Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #795 dnia: Marzec 19, 2018, 07:37:57 am »
Myślę, że podstawą będzie tu plan Sideci. Pytanie, czy Egmont wprowadzi jakieś modyfikacje (np. dłuższy run Waida) i czy ewentualnie po runie Millera pokusi się o wydanie w ramach klasyki jeszcze czegoś z DD.
Co do serii Waida, to Sideca zapowiedziała wtedy tylko to co było dostępne w tamtym czasie, czyli 3 pierwsze tomy. Tak jak napisał JanT, DD się sprzedaje więc wg mnie są duże szanse na kontynuacje. Powiem więcej po Secret Wars i domknięciu vol.2, który kończy się na runie Diggle'a mogli by wystartować, na miękko z serią pisaną przez Charlesa Soule'a, a na twardo kontynuować run Waida, bo to są dwa różne komiksy i różne podejścia do postaci DD. Jestem przekonany, że nawet w obecnej sytuacji sprzedało by się wznowienie Diabła Stróża oraz wydanie runu Davida Macka, którego rysunki są obłędne, zresztą można jej sprawdzić w pierwszym tomie, który pisze Bendis.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #796 dnia: Marzec 19, 2018, 07:44:00 am »
Tak jak napisał JanT, DD się sprzedaje więc wg mnie są duże szanse na kontynuacje.
Napisałem że wydają szybko bo pewnie będzie tego dużo  :smile: Pierwszy tom zapowiedzieli na październik a drugi już na grudzień nie wiedząc jeszcze jak się sprzeda pierwszy. Waid czy Miller może się sprzedawać całkiem inaczej.

Offline -gościu-

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #797 dnia: Marzec 19, 2018, 07:48:53 am »
Jestem przekonany, że nawet w obecnej sytuacji sprzedało by się wznowienie Diabła Stróża...

Kolejna złotówka do skarbonki, dzięki!

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #798 dnia: Marzec 19, 2018, 07:52:58 am »
No tak, ale pierwszy tom Bendisa był przez moment niedostępny, nikt tego nie wyłapał, bo chyba była dostawa do sklepów z magazynu.

Co do Waida, to jego historia ma całkowicie innym ton. Ale nie znaczy to że jest gorsza, jest inna. Ale w porównaniu do Millera, uważam że sprzedawało by się to tak samo dobrze. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy dalej warto czytać DD Waida zostawiam tu tą recenzje


Ale DD to nie tylko długie runy to także świetne mini serie (jak chociażby Daredevil: End of Days, która by była świetnym uzupełnieniem serii Bendisowej)


Dla mnie to Miller tutaj jest znakiem zapytania? Patrząc, że jednak Egmont celuje w szersze grono odbiorców, niż tylko gildiowe, to te komiksy to jednak ramoty. A wiele osób po drugiej 60 WKKM jest do takich rzeczy zrażona (bo było jednak tego za dużo). Ale znowu duża popularnością cieszył się w kolekcji Odrodzony, dlatego mówię to jest "?" jak dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2018, 08:01:55 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #799 dnia: Marzec 19, 2018, 08:07:31 am »
Diabła Stróża mogliby wydać w takim formacie jak reszta ale z numerem 0 na boku :)
Chociaż ja podziękuję bo mam z WKKM.
Zresztą pewnie przez wydanie z kolekcji nie wznawiają.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 19, 2018, 08:16:09 am »
Poczekajmy do maja bo wtedy już powinno być wszystko jasne  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 19, 2018, 08:31:27 am »
Diabła Stróża mogliby wydać w takim formacie jak reszta ale z numerem 0 na boku :smile:
No nie do końca. Jest jeszcze wspomniany przez mnie run Macka (Parts of a Hole (#9–15) + Echo - Vision Quest (#51–55) ), który wciska się pomiędzy Smitha i Bendisa (i samego Bendisa też), no chyba żeby zrobili z tego jeden tom, to wtedy to zero na grzebiecie ma sens :wink: (ale to też była by mega cegła wtedy Daredevil vol. 2, #1–15; #51–55). Myślę że to zależy tylko od woli Egmontu, tak samo jak rozsądne wydanie runu Diggle'a. Licencja licencją, ale nie raz już udowodnili że jak chcą to wydają jak im pasuje (np. podzielenie drugiego tomy GotG, składak Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości z New52 itd.)

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 19, 2018, 11:57:53 am »



Dla mnie to Miller tutaj jest znakiem zapytania? Patrząc, że jednak Egmont celuje w szersze grono odbiorców, niż tylko gildiowe, to te komiksy to jednak ramoty. A wiele osób po drugiej 60 WKKM jest do takich rzeczy zrażona (bo było jednak tego za dużo). Ale znowu duża popularnością cieszył się w kolekcji Odrodzony, dlatego mówię to jest "?" jak dla mnie.

Nie tylko "Odrodzony", również "Człowiek bez strachu" Millera wydany w SBM w listopadzie ubiegłego roku zszedł błyskawicznie. Myślę, że Miller może się sprzedać nawet lepiej, niż run Bendisa czy Brubakera. Run Millera zresztą, choć siłą rzeczy nieco się zestarzał, nadal jest świetną i bardzo dobrze napisaną historią. Ramotą bym tego nie nazwał i myślę, że za ramotę nie uznają tego także kupujący komiksy w zasadzie jedynie w ramach kolekcji a coś innego niejako od czasu do czasu.

