trawa

Autor Wątek: Daredevil  (Przeczytany 273289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Clayman_

Daredevil
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 31, 2005, 11:59:59 am »
przeciez ramirez pisze tylko o pierwszej czesci
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline empro

Daredevil
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 31, 2005, 12:38:15 pm »
Cytat: "Clayman_"
przeciez ramirez pisze tylko o pierwszej czesci


ale częśc 1 i 2 to przecież całośc, to tak jak ocenic wystrój wnętrza domu będą tylko w korytarzu :)

Offline Clayman_

Daredevil
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 31, 2005, 01:01:28 pm »
mozna wtedy ocenic korytarz

ty nie potrafisz ocenic po przeczytaniu polowy komiksu czy to co do tej pory przeczytales podobalo ci sie czy nie?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline empro

Daredevil
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 31, 2005, 03:25:56 pm »
potrafię ale nie oceniam całości i nie piszę, że Deredevil to "kupa łajna" dopóki nie zapoznam się z całą historią, napiszę, że nie podobał mi sie pierwszy tom i mnie odstraszył a nie, że to totalny shit :)
czytałem wiele komiksów, które na początku były nudne/złe/"kupą łajna" a zakończyły się jakimś świetnym rozwiazaniem fabularnym itp, i na odwrót, które dobrze się zapowiadały a skończyły koszmarnie

z wypowiedzi ramireza82 wynika, że oecenia całe dzieło Smitha/Quesady :)

Offline Clayman_

Daredevil
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 31, 2005, 03:39:41 pm »
Cytuj
ale nie oceniam całości

ramirez tez nie
Cytuj
nie piszę, że Deredevil to "kupa łajna" dopóki nie zapoznam się z całą historią, napiszę, że nie podobał mi sie pierwszy tom i mnie odstraszył a nie, że to totalny shit

kwestia doboru slow
ale chodzi o to samo
Cytuj
czytałem wiele komiksów, które na początku były nudne/złe/"kupą łajna" a zakończyły się jakimś świetnym rozwiazaniem fabularnym itp, i na odwrót, które dobrze się zapowiadały a skończyły koszmarnie

a to nie ma akurat tu zbyt duzego znaczenia
Cytuj
z wypowiedzi ramireza82 wynika, że oecenia całe dzieło Smitha/Quesady

nigdzie nie znalazlem fragmentu w ktorym by pisal cos o drugim tomie



spadam na sylwka
jutro to moze dokonczymy
chciaz pewnie nie bedzie mi sie chcialo bo tu nie ma sie nad czym rozwodzic
nara


edit
oczywiscie moge sie mylic i to ze ramirez nie kupil drugiego tomu nie znaczy ze go nie czytal bo mogl np od kogos pozyczyc
ale wtedy twoje czepiactwo tez jest bez sensu
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

ramirez82

  • Gość
Daredevil
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 01, 2006, 12:57:37 am »
Cytat: "empro"
moje pytanie brzmi: skoro przetrawiłeś tylko 1 częśc "tego łajna" a drugiej nawet nie liznąłeś to dlaczego oceniasz całośc ??




nie wierze w cuda aby polowa komiksu ktorego przeczytalem miala byc totalnym dnem jak dla mnie, a w drugiej polowie autorzy nagle niewiadomo co z tego stworza. tym bardziej ze w wiekszosci opini na temat tego komiksu zaczyna sie dobrze, a zakonczenie rozczarowywuje. podobnie zreszta jest u mnie z green arrow- jak dla mnie smith jest scenarzysta nawet nie wartym wspomnienia(podobnie zreszta jak i rezyserem). wiadomo, roznie to bywa, mozna czytac polowe komiksu i moze on nie podejsc, ale jednak czuje sie ze druga polowa moze przesadzic o odbiorze calosci, ale nie oszukujmy sie, ten daredevil nie nalezy(PRZYNAJMNIEJ DLA MNIE) do tego typu komiksow, tu od poczatku widze ze rzecz zupelnie mi nie podchodzi. dlatego darowalem sobie brniecie przez dalsza czesc niczym przez jakies bagno, i z czystym sumieniem moge uznac ow komiks za łajno.

ramirez82

  • Gość
Daredevil
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 01, 2006, 01:07:13 am »
a tak w ogole, to jezeli koniecznie chcesz, to dam ci moj adres, wyslesz mi druga czesc , ja ja przeczytam, i wtedy napisze to co juz napisalem, a ty bedziesz mogl ze spokojem przyjac to do wiadomosaci. ok?

