Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #660 dnia: Październik 18, 2017, 06:44:42 pm »
Pierwsze 6? To ile ma tego Daredevila ma być?
Zapowiedziane:
Daredevil by Brian Michael Bendis & Alex Maleev - 3 tom (u nas będzie wydane jako DAREDEVIL NIEUSTRASZONY)
Daredevil By Ed Brubaker & Michael Lark - 3 tom

Nie zapowiedziana kontynuacja:
Daredevil by Andy Diggle - ? (powiedziałbym, że można zmieścić w 2 tomach)
Daredevil by Mark Waid - 3 tomy
Daredevil by Mark Waid & Chris Samnee - 2 tomy

Brakujące tomy (wchodzą pomiędzy tomy Daredevil by Brian Michael Bendis & Alex Maleev):
Daredevil: Guardian Devil
Daredevil: Parts of a Hole
Daredevil: Echo - Vision Quest
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 11:27:15 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #661 dnia: Październik 18, 2017, 07:30:23 pm »
Dobre są?

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #662 dnia: Październik 18, 2017, 10:24:35 pm »
Dobre są?

Daredevil by Brian Michael Bendis & Alex Maleev - 3 tom - wybitny
Daredevil By Ed Brubaker & Michael Lark - 3 tom
- to będą tomy cieńsze, ale też wybitne (choć dla mnie jednak oczko niżej, niż run Bendisa)

Daredevil by Andy Diggle -
znam tylko fragment, ale zwłaszcza w zestawieniu z innymi wygląda słabo
Daredevil by Mark Waid - 3 tomy - bardzo dobry
Daredevil by Mark Waid & Chris Samnee - 2 tomy - nie znam

Daredevil: Guardian Devil
- to chyba wszyscy znają
Daredevil: Parts of a Hole
- nie znam
Daredevil: Echo - Vision Quest
- moim zdaniem wybitny, choć ma swoich przeciwników.


EDIT: Nie powinienem siebie samego cytować, ale to była taka notatka na gorąco, po zakończeniu bardzo intensywnej przygody z Daredevilem:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,7889.msg1308878.html#msg1308878

EDIT2: I dajcie Bendisowi się rozkręcić. Pierwszych kilka zeszytów to jeszcze nie jest "to". Ale już chyba w nadchodzącym tomie zmieści się genialna historia "Hardcore" - pierwsza wielka kulminacja tego runu.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 10:56:50 pm wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #663 dnia: Październik 18, 2017, 10:28:42 pm »
Dobre są?
Rzeczy Bendisa i Brubakera sa czadowe, nie tylko dobre. Mroczne, brutalne, bardzo uliczne, na uboczu Marvela, bez zadnych debilnych eventow. Swietnie sie czyta i oglada. Bierz.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 11:46:13 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Prometeusz

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #664 dnia: Październik 18, 2017, 11:16:07 pm »
"Daredevil: Wściekłość i Wrzask" Marka Waida, mimo bycia historią sprawnie poprowadzoną nie zrobiła na mnie szczególnego wrażenia. Nie jest to chyba ta interpretacja Daredevila, do której jestem przyzwyczajony. Waid w swojej historii próbuje uchwycić ślepego prawnika w bardziej optymistycznym wizerunku, co bardziej kojarzy mi się z innymi bohaterami Marvela, niekoniecznie z Diabłem Hell's Kitchen. Murdock wydaje się dobrze bawić tutaj rolą superbohatera, wolę go jednak w roli męczennika. Na plus jednak pomysł, że Matt Murdock mimo utraty wiarygodności jako prawnik, nadal pomaga swoim klientom w inny sposób.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #665 dnia: Październik 19, 2017, 11:10:54 am »
"Daredevil: Wściekłość i Wrzask" Marka Waida, mimo bycia historią sprawnie poprowadzoną nie zrobiła na mnie szczególnego wrażenia. Nie jest to chyba ta interpretacja Daredevila, do której jestem przyzwyczajony. Waid w swojej historii próbuje uchwycić ślepego prawnika w bardziej optymistycznym wizerunku, co bardziej kojarzy mi się z innymi bohaterami Marvela, niekoniecznie z Diabłem Hell's Kitchen. Murdock wydaje się dobrze bawić tutaj rolą superbohatera, wolę go jednak w roli męczennika. Na plus jednak pomysł, że Matt Murdock mimo utraty wiarygodności jako prawnik, nadal pomaga swoim klientom w inny sposób.

