Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #675 dnia: Październik 24, 2017, 12:10:00 pm »
Na marginesie naszych rozważań odnośnie planów Egmontu co do Śmiałka, zastanawiam się nad korzyściami ewentualnego wydania DD Chichestera i krótkiego, kilkumiesięcznego runu DeMatteisa (tak - tego od "Ostatnich łowów Kravena"). Myślę, że run Chichestera byłby fajnym uzupełnieniem dla tomów bendisowskich (inspiracja Bendisa Chichesterem jest zresztą wyraźna). Byłby to też ciekawy aneks do "Born Again".
Co uważacie? Czy Daredevil by Chichester i DD by DeMatteis byłby dla Was ciekawą propozycją?

Zdaję sobie sprawę, że możemy planować wszystko, bo i tak wszystko zależy od wydawcy, a podejrzewam, że Egmont będzie szedł planem Sideci, ale warto rozmawiać :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 12:23:02 pm wysłana przez Marvelek »

Offline marian381

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #676 dnia: Październik 30, 2017, 11:58:48 am »
Daredevil Nieustraszony tom 1 - prezentacja komiksu

Obszerna galeria zdjęć i prezentacja wideo pierwszego, długo wyczekiwanego Daredevila.  :biggrin: Wydanie świetne, sporo dodatków, oprawa taka jak w poprzednich wydaniach Klasyki Marvela. Oby się dobrze sprzedało.  :smile:
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Gazza

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #677 dnia: Październik 30, 2017, 12:07:05 pm »
Wydanie świetne, sporo dodatków, oprawa taka jak w poprzednich wydaniach Klasyki Marvela. Oby się dobrze sprzedało.  :smile:
Oby tylko Egmont konsekwentnie powielał w kolejnych tomach to zdupczone logo Marvela na grzbiecie...

Offline amsterdream

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #678 dnia: Październik 30, 2017, 12:16:48 pm »
Daredevil Nieustraszony tom 1 - prezentacja komiksu

Szkoda, że Mack nie rysował całego tomu. Jego prace są obłędne. A jak płynnie prowadzi narracje, momentami czułem się jakbym oglądał film a nie czytał komiks.

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #679 dnia: Październik 30, 2017, 12:49:08 pm »
Szkoda, że Mack nie rysował całego tomu. Jego prace są obłędne. A jak płynnie prowadzi narracje, momentami czułem się jakbym oglądał film a nie czytał komiks.
No nie, ale muszę, po prostu muszę jak już ktoś o tym wspomniał to wykorzystać tą okazję i po raz kolejny o tym napisać, że wg mnie Egmont powinien wydać Daredevil: Parts Of A Hole, a jakby do tego dołożył  Daredevil: Echo - Vision Quest to były standardowy tom jakie wydają w Klasyce Marvela.
{Marudzenie}
Tak, będzie o wznowieniu Diabła Stróża.
{Koniec marudzenia}

Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #680 dnia: Październik 30, 2017, 01:09:37 pm »
Czy ten Daredevil należy do kanonu czy jest to podobnie jak Punisher Max seria poza głównym kanonem???

Offline laf

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #681 dnia: Październik 30, 2017, 01:11:08 pm »
Daredevil to kanon pełną gębą.
Edit. Chyba się trochę pospieszyłem z tą odpowiedzią. Daredevil vol. 2 #1-81 był wydawany w ramach imprintu Marvel Knights, a zgodnie z wyjaśnieniem z Wiki: "Marvel Knights was an imprint of Marvel Comics that contained material taking place just outside the Marvel Universe (Earth-616)." Niemniej jednak to nadal kanon

Punisher MAX jest poza kanonem?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 01:32:05 pm wysłana przez laf »

Offline amsterdream

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #682 dnia: Październik 30, 2017, 01:17:02 pm »
Tak, to Ziemia 200111. Została zniszczona podczas inkursji w czasie Secret Wars Hickmana.

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 30, 2017, 01:26:12 pm »
Czy ten Daredevil należy do kanonu
Tak to jest kanon. Dodatkowo powiem, że Daredevil: Guardian Devil (Diabeł stróż) to zbiorczy: Daredevil vol. 2, #1–8; Daredevil: Parts Of A Hole to zbiorczy Daredevil vol. 2, #9–15; Daredevil: Echo - Vision Quest to zbiorczyDaredevil vol. 2, #51–55; to wszystko jedna seria razem z Daredevil Nieustraszony Tom 1 wydanym teraz przez Egmon) (to zbiorczy: Daredevil vol. 2, #16-19, 26-40).

Przy czym Echo - Vision Quest jest kontynuacją wątków z Parts Of A Hole (dlatego uważam że można to wydać w jednym zbiorczym)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 01:41:12 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Murazor

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 30, 2017, 01:35:45 pm »
Daredevil Nieustraszony Tom 1 wydanym teraz przez Egmont) (to zbiorczy: Daredevil vol. 2, #16-19, 26-50, 56-60)
Trochę za gruby Ci wyszedł ten tom ;-) Tom pierwszy od Egmontu to Daredevil vol. 2, #16-19, 26-40.

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 30, 2017, 01:40:58 pm »
Trochę za gruby Ci wyszedł ten tom :wink: Tom pierwszy od Egmontu to Daredevil vol. 2, #16-19, 26-40.
Racja, racja, już poprawione.

Offline rzem

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 30, 2017, 01:45:38 pm »
Polecam każdemu niezdecydowanemu.
Przed wydaniem sam tu zasięgałem języka, bo z jednej strony to DD, ale z drugiej pierdyliard stron, kiedy to czytać itd. itp. Wahałem się.
Wyobrażałem sobie, że będę to czytał jak klasyki WKKM: jeden zeszyt do poduszki. A skąd! Przeczytałem w dwa dni i to tylko dlatego, że chodziłem do pracy.
Z jednej strony niby żadna odkrywcza historia, nawet podobna jednym wątkiem do choćby Punisher MAX, ale narracja, (także graficzna) dialogi, złożoność bohaterów. Tylko więcej takich amerykańskich komiksów.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 30, 2017, 02:19:37 pm »

Tak, będzie o wznowieniu Diabła Stróża.


A ja ciągle nie wiem, co jest takiego w tej historii, że tak wiele osób domaga się wznowienia, zwłaszcza, że są takie komiksy z DD, które nigdy nie pojawiły się na polskim rynku, a warte są wydania. Jak dla mnie "Diabeł Stróż" w skali ocen szkolnych zasługuję na naciąganą "tróję" i to wyłącznie z sympatii do tytułowego bohatera.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 30, 2017, 02:21:20 pm »
A ja ciągle nie wiem, co jest takiego w tej historii, że tak wiele osób domaga się wznowienia
To tylko Mkolek cały czas  :biggrin: Na szans praktycznie nie ma w najbliższym czasie. 
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2017, 02:27:07 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 30, 2017, 03:37:17 pm »
To tylko Mkolek cały czas  :biggrin: Na szans praktycznie nie ma w najbliższym czasie.
Jak mówiłem takie moje marudzenie prawie identyczne jak twoje o Spidermana Straczynskiego. Czy jedno i drugie będzie to się jeszcze okaże.

Ja akurat mam do tego komiksu ma spory sentyment między innymi dlatego że lubię twórczość Smitha (choć obecnie jest to cień reżysera i scenarzysty takim jakim był dawniej). 

 

anything