trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 267639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #870 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:07:12 am »
A na gildii to już wczoraj o 15 nie było.
Jak napisałem to jeszcze było http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39745.msg1455514.html#msg1455514 Czyli zaraz po moim poście brakło  :smile:

Bardzo mało prawdopodobne żeby Egmont odpuścił Millera.

Offline Marvelek

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #871 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:19:10 am »
Napisałem "może" Chyba nie bez powodu pędzą tak z tym Daredevilem. Na razie idę planem Sideki  :smile:


Ja wiem czy pędzą? Jeden tom na kwartał to raczej egmontowska norma :smile:  W ubiegłym roku ruszyli ostro bo pewnie jest to związane z licencją. Jeśli idą planym Sideci to Miller dopiero po runie Waida. Nie wiem zresztą jak bardzo może obowiązywać plan Sideci bo trochę się zmieniło przez te kilka lat ich zatwardzenia. Waida mamy obecnie 7 tomów, nie trzy, no i wyszedł omnibus Shadowland czyli cały run Diggle'a wraz ze wszystkimi tie-in w jednym tomie.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #872 dnia: Lipiec 05, 2018, 10:32:43 am »
Ja wiem czy pędzą? Jeden tom na kwartał to raczej egmontowska norma :smile:
W rok 6 tomów to trochę szybciej (pierwszy - październik 2017, szósty - październik 2018)  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 10:40:51 am wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #873 dnia: Lipiec 05, 2018, 11:10:55 am »
W rok 6 tomów to trochę szybciej (pierwszy - październik 2017, szósty - październik 2018)  :smile:
Mówiłem o roku kalendarzowym. W 2018 dostaniemy łącznie 4 tomy i pewnie to się utrzyma także w 2019, ale zobaczymy co TK powie w Łodzi :razz:

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #874 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:02:45 pm »
Mówiłem o roku kalendarzowym. W 2018 dostaniemy łącznie 4 tomy i pewnie to się utrzyma także w 2019, ale zobaczymy co TK powie w Łodzi :razz:
Jaka inna seria z Klasyki miała 4 tomy rocznie? Punisher ruszył dużo wcześniej a ma piąty tom wraz z szóstym Daredevila. DD jest wydawany bardzo szybko.

Offline Maragast

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #875 dnia: Lipiec 05, 2018, 02:41:13 pm »
Wydają go szybko bo się dobrze sprzedaje - im dłużej czeka się na kolejny tom tym wiecej czytelników odpada (widać po Catwoman).
Zresztą strasznie dziwny ten plan wydawiczy, że Miller ukazuje się na końcu - jak oni to ponumerują???
Myślę, że nie wydanie Millera jest o wiele pewniejsze niż wydanie (bo za stare dla Egmontu).

Offline Marvelek

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #876 dnia: Lipiec 05, 2018, 03:28:26 pm »

Zresztą strasznie dziwny ten plan wydawiczy, że Miller ukazuje się na końcu - jak oni to ponumerują???
Myślę, że nie wydanie Millera jest o wiele pewniejsze niż wydanie (bo za stare dla Egmontu).
Z numeracją nie ma problemu - mogą zmienić nazwę serii z "Nieustraszonego" na "epic collection" itp.
Ale również jestem pełen obaw co do wydania Millera, aczkolwiek gdyby rzeczywiście te obawy się sprawdziły straciłbym wiarę w zmysł biznesowy kierownictwa wydawnictwa - patrząc na kolekcje, każdy DD sygnowany nazwiskiem Miller znikał błyskawicznie - tak było z "Odrodzonym", "Naznaczonym śmiercią", "Człowiekiem bez strachu a teraz Elektrą". Tak ogólnie to fajnie, że wreszcie, dzięki Egmontowi dostajemy DD i to naprawdę genialne runy, ale życzyłbym sobie, żeby w perspektywie sięgano też do tej nieco starszej klasyki od Millera począwszy. Nieraz są to tytułu zapomniane, często nieznane polskiemu czytelnikowi, za to prawdziwe perełki jak np. krótki epizod, kiedy Śmiałka pisał DeMatteis. Ale znowu zaśmiecamy wątek, jak coś to może piszmy o oczekiwaniach i propozycjach w wątku Daredevila: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,7889.msg1453477.html#new

