trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 264207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #885 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:15:40 pm »
tak jak Maragast wspomniał Bendis odnosi się do wydarzeń z Diabła Stróża.


Lektura runu Bendisa nie jest niezrozumiała jeśli nie zna się "Diabła Stróża", więc bym nie przesadzał. Nie wiem, czy ktoś z fanów DD wybiera się do Łodzi, ale jeśli tak może spytać się wprost czy Egmont bierze pod uwagę wznowienie "Diabła" i wydanie Macka, bo tak poruszamy się tylko w sferze być może zupełnie niepotrzebnej spekulacji.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #886 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:18:00 pm »
No jakby brał to wydałby na początku  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #887 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:23:32 pm »
No jakby brał to wydałby na początku  :smile:


O to mi też chodzi. Nie wiemy zresztą jak wygląda licencja Egmontu na DD. Ja podejrzewam, że jest to dokładnie to samo co miała Sideca, być może z jakimiś zmianami związanymi z zakończeniem runem Waida w USA i wydaniem go w formie zbiorczej.
Mkolek rozumiem, że lubisz te historię, ale czasem mam wrażenie, że traktujesz ją jakby była największym osiągnięciem w dziejach DD i najważniejszym runem, który trzeba wznawiać co kilka lat, bo ludzie walą w jego sprawie do Egmontu drzwiami i oknami. Wspominałeś kiedyś, że chciałbyś mieć "Diabła" w takim wydaniu jak Bendisa i resztę tomów, ale wznawiać komiks wyłącznie dla takiej samej okładki? Żaden wydawca na to nie pójdzie. Musiałoby być zapotrzebowanie. Czy takie na ten komiks jest? Dalece wątpię, ale oczywiście mogę się mylić.


I znów apel: przenieśmy się na wątek DD, bo facebook nam się zaczyna robić :???:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2018, 12:27:10 pm wysłana przez Marvelek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #888 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:57:07 pm »
Mkolek rozumiem, że lubisz te historię, ale czasem mam wrażenie, że traktujesz ją jakby była największym osiągnięciem w dziejach DD
Ja się tylko tu wtrąciłem aby zaznaczyć że nie ma szans na kompletne vol. 2, bo sam Marvel na to nie pozwoli, ale tym samym ten "tom 0" nabiera bardziej realnych kształtów. Bo wydawcy z tego co wiem mogą łączyć gotowe zbiorcze w obszerniejsze wydania.

Natomiast co do samego Diabła Stróża, ta historia to pewien hołd Smitha względem tego co tworzył Miller. To także powrót do stylistyki bardziej mrocznej i odejście od dziwnych zmian jakie były w latach 90 robione z tą postacią.

Offline Marvelek

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #889 dnia: Lipiec 06, 2018, 01:06:32 pm »

Natomiast co do samego Diabła Stróża, ta historia to pewien hołd Smitha względem tego co tworzył Miller. To także powrót do stylistyki bardziej mrocznej i odejście od dziwnych zmian jakie były w latach 90 robione z tą postacią.


Ty powiesz, że to hołd, ktoś inny, że profanacja, a jeszcze inny, że to przeciętna historia (taką jest dla mnie). Z pewnością celem Smitha było napisanej mrocznej opowieści w stylu Franka Millera, ale ja nie widzę tam ani mroku, ani głębi. Fakt - porównując Smitha z tym wesołkiem, który pisał wcześniej (popraw jeśli się mylę) o procesie wytyczonym DD przez sklepikarza,którego adwokatem jest Murdock jets o niebo lepiej, ale wszystko od tamtego runu jest lepsze, nawet Smith.  Ocena historii Smitha to kwestia gustu i oczekiwań. Mnie tą opowieścią nie kupił, a WKKM wydając ją bardzo mnie rozczarował, bo już o wiele lepszym wyborem byłby Mack. Moim zdaniem nie ma co pchać na siłę już wydanego Smitha podczas gdy taka klasyka jak Miller nie jest jeszcze wydana.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2018, 01:52:02 pm wysłana przez Marvelek »

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #890 dnia: Lipiec 13, 2018, 01:41:12 pm »
Ale to jest tylko takie wróżenie z fusów użytkowników forum.
Jedyne argumenty na to, że Egmont to wyda są takie:
- bo dotychczas wydane tomy dobrze się sprzedają,
- Egmont wydaje to w miarę szybko więc pewnie planują wydać dużo,
- w jakimś tam kraju Run Millera został wydany na koniec.


