Autor Wątek: Chrześcijaństwo a RPGi  (Przeczytany 20809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ogoo1

Chrześcijaństwo a RPGi
« dnia: Lipiec 04, 2004, 11:08:35 pm »
Link podesłany przez pewnego księcia z kresów wschodnich, tudzież litewskich. Zainteresowany wie o co chodzi ;).

http://metal.eu.org/fun/swiatlo_zycie/oaza.htm

Po prawej stronie menu. Szukać "Zagrożenia RPG". Warte tych pięciu minut. Polecam.

Pozdrawiam

Offline Tadeus

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2004, 11:40:06 pm »
Prawda jest taka ,ze jak sie jest czlowiekiem niestabilnym psychicznie to i po Teletubisiach mozna wymordowac rodzine..
Trzeba po prostu umiec trzymac dystans do gry..
Jak sie nie potrafi to albo przestac albo przerzucic sie na
"Kubus Puchatek RPG"
Mysle ze bardzo dobrze,ze autor tego artykulu zrezygnowal z gier fabularnych.. jesli uwaza ze mu "szkodza" to pewnie ma racje..

Offline dra

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2004, 07:17:14 am »
Nie wiem jak Wy ale ja mam wrazenie, ze to bylo pisane strasznie ironicznie. Nie ma chyba takich idiotow  :D

Offline dagobert

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2004, 10:46:15 am »
Tak kretyńskiego tekstu dawno nie miałem nieprzyjemności czytać.
Mnie dobiło stwierdzenie o "złej muzyce" i ubieraniu się na czarno....i takie inne w stylu, co ma piernik do wiatraka ....
....ale tego chyba nic nie przebije :
Cytuj
Teraz się cieszę, że żyję!

...szkoda słów...
Pozdrawiam

Offline pafnucy

Fanatyzm
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2004, 12:33:53 pm »
Ave

Mogę tylko powiedzieć, że dla mnie fanatyzm w każdej postaci (nie ważne dla jakiej ideii) jest zły. Czy to będzie fanatyzm erpegowy, czy fanatyzm katolicyzmu. Fanatyzm, to fanatyzm. Z takimi ludźmi się nie porozmawia i się ich nie przekona do niczego. Oni są zaślepieni...

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Anonymous

  • Gość
Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2004, 01:28:01 pm »
Matko.... -_-'

Offline Eomer

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2004, 02:20:40 pm »
Zgadzam się z Pafnucym. Ale ta strona to napewno nie pachnie mi fanantyzmem chrześcijańskim.Prędzej to ukrywająca się sekta albo strona Świadków Jechowy :lol:
Życie jest tylko nędznym aktorem, który swoja rolę przez pare godzin wygrawszy, w nicość przepada. Staje się tylko powieścią idioty."
Szekspir "Makbet, akt V, scena V"

Offline Hex

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2004, 02:53:56 pm »
... dosłownie, czytając te... nawet nie wiem jak to nazwać... chyab też przestanę grać o tak... bo RPG to sztan i te inne diabelstwa...

NIe wiem kto to wymyśłił ale czasami, szczerze mówiąc chciało mi się śmiać...

Nie wiedziałem że w D&D

Cytuj
Jednym z wielu bogów jest Jezus Chrystus oraz Lucyfer.


Pierwsze o Tym słyszę, ale może taka jest prawda...

PO za tym Tak samo działa wiele takich gier jak Quake, lub słyszałem nawet o skrajnym przypadku gdzie mało dziecko zabiło siostrę, chyba w łazience bo mysłał  że jak ona uzbierała 100 pieniążków to będzie miała 2 życie ...

Opis tej amerykańskiej drużyny jest przykry, ale to świadczy o psychologii, a nie o tym że każdy RPG jest chorym na umyśle zabójcą i satanistą...
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline sivy

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2004, 03:35:15 pm »
Ja tego nawet nie doczytalem do konca... Jak czlowiek bedzie chcial  to sie przyczepi do wszystkiego, a to co oni tam wypisuja to (tak jak napisal Pafnucy) podchodzi pod fanatyzm. Nie mowie ze w naszym srodowisku to nie wystepuje owszem sa takie przypadki ALE TO SA JEDNOSTKI :wall:  Autor tego tekstu wyolbzymia wszystko i nie moze zrozumiec pewnej rzeczy, ze to wszytko to tylko zabawa!! :bite:  :x
 Żyjemy w ciekawych czasach.
- Nie ufami rządowi, nie ufami systemowi warości, nie ufamy mediom i nie ufamy sobie nawzajem! Podkopaliśmy wszystkie autorytety, a razem z nimi, podstawy do nowych!
- "Interesujące" to łagodnie powiedziane.

Offline Kabuki Joe

Dark Dungeons
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2004, 08:32:36 pm »
Mam cos lepszego.

http://www.chick.com/reading/tracts/0046/0046_01.asp

To dopiero fajna historia.
Ktos zapomnial napisac, ze AD&D juz nie istnieje.

Klaniam sie
abuki Joe

Offline dagobert

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2004, 09:10:15 pm »
Motyla noga !! :eek: !! dobrze, że zostałem w porę ostrzeżony ufff.,... teraz już wiem , że moi kumple należą do okultystycznej sekty.... :bored:
Jednym słowem - pierdoły niemiłosierne.

Offline Tadeus

Re: Dark Dungeons
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2004, 11:19:25 am »
Cytat: "Kabuki Joe"
Mam cos lepszego.

http://www.chick.com/reading/tracts/0046/0046_01.asp

To dopiero fajna historia.
Ktos zapomnial napisac, ze AD&D juz nie istnieje.

Klaniam sie


Hej to dobry material na przygode do Swiata Mroku
BUAHAHUHEHUUU *demoniczny smiech*

Anonymous

  • Gość
Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2004, 11:31:02 am »
oh - my - gosh... tak to jest, jak się nie umie zachować dyskrecji podczas LARPów... potem cię fanatycy ścigają...

Offline Hex

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2004, 08:01:18 pm »
Teraz trzba tylko uważać, żeby inkwizycja do naszych domów nie wpadła bo jeszcze będą nas chcieli spalić na stosie.. :)
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline [Xavier]

Chrześcijaństwo a RPGi
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2004, 08:46:01 pm »
Cytat: "Hex"
Teraz trzba tylko uważać, żeby inkwizycja do naszych domów nie wpadła bo jeszcze będą nas chcieli spalić na stosie.. :)

A wszelkie podręczniki do RPG znajdą się w indeksie ksiąg zakazanych! A tak do tematu to po pierwsze: :bored: , a po drugie: :wall: . Szkoda gadać z kim my na tym świecie żyjemy...
url]www.strefazero.net[/url]
http://www.forum.strefazero.net

 

anything