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #877 dnia: Lipiec 05, 2018, 04:13:54 pm »
Wydają go szybko bo się dobrze sprzedaje - im dłużej czeka się na kolejny tom tym wiecej czytelników odpada
No chyba zaraz Mucha padnie  :smile: Pierwszy tom zapowiedzieli na październik a drugi na grudzień czyli zanim sprzedali choć jedną sztukę mieli już ustalone tempo. Jak już wcześniej pisałem bardzo małe szanse że pominą Millera.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2018, 04:25:58 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #878 dnia: Lipiec 05, 2018, 05:50:19 pm »
Jakby tak było to by puścili też DD Macka i ma to większy sens niż wydawanie Millera na obecną chwilę.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #879 dnia: Lipiec 05, 2018, 06:01:08 pm »
A wcześniej Marvel Knights  :smile: Wydali wydanie które pomija DD Macka i tyle (jakby chcieli to by mogli wydać ale nie chcą)

Offline Nawimar

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #880 dnia: Lipiec 06, 2018, 09:57:08 am »
W sumie to za jakiś czas przydałoby się zbiorcze wydanie zarówno "Diabła stróża" jak i stażu Macka. To ledwie 15 epizodów, w sam raz na zbiorówkę w formulę jak te Bendisa i Brubakera, a może też w niedalekiej perspektywie Diggle'a. Taki album "zerowy" (na podobnej zasadzie jak miało to miejsce z "Blueberry'm") sprawiłby, że mielibyśmy na rynku dostępną niemal całą serie "Dardedevil vol.2".

Offline Maragast

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #881 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:18:36 am »
Ten zerowy tom to byłby dobry pomysł - sam to kiedyś pisałem.
Zwłaszcza, że wątek śmierci pewnej osoby z "Diabła Struża" jest często wspominany u Bendisa.
Ale szczerze w to wątpię.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #882 dnia: Lipiec 06, 2018, 10:32:56 am »
Brakować będzie tak:

01-15
20-25
51-55

26 zeszytów więc raczej w jednym tomie by nie wydali. Ale zapomnijcie żeby to Egmont wydał jak on pewnie nie jest jeszcze w połowie swojego dużego planu co do DD  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #883 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:03:47 pm »


26 zeszytów więc raczej w jednym tomie by nie wydali. Ale zapomnijcie żeby to Egmont wydał jak on pewnie nie jest jeszcze w połowie swojego dużego planu co do DD  :smile:


Ja też wątpię, by będąc przy 5-6 tomie nagle cofali się do tomu zero. Nie rozumiem zresztą co wy macie z tą numeracją. Wielokrotnie pisałem, że sam "Diabła" bym nie kupił, bo go już mam, a sama historia jest dla mnie jedną ze słabszych o DD. Natomiast co do Macka to widziałbym dla niego miejsce (ewentualnie "Diabła" jeśli wiele osób by chciało) w dodatkowej serii DD, gdzie mogły by ukazywać się miniserie i inne historie nie krępowane numeracją. Ale to tylko takie gdybanie na przyszłość. Najważniejsze, że Egmont ruszył z DD. Mam tylko nadzieję co do planów w stosunku do Śmiałka padną we wrześniu jakieś konkrety, czyli w jakiej formie dostaniemy Diggle'a i Waida.

mkolek81

  • Gość
Odp: Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - cz. 2
« Odpowiedź #884 dnia: Lipiec 06, 2018, 12:11:48 pm »
Tylko, że Egmont może wznowić zaledwie to Daredevil vol. 2, #1–8 (Diabeł Stróż) oraz dwa Davida Macka Daredevil vol. 2, #9–15 (Parts of a Hole) i Daredevil vol. 2, #51–55 (Daredevil: Echo - Vision Quest) (oba tomy Macka opowiadają historię Echo). Czyli tom "0" mógłby mieć objętość jak tomy Bendisa.
Zeszyty 20-25 nigdy nie będą wznowione czy też publikowane podobnie. Marvel nie dopuści do tego. Do tej pory nie było zbiorczego tomu tych zeszytów i nie zapowiada się, aby taki się pojawił. Te zeszyty nawet zniknęły z comixology. Wygląda tak jakby chcieli je wymazać całkowicie, tym bardziej że nikt do nich się nie odnosi. Jakby Egmont chciał to mógłby zrobić ten zbiorczy, tak jak Maragast, wspomniał Bendis odnosi się do wydarzeń z Diabła Stróża, tak samo jak David Mack. I tak to jest lepsze od Shadowlandu Diggle'a.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2018, 01:19:01 pm wysłana przez mkolek81 »