Ja również wolę Daredevila w wersji Millera, Bendisa i Brubakera, natomiast nie uważam, że DD Waida jest słabszy fabularnie lub koncepcyjnie. Przynajmniej taki wniosek wysnuwam na podstawie "Wściekłości i wrzasku" - z resztą runu niestety nie miałem okazji się zapoznać. Myślę, że zastosowaną przez Waida zmianę wizerunku Matta określamy przez pryzmat rynku polskiego. Jak dotąd Daredevila w Polsce było jak na lekarstwo - nie licząc wczesnych historii z "Essential" był to tylko "Człowiek bez strachu" i gościnny występ w "Spider-man" 6-7/1997 (TM-Semic), "Diabeł Stróż" (Egmont, później Hachette) oraz to, co dostaliśmy z WKKM. W USA natomiast tytuł ukazuje się regularnie. Jeśli koncepcja postaci nie ulega zmianie, przestaje interesować czytelników, ma się wrażenie powtarzalności oraz tego, że postać nie jest w stanie już niczym zaskoczyć - staje się jednowymiarowa. Tak było m.in. ze Spider-Manem, który wpadł w pewien marazm, z  którego został wyciągnięty dopiero przez zmianę koncepcji przez Straczyńskiego. Podobnie było z Pajączkiem Bendisa z serii Ultimate, przy czym tu zmiana koncepcji była radykalniejsza. DD Waida zaskoczył mnie zmianą koncepcji, ale "Wściekłość i wrzask" zainteresowała mnie na tyle, że chciałbym poznać dalszy ciąg tej historii. Wydanie anglojęzycznego nie kupiłem wyłącznie dlatego, że liczę na wydanie polskie w 2019.
Nie wiemy jakie są plany wydawnicze Egmontu w stosunku do DD, ale myślę, że nie będzie to odbiegać od planów Sideci - możliwe, że Egmont odkupił dokładnie taką samą licencję, więc pewnie "Shadowland" zostanie wydany w jednym tomie, nie w dwóch. Byłoby to zresztą logiczne: w 2017 2 tomy Bendisa, w 2018 Bendis t. 3 i Brubaker t. 1-3. Wychodzi akurat po jednym tomie na kwartał, tak jak to Egmont przywykł wydawać klasykę. Myślę, że brak wydania "Shadowlandu" byłby dużą stratą. Mimo wszystko to ważna historia, a przyznam, że wraz z upływem czasu patrzę na nią mniej krytycznie, aczkolwiek zgadzam się z przedmówcami, że Diggle nie dorównuje tu Bendisowi i Brubakerowi.
Nie rozumiem natomiast postulatów wznowienia "Diabła Stróża". Kilka dni temu nawet postanowiłem sobie przypomnieć historię Smitha i Quesady i stwierdzam, że jest to komiks przeciętny. Problemem jest już samo budowanie akcji - jest ona nieprawdopodobna i kompletnie niewiarygodna, a Matt zachowuje się jak kompletny przygłup. Smith chyba zorientował się w trakcie pisania historii, że nie wygląda to zbyt dobrze, bo w końcu Murdock zawsze twardo stąpał po ziemi, i dał w scenach ze Strangem wyjaśnienie tego zachowania, ale jest ono dla mnie naciągane. W akcji nie ma żadnego napięcia, a rozwiązanie intrygi jest słabe - motywacja sprawcy jest wręcz niezrozumiała. Nie widzę też emocji, zwłaszcza w budowaniu relacji między postaciami (Matt-Karen, Matt-Foggy). W zamyśle komiks miał podejmować bardzo ważną tematykę - stosunku wiary do rozumu, roli wiary w życiu człowieka. To kwestie niezwykle intymne i niezbyt łatwe do przedstawienia. Smithowi daleko tu do Millera czy Bendisa, którzy fenomenalnie budują postać DD - jego przeżycia są wiarygodne, osobowość bohatera jest łatwo wyczuwalna, można utożsamiać się z problemami głównego bohatera. U Smitha jakoś to wszystko ze sobą nie współgra. Wizualnie komiks też nie zachwyca - poprawne ilustracje, nie ziębią ani nie palą. To co istotne w tym komiksie to tylko Karen Page.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2017, 12:02:39 pm wysłana przez Marvelek »

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #666 dnia: Październik 19, 2017, 11:23:38 am »
Nie wiemy jakie są plany wydawnicze Egmontu w stosunku do DD, ale myślę, że nie będzie to odbiegać od planów Sideci - możliwe, że Egmont odkupił dokładnie taką samą licencję, więc pewnie "Shadowland" zostanie wydany w jednym tomie, nie w dwóch.
Ja pisząc "Shadowland" dokładnie mówię o tym wydaniu: https://www.amazon.co.uk/Daredevil-Shadowland-Omnibus-Andy-Diggle/dp/130291037X/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1508408328&sr=8-2&keywords=shadowland+daredevil
(kiedyś już je przytaczałem)
Można z tego wyciąć kilka rzeczy, ale wątpię, aby to co pozostało dało się zmieścić w jednym tomie. Uważam, że warto pozostawić kilka mini serii z tego eventu poświęcone poszczególnym bohaterom, jeśli ktoś czytał wydanie z WKKM to tam widać zdecydowanie jak niektóre wątki zostają urwane (ich rozwinięcie jest właśnie w tych pobocznych seriach). Ale na obecną chwilę Egmont tego nie zapowiedział, może równie dobrze skończyć na Brubakerze i tak pomija kilka historii.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #667 dnia: Październik 19, 2017, 11:26:04 am »
Ja pisząc "Shadowland" dokładnie mówię o tym wydaniu: https://www.amazon.co.uk/Daredevil-Shadowland-Omnibus-Andy-Diggle/dp/130291037X/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1508408328&sr=8-2&keywords=shadowland+daredevil
(kiedyś już je przytaczałem)
Można z tego wyciąć kilka rzeczy, ale wątpię, aby to co pozostało dało się zmieścić w jednym tomie. Uważam, że warto pozostawić kilka mini serii z tego eventu poświęcone poszczególnym bohaterom, jeśli ktoś czytał wydanie z WKKM to tam widać zdecydowanie jak niektóre wątki zostają urwane (ich rozwinięcie jest właśnie w tych pobocznych seriach)

W sumie i tak wiadomo, że wszystko zależy od sprzedaży :eek: Jak Egmont zarobi, to wyda wszystko co będzie w stanie przynieść zysk i dobrze, bo na co jak na co, ale na DD czekaliśmy strasznie długo.

Offline sum41

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #668 dnia: Październik 19, 2017, 01:01:38 pm »
Ciekawe czy Egmont wyda początek DD który pisał Kevin Smith (tak wiem wydał) jednak chodzi mi o zbiorczy tom aby mieć całość serii :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #669 dnia: Październik 19, 2017, 01:19:58 pm »
Ta cala seria to wcale nie cala seria.
Oryginalna numeracja DD zostala zresetowana w 1998, utworzono vol.2 i wrzucono do linii Marvel Knights. Po 120 numerach (vol.2) ktos policzyl, ze wg oryginalnej numeracji to juz #500 i wrocono do starej. Takze, teges jesli naprawde chcesz cala serie to musisz zaczac od numeru 1.

A tak powaznie - po co Ci ten Guardian Devil?
Zobacz post Marvelka, ktory pieknie to ujal.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #670 dnia: Październik 19, 2017, 01:49:31 pm »
Jeśli Daredevil sprzeda się dobrze wcale bym się nie zdziwił jeśli Guardian Devil zostałby wznowiony. Patrząc jak Egmont stawia już na wydane kiedyś tytuły (Ygrek, Kaznodzieja, 100 naboi, Transmopolitan), które się sprzedają lepiej niż nowości (Skalp).

Offline sum41

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #671 dnia: Październik 19, 2017, 03:25:59 pm »
Lubię rysunki Joe Quesady i chciałbym mieć do kompletu.

Co do zbierania od # 1 nabywam DD Marvel Masterworks (choć przeginają z ceną).
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Itachi

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #672 dnia: Październik 19, 2017, 07:19:20 pm »
Tom z kolekcji SM będzie dublował się z wydaniem Egmontu?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #673 dnia: Październik 19, 2017, 07:20:29 pm »
Tom z kolekcji SM będzie dublował się z wydaniem Egmontu?

Nie

Także sporo Daredevila nas czeka. 2 tomy Bendisa w tym roku + tom KSM z mini serią Franka Millera a w 2018 trzeci tom Bendisa i 3 tomy Brubakera

Offline Itachi

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #674 dnia: Październik 19, 2017, 08:01:21 pm »
Dzięki