trawa

Autor Wątek: Pearl Jam - najlepsza plyta  (Przeczytany 15262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zibi

Pearl Jam - najlepsza plyta
« dnia: Lipiec 03, 2004, 06:09:45 pm »
Ktora z plyt Pearl Jam jest wasza ulubiona? U mnie na pierwszym miejscu jest Ten (Why Go, Alive, One). Nastepne plyty sa dla mnie na drugiej pozycji (nie zastanawialem sie nad tym, ktora jest lepsza).

Anonymous

  • Gość
Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2004, 06:35:31 pm »
yy... nie umie mpowiedziec. Kiedys myslalam, ze No Code, ale teraz nie jestem taka pewna. w sumie to chyba tylko Binaural z PJow mi kiepsko podchodzi. Pozostale plyty, przez "fanow" uwazane ze duzo gorsze od "ten", sa - według mnie - po prostu inne, i - bardziej PJowe (sic!).
Ten - oczywiscie plyta- hicior. moze dlatego ja troche dyskredytuje, piosenki juz sa tak oklepane, ze czasem mam ich dosc.
VS - "odpady" z Ten. nieprawda, a raczej prawda, ale nie do konca. Znakomita, majstersztykowa artrockowa piosenka Rats. mam sentyment do tej plyty
Vitalogy - tej plyty nie lubilam kiedys, ale mi sie zmienilo. Nothingman, Corduroy - takie "ogniskowe granie", ale fascynuje mnie ta plyta, nastraja bardzo melancolijnie. Anty-nothingman, Better Man, taka tez niby ograna, a bardzo dobra piosenka.
No Code. Wlasnie. chyba najblizsza mi plyta, przynajmniej najwiecej razy jej sluchalam, kiedys na okraglo. Najbardziej "PJowa", chociaz to tzw "odpady" z Vitalogy. Smile, Present Tense, Red Mosquito to kawalki, ktore, wbrew "antypodtekstowemu" nastawienniu Eddy'ego, strasznie glebokie znaczenie dla mnie maja.
Yield - druga "znana" po Ten plyta PJow. Mnie srednio wziela, ale musze przyznac, ze ma bardzo, bardzo fajny klimat. Ulubiona piosenka - oczywiscie Wishlist.
Live On Two Legs - pierwsza koncertowka. Nic dodac, nic ujac.
Binaural - jak juz pisalam, nie podeszlo mi. plyta niejednorodna, "odpadowa" z tego, co sie nie zalapalo w poprzednich "odpadowych" plytach.
Potem - mnostwo koncertowek. za duzo, zeby pisac o wszystkich, wiec napisze o tej naszej - bardzo, bardzo dobra, szczegolnie w polaczeniu z nielegalnym wideo (ktorego, oczywiscie, nie widzialam i nie posiadam). Klimat niepowtarzalny, koncert mi sie przypomina, jak tego slucham.
Riot Act - bardzo lubie ten krazek. Kupilam pierwszego dnia, niestety, singla upolowac mi sie nie udalo. pierwsza ballada PJow z prawdziwego zdazenia, plyta bardzo dojrzala, chociaz tez, neistety, slychac, ze abzowali troche na rzeczach dawno juz napisanych, i, niestety, nie uciekli od politycznego wydzwieku. Singlowy I Am Mine to jedna z moich ulubionych piosenek PJ.
Lost Dogs - te skladanke tez lubie, ale nie jestem w stanie sluchac jej calej, tylko kawalkami. jest bardzo niespojna, ale jest tam b.duzo fajnej muzyki, ktora wczesniej mialam porozsiewana po roznych bootlegach, soundtrackach etc.
czekam na nadchodzaca plyte, jesli dobrze pamietam, ma byc w przyszlym roku... a moze w tym jeszcze?

P.S. - o PJach mozna poczytac: http://muzyka.gildia.pl/wykonawcy/_przekroje

Offline Josef Knecht

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2004, 07:19:07 pm »
Ja - szczyt uoswobienia muzycznej ignorancji - jak się niedawno dowiedziałem, słyszałem tylko jedną płytę PJ i zgadnijcie ktora ? Nietrudno - plyta 'Ten' jest wspaniała i bezpretensjonalnie jest juz klasykiem gatunku. 'Alive' o kazdej poze dnia i nocy postawi mnie na nogi !

