trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 265119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #360 dnia: Maj 27, 2015, 11:03:17 am »
Daredevil: Yellow czyli kolejny pokaz kunsztu duetu Loeb/Sale. Wzruszający, prawdziwy, przekonywujący (z jednym wyjątkiem, uszycie kostiumu w jedną noc czy dzień to niezła sztuka i ciekawe skąd te pałki wytrzasnął :wink: ). Obok Blue i Czterech pór roku najlepszy komiks jaki czytałem tych twórców. Krystaliczna klasyka, która powinna zdobić każdą kolekcję!

Jedyny malutki mankament to przebijająca farba na niektórych stronach, musiałem czasami bawić się w szukanie odpowiedniego kąta dla optymalnej przejrzystości kartki.

Z czystym sumieniem daję 9,5/10!

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #361 dnia: Maj 27, 2015, 11:09:12 am »
Nie doczytalem do konca ale Sale i Loeb za kazdym razem tak opisuja historie ze mysle nad zakupem kolejnych dziel od tych Panów. Nigdy nie bylem wielkim fanem DD ale ta historia pokazujego zupelnie w innym swietle.


Podbijam Itachiego ze historia na miare Blue i tak samo wciagajaca jak Long H. i Dark V.


Szkoda ze SM Cztery poru roku takie ceny osiaga na allegro bo chetnie bym przygarnal.

EDIT: z tym przebijaniem rysunkow na druga strone to prawda, na poczatku myslalem ze to jakis ukryty przekaz   :lol:


Polecam!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2015, 11:56:39 am wysłana przez Gawin »

Offline Itachi

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #362 dnia: Maj 27, 2015, 11:21:05 am »
Szkoda ze SM Cztery poru roku takie ceny osiaga na allegro bo chetnie bym przygarnal.

Za swój egzemplarz w bardzo dobrym stanie dałem 120 zł, parę tygodni temu była licytacja od złotówki i komiks poszedł za 108 zł. Nie jest to kwota zbyt przerażająca :smile:

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #363 dnia: Maj 27, 2015, 12:22:20 pm »
Dlaczego Karen Page nie zyje??

Offline laf

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #364 dnia: Maj 27, 2015, 02:06:58 pm »
Dlaczego Karen Page nie zyje??
Bo zginęła. "Diabeł Stróż" - WKKM 47
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2015, 02:26:00 pm wysłana przez laf »

Offline laf

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #365 dnia: Maj 27, 2015, 02:08:13 pm »
uszycie kostiumu w jedną noc czy dzień to niezła sztuka
Małe chińskie rączki potrafią wszystko

Dzięki za polecenie komiksu, bo ciągle waham się z zakupem.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #366 dnia: Maj 27, 2015, 03:45:44 pm »
Bo zginęła. "Diabeł Stróż" - WKKM 47


Dzieki. Do Diabła podchodze juz jakis czas ale zawsze inne wydatki, przeczytam sobie jak wpadnie mi normalne wydanie w rece a nie WKKM.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #367 dnia: Maj 28, 2015, 10:37:31 pm »
Daredevil: Yellow [...] przekonywujący z jednym wyjątkiem, uszycie kostiumu w jedną noc czy dzień to niezła sztuka
"Pracowałem całą noc... a może kolejny dzień i noc", a zatem nie jedną noc czy jeden dzień, ale 2 noce i 1 dzień. Dużo czasu i jest to możliwe. Jeśli nie wierzysz, spróbuj sam i nie tylko zyskasz na tym Ty, ale również Opole, bo swa tajną walką z przestępczością nie tylko zapewnisz mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo, ale również rozsławisz miasto w świecie.

Offline marceli

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #368 dnia: Maj 28, 2015, 10:45:35 pm »
Już to widzę, jak Kraśko zapowiada w wiadomościach Itachiego :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #369 dnia: Maj 28, 2015, 10:53:03 pm »
"Pracowałem całą noc... a może kolejny dzień i noc", a zatem nie jedną noc czy jeden dzień, ale 2 noce i 1 dzień. Dużo czasu i jest to możliwe. Jeśli nie wierzysz, spróbuj sam i nie tylko zyskasz na tym Ty, ale również Opole, bo swa tajną walką z przestępczością nie tylko zapewnisz mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo, ale również rozsławisz miasto w świecie.

Kuki, czytałeś komiks? Pierwszy był Spider-Man, a patrząc na Twój nick wszystko zaczyna się składać do pierwowzoru. W Opolu jest już jeden superbohater - Wilq!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #370 dnia: Maj 29, 2015, 06:42:10 am »
W Opolu jest już jeden superbohater - Wilq!
No tak, masz rację, ale zapewniam, że o Wilqu nie zapominiałem. Powiem wiecej: z pewnych źródeł wiem, że Wilq chętnie przystałby na działanie w teamie Dźiastis Lig of Opole. Tym bardziej, że jak radośnie donosi mój kupel z Opola - Marian, straszne pijaństwo się tam szerzy.

Jesli zas chodzi o Daredevila Żółtego, to popieram Twojego posta powyżej. Niby origin i wszystko już znane, ale świetnie, przekonująco i wzruszająco przedstawione. No i genialna oprawa graficzna, nie tylko dzięki Sale'owi, ale też za sprawą pięknego, farbkowego kolorowania Hollingswortha. I tylko te "przebcia" na czerni w polskim wydaniu są nieco wkurzające. Tak czy owak, komiks jak najbardziej godny polecenia.

Offline Nawimar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #371 dnia: Maj 29, 2015, 07:23:36 am »
To teraz już tylko wypatrywać "Hulka: Szarego". No i miło, że w końcu ruszył projekt "Kapitan Ameryka: Biały".

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #372 dnia: Maj 30, 2015, 07:37:16 pm »
No i genialna oprawa graficzna, nie tylko dzięki Sale'owi, ale też za sprawą pięknego, farbkowego kolorowania Hollingswortha.

Faktycznie kolory fantastyczne i do tego świetnie grają z historią. Dziś przeczytałem i cały czas jestem pod ich wrażeniem. Sam komiks stawiam na równi z Blue, oba świetne.

Offline Koro

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #373 dnia: Maj 31, 2015, 07:00:45 pm »
Miał ktoś do czynienia z wydaniem w wersji omnibus Daredevila Millera? Warto zdecydować się na to wydanie czy może lepiej wydać mniejsze pieniądze na 3 zwykłe tomy zbiorcze?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 31, 2015, 07:36:42 pm »
Miał ktoś do czynienia z wydaniem w wersji omnibus Daredevila Millera? Warto zdecydować się na to wydanie czy może lepiej wydać mniejsze pieniądze na 3 zwykłe tomy zbiorcze?


Posiadam, cenię sobie mimo, że absolutnie nienawidzę Omnibusów i naprawdę niewiele serii jest w stanie zmusić mnie do inwestycji w ten format. Z Omnibusem DD Millera i Jansona jest jeszcze fajnie bo projekt obwoluty odróżnia się do 99% Omnibusów, typografia tam wykorzystana odpowiada mi o wiele bardziej niż typowe brzegi tych tomów.


Tylko, że ciężko mi też ocenić opłacalność gdy te wydanie kupiłem w momencie jak dolar był o wiele tańszy.
perły przed wieprze