Co do serii Waida, to Sideca zapowiedziała wtedy tylko to co było dostępne w tamtym czasie, czyli 3 pierwsze tomy. Tak jak napisał JanT, DD się sprzedaje więc wg mnie są duże szanse na kontynuacje. Powiem więcej po Secret Wars i domknięciu vol.2, który kończy się na runie Diggle'a mogli by wystartować, na miękko z serią pisaną przez Charlesa Soule'a, a na twardo kontynuować run Waida, bo to są dwa różne komiksy i różne podejścia do postaci DD. Jestem przekonany, że nawet w obecnej sytuacji sprzedało by się wznowienie Diabła Stróża oraz wydanie runu Davida Macka, którego rysunki są obłędne, zresztą można jej sprawdzić w pierwszym tomie, który pisze Bendis.

Dokładnie, i właśnie dlatego zastanawiam się, czy dostaniemy trojaczki Waida, czy siedmioraczki  :razz: Myślę, że pomysł z kontynuowaniem DD na twardo (Waid, Miller, inna klasyka) i seria Soule'a na miękko to bardzo dobry pomysł. Ciekaw jestem też serii "Mayor Fisk" z Marvel Legacy. Czytałem jedynie opinie i na złe nie natrafiłem, może więc warto byłoby to wydać po Soule'u.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2018, 12:22:27 pm wysłana przez Marvelek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #803 dnia: Marzec 19, 2018, 12:52:01 pm »
Nie tylko "Odrodzony", również "Człowiek bez strachu" Millera wydany w SBM w listopadzie ubiegłego roku zszedł błyskawicznie.
O "Człowiek bez strachu" nie wspomniałem z jednego powodu, to jest wznowienie, a zawsze sprzedają się dobrze.
Run Millera zresztą, choć siłą rzeczy nieco się zestarzał, nadal jest świetną i bardzo dobrze napisaną historią. Ramotą bym tego nie nazwał i myślę, że za ramotę nie uznają tego także kupujący komiksy w zasadzie jedynie w ramach kolekcji a coś innego niejako od czasu do czasu.
To nadal jest świetna historia, może rzeczywiście nazwałem go na wyraz ramotą.
Ciekaw jestem też serii "Mayor Fisk" z Marvel Legacy. Czytałem jedynie opinie i na złe nie natrafiłem, może więc warto byłoby to wydać po Soule'u.
"Mayor Fisk" to nadal pisze Charles Soule, to jest kontynuacja serii Daredevila po Secret Wars. Nowy punkt wejścia w historię DD, ale to cały czas ten sam scenarzysta. To jest podobna sytuacja jak w runem Waida. Tam też jest podział na dwie serię vol. 3 i vol.4 (choć w przypadku zbiorczych OHC, tego nie widać bo tam jest jedna numeracja od 1-7 1-5)
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2018, 06:22:23 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #804 dnia: Marzec 19, 2018, 03:48:39 pm »
O "Człowiek bez strachu" nie wspomniałem z jednego powodu, to jest wznowienie, a zawsze sprzedają się dobrze. To nadal jest świetna historia, może rzeczywiście nazwałem go na wyraz ramotą. "Mayor Fisk" to nadal pisze Charles Soule, to jest kontynuacja serii Daredevila po Secret Wars. Nowy punkt wejścia w historię DD, ale to cały czas ten sam scenarzysta. To jest podobna sytuacja jak w runem Waida. Tam też jest podział na dwie serię vol. 3 i vol.4 (choć w przypadku zbiorczych OHC, tego nie widać bo tam jest jedna numeracja od 1-7)

Nawet nie zwróciłem uwagi, że "Mayor Fisk" to też Soul. Tak, czy inaczej fajnie gdyby obok klasyki Egmont wystartował też z tym runem (całym Soulem) w ramach okładek miękkich.

Offline brzon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #805 dnia: Marzec 19, 2018, 04:09:41 pm »
To jest podobna sytuacja jak w runem Waida. Tam też jest podział na dwie serię vol. 3 i vol.4 (choć w przypadku zbiorczych OHC, tego nie widać bo tam jest jedna numeracja od 1-7)

Raczej 1-5 OHC. Daredevil Waida miał 5 wydań zbiorczych (vol 3 = 3, vol 4 = 2)

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #806 dnia: Marzec 19, 2018, 06:21:47 pm »
Raczej 1-5 OHC. Daredevil Waida miał 5 wydań zbiorczych (vol 3 = 3, vol 4 = 2)
Tak, masz rację. Nie wiem skąd mi się tam 7 wzięła ale jest tak jak mówisz.

Offline LordDisneyland

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #807 dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:12:36 pm »
Cuś mi sie przypomniało :smile:
Muszę przyznać, że podczas lektury polskie tłumaczenie parę razy wzbudziło moje wątpliwości, ale w jednym momencie było jak zgrzyt paznokciami o tablicę :/   " SZPIEŻKA"? Albo "SUPERSZPIEŻKA"? Nooooo dajcie spokój, toż to nie ma sensu...
Parafrazując tytuł serialu, dziwię się światu Marcelego Szpaka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2018, 10:05:40 pm wysłana przez graves »

Offline Nawimar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #808 dnia: Kwiecień 07, 2018, 11:57:05 pm »
W "Thorze" Marceli też daje się ponieść swojej osobistej przyziemności. Chłopak niestety nie przeskoczy sam siebie. Szkoda tylko że dano mu do tłumaczenia akurat "DD". Każdy inny wybór tłumacza (łącznie z Kłoszewskim) byłby bardziej wskazany. Pytanie czy chociaż Brubaker zostanie ocalony od tego zdecydowanie zbyt bliskiego gleby "tłumacza".

Offline LordDisneyland

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #809 dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:33:11 am »
Oj, Thor dopiero przede mną. Tam też p.Marcin Wróbel  tak zgrzyta? Szkoda wielka, bo np ten DD był znakomity, a i o Thorze parę dobrych słów przeczytałem.