Z reszty płyt slyszalem tylko nieliczne utwory i do moich ulubionych naleza 'Indifference' 'I am Mine' oraz 'Wild Horses' wespol z Neilem Youngiem.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Kormak

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2004, 07:52:29 pm »
Płyta "Ten" to dla mnie jeszcze nie jest Pearl Jam, tylko Mother Love Bone z innym wokalistą.

Najbardziej lubię "VS", bo nie ma słabych punktów, jest najszybsza, najagresywniejsza (o ile można tak nazwać muzykę PJ), była totalnie inna od "Ten". No i w szczytowym okresie swojej popularności i ogólnoświatowej histerii potrafili powiedzieć "f**k you" MTV i przestali kręcić klipy.

Anonymous

  • Gość
Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2004, 08:03:42 pm »
Cytat: "Kormak"
Płyta "Ten" to dla mnie jeszcze nie jest Pearl Jam, tylko Mother Love Bone z innym wokalistą.
oooo, nie do konca. Szczegolnie, ze nie wszysykie utwory sa tam pisane bez Eddy'ego, to jednak slychac, ze to troszeczke inna muzyka, juz inny klimat...

Offline Kormak

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2004, 08:12:44 pm »
Ale w porównaniu z następnymi płytami różnica jest kolosalna.

Anonymous

  • Gość
Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2004, 08:15:10 pm »
Owszem. O tym pisalam. Ze ta plyta jest najmniej "PJowa", ze ludzie zachwycaja sie nia, dyskredytujac inne, a tak naprawde to nie jest do konca to, o co w Pearl Jam chodzi...
BTW - MLB to tez byla bardzo dobra kapela...

Offline Kormak

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2004, 08:27:09 pm »
Andrew Wood jest królem. nawet po śmierci.

Offline eska crew

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2004, 10:44:53 am »
Jedyną płyta tego zespołu która mam to Ten. Całkiem fajna jest. Reszty grzechów nie pamiętam...
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline wilk

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2004, 01:17:53 pm »
Sluchalem chyba wszystkich studyjnych plyt PJ. Nie do pobicia jest dla mnie oczywiscie "Ten". Ta plyta po prostu nie ma slabych kawalkow.

Cenie sobie takze "No Code" i "Yield"

Za to nie przypadly mi do gustu ani "Vs" ani "Vitalogy" ani "Riot Act". Znudzily mnie monotonnoscia. Przynajmniej tak to odebralem. Oczywiscie sa na tych plytach pozytywne wyjatki, ale sa to niestety tylko momenty...

"Binaural" plasuje sie umnie jako sredniak. Jest kilka udanych piosenek, ale jest tez kilka slabszych.

Offline Zibi

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2004, 02:43:03 pm »
Nawiazujac do wypowiedzi A'G'R, to Rats jest rowniez wg mnie najlepszy z VS.
"They don't eat, don't sleep" :)

Anonymous

  • Gość
Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2004, 07:15:30 pm »
ja zaczynam mieć dość tej piosenki... garmy jąz moją kapelą... właśnie w z próby wróciłam... czasem nawet "Rats" można mieć dość..

Offline Kormak

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2004, 12:26:33 am »
Na bogów. Miejcie litość i nie grajcie takich piosenek!!! Trochę szacunku.

Offline Dinki

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2004, 01:18:21 am »
Najlepsza jest dla mnie Yield. Z początku była dla mnie kiepska. Jednak teraz sądze, że ta płyta była dla Peral Jam pewną granicą, którą przekroczyli. Po tej płycie stali się dla mnie innym zespołem, którego muzyka już tak bardzo na mnie nie oddziaływuje.

Offline Dereq

Pearl Jam - najlepsza plyta
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2006, 06:37:15 pm »
Pearl Jam - Pearl Jam

jak wrazenia? slyszal juz ktos?

ja dopiero przesluchalem raz,

stary,dobry,majacy zasady showbiznesu w powazaniu PJ.
ale brakuje nutki swiezosci.
jak przeslucham 10 razy to powiem cos wiecej.
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

 

anything