trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 268575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #900 dnia: Wrzesień 07, 2018, 08:45:30 am »
Zapoznałem się wreszcie z Elektrą z SBM.
Nie mówię, że jestem bardzo rozczarowany, ale komiks nie wspiął się na te szczyty, których sięgają inne Millerowskie Daredevile.


Natomiast muszę spytać i mam nadzieję, że dla forumowych speców to będzie krótka piłka:


Spodziewałem się w tym tomie całości z dawnego wydania As-Editor. Nie ma jednak konkretnego wycinka historii poświęconej dochodzeniu Elektry do roli zabójczyni. W którym oryginalnie numerze Daredevila umieszczono ten epizod?


Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline LucasCorso

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #901 dnia: Wrzesień 07, 2018, 08:49:53 am »
sprawdź tutaj, jest rozpisane strona po stronie:

https://www.comics.org/issue/38321/#221983


{żeby nie było, że jestem bucem, to napiszę, że ten fragment w samolocie jest nowym materiałem niepublikowanym wcześniej w żadnym Daredevilu, a ten fragment na wyspie ze starym
Spoiler: pokaż
nazistą i mordercą
pochodzi z antologi Bizarre Adventures, numer 28 - podaję oba, bo nie wiem, o który wycinek Ci chodzi}
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2018, 09:29:46 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline rzem

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #902 dnia: Wrzesień 07, 2018, 09:43:02 am »
Dzięki za dopisek. Wędka wystarczyła ;-)


Fajne repozytorium. A chodziło mi o obydwa fragmenty.


Offline Maragast

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #903 dnia: Wrzesień 07, 2018, 09:47:05 am »
A ja chciałem zapytać tych, którzy czytali Millerowskiego Daredevila w oryginale czy oprócz "Odrodzonego" i "Sagi o Elektrze" są jeszcze inne historie trzymające podobny poziom?
Bo zdecydowanie "Odrodzony" jest jednym z lepszych komiksów jakie wydano kiedykolwiek, a "Saga o Elektrze" wiele mu nie ustępuje ale już "Naznaczony śmiercią" nie prezentuje już tak wysokiego poziomu (to znaczy jest OK ale bez rewelacji).
Więc zastanaeiam czy w Runie Millera są jeszcze jakieś perełki jak "Odrodzony" i "Saga o Elektrze" czy raczej są to już historie bardziej na poziomie "Naznaczonego śmiercią"???

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #904 dnia: Wrzesień 07, 2018, 09:56:31 am »
Naznaczonego Śmiercią to Miller praktycznie tylko rysował (trochę tylko pomógł scenariuszowo przy dwóch zeszytach) Jego cały run to podobny poziom  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #905 dnia: Wrzesień 07, 2018, 10:13:03 am »
A ja chciałem zapytać tych, którzy czytali Millerowskiego Daredevila w oryginale czy oprócz "Odrodzonego" i "Sagi o Elektrze" są jeszcze inne historie trzymające podobny poziom?
Bo zdecydowanie "Odrodzony" jest jednym z lepszych komiksów jakie wydano kiedykolwiek, a "Saga o Elektrze" wiele mu nie ustępuje ale już "Naznaczony śmiercią" nie prezentuje już tak wysokiego poziomu (to znaczy jest OK ale bez rewelacji).
Więc zastanaeiam czy w Runie Millera są jeszcze jakieś perełki jak "Odrodzony" i "Saga o Elektrze" czy raczej są to już historie bardziej na poziomie "Naznaczonego śmiercią"???
Cały run Millera trzyma równie wysoki poziom, więc możesz brać w ciemno. Ja z utęsknieniem czekam na polskie wydanie, tylko kiedyż to będzie :smile:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #906 dnia: Wrzesień 07, 2018, 12:40:05 pm »
Poziom całego runu jest oczywiście wysoki. Jednak ja uważam, że dalsza część - po tzw. "Elektra Sadze" - jest jeszcze lepsza. Matt zmaga się tam z żałobą, rysunki stają się coraz bardziej w stylu dojrzałego Millera, pojawiają się wątki podobne do "Sin City" i - zwłaszcza - "Ronina". No i mamy niepokojące zakończenie w zeszycie 190.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline arczi_ancymon

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #907 dnia: Wrzesień 08, 2018, 09:44:56 pm »
Cóż, ten run to już klasyk. Pisać tak dla Marvela przełomu lat 70./80., to raczej historia bez precedensu. Warto znać.

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #908 dnia: Październik 08, 2018, 10:38:27 am »
Charles Soule kończy swoją przygodę z DD, i wzorem poprzedników zostawi Matta w sytuacji nie do pozazdroszczenia.
Mogę dziś powiedzieć, że praca Soule'a nad Śmiałkiem to jeden z najlepszych runów w tej serii komiksowej. To co mi się bardzo podobało, to zgrabne połączenie brudnego i mrocznego klimatu z lekkością poprzednika Soule'a na stanowisku scenarzysty, czyli Marka Waida. Oby kolejny scenarzysta podołał ciężkiemu zadaniu i zawiesił poprzeczkę jeszcze wyżej.

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #909 dnia: Październik 08, 2018, 11:40:57 am »
Ciekawe kto teraz? Aaron? Cates?  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #910 dnia: Październik 08, 2018, 11:48:31 am »

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #911 dnia: Październik 08, 2018, 11:57:21 am »

JanT

  • Gość
Odp: Daredevil
« Odpowiedź #912 dnia: Październik 08, 2018, 12:02:42 pm »

Offline Gazza

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #913 dnia: Październik 09, 2018, 07:56:17 am »
Jak widzę zapowiedź w formie tygodnika to już obawiam się jakości tego wydawnictwa...

Offline Marvelek

Odp: Daredevil
« Odpowiedź #914 dnia: Październik 09, 2018, 10:54:44 am »
Jak widzę zapowiedź w formie tygodnika to już obawiam się jakości tego wydawnictwa...
Zwłaszcza, że wśród czytelników DD wrze po zapowiedzi Soule'a o uśmierceniu Matta Murdocka. Pytanie, czy to tylko taki chwyt reklamowy, przenośnia, uśmiercenie bohaterskiego alter ego, czy należy to rozumieć dosłownie. Trochę nie bardzo wiem do czego Soule zmierza w swoim runie. Mam nadzieję, że nie będzie wysyłał DD na cmentarz, bo niczego tak nie znoszę w superhero jak uśmiercanie bohaterów, których i tak za jakiś czas ożywią.