Autor Wątek: Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)  (Przeczytany 24777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline debil

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« dnia: Lipiec 21, 2004, 06:13:34 pm »
Czy nasz modelator dobrze pracuje?
spr. temat "Kwiatki z sesji.
str. 1 :
-5postow pod rzad  napisane przez Abito_Galou
-2posty pod rzad napisane przez Crow4
str. 6 :
-3posty pod rzad napisane przez Cisza
-3posty pod rzad napisane przez Drizzda
str. 8 :
-obiecanki cacanki
Cytuj
Po raz kolejny proszę o używanie choćby w miarę poprawnej polszczyzny przy pisaniu notek. Wielkie litery i polskie znaki nie istnieją bez przyczyny. Nie chciałbym być zmuszonym do usuwania notek. Adam


Podalem tu tylko przyklady w koncu nie jestem moderatorem aby takich rzeczy szukac. W tym temacie prosze umieszczac wszystkie zarzalenia, pytania, pomysly czy tez prosby do moderatora.

Offline Smok_Marek

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2004, 07:05:21 pm »
Gdyby ten temat powstał z inicjatywy samego Adama, wtedy byłoby ok. A tak jest bardzo daleko od ok. Mogłeś modowi swoje uwago przesłać na prv, odniosłoby to większy skutek niż upublicznianie.
Jakbym miał do Adama proźbę to właśnie skonsultowałby to z nim w formie bardziej prywatnej. A tak wygląda na to, że bawisz się w jakiegoś "samozwańca" lub rzecznika milczącej wiekszości.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline Rozbójnik

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2004, 07:21:18 pm »
Zgadzam się z przedmówcą. Owszem, powinno to być na prv, co nie zmienia faktu że debil ma rację. Zobacz na godzine. Niekiedy jeden po drugim, co minute(chodzi mi oczywiście o tego samego autora).

P.S To mi troche wygląda na nabijanie sobie postów (oczywiście tylko czasami)
 Morowe powietrz - mruknął. - Jak to pięknie brzmi...A my umieramy od własnego gówna.

Offline Smok_Marek

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2004, 07:47:32 pm »
Tylko to jest rozgrzebywanie jakiś starodawnych zaszłości sprzed roku lub dwóch. Debilowi nagle stanęły one ością w gardle... co nieoczekiwanie zbiega się z zamknięciem tematu z ankietą Debila. A skąd możemy mieć pewność czy owi nabijacze nie dostali ostrzeżenia w formi PM? Osobiście licznik postów nie ma dla mnie większego znaczenia, informuje jedynie o tym od jak dawna ktoś wypowiada się na danym forum.
A przy zamknięciach tematów... czy aby nie obowiązuje zasada jakoby dany temat mógł zostać odemknięty jeśli ktoś poda ku temu powody lub jego wypowiedź będzie niosła istotne treści? Temat wyjątkowo mało ambitny "H****I MG" do tej pory straszy... Oczywiście decyzje podejmuje moderator.
dzie się podziały tamte dziewice, gdzie ci rycerze z dawnych lat?... - staremu smokowi zebrało sie na wspomnienia.

Offline debil

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2004, 02:38:54 am »
Cytuj
Tylko to jest rozgrzebywanie jakiś starodawnych zaszłości sprzed roku lub dwóch. Debilowi nagle stanęły one ością w gardle... co nieoczekiwanie zbiega się z zamknięciem tematu z ankietą Debila.


Fakt, ze ten zbieg okolicznosci nie jest bez podstawny. Stwierdzilem, ze jesli moderator zamyka moj temat z powodu nie urzywania polskich liter. Oznacza to, ze jest on bardzo sumieny w swej pracy. Co chcialem spr. Niestety moj optymizm zostal natychmiastowo stlamszony (co opialem powyzej). Skoro twierdzisz ze sa to "starodawne" niedopatrzenia . to ja zadam pytanie. Dlaczego sa one starodawne? (w koncu przez tak dlugi czas powinien sie ktos nimi zajac.

                                              Pozdrawia zawsze zyczliwy
                                                             debil

PS. Jest taka funkcia w prawym gornym rogu zmien .

Offline sivy

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2004, 08:10:54 am »
Ale jakby to powiedziec... poprawna polszczyzna to nie tylko dobrze sformulowane zdania, ale jeszcze dochodzi do tego cos takiego jak ortografia... Jesli masz dysleksje (jakos tak sie to pisze, jezeli zle napisalem to przepraszam :D) to nie ma problemu, ale nieraz sie spotkalem na innych forach ze ludzie uzywaja takiego smiesznego programu jak Word, ktory koryguje bledy.
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Adam Waśkiewicz

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2004, 08:53:45 am »
Odpowiadam:

 Na Forum RPG jest założone ponad 300 tematów, w których użytkownicy napisali ponad 4500 (słownie - cztery i pół tysiąca) notek. Nie oczekujesz chyba, że będę przeglądał tematy założone przed rokiem czy jeszcze dawniej, i sprawdzał notki napisane na długo przed objęciem przede mnie funkcji moderatora? Ale "Kwiatkom z sesji" się przyjrzę, niektóre notki faktycznie trzeba tam połączyć.