Ale tak naprawdę nic konkretnego nie ma więc może się ukaże, a może nie. Nie wiadomo.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #891 dnia: Lipiec 13, 2018, 01:52:14 pm »
Ale to jest tylko takie wróżenie z fusów użytkowników forum.
Jedyne argumenty na to, że Egmont to wyda są takie:
- bo dotychczas wydane tomy dobrze się sprzedają,
- Egmont wydaje to w miarę szybko więc pewnie planują wydać dużo,
- w jakimś tam kraju Run Millera został wydany na koniec.


Ale tak naprawdę nic konkretnego nie ma więc może się ukaże, a może nie. Nie wiadomo.


Do tego można dodać, że póki co Egmont idzie planem Sideci, a Sideca miała w planach wydanie Millera. Tyle, że równie dobrze można podać tyle samo argumentów, że Egmont jednak tego nie wyda.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #892 dnia: Lipiec 13, 2018, 01:52:54 pm »
Jeszcze to że w Egmont lubią Millera  :smile: Bardzo mało prawdopodobne żeby to odpuścili.

Offline Nawimar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #893 dnia: Lipiec 13, 2018, 02:41:12 pm »
JanT: "Jeszcze to że w Egmont lubią Millera"
 
Jak w końcu wydadzą "Holly Terror" to w to uwierzę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #894 dnia: Lipiec 13, 2018, 03:07:49 pm »
A jak zmienią plan Sideci przy Shadowland, to nadal będziecie się przy nim upierać? Dlaczego o tym wspominam? Bo tak jak to zakładała Sideca to na obecną chwilę nie ma sensu. Jest jakies minimum ktore musi sie znaleźć w tym tomie, ale to sidecowe to za mało. No i jak tak dobrze się DD im sprzedaje to czemu by nie mogli wydać wiele razy wspomnianego tomu "zerowego". I znowu robi się dyskusja o DD zamiast kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 06:20:00 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #895 dnia: Lipiec 16, 2018, 08:58:27 am »
A jak zmienią plan Sideci przy Shadowland, to nadal będziecie się przy nim upierać?
Przy nim upierać, czyli przy Millerze, czy przy planie Sideci? :razz:

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #896 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:02:49 am »
O planie Sideci w którym był Miller  :smile: Jakby Egmont miał pominąć Shadowland to byłoby bez sensu. Nie wałkujmy tego po raz kolejny.

Offline LucasCorso

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #897 dnia: Sierpień 24, 2018, 06:00:20 pm »
Po raz pierwszy od 20 lat przeczytałem Daredevil The Man Without Fear....

I mógłbym długo pisać o tym jak świetny w wersji TM semic komiks poprzez czytanie w oryginale zmienił się w KOMPLETNE ARCYDZIEŁO...

Ale dopuszczę do głosu mojego wewnętrznego nastolatka i pozwolę mu podzielić się ważnym odkryciem:

O ja pierdziu. Oni pokazali, że Elektra miała ORGAZM!!!! Jak mi to umknęło?!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #898 dnia: Sierpień 25, 2018, 05:21:36 pm »
Po raz pierwszy od 20 lat przeczytałem Daredevil The Man Without Fear....

I mógłbym długo pisać o tym jak świetny w wersji TM semic komiks poprzez czytanie w oryginale zmienił się w KOMPLETNE ARCYDZIEŁO...
To prawda. Ten komiks pokazuje przed jakim trudnym zadaniem stają translatorzy. W TM-Semic było co prawda zrobione to przyzwoicie, ale lektura w oryginale sprawia, że na ten genialny komiks patrzy się inaczej.

Offline nayroth

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #899 dnia: Sierpień 25, 2018, 10:18:50 pm »
Zdecydowanie tak - komiksy Millera pozbawione "translatorskiego garba" bardzo zyskują w odbiorze.

 

anything