trawa

Autor Wątek: Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"  (Przeczytany 14808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Buckingham

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« dnia: Grudzień 20, 2002, 12:26:08 pm »
Czego sie spodziewacie po druiej czesci ekranizacji H. Pottera (premiera 1 stycznia), czy bedzie lepszy czy gorszy od kamienia filozoficznego :?:

Offline Kormak

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2002, 01:30:28 pm »
Będzie lepiej!
Reżyser, ekipa i aktorzy mają już doświadczenie. Budżet chyba jeszcze większy, udział kolejnych znakomitych aktorów (Kenneth Branagh), już nie tak wierne trzymanie się fabuły książki (to dobrze czy źle?)...  już po trailerze zapowiada się świetna zabawa.
Nie mogę się doczekać 1 stycznia... nawet skacowany pójdę na premierę  :D

Offline Buckingham

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2002, 06:58:47 pm »
Cytat: "Kormak"
już nie tak wierne trzymanie się fabuły książki (to dobrze czy źle?)

Wydaje mi sie, ze to bardzo dobrze, bo w pierwszej czesci troche za bardzo narzucala sie calkowita zgodnosc z tekstem, przez co film byl odbierany jako gadzet reklamowy ksiazki, a mysle, ze nie tylko o to chodzilo (chociaz tez...)
Ale ogolem, tez nie moge sie doczekac... :D

Offline Kormak

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2002, 05:48:47 pm »
BTW - a może raczej OT: czy ktoś z was oglądał pierwszego Harry'ego na DVD?  
Przez święta u rodziny miałem do dyspozycji 2-płytowe wydanie i jestem ciekaw, czy na tych płytach znajdują się sceny usunięte przy montażu, dodatkowe itd?   Bo ja nie znalazłem nic takiego, ale może ukatywniaja sie jakies bonusy po ukonczeniu roznych zadan - mieszaniu mikstur itd. ?

Offline Dinki

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2002, 09:23:04 pm »
Co jest takiego magicznego dla was w tym Harrym Poterze?
Mnie najbardziej zdenerwowały te szkolne efekty specjalne w I części.Film był fajny , spodziewałem się gorszego filmu , ale i tak nie wiem dlaczego z takim wyczekiwaniem wypatrujecie premiery filmu w kinach?  :D

Offline Buckingham

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2002, 03:38:57 pm »
Cytat: "Dinki"
Co jest takiego magicznego dla was w tym Harrym Poterze?


No ba, Harry Potter to prostu Harry Potter. Ta ksiazke sie polyka jednym tchem, w jednym dniu i za jednym zamachem. Ma taki niepowtarzalny klimat tajemniczosci, praktycznie nie wiesz co sie dalej zdarzy, wszystko jest nis espodzianka. Mysle, ze to jest taki fenomen tej ksiazki, ze odroznia sie od innych i w ogole :D

No, to tyle. A jesli o czyms zapomnialem, to mam nadzieje, ze mnie Kormak uzupelni :D

Offline Kormak

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2002, 04:52:44 pm »
Cytuj
Co jest takiego magicznego dla was w tym Harrym Poterze?
Mnie najbardziej zdenerwowały te szkolne efekty specjalne w I części.Film był fajny , spodziewałem się gorszego filmu , ale i tak nie wiem dlaczego z takim wyczekiwaniem wypatrujecie premiery filmu w kinach?


Może jakbyś Dinki przeczytał książki, to byś pojął choć trochę. Odetnij cały medialny szum i potworny natłok gadżetów - pozostaje świetna zabawa podczas czytania i bardzo dobry film przygodowy/fantastyczny... miła podróż do lektur z dzieciństwa.

Offline Krzysio

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2002, 12:55:52 am »
''...miła podróż do lektur z dzieciństwa'' :) Panie Kormak, za naszego dzieciństwa to  nie przypominam sobie abyśmy czytali Harrego Pottera.  :lol:  To jaka to podróż do dzieciństwa?
oszukiwanie sensu przez człowieka to podstawowa siła w jego życiu.

Viktor E. Frankl

Offline Kormak

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2002, 01:05:05 am »
Ojcze Święty, proszę dokładniej czytać wypowiedzi. A może posunięty Alzheimer i demencja starcza nie pozwala rozumieć zdań?  :D

Harry Potter jest dla mnie powrotem do lektur, które czytałem w  dzieciństwie, do wspaniałych książek fantastycznych dla małych i dużych: Muminki, Bracia Lwie Serce, Narnia, ksiażki Edith Nesbit itd.
To ten sam klimat, choć nie ten sam kaliber. Ale w naszych czasach to i tak rzadkość.

Offline Krzysio

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2002, 01:21:51 am »
Młodzieńcze, daleko posunięty ślinotok  i niedowład fizyczny nie oznaczają jeszcze niedowładu umysłowego i podobne insynuacje, są dalece niestosowne. Zdanie zrozumiałem, ale nie omieszkałem skorzystać  ze sposobności dogryzienia fanowi Harry Pottera.  :wink: Toż to przecież czarcia magia! :twisted:
oszukiwanie sensu przez człowieka to podstawowa siła w jego życiu.

Viktor E. Frankl

Offline Kormak

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2002, 01:30:55 am »
i kto to mówi...  :twisted:

Offline Kormak

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2003, 10:35:29 pm »
właśnie wróciłem z kina... jeszcze muszę ochłonąć (3 rząd z przodu - oczopląs), ale już mogę powiedzieć - warto było czekać, świetny film!

tylko jedna uwaga - nie idