trawa

Autor Wątek: Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)  (Przeczytany 24471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hang Man

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2006, 07:02:29 pm »
Z tego, co się orientuję, to raczej za tego typu upomnienie nie można zostać wyrzuconym z modernatury, tak więc pewnie Petra miała już "swoje za uszami"
Nie ukrywam, iż jestem po stonie Yudokuno, Jaskra, ibera!esa oraz oczywiście Gambita , z racji moim zdaniem zbyt sztywnego i totalitarnego sposobu modenatury.

Od czasu do czasu na to forum zaglądam, jednak nadmierna ingerencja "sił wyższych" moim zdaniem doprowadziła do zastoju, ba, stagnacji tego działu.

Co do posta Gambita, był po prostu stylizowany na posta Lunna. Moim zdaniem modenatura powinna odróżnić zwykłe chamstwo i buractwo od odpowiedzi piętnującej i hiperbolizującej tego typu zachowanie.

Pozdrawiam,

Hang Man
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Anonymous

  • Gość
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2006, 07:08:54 pm »
Cytat: "Gambit"
hallucyon --> Dziękuję za PW. Chciałem napisać, że nie wiesz wszystkiego. A niestety, jak napisałem nieco wyżej, post Adama jest kłamstwem.  A dokładniej rzecz ujmując niepełną prawdą. Wobec tego, nie sądzę, że powinieneś sądzić tę sytuację, na podstawie ograniczonych informacji.
Ujmując to analitycznie, oparłem się o dostępne mi dane, które--jeśli niepełne--mogły wypaczyć mój pogląd na całą sytuację. W sprawie zaś zabrałem głos tylko dlatego, że Adam Waśkiewicz poruszył ją na forum. Na koniec pragnę podkreślić, że nie osądzam ani Ciebie, ani Lunna, ani Petry Bootmann.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2006, 07:18:54 pm »
hallucyon --> W żadnym razie nie mam do Ciebie pretensji, ponieważ moim zdaniem zostałeś w pewnym sensie zmanipulowany. Jednak cieszę się, że w tej dyskusji pojawił się również taki głos jak Twój.

Anonymous

  • Gość
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 20, 2006, 07:24:49 pm »
Cytat: "Hang Man"
Co do posta Gambita, był po prostu stylizowany na posta Lunna. Moim zdaniem modenatura powinna odróżnić zwykłe chamstwo i buractwo od odpowiedzi piętnującej i hiperbolizującej tego typu zachowanie.
Nie zgadzam się z Tobą! Wypowiedź Gambita brzmiałaby równie dobitnie a bardziej taktownie
Cytat: "gdyby tak"
Ja lubię, jak u mnie na sesji jest spokój i ludzie potrafią się skupić na grze. Dlatego nie wpuściłbym Ciebie, ponieważ uważam, że Twoje zachowanie cec**je się arogancją i całkowitym brakiem tolerancji wobec innych. Mógłbym się założyć, że gdyby kreowana przez Ciebie postać spotkała demona, zaraz byś zarechotał i zaczął pokazywać te swoje znaki, tak jak zapewne to czynisz słuchając swojej metalowej muzyki.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2006, 10:05:31 pm »
hallucyon -->Tak przy okazji...  Czy przeczytałeś CAŁEGO mojego posta, którego przerzucił Adam Waśkiewicz? Powiem jedynie tylko, że PS, nie został dodany poniewczasie, ale był pisany w jednym momencie razem z całym postem.

Anonymous

  • Gość
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2006, 10:59:42 pm »
Oczywiście, że przeczytałem cały post, Gambicie, i zwróciłem uwagę na zastrzeżenie zawarte w post scriptum. W pełni także rozumiem intencje jakimi się kierowałeś pisząc Lunnowi tę odpowiedź. Po prostu uważam, że mogłeś nieco złagodzić ton swojej wypowiedzi.

Offline Lunn

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 21, 2006, 12:26:47 pm »
Uważam, iż Gambit w żaden sposób mnie ani nikogo innego nie obraził, jedynie w dość dosadny sposób zwrócił mi uwagę, pisząc cześć swego posta w nieprzyjemnym tonie. Jednak, jak sam zaznaczył, nie pisał tego na serio, a jedynie by wytknąć  mi moje niewłaściwe zachowanie, co mu się chyba udało. Takie postępowanie zasługuje na pochwałę, a nie na upomnienie czy ostrzeżenie! Fakt, że może uzyte zostały nieco zbyt mocne slowa, ale mnie osobiscie to nie dotknęło, bo nie mieszczę się w ramach stereotypu metalowca, więc o pyskówce nie mogło być mowy. Jednak Petra przezornie zamknęła temat i chwała jej za to :).
Petra zareagowała nieco zbyt ostro uważając, że Gambit powinien otrzymać ostrzeżenie. Za co? Za zwrócenie uwagi temu, któremu to ostrzeżenie się należało (nie zamierzam się wypierać czy odwoływać, sądzę, że "mam za swoje" i nie bez przyczyny posiadam teraz ten niechlubny napis pod avatarem)?
Ale znowuż ten, kto odebrał Petrze stanowisko moderatora (Adam?), przesadził. Dała mi ostrzeżenie i słownie upomniała Gambita. Jeśli za wypełnianie swoich obowiązków na tym forum wylatuje się ze swojego stanowiska, to chyba coś tu jest nie tak.
Co do pracy moderatorów, to uważam, że na tym forum panuje zbyt radykalne prawo - za krótkie posty się kasuje, za jedno niewłaściwe słowo  można dostać ostzrezenie czy upomnienie... Przez to forum odstrasza niektórych, bo nie pozwala się tu na swobodny ton wypowiedzi. Bez przesady, to miejsce ma sluzyć do wymiany poglądów, porozmawiania, dania porad itd, a nie jako skarbnica wiedzy i zasad ortograficznych.