Offline spidey

Daredevil
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 01, 2006, 10:28:14 pm »
Przesadzasz, tyle ci powiem. Green Arrow to bardzo dobry komiks a Daredevil to takie średnie, całkiem niezłe czytadło. Wogóle Smith potrafi pisać świetne dialogi, szczególnie w Green Arrow mu wyszły. Już pierwsza wymiana zdań Batmana i Supermana na dachu budynku w 1 tomie to pokazuje. A pisanie że Smith nie jest dobrym reżyserem to po prostu bluźnierstwo. Uwielbiam jego filmy, imho robi jedne z najlepszych komedii a cykl filmów z Jayem i Cichym Bobem to po prostu mistrzostwo świata.

ramirez82

  • Gość
Daredevil
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 02, 2006, 05:27:41 am »
Cytat: "spidey"
Przesadzasz, tyle ci powiem. Green Arrow to bardzo dobry komiks a Daredevil to takie średnie, całkiem niezłe czytadło. Wogóle Smith potrafi pisać świetne dialogi, szczególnie w Green Arrow mu wyszły. Już pierwsza wymiana zdań Batmana i Supermana na dachu budynku w 1 tomie to pokazuje. A pisanie że Smith nie jest dobrym reżyserem to po prostu bluźnierstwo. Uwielbiam jego filmy, imho robi jedne z najlepszych komedii a cykl filmów z Jayem i Cichym Bobem to po prostu mistrzostwo świata.


moze i przesadzam,tak jak w tych komiksach, tak i w kazdych innych, na upartego znajdzie sie jakies ich zalety. ale ty bardziej przesadzasz twierdzac ze cykl filmow z jayem i cichym bobem to mistrzostwo swiata, a smith rzekomo robi jedne z najlepszych komedii -przeciez pomijajac clerks, reszta jego filmow to kompletne nieporozumienie! kompletna pustka wieje z tych jego filmów.

Offline empro

Daredevil
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 02, 2006, 09:55:31 am »
Cytat: "ramirez82"
a tak w ogole, to jezeli koniecznie chcesz, to dam ci moj adres, wyslesz mi druga czesc , ja ja przeczytam, i wtedy napisze to co juz napisalem, a ty bedziesz mogl ze spokojem przyjac to do wiadomosaci. ok?


naprawdę mogę ??
może podeślę Ci jeszcze kilka innych komiksów i je przeczytasz ?? byłoby super....

a tak wracając do dyskusji, uważam po prostu że ciężko jest oceniać całość historii znając jej połowę, jeśli w ogóle jest to realne, to tak jakby wejść na film i wyjsć po połowie z kina a potem mówić, że film był kiepski, tylko o to mi chodzi,
czy się podoba, czy nie to kwestia gustu (chociaż miło by było, gdybyś zechciał porpzeć swoje stanowisko jakimiś argumetnami, konstruktywnie), odnosząc się rozumie, tylko do części pierwszej :)

co do Green Arrowa to uważam, że jest to udany komiks, Smith pisze ciekawie, wplata dużo wątków pobocznych i umie konstruować fabułę w dosyć oryginalny sposób, może lekko banalnie ale przeceiż nie wtorzy kolejnej Odysei, tylko solidne czytadło dla wielbicieli kolesi w obcisłych, kolorowych kalesonach, i takie te komiksy mają być :)

Offline spidey

Daredevil
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 02, 2006, 04:20:04 pm »
Cytat: "ramirez82"
ale ty bardziej przesadzasz twierdzac ze cykl filmow z jayem i cichym bobem to mistrzostwo swiata, a smith rzekomo robi jedne z najlepszych komedii

kwestia gustu, dla niektórych filmy Smitha są kultowe.

Cytat: "ramirez82"
przeciez pomijajac clerks, reszta jego filmow to kompletne nieporozumienie! kompletna pustka wieje z tych jego filmów.

Może dla ciebie. Ja uwielbiam filmy Smitha, wogóle amerykańskie komedie w stylu American Pie, Wieczny Student czy Dziewczyna z sąsiedztwa (g e n i a l n y film! polecam!). Widocznie humor zawarty w tych filmach jest nie dla ciebie.

Offline empro

Daredevil
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 02, 2006, 04:47:36 pm »
Cytat: "spidey"
Ja uwielbiam filmy Smitha, wogóle amerykańskie komedie w stylu American Pie, Wieczny Student czy Dziewczyna z sąsiedztwa (g e n i a l n y film! polecam!). Widocznie humor zawarty w tych filmach jest nie dla ciebie.


nie stawiałbym takich filmów obok twórczości Smitha  8)  :roll:

Offline Gashu

Daredevil
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 02, 2006, 05:34:09 pm »
"W pogoni za Amy", czy "Sprzedawcy" to zdecydowanie nie ta kategoria wagowa, co wspomniane przez Spideya filmidła.
("Dziewczyna z siąsiedztwa" ... brr... gniot to jest przeokrutny, nawet w kategorii tzw. "młodzieżowych komedii")
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

ramirez82

  • Gość
Daredevil
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 02, 2006, 07:04:28 pm »
american pie heheh, jeszcze lepiej!

ramirez82

  • Gość
Daredevil
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 02, 2006, 07:35:29 pm »
Cytat: "empro"
(chociaż miło by było, gdybyś zechciał porpzeć swoje stanowisko jakimiś argumetnami, konstruktywnie), odnosząc się rozumie, tylko do części pierwszej :


po prostu, komiks zupełnie do mnie nie trafil, czytajac go w ogole nie potrafilem w niego sie jakos wczuc i znudzil mnie okropnie.nad czym tu wiecej gdybac? przymnij do wiadomosci to ze dla mnie to dno i bedzie good. a za kilka tygodni essential daredevilowski.... wtedy z checia na swiezo wymienie sie wrazeniami.

 

anything