Cytat: "debil"
Skoro twierdzisz ze sa to "starodawne" niedopatrzenia . to ja zadam pytanie. Dlaczego sa one starodawne? (w koncu przez tak dlugi czas powinien sie ktos nimi zajac.

 
 Od czasu powstania forum kilkakrotnie zmieniały się osoby moderujące erpegowy kawałek - moderowane są dyskusje toczone na bieżąco, wracać do archiwum nikomu się nie chce, średnio jest sens tracić czas na poprawianie wątków sprzed kilkunastu albo i więcej miesięcy.

Cytat: "debil"
Jest taka funkcia w prawym gornym rogu zmien .


 Szkoda, że nie uznałeś za stosowne skorzystać z niej w założonym przes siebie temacie, jak Ci to sugerowałem...

 
Cytat: "Smok_Marek"
Temat wyjątkowo mało ambitny "H****I MG" do tej pory straszy...


 Dziękuję za zwrócenie mi uwagi, to niedopatrzenie zostało już naprawione.

 Temat niech sobie powisi, zgłaszajcie w nim zauważone niedopatrzenia - może faktycznie zadziała to lepiej niż informacja na priv, przecież na tym forum jest jeszcze dwoje innych moderatorów, w ten sposób sygnał dotrze także do nich.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline debil

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2004, 02:50:12 pm »
Bardzo dziekuje,  za szybka i kulturalna odpowiedz Adama Waśkiewicza.

PS.Faktycznie posiadam dysortografie.

Offline Lunn

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2006, 09:47:36 pm »
jak dla mnie hiphop, tehno i temu podobne to najgorsze rzeczy świata. jak widze takiego skejta to aż mnie ściska, że to ie wfrp, a ja nie jestem swoim krasnoludem i ie moge go toporem wypatroszyć ;). ale nie bedę sie w ten temat zagłębiać, bo to było wielokrotnie wałkowane i zawsze konczyło się tak samo.
ale zauwazyłem, ze zdecydowana większość osób grających w erpegi czy bitewniaki to słuchacze metalu (np. ja) i/albo rocka (mój najlepszy kumpel). Myślę, że to stąd, że hip hopowcy są zwyczajnie za głupi na takie wymagające wyobraxni i pewnej dozy inteligencji rzeczy. nigdy nie widziałem pudła grającego w erpega, więc skejty i technomłoty trafiaja się rzadko.
jak kogoś uraziłem... to nie przepraszam, bo zrobiłem to z premedytacja :P
Cytuj
ALe i tak najgorsze jest to, że nie wyglądam jak klasyczny metal!! NIE noszę ciężkich butów, niepiję i zamiast całymi dniami grać na kompie, maluję jakieś zboczone figurki!!

mam tak samo, heh :)

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2006, 06:56:09 am »
Ja lubię, jak u mnie na sesji jest spokój i ludzie potrafią się skupić na grze. Dlatego nie wpuszczam metali, bo to brudasy i chamy. Tylko by chlali i jarali. A jak drużyna spotyka jakiegoś demona, to zaraz rechoczą i pokazują te swoje znaki. Banda niedomytych debili, no ale co można, jak się takiego chłamu i wycia słucha.

Lunn --> I jak...fajnie się to czytało? Na przyszłość, zanim się weźmiesz za obrażanie kogoś, pomyśl czy będzie Ci miło, gdy ktoś napisze podobnie o Tobie.

P.S. Powyższy tekst o metalach napisałem li tylko, żeby kolega Lunn zastanowił się nad obrażaniem innych. Proszę nie brać tego do siebie, ponieważ nie mam takiego zdania o ludziach słuchających tej muzyki.

Offline Petra Bootmann

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2006, 10:08:56 am »
Temat zamykam. Lunna i Gambita proszę o ważenie słów. Jeżeli ktoś chce mnie przekonać, że temat powinien zostać otworzony - z argumentami zapraszam na PW.

EDIT: Po przemyśleniu daję Ostrzeżenie Lunnowi. Ostrzeżenia dla osób pełniących funkcję Moderatorów leżą w gestii Administracji, dlatego Gambit Ostrzeżenia nie dostanie, choć jeśli zależałoby to ode mnie zostałby ukarany w ten sam sposób. Ostrzeżenie dla Lunna za agresywne i pozbawione szacunku wypowiedzi na temat osób o odmiennym podejściu do czegokolwiek niż on sam (a nie zdarzyło się to pierwszy raz). Dla Gambita (który dostaje ode mnie wirtualne Ostrzeżenie) za to samo - nawet jeśli nie było jego celem obrażanie kogokolwiek, to obraza była udana - oraz za takie zwrócenie uwagi, którego skutkiem mogła być jedynie pyskówka.

Posty zostaną usunięte za czas jakiś.
zucam kamieniem.

Offline Adam Waśkiewicz

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2006, 05:29:55 pm »
Powyższe posty Lunna, Gambita i Petry Bootmann zostały wydzielone z wątku "Subkultura a RPG..." jako przyczynek do dyskusji o moderowaniu forum RPG i obowiązujących na nim zasadach.

 Zwrócenie uwagi Gambitowi na użycie przezeń określeń obraźliwych zostało przez Administrację uznane za podważanie moderatorskiego autorytetu i spowodowało usunięcie Petry z funkcji moderatora.

 W związku z zaistniałą sytuacją chciałbym usłyszeć zdanie użytkowników wypowiadających się na forum RPG odnośnie dopuszczalności używania na nim określeń tego typu, na jakie pozwolił sobie Gambit, niezależnie od towarzyszącego im komentarza.

 Pozdrawiam,
 Adam

Anonymous

  • Gość
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2006, 06:15:52 pm »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
Zwrócenie uwagi Gambitowi na użycie przezeń określeń obraźliwych zostało przez Administrację uznane za podważanie moderatorskiego autorytetu i spowodowało usunięcie Petry z funkcji moderatora.
Primo, Petra Bootmann nijak uchybiła netykiecie zwracając publicznie uwagę Gambitowi na obelżywy ton jego wypowiedzi. Co więcej, zrobiła to w sposób taktowny i kulturalny, czego nie można powiedzieć o wypowiedzi Gambita, która także była reakcją na agresywny post Lunna. Prawdę mówiąc, nie zwróciłem uwagi, że jest on moderatorem innego Forum Nowej Gildii, a skoro tak jest, to tym bardziej powinien ważyć swoje słowa. Moim zdaniem, Petra Bootmann w żaden sposób nie podważyła moderatorskiego autorytetu, szczególnie że Gambit wypowiadał się na Forum RPG jako osoba prywatna, bowiem nie jest tu moderatorem.

Secundo, pozbawienie Petry Bootman funkcji moderatora Forum RPG bez równoczesnego odebrania równorzędnego stanowiska Gambitowi jest decyzją nietrafioną. Oboje moderatorów powinno ponieść te same, jeśli w ogóle jakiekolwiek, konsekwencje.

Tertio, decyzja o usunięciu Petry Bootmann z funkcji moderatora bardzo ucieszy Yudokuno, Jaskra oraz ibera!esa.

Mając na uwadze powyższe wnioskuję o:
    1. przywrócenie
Petry Bootmann do funkcji moderatora Forum RPG albo
2. przywrócenie Petry Bootmann do funkcji moderatora Forum RPG oraz ukaranie Lunna i obojga moderatorów ostrzeżeniem albo
3. odebranie Gambitowi funkcji moderatora odpowiednich Forów Nowej Gildii oraz ukaranie Lunna ostrzeżeniem. [/list]
Odpowiadając na apel Adama Waśkiewicza, niniejszym wyrażam swoją opinię, że tego rodzaju wypowiedzi są niedopuszczalne.

Na koniec pragnę zauważyć, iż zasadnym wydaje się przesunięcie postów Lunna, Gambita, Petry Bootmann, Adama Waśkiewicza oraz mojego (a także ewentualnych następnych) do Forum Ogólnego Nowej Gildii, ponieważ głos w temacie powinni wziąć także inni użytkownicy portalu nieodwiedzający Forum RPG.

Offline fin

Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 20, 2006, 06:58:21 pm »
Bana IM!

Dajcie bana Petrze,Gambitowi i Lunnowi i po sprawie!

Pozdrawiam,
fin

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Moderatorze ... ? (Uwagi do Moderatorów)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 20, 2006, 06:58:43 pm »
Adam --> Kłamiesz i wiesz o tym. Więcej nie mam zamiaru pisać. Ale może administracja zainteresuje się sposobem w jaki przedstawiasz pewne sprawy.

hallucyon --> Dziękuję za PW. Chciałem napisać, że nie wiesz wszystkiego. A niestety, jak napisałem nieco wyżej, post Adama jest kłamstwem.  A dokładniej rzecz ujmując niepełną prawdą. Wobec tego, nie sądzę, że powinieneś sądzić tę sytuację, na podstawie ograniczonych informacji.

 

anything