Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 146926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

• Starszy Mistrz
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #915 dnia: Październik 09, 2018, 10:54:44 am »
Jak widzę zapowiedź w formie tygodnika to już obawiam się jakości tego wydawnictwa...
Zwłaszcza, że wśród czytelników DD wrze po zapowiedzi Soule'a o uśmierceniu Matta Murdocka. Pytanie, czy to tylko taki chwyt reklamowy, przenośnia, uśmiercenie bohaterskiego alter ego, czy należy to rozumieć dosłownie. Trochę nie bardzo wiem do czego Soule zmierza w swoim runie. Mam nadzieję, że nie będzie wysyłał DD na cmentarz, bo niczego tak nie znoszę w superhero jak uśmiercanie bohaterów, których i tak za jakiś czas ożywią.

Offline Dariusz_Notariusz

• Czeladnik
« Odpowiedź #916 dnia: Październik 23, 2018, 11:50:34 am »
Przeczytałem całego Brubakera. W polskim egmontowym wydaniu. Kończy się cliffhangerem. Jestem ciekaw co było dalej. Z tego co rozumiem Egmont nie wyda w najbliższym czasie kontynuacji, a przeskoczymy do zupełnie innych historii pisanych przez Millera? Zgadza się? Jest dostępne jakieś wydanie po angielsku (najlepiej zbiorcze, jakiś omnibus etc) który domyka wątki i historię Brubakera? Co polecacie?

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #917 dnia: Październik 23, 2018, 12:03:44 pm »
Jest dostępne jakieś wydanie po angielsku (najlepiej zbiorcze, jakiś omnibus etc) który domyka wątki i historię Brubakera? Co polecacie?
Jest dokładnie masz to https://www.amazon.com/Daredevil-Shadowland-Omnibus-Andy-Diggle/dp/130291037X?keywords=shadowland+omnibus&qid=1540292259&sr=8-1-fkmrnull&ref=sr_1_fkmrnull_1
Kompletne wydanie całego runu Diggle'a, ze wszystkimi tie-inami do Shadowland. Niestety na obecną chwilę same TPB, które ten run zbierają nie są dostępne.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 12:24:59 pm wysłana przez mkolek81 »
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline Dariusz_Notariusz

• Czeladnik
« Odpowiedź #918 dnia: Październik 23, 2018, 12:07:05 pm »
Jest dokładnie masz to https://www.amazon.com/Daredevil-Shadowland-Omnibus-Andy-Diggle/dp/130291037X?keywords=shadowland+omnibus&qid=1540292259&sr=8-1-fkmrnull&ref=sr_1_fkmrnull_1
Kompletne wydanie całego runu Diggle'a, ze wszystkimi tie-inami do Shadowland. Niestety na obecną chwilę same TPB, które ten run zbierają

Dzięki. Na Multiversum jest w przyzwoitej cenie. Możesz rozwinąć o co chodzi z "Niestety na obecną chwilę same TPB, które ten run zbierają" ?

Offline mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #919 dnia: Październik 23, 2018, 12:17:03 pm »
Możesz rozwinąć o co chodzi z "Niestety na obecną chwilę same TPB, które ten run zbierają" ?
Run Diggle'a poza wymienionym omnibusem był wcześniej wydany w następujących TPB: Daredevil: The Devil's Hand, Shadowland, Daredevil: Shadowland, Daredevil: Reborn. Poza Shadowland nic już nie jest dostępne, a Marvel nie robi na razie dodruków tych wydań. I te 4 TPB wystarczą, reszta tego co jest w omnibusie to zapchaj dziury dotyczące innych bohaterów.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 12:25:29 pm wysłana przez mkolek81 »
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Offline Marvelek

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #920 dnia: Październik 23, 2018, 12:50:57 pm »
Poza Shadowland nic już nie jest dostępne, a Marvel nie robi na razie dodruków tych wydań. I te 4 TPB wystarczą, reszta tego co jest w omnibusie to zapchaj dziury dotyczące innych bohaterów.
No właśnie szkoda, bo z chęcią przeczytałbym całe "The Devil's Hand" w jakiejś fajnej grubej okładce. Szkoda, że w kolekcji się na to nie zdecydowali np. zamiast wydania samego Shadowland. To co czytałem jest naprawdę dobre, "Reborn" zresztą też. Redaktorzy Marvela ewidentnie skrzywdzili Diggle'a wlepiając mu event. Nie pierwszy to zresztą przykład w historii DD, gdzie świetnie prowadzony run zostaje przewalony wlepieniem crossoveru.

Offline bogi1

• Stolnik bracki
  • The Best in the World
« Odpowiedź #921 dnia: Listopad 16, 2018, 09:18:18 am »
Nowego DD od 2019 będzie pisał Chip Zdarsky

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #922 dnia: Listopad 16, 2018, 09:26:23 am »
Czyli pewnie będzie to poziom Soule. Liczyłem na jakiegoś Catesa czy Aarona  :smile:

Offline Marvelek

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #923 dnia: Listopad 16, 2018, 10:18:52 am »
Czyli pewnie będzie to poziom Soule. Liczyłem na jakiegoś Catesa czy Aarona  :smile:
Jeśli będzie to poziom Soule'a, to nie będzie źle, byle nie był to poziom z końcówki runu, w którym widać już zmęczenie scenarzysty pisaniem Śmiałka. :smile: Mam tylko nadzieję, że ta śmierć DD to bardziej jakaś metafora, niż fizyczna eliminacja Murdocka. Trochę już nudne jest to uśmiercanie głównych postaci, tylko po to, by je później wyciągnąć z grobu :smile: A Aaron piszący Daredevila? Hmm...mogłoby być ciekawie jeśli przyłożyłby się tak jak do Punishera, ale jakby miały to być historyjki typu co w 3 i 4 tomie Wolverine'a z klasyki Marvela to lepiej niech go trzymają z dala od DD :smile: Soul zrobił kawał dobrej roboty. Może trochę szkoda, że nie skończył runu nieco wcześniej, ale generalnie zagwarantował mi fajną zabawę. Dlatego Egmoncie, nie ma co się zastanawiać, tylko po Millerze narzucić tempo, wydać Diggle'a, dać fanom komiksu jeden z najlepszych runów ostatnich czasów, czyli run Waida i wydać po polsku Soule'a :smile:

Offline LordDisneyland

• Stolnik bracki
« Odpowiedź #924 dnia: Listopad 16, 2018, 11:46:58 am »
Cieszcie się, że Hickman się za ten tytuł nie bierze ;)

Znakomita jest ta okładka [?] zamieszczona przez bogiego1.

Offline misiokles

• Szafarz bracki
  • Old spice.
« Odpowiedź #925 dnia: Listopad 16, 2018, 12:02:36 pm »
Hickman przeszedł do DC więc tu nie było obaw :)