Pozdrawiam

Offline korben

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2006, 12:56:28 pm »
Zgadzam się z Lunn-em. Cała ta sprawa to jakaś farsa.

Ktoś się tam z kimś spiął, w niezbyt poważnym temacie, kogoś trochę poniosły emocje, Petra czujnie przyblokowała temat i pogroziła palcem. Jak to na forach... A tu nagle jakieś sądy, Petra oskarżona o podważanie czyjegoś autorytetu...  Dajcie spokój. :roll: Z małej chmury duży deszcz.  

Cytat: "Adam Waśkiewicz"
W związku z zaistniałą sytuacją chciałbym usłyszeć zdanie użytkowników wypowiadających się na forum RPG odnośnie dopuszczalności używania na nim określeń tego typu, na jakie pozwolił sobie Gambit, niezależnie od towarzyszącego im komentarza.


Oczywiście, że rozmowa powinna być kulturalna i takie spory należy dusić w zarodku, bo nikomu one nie służą, tylko ludzi straszą. Przyblokować, pozwolić opaść emocjom i odblokować. Tyle, ze Petra właśnie to zrobiła i zrobiła to w najodpowiedniejszej chwili. W czym więc problem? Wszystko zadziałało jak należy.
rzekonanie to luksus tych, co stoją z boku...

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2006, 01:06:09 pm »
Mam prośbę. Nie oceniajcie decyzji Administracji, na temat usunięcia Petry Bootmann ze stanowiska moderatora. Nie macie pełnego obrazu sytuacji i wiecie tylko to, co powiedział Wam Adam Waśkiewicz.

Jankiel

  • Gość
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 21, 2006, 07:57:44 pm »
Petra nie poleciała tylko i wyłącznie za tą akcję. Raczej za całokształt, a była już kilka razy upominana. Nie przywiązywała żadnej wagi do głosów administracji i innych moderatorów, aż wreszcie komuś skończyła się cierpliwość.

Offline potworek

  • Moderatorzy
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 240
  • Total likes: 1
  • Just awesome
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2006, 08:21:24 pm »
Ja w dużym skrócie przedstawię swoje stanowisko tak:
Gambit IMO nie zachował się źle, postąpił w ramach rozsądku i kierując się pewnym tokiem rozumowania, który go w 100% oczyszcza z zarzutów w moich oczach
o Ty wiesz o Mitrilu?

Anonymous

  • Gość
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 21, 2006, 10:14:27 pm »
Głosy Gambita, Trockiego i potworka wydają się wskazywać, że za decyzją administratora o usunięciu Petry Bootmann z funkcji moderatora stały także i inne okoliczności. Może zatem Adam Waśkiewicz mógłby przedstawić nam pełny obraz sytuacji? Skoro chce poznać nasze zdanie dotyczące pewnego aspektu tego przykrego zdarzenia, powinien wpierw wtajemniczyć forumowiczów we wszystko.  :roll:

Offline korben

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 21, 2006, 10:17:45 pm »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
W związku z zaistniałą sytuacją chciałbym usłyszeć zdanie użytkowników wypowiadających się na forum RPG odnośnie dopuszczalności używania na nim określeń tego typu, na jakie pozwolił sobie Gambit, niezależnie od towarzyszącego im komentarza.


Tak więc między Bogiem a prawdą nie dyskutujemy tu o Petrze, a o dopuszczalnej temperaturze dyskusji. :)

Dla mnie osobiście ten pierwszy wątek jest bardziej warty dyskusji, ale skoro twierdzą, że to sprawa wewnętrzna, to znaczy, że tak ma być.
rzekonanie to luksus tych, co stoją z boku...

Offline Solitaire

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 21, 2006, 11:02:40 pm »
Sugerowałbym, Komisarzu, wstrzymać się z wypowiadaniem tutaj, póki Adam nie podejmie rozmowy w miejscu wiadomym.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Adam Waśkiewicz

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2006, 01:15:34 pm »
Gambit: Zwrócenie Ci uwagi było, jak napisałem, bezpośrednią przyczyną usunięcia Petry z funkcji Moderatora - jeżeli zarzucasz mi kłamstwo, bądź łaskaw podać prawdziwe powody usunięcia jej z piastowanej funkcji. Inaczej Twoje oskarżenia nie są niczym innym jak pomówieniem.

 hallucyon: przeniesienie dyskusji na Forum Ogólne byłoby bezzasadne - interesuje mnie zdanie użytkowników forum RPG odnośnie dopuszczalności używania wyrażeń nieparlamentarnych w dyskusjach toczonych właśnie na tym konkretnym subforum - inne subfora mogą w tej kwestii (jak i innych) mieć zupełnie inne standardy, bardziej lub mniej restrykcyjne, i przenoszenie dyskusji na forum ogólnogildiowe po prostu by ją rozmyło.

 Tym samym kończę offtopicowanie i proszę (dołączając do sugestii korbena, za którą dziękuję) o powrócenie do dyskusji nad postawioną przeze mnie kwestią dopuszczalności stosowania w toczonych tu dyskusjach wyrażeń nieparlamentarnych.

 Pozdrawiam,
 Adam