencja też nie ma nic do znajomości angielskiego (czyżbyś próbował obrażać?) - niektórzy mogą po prostu znać zamiast niego rosyjski, niemiecki lub francuski. I jeszcze oskarżać mnie o rasizm; to już szczyt nadinterpretacji i złej woli :| Zresztą, fajny chwyt: pojechać po mnie w dość rozbudowany sposób, wyciągnąć daleko idące wnioski, a potem: "jeśli się mylę to mnie popraw" :roll: Tak, mylisz się.

Offline English RPGer

Idea Ghetto
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 27, 2007, 06:16:48 pm »
Prosze zrozumiec, ze ja odpowiadalem na temat : Cyberpunk...czy juz cybergrat?
Jedynym powodem, ze ta gra umiera jest brak graczy w nia grajacych. To znaczy, ze nikt obecnie nie jest do niej zapraszany. Gracze, ktorzy odchodza nie jest zastepowani przez nowych. To znaczy, ze gra umiera. Nikt jej nie kupuje i nikt jej nie drukuje. To jest dokladnie sytuacja przed ktora staje miejsce pochodzenia tej gry, R. Talsorian i lokalny polski wydawca, Copernicus obecnie.


Cyberpunk 2020 jest stara gra. Interlock System(TM) jest prosty i zrozumialy, zeby grac. co znaczy, ze wielu graczy mogloby byc zaproszonych. Problemy gry samej w sobie to ograniczone fikcyjne ustawienia.

Odpowiadam na pytanie nieznanegosprawcy

Cytuj
Cyber 2020 nie umarł. Chyba. Mam nadzieję.
Trzecia edycja jest, jeśli chodzi o mechanikę, powrotem do braku oryginalności. Ciekawe czy chłopcy z RTG wymyślą coś w stylu "Cyberpunka d20", bo coś takiego już krąży po sieci.

A tak przy okazji, jest tu jakiś wolny stary gracz (lub dwóch) z Wrocka?
Moja ekipa cierpi na chroniczne braki kadrowe.
Jak wiec przytrzymac to przy zyciu? Wiecej kreatywnosci. Mistrz Gry nie ma zadnych graczy i gry w ktorej moglby grac. Jak Mistrz Gry moze znalezc graczy? Prosze zrozumiec, jestem angielskim imigrantem w Polsce. jedyne kontakty jakie posiadam to w Polsce. Tak wiec naprawde mam problem w znalezieniu graczy w " Umarla gre."

Jednak jestem nadal kreatywny. Ty i Adam Waszkiewicz nie dajecie mi szansy na znalezienie graczy przez czlonkow Forum. Nie chcecie, abym wyslal link na inne forum www.vfte.cyberpunk.co.uk Moze nie chcecie, aby nikt nie czytal takze gazet. Nie jestem zsakoczony, ze znacie rosyjski. Paru zna nawet angielski. Wielka rzecz. Nie jestem ksenofobem i rasista.

Moja rada - prowadzic przez przyklady ( czego nie moge tutaj praktykowac ) jest po to by byc bardziej kreatywnym. Bardzo ciezko dla Mistrza Gry jest bycie kreatywnym.

Najtrudniejsza czescia w byciu Moderatorem jak widac jest bycie otwartym na nowe idee tutaj.
ife is what YOU make it. If you live in a negative attitude of complaints, criticism and conspiracy-theories, you will certainly live a negative life.  If you are positive, positive things will happen.  YOUR choice.

Offline Adam Waśkiewicz

Re: Idea Ghetto
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 27, 2007, 11:01:19 pm »
Cytat: "English RPGer"
Ty i Adam Waszkiewicz nie dajecie mi szansy na znalezienie graczy przez czlonkow Forum. Nie chcecie, abym wyslal link na inne forum www.vfte.cyberpunk.co.uk


 Zamieszczaniu informacji o poszukiwaniu graczy służy stosowny wątek, w którym zamieściłeś już swoje ogłoszenie. Powielanie go w innych tematach nie jest niczym innym jak spamerstwem - dlatego Twój post został usunięty.

 Jeżeli tak bardzo zależy Ci na poszukiwaniu nowych graczy, sugeruję wstawić informację o tym w podpis - w ten sposób powinna ona dotrzeć do zainteresowanych, a Ty nie będziesz narażał się na kasowanie swoich postów jako rekalamowego spamu.

 Pozdrawiam,
 Adam

 P.S. I uprzejmie proszę  o poprawną pisownię mojego nazwiska.
 A.

Offline English RPGer

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 11, 2007, 11:41:33 am »
If anyone is interested, RPGs have many useful benefits AND they're fun.  How to attract new players to your games so you do not end up with a dead game of Cyberpunk 2020??  Here's some objective information....
Cytat: "English RPGer"

There is an article about my English Fluency Technique of using RPGs for improving English in this month's issue of Wiedza i Zycie Numer Specjalny JAK sie Uczyc on pages 52 - 54.
 w czasopi¶mie Wiedza i Zycie jest artyku³ o nauce angielskiego przy uzyciu gier fabularnych nr specjalny JAK sie Uczyc str 52-54  
Cytat: "English RPGer"

The magazine costs almost 9 PLN! But it's a good article.
  czasopismo kosztuje 9 z³ ale artyku³ jest niez³y
Cytat: "English RPGer"
And a producer from TVN has written a proposal to make what I do into a game show!!  
realizator ze stacji TVN z³o¿y³ mi propozycje aby to co ja robiê przestawiæ w formie pokazu tv




takei jest mniejwiecej znaczenie tego postu dla nieznaj±cych angielskiego....
ife is what YOU make it. If you live in a negative attitude of complaints, criticism and conspiracy-theories, you will certainly live a negative life.  If you are positive, positive things will happen.  YOUR choice.

Offline Adam Waśkiewicz

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 11, 2007, 12:48:27 pm »
Z całą uprzejmością i wyrozumiałością na jaką mnie stać pozwolę sobie zapytać autora powyższego postu, czemu miało służyć zamieszczenie go w niniejszym wątku? Poza, rzecz jasna, autoreklamą?

 Pozdrawiam,
 Adam

 

anything