Autor Wątek: Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)  (Przeczytany 24786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 22, 2006, 01:22:00 pm »
Adam --> Napisał to nieco wyżej Trocki, zresztą powinieneś to doskonale wiedzieć. A jak nie wiesz, to trudno.

Offline korben

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2006, 01:53:46 pm »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"

 Co do innych przyczyn usunięcia Petry - jedynym skonkretyzowanym zarzutem postawionym Petrze był TEN post.


Wow, jeśli to jest złe, to ja nie chcę być dobry!

<dramatyczne rozdarcie szat>

W pełni popieram postulaty Petry (trudno jednak będzie w tej chwili nie wracać do jej osoby). Osobiście wolę zaglądać na na wpół martwe forum RPG, na którym od czasu do czasu pojawi się sensowny post, niż na ożywione, na którym królują party-linery i wzajemne docinki (wyższych bądź niższych lotów). Forów na których ludzie się wyzywają od rana do wieczora jest na Sieci mnóstwo, cieszę się, gdy mogę znaleźć takie, na którym argumenty ad personam pojawiają się rzadko lub wcale. A niestety fora, na których patrzy się przez palce na poczyniania userów szybko zamieniają się w czaty, na których z rzadka dyskutuje się na temat.

Są off-topic-i, są ShoutBox-y, na których można sobie gadać dowoli. Działy tematyczne powinny moim zdaniem pozostać miejscem wymiany myśli na konkretny temat, a użytkownicy zobligowani do zachowania neutralności tonu wypowiedzi. Zresztą osoby mające trudności z tym drugim niewiele mają też z reguły konkretnego do powiedzenia...

Takie jest moje zdanie. :)
rzekonanie to luksus tych, co stoją z boku...

Offline Petra Bootmann

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2006, 04:26:01 pm »
Cieszy mnie poparcie dla mojego podejścia do forum i dyskusji.

Cytat: "korben"
Wow, jeśli to jest złe, to ja nie chcę być dobry!
   To zresztą i tak drobiazg w porównaniu z moją naganą dla Gambita, uznaną niemal za krwawą rozprawę. Z przyjemnością przytoczyłabym tu stosowny ustęp z decyzji Administracji (przede wszystkim ze wzgledu na jego walory estetyczne), jednak nie uzyskałam zgody na upublicznienie tej decyzji.

Podstawowym celem, jaki przyjęłam sobie, biorąc na siebie funkcję Moderatora, było zapewnienie miejsca do kulturalnej dyskusji. Stąd parokrotnie zdarzyło mi się czasowo blokować tematy tylko z tego powodu, że temperatura dyskusji się podniosła. Wiem, jak czują się osoby obrzucane obelgami i wiem, jak takie sytuacje mogą się rozwinąć. Nie toleruję zasady "oko za oko". Wiem też, że osobom pokrzywdzonym powinno się zadośćuczynić, choćby poprzez napiętnowanie tych, których zachowanie wykracza poza ustalone normy. W tej sytuacji postanowiłam nie dopuścić, aby temat rozwinął się w tym tonie, dlatego go zamknęłam. Ale nie chciałam również tolerować takiego zwracania uwagi, które normy kulturalnej dyskusji narusza czy też przekracza.

Druga rzecz. Niektórzy użytkownicy uważają, że słowa obraźliwe kierowane do osób, które się o to nie obrażą, przestają takimi być. Stąd sugestia, aby moderator penalizował takie sformułowania tylko w określonych wypadkach (gdy ofiara jest nieznana atakującemu). Moim nieskromnym zdaniem (a chciałabym, by takie podejście było powszechne) powstaje tu kwestia tzw. kultury słowa - obraźliwe sformułowanie nawet bez takiej intencji nadawcy, jest jako takie postrzegane przez pozostałych czytelników. Wreszcie moderator nie musi być świadomy wszelkich związków pomiędzy każdym z udzielających się na "jego" subforum Użytkowników.  

Ja jestem zdecydowanie przeciwna wszelkim określeniom obraźliwym wobec dyskutantów. Podstawową wartością powinien być szacunek i powinien pamietać o tym każdy uzytkownik tego forum. Bez względu na to, jaką sprawuje funkcję.

Pozostaję z szacunkiem,
Petra Bootmann
zucam kamieniem.

JJ

  • Gość
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 23, 2006, 12:38:27 am »
Cytat: "Petra Bootmann"
Cieszy mnie poparcie dla mojego podejścia do forum i dyskusji.

Cytat: "korben"
Wow, jeśli to jest złe, to ja nie chcę być dobry!
   To zresztą i tak drobiazg w porównaniu z moją naganą dla Gambita, uznaną niemal za krwawą rozprawę. Z przyjemnością przytoczyłabym tu stosowny ustęp z decyzji Administracji (przede wszystkim ze wzgledu na jego walory estetyczne), jednak nie uzyskałam zgody na upublicznienie tej decyzji.



Nasz użytkownik, nasz pan.
Zacytuję co sam napisałem w tej sprawie, dyskusje o Petrze z zamkniętego Forum Moderatorów nie nadają się do publikacji na forum ogólnodostępnym.
Bynajmniej nie z powodu braku walorów estetycznych tych wątków.
Przypominam, że dalsza dyskusja winna dotyczyć kultury słowa a nie tego czy wolno Moderatorom na forum ogólnym atakować innych Moderatorów.
Nie wolno.

Cytat: "JJ"
Administracja w składzie, Graves, Adiego, JJ, rozpatrzyła skargę która wpłynęła na Petrę Bootmann w związku z podważaniem autorytetu kolegi moderatora i udzielanie mu publicznych "Wirtualnych Ostrzeżeń".
- Po pierwsze - brutalna, publiczna (na forum otwartym) krytyka kolegi moderatora, była zupełnie nieuzasadniona i wynikająca z tak dogłębnej nieumiejętności zrozumienia słowa pisanego, że aż strach. Nie do wiary.
- Po drugie - za poprzednie publiczne podważanie autorytetu kolegi moderatora (Solitaire i Baldwin), dodam, że podważanie znacznie mniej brutalne, Petra Bootmann dostała Upomnienie od Administracji. Najwyraźniej je zlekceważyła.
- Po trzecie - nie jest to jednorazowy wyskok, z wręcz ukoronowanie długiej, udokumentowanej na tym forum historii niekoleżeńskich zachowań Petry Bootmann, najwyraźniej niezdolnej do zrozumienia destrukcyjnej natury swojego postępowania.

Administracja postanawia więc zdjąć ciężar moderowania forum  NG z Petry Bootmann.  Wiadomość ta zostanie przesłana Petrze Bootmann.

W związku z brakiem moderatora Centrum Konwentowego, Administracja przejmie nad nim czasową opiekę.
Jednocześnie oczekujemy propozycji - zgłoszeń kandydatów do moderowania tego działu.

Jacek Jedynak


Cytat: "JJ"
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
O to, że obraźliwe sformułowania pozostają obraźliwe bez względu na intencje osoby je piszącej. I że post Gambita nie był niczym innym jak prowokowaniem do kontynuowania wypowiedzi w takim tonie, w jakim utrzymany był post Lunna jak i odpowiedź na niego.  

 Pozdrawiam,
 Adam



Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz Adamie.
Obraźliwość wypowiedzi zależy w dużym stopniu od kontekstu.
W przypadku Gambita jednak, podstawowa znajomość języka polskiego, (a nie jakaś specjalistyczna wiedza o idiosynkrazjach Gambita czy metali) wystarcza by nikt postem Gambita (czy Solitaira) nie poczuł się obrażony.
Ta sama znajomość wystarczy by zrozumieć, że Gambit nawoływał do zaprzestania obrażania ludzi.
Gwoli jasności - Administracja rozważa różne skargi i odwołania - jeśli jednak komuś przyjdzie do głowy skarżyć się na niestosowne zachowanie moderatora Gambita w temacie "Subkultura", Administracja zastrzega sobie prawo do zabicia śmiechem osoby składającej taką skargę.
Surrealizm na tym forum powinien mieć jakieś granice.

Offline Petra Bootmann

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 25, 2006, 07:48:59 pm »
I tak naprawdę zostałam zdjęta za to, że nadepnęłam komuś na odcisk - sensowne zwrócenie uwagi zostało potraktowane jak przestępstwo najcięższego kalibru. W związku z wypowiedziami Trockiego i Gambita pozwolę sobie zapytać o rozwinięcie trzeciego zarzutu. Co oznaczają sformułowanie "całokształt" oraz "niekoleżeńskie zachowania"? Przypominam, że pytanie to stawiałam już kilkakrotnie, gdy zarzut się pojawiał, ale ani razu nie otrzymałam na nie konkretnej i rzeczowej odpowiedzi, o jakie zachowania i zdarzenia chodzi. Pytam tutaj, nie na PW, bo na PW nie dostałam żadnej odpowiedzi na pytania dotyczące podjętej przez Administrację decyzji. Chciałabym się równiez dowiedzieć, dlaczego Administracja nie poczekała, aż podejmę próbę wyjaśnienia mojego postępowania, lecz zdjęła mnie z funkcji, nie czekając, aż wrócę z urlopu (a o tym, że jestem na urlopie Administrację poinformowałam).  

BTW.
Cytat: "JJ"
dyskusje o Petrze z zamkniętego Forum Moderatorów nie nadają się do publikacji na forum ogólnodostępnym.
To się zgadza. Poziom rozmów na Forum Moderatorskim pozostawia czasem wiele do życzenia. A na pewno nie spełnia standardów Forum RPG.

Z poważaniem,
Petra Bootmann
zucam kamieniem.

Anonymous

  • Gość
Rozważania...
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 25, 2006, 10:18:17 pm »
Jest piątek, a ponieważ postanowiłem nigdzie dziś nie wychodzić, miałem czas, aby zaprzągnąć do pracy forumową wyszukiwarkę. Efekty są... hmmm... co najmniej intrygujące :roll: .
    Punkt pierwszy rozważań:[/list]
    Cytat: "JJ"
    - Po drugie - za poprzednie publiczne podważanie autorytetu kolegi moderatora (Solitaire i Baldwin), dodam, że podważanie znacznie mniej brutalne, Petra Bootmann dostała Upomnienie od Administracji.
    Ten argument mnie bardzo zastanawia, bowiem
    Cytat: "Solitaire ongiś"
    Cytat: "Yudokuno"
    ależ Ona uderzyła w określoną grupę. Zastanawiam się, tak na marginesie, czemu nie dostała ostrzeżenie od administracji. Czy moderator ma prawo wypowiadać się o drugim moderatorze, na jego podforum?

    O mnie tutaj ma.
    Tak sobie wymyśliłem kiedyś, że za żadną krytykę mojej moderacji Ostrzeżeń nie będzie. Co Administracja już chyba wie.
    Szczerze mówiąc, nie dostrzegłem w poście Petry nic niestosownego i z rosnącym zdumieniem słuchałem nawoływań o karę.
    Karanie Petry Bootmann ostrzeżeniem za krytykę moderacji Solitaire'a jest zatem dla mnie kuriozalne. Decyzja jest tym bardziej niesłuszna, że wypowiedź moderatora Gambita
    Cytat: "Gambit"
    Adam --> Kłamiesz i wiesz o tym. Więcej nie mam zamiaru pisać. Ale może administracja zainteresuje się sposobem w jaki przedstawiasz pewne sprawy.
    publicznie zarzucająca (sic!) kłamstwo innemu moderatorowi, Adamowi Waśkiewiczowi, wydaje się być całkowicie zignorowana przez Administrację, choć jeden z jej członków,
    Cytat: "JJ,"
    czy wolno Moderatorom na forum ogólnym atakować innych Moderatorów.
    Nie wolno.
      Punkt drugi rozważań:[/list]
      Cytat: "JJ"
      Obraźliwość wypowiedzi zależy w dużym stopniu od kontekstu.
      W przypadku Gambita jednak, podstawowa znajomość języka polskiego, (a nie jakaś specjalistyczna wiedza o idiosynkrazjach Gambita czy metali) wystarcza by nikt postem Gambita (czy Solitaira) nie poczuł się obrażony.
      oraz dodał
      Cytuj
      Po pierwsze - brutalna, publiczna (na forum otwartym) krytyka kolegi moderatora, była zupełnie nieuzasadniona i wynikająca z tak dogłębnej nieumiejętności zrozumienia słowa pisanego, że aż strach. Nie do wiary.
      Wydaje mi się jednak, że to osoba traktująca na równi wypowiedzi Gambita i Solitaire'a wykazuje się
      Cytuj
      dogłębną nieumiejętnością zrozumienia słowa pisanego.
      Wystarczy zestawić obok siebie oba posty...
      Cytat: "Solitaire"
      Tak zwani "metale" to najczęściej osobniki nieprzystosowane społecznie. Zwłaszcza "metale" płci męskiej, klasyczne zapadnięte klaty, długie włosy, ciężkie buty, plecak z naszywkami. Kolejnym etapem rozwoju takiego zawodnika jest najczęściej student Politechniki w dziurawych jeansach, noszący skarpetki do sandałów i wciąż tą sama kostkę z naszywkami. Słuchają ciężkiej muzyki, lubią RPG i gros czasu spędzają grając na komputerze. Jeszcze czasem piwo z kumplami w zatęchłej jamie, gdzie popatrzeć można na mąką bielone gotki i "metalówy". Te znowóż to często niepiękne, pretensjonalne i egzaltowane panny. Wyrywa się takie na filozofię egzystencjalistów w wydaniu dla ludu, smutną poezję dwudziestolecia międzywojennego i strapioną/tajemniczą minę. Plusem są oczywiście RPGi, wszak fajnie być dziewczyną Mistrza Gry! Całokształt aktywności "metali" daje im poczucia bycia "lepszymi". Bardzo lubią się przyrównywać do miłośników muzki hip-hop, aby wykazać rzekome wysublimowanie swych gustów artystycznych.
      Aha, "metale" lubują się w czarnej barwie. Wszyscy wiedzą, że chodzi o ich niechęć do higieny własnej i schludności ubioru, ale "metale" wypierają się tego jak samego Chrystusa.
      Cytat: "Gambit"
      Ja lubię, jak u mnie na sesji jest spokój i ludzie potrafią się skupić na grze. Dlatego nie wpuszczam metali, bo to brudasy i chamy. Tylko by chlali i jarali. A jak drużyna spotyka jakiegoś demona, to zaraz rechoczą i pokazują te swoje znaki. Banda niedomytych debili, no ale co można, jak się takiego chłamu i wycia słucha.
      ...aby ujrzeć istniejącą miedzy nimi różnicę w kulturze wypowiedzi*.
        Punkt trzeci rozważań:[/list]
        Cytat: "Petra Bootmann"
        Z przyjemnością przytoczyłabym tu stosowny ustęp z decyzji Administracji (przede wszystkim ze wzgledu na jego walory estetyczne), jednak nie uzyskałam zgody na upublicznienie tej decyzji.
        Cytat: "JJ"
        Zacytuję co sam napisałem w tej sprawie, dyskusje o Petrze z zamkniętego Forum Moderatorów nie nadają się do publikacji na forum ogólnodostępnym.
        Bynajmniej nie z powodu braku walorów estetycznych tych wątków.
        Jak widać z powyższych dwóch postów, z jednej strony
        Cytuj
        Administracja w składzie, Graves, Adiego, JJ
        zabrania Petrze Bootmann przytaczania treści podjętej uchwał oraz uznaje, że dyskusje toczone na łamach Forum Moderatorów nie powinny być upubliczniane, ale z drugiej strony członek tejże Administracji, JJ, sam łamie ustalone zasady poprzez cytowanie wypowiedzi innego moderatora:
        Cytat: "JJ"
        Cytat: "Adam Waśkiewicz"
        O to, że obraźliwe sformułowania pozostają obraźliwe bez względu na intencje osoby je piszącej. I że post Gambita nie był niczym innym jak prowokowaniem do kontynuowania wypowiedzi w takim tonie, w jakim utrzymany był post Lunna jak i odpowiedź na niego.

        Nie jest to z pewnością zachowanie godne pochwały a, wręcz przeciwnie, zasługujące na potępienie.
          Punkt czwarty rozważań:[/list]Członek Administracji, JJ, pisząc, że
          Cytuj
          Gwoli jasności - Administracja rozważa różne skargi i odwołania - jeśli jednak komuś przyjdzie do głowy skarżyć się na niestosowne zachowanie moderatora Gambita w temacie "Subkultura", Administracja zastrzega sobie prawo do zabicia śmiechem osoby składającej taką skargę
          wprost zapowiada kierowanie się subiektywizmem podczas rozpatrywania ewentualnej skargi na Gambita, co jest postępowaniem karygodnym w przypadku osób rozsądzających spory.
            Podsumowanie:[/list]Mając na uwadze powyższe, muszę z przykrością stwierdzić, że rysujący się dotąd obraz sytuacji wyraźnie wskazuje, że Petra Bootmann została pozbawiona funkcji moderatora bynajmniej nie z powodów obiektywnych. Niestety, prawdziwą może być jej wypowiedź:  
            Cytat: "Petra Bootmann"
            I tak naprawdę zostałam zdjęta za to, że nadepnęłam komuś na odcisk - sensowne zwrócenie uwagi zostało potraktowane jak przestępstwo najcięższego kalibru.
            A szkoda, bo myślałem, że Forum Nowej Gildii jest miejscem wyjątkowym.

            _____
            *) W tym momencie pomijam intencje jakim kierował się Gambit. Były one, co przyznałem już wcześniej, z gruntu dobre.

            Offline potworek

            • Moderatorzy
            • Szafarz bracki
            • *
            • Wiadomości: 3 240
            • Total likes: 1
            • Just awesome
            Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
            « Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 25, 2006, 10:46:17 pm »
            Heh, okazuje się, że jest to bardzo mocno pogmatwane i ciężkie do obiektywnego ocenienia, mamy tu mnóstwo nieścisłości i nieraz niejasnego postępowania... Myślę że byłby z tego dobry materiał na przygodę  :lol:
            o Ty wiesz o Mitrilu?

            Offline Maciej

            Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
            « Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 25, 2006, 10:55:37 pm »
            Pojawiłem się na forum RPG
            napisałem posta w temacie o subkulturach

            Petra wyrzuciła mojego posta

            i się doigrała  :badgrin:


            Świetny pomysł na przygodę!!! :shock:


            A tak szczerze, to uważam że Petra miała rację upominając Gambita.
            url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

            Offline Mafi

            Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
            « Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 25, 2006, 10:55:52 pm »
            Hej,

            Tak caly czas sledze ten temat i obserwoje i caly czas nie wiem czemu usunieto z funklcji Moderatora Petre. Petra wykonywala Swoje obowiazki, zamknela temat poniewaz niechciala dopuscic do dalszego rozwoju sytuacji (tak sadze) i slusznie zrobiła dajac ostrzezenie Lunnowi i Gambitowi, by oni zwazali na Swoje słowa. Ale coz nie ja tu jestem moderatorem i nie ja tu rzadze wiec nie do mnie nalezy pilnowanie porzadku, jedyne co moge to komentowanie postepowan niektorych ludzi.

            Pozdrawiam
            Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

            JJ

            • Gość
            Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
            « Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 25, 2006, 11:07:56 pm »
            Hallucyon;
            Uprzejmie proszę o zastosowanie się do prośby o nie dyskutowanie tutaj decyzji Administracji w sprawie Petry.
            Jeżeli odczuwasz taką niepowstrzymaną potrzebę - załóż temat na ogólnym.
            Tu rzekomo miała być rozmowa o kulturze wypowiedzi, o tym czy słowa są obraźliwe niezależnie od kontekstu, czy pewne konkretne sformułowania były prostackie czy też pełne sarkazmu.
            Choć nie trzeba było specjalnej podejrzliwości, by uznać, że dyskusja taki właśnie miała przybrać przebieg, jaki przybiera w Twoim poście.

            P.S.
            Jeżeli oskarża się kogoś o brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, zestawiając pełen cytat ze świadomie okrojonym innym, to ja z ludźmi posługującymi się takimi sztuczkami - z zasady nie dyskutuję - chyba, że mi za to płacą.

            Anonymous

            • Gość
            Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
            « Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 26, 2006, 12:46:16 am »
            Z przykrością stwierdzam, że nad wyraz łatwo Ci wychodzi chowanie głowy w piasek. Najprostszym wyjściem z sytuacji jest przecież ucięcie dyskusji pod pretekstem nie rozmawiania "z ludźmi stosującymi takie sztuczki". Gwoli wyjaśnienia, zestawienie fragmentów postów Gambita i Solitaire'a miało pokazać jak różne poziomy kultury wypowiedzi reprezentują one sobą, a nie jakimi szczytnymi celami kierowali się ich autorzy.

            Offline Vlodarius

            Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
            « Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 26, 2006, 01:21:55 pm »
            Świetna robota hallucyon. Miałem cos naskrobać, ale po tym co napisałeś nie mam za wiele do dodania.
            JJ, zamiast chować głowe w piasek albo decydować czy w temacie o moderatorach na forum RPG można dyskutować na temat Moderatorów na forum RPG wydaje mi się, hmm, co najmniej niezasadne. Ucinanie dyskusji tylko dlatego że przybiera niewygodny dla Ciebie i Administracji obrót nie wydaje mi  się, delikatnie mówiąc, najwłaściwszym wyjściem. Zwłaszcza że przez pewien czas sam brałeś w niej udział.

            Offline Solitaire

            Re: Rozważania...
            « Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 26, 2006, 11:18:56 pm »
            Cytat: "hallucyon"
            Ten argument mnie bardzo zastanawia, bowiem
            Cytat: "Solitaire ongiś"
            Cytat: "Yudokuno"
            ależ Ona uderzyła w określoną grupę. Zastanawiam się, tak na marginesie, czemu nie dostała ostrzeżenie od administracji. Czy moderator ma prawo wypowiadać się o drugim moderatorze, na jego podforum?

            O mnie tutaj ma.
            Tak sobie wymyśliłem kiedyś, że za żadną krytykę mojej moderacji Ostrzeżeń nie będzie. Co Administracja już chyba wie.
            Szczerze mówiąc, nie dostrzegłem w poście Petry nic niestosownego i z rosnącym zdumieniem słuchałem nawoływań o karę.
            Karanie Petry Bootmann ostrzeżeniem za krytykę moderacji Solitaire'a jest zatem dla mnie kuriozalne.

            Gwoli wyjaśnienia. Moja prywatna opinia na temat nie pokryła się z opinią Administracji. Byłem i jestem zwolennikiem krytyki jasnej i dostępnej każdemu.
            Cytuj
            Petra wykonywala Swoje obowiazki, zamknela temat poniewaz niechciala dopuscic do dalszego rozwoju sytuacji (tak sadze) i slusznie zrobiła dajac ostrzezenie Lunnowi i Gambitowi, by oni zwazali na Swoje słowa.

            Zamknąć temat i postraszyć nie jest sztuką. Sztuką jest reagować proporcjonalnie do wagi sytuacji.
            Jeśli nie jest to dla was problemem, prosiłbym o kontynuowanie rozmowy w tym temacie.  Zapobiegniemy bałaganowi.
            Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
            Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
            Coś innego stać się pragnie na świecie,
            Coś innego, niż to wszystko, co było.

            Offline Idaan

            Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
            « Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 27, 2006, 05:59:28 pm »
            Jeszcze w temacie moderowania moderatorów przez moderatorów:
            Petra nigdy nie była moim ulubionym modem, ale też nigdy nie uważałem, że konieczne jest jej usunięcie z tej funkcji. Zresztą moderatura tego podforum miejscami była ogólnie rzecz biorąc zbyt restrykcyjna. Ale po pierwsze, to tylko moje zdanie. Po drugie, moderatorzy oprócz nadzorców muszą być znawcami tematu - a nie ma chyba na Gildii kogoś bardziej obeznanego z RPG niż np. Adam. Po trzecie, Petra może i nazbierała sobie u administracji, ale w motywacji decyzji o jej usunięciu podano tylko tyle, ile podano - czyli niewiele, a sama kara wydaje się niewspółmierna do (podanej) winy.

            Teraz co do temperatury dyskusji:
            Nie mam nic przeciwko temu, żeby była wysoka. Nawet spodziewam się wzrostu temperatury, biorąc pod uwagę, że dyskutują ze sobą ludzie o tak różnych poglądach.  Ale o tyle, o ile rozmówcy szanują siebie nawzajem. Pełno jest forów na których ludzie trollują od rana do wieczora - dobrze, że to jest inne. Tylko, czy to dzięki moderatorom, czy zwykłym użytkownikom?

            Offline Triki

            Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
            « Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 28, 2006, 07:26:08 pm »
            Przeglądając inne podfora, jasnym się staje, że to właśnie tu panowała największa kultura. Dażąć dużym szacunkiem NG, nie sposób się mimo wszystko odgonić od myśli, że niektórzy Admini to najsłabsza strona tego serwisu,  radykalnie obniżający poziom, nie tylko dyskusji, ale i zasad normalnego, uczciwego postępowania.

            Wnioski hallucyon są jasne i niestety prawdziwe, a próbę zamknięcia na ust, w temacie do dyskusji na ten temat, przez panującego nam JJ można nazwać niepoważną.

            Rozwiązania tej sytuacji nie widać i raczej tego nie doczekamy. Podejrzewam, że niedługo posypią się ostrzeżenia i bany, a sytuacja, mimo rzeczowej dyskusji, się nie poprawi.

            Ze swojej strony, chciałbym dodać, że do teraz moje odczucia co do podforum RPG, były jak najbardziej pozytywne, a dla panujących tu adminów nie miałem żadnych zastrzeżeń. Szkoda, że inni tak bardzo chcą nam pokazać jak są tu ważni, ale to, Droga Administracjo, my użytkownicy stanowimy o klimacie forum.
            Adam Waśkiewicz, Wolvie i Petra, a szczególnie Ty ostatnia,z racji opuszczenia stanowiska,  dziękuje za dobrą robote.
            Najpiękniejszym, co możemy odkryć, jest tajemniczość."
            Albert Einstein

             

            anything