Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 267531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Barmon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #345 dnia: Maj 15, 2015, 01:09:09 pm »
Szkoda że tak mało wydawnictwo się za to bierze ceny na pewno będą  wyższe niż muchy czy egmontu.

Offline perek82

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #346 dnia: Maj 15, 2015, 01:56:49 pm »
a dopiero co kupiłem te runy w ultimate collection. Myślałem, że u nas nikt się na to nie porwie.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline adro

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #347 dnia: Maj 15, 2015, 02:33:59 pm »
WOW alez wojna miedzy wydawcami pod flaga marvela
NIc tylko sie cieszyc :razz:
sezon na marvela trwa, kto nastepny  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #348 dnia: Maj 15, 2015, 03:03:44 pm »
a dopiero co kupiłem te runy w ultimate collection. Myślałem, że u nas nikt się na to nie porwie.
Popatrz na to z tej strony: Ty możesz się już teraz cieszyć całością, a inni muszą czekać i czekać. :wink:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #349 dnia: Maj 15, 2015, 03:08:46 pm »
Popatrz na to z tej strony: Ty możesz się już teraz cieszyć całością, a inni muszą czekać i czekać. :wink:


I nie bać się, że tłumacze znów polegną na bendis-talk  :wink:
perły przed wieprze

celtic

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #350 dnia: Maj 15, 2015, 04:21:46 pm »
Super, szkoda tylko że nie wydadzą albumu Mack'a i Quesady z ECHO  :sad:

Offline perek82

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #351 dnia: Maj 15, 2015, 05:36:01 pm »
Popatrz na to z tej strony: Ty możesz się już teraz cieszyć całością, a inni muszą czekać i czekać. :wink:
nie muszą czekać, też mogą kupić oryginalne wydania. Ale to fakt, że czasem szlag mnie trafia jak miesiącami / latami coś próbuję zebrać (np. Sandmana).


a co do bendis-talk, to mam nadzieję, że i ja nie polegnę :smile:
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline donTomaszek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #352 dnia: Maj 15, 2015, 06:31:19 pm »
Dasz rade! :wink:
Akurat do swobodnej lektury DD nie potrzeba levelu ekspert z angielskiego.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #353 dnia: Maj 15, 2015, 09:11:42 pm »
Jakościowo najlepsze byłyby wydania albo grube szyte OHC albo cienkie tpb'ki. Grube wydania w miękkiej = dużo gutter loss a wiadomo, że Bendis = splash pages.

Offline tokage

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #354 dnia: Maj 15, 2015, 09:27:51 pm »
Ja tam polubiłem grube klejone tpb - "new editions" od DC i właśnie "ultimate collectiony" (z DD się Sideca idealnie w moje plany zakupowe wpasowała). Gutter loss przeboleje - a raczej cena mam nadzieje mi go zrekompensuje. HC w "standardowych" wydaniach nie za bardzo kumam - luksus (przy takim formacie/rozmiarze komiksu) to żaden, a cena zwykle solidnie wzrasta.  Zgoda jedynie, że szycie, choćby ze względu na wytrzymałość, to plus.  Cienkich TPB nie jestem fanem - zdążę się wkręcić, a tu koniec.

Zdecydowanie wolałbym, żeby wydali po prostu Ultimate Collection PL. W softcorze, przyzwoitej cenie i możliwie (zważywszy na tendencję do niedomykania serii przez polskie wydawnictwa) małej ilości opasłych tomów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #355 dnia: Maj 19, 2015, 04:28:11 pm »
Przeczytałem ostatnio #47 zeszyt Daredevila z drugiego tomu Essentiala, czyli historię "Brother, Take My Hand!".

http://marvel.wikia.com/Daredevil_Vol_1_47

Trafiłem na tą historię w zestawieniu 50-ciu najlepszych komiksów z Daredevilem, ale jak dla mnie, nic specjalnego. Daredevil występuje przed żołnierzami walczącymi w Wietnamie, poznaje tam jednego, który w wyniku odniesionych ran, zostaje oślepiony. Później spotyka go w NY i pomaga mu w problemach. I tyle. Może w tamtych czasach, komiks poruszający problemy weteranów z Wietnamu (nawet w tak banalny sposób), wyróżniał się na tle opowieści o superbohaterach walczących z superłotrami. Ale to było prawie pół wieku temu. I jak to zawsze mam w przypadku Essentiali, razi mnie brak kolorów - te stare oldschoolowe komiksy dużo na tym tracą.

Mam nadzieję, że "Daredevil: Marked for Murder" z WKKM będzie prezentować wyższy poziom.




Offline perek82

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #356 dnia: Maj 24, 2015, 09:25:44 am »
Jestem właśnie w trakcie czytania runu Bendisa (wciągnąłem 2 z 3 tpb) i jestem pod ogromnym wrażeniem. Scenariusz, który ani przez chwilę nie traci na impecie i napięciu. Trudno wręcz odłożyć komiks. Rysunki najpierw trochę mnie drażniły, ale z czasem stały się naturalną częścią. Teraz już uwielbiam to trochę brudne niewyraźne tło. Rysunki znakomicie oddają klimat tej historii - bo run Bendisa to w zasadzie jedna długa historia.
Jeśli Sideca to wyda, to będzie kapitalna sprawa.


A następny w kolejce czeka run Brubakera. Po głowie zaczyna mi chodzić run Millera.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline arczi_ancymon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #357 dnia: Maj 24, 2015, 06:25:40 pm »
No wyda, przecież zapowiedzieli już oficjalnie :)

Offline perek82

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #358 dnia: Maj 24, 2015, 07:28:36 pm »
chodziło mi o całość :smile:
Troszkę materiału jest
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline brzon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #359 dnia: Maj 24, 2015, 07:38:38 pm »

Mam nadzieję, że "Daredevil: Marked for Murder" z WKKM będzie prezentować wyższy poziom.
Nie spodziewaj się cudów - jak dla mnie dobre historie z lat 80, ale to nic w porównaniu z pisanym Daredevilem już przez samego Millera, który jest świetny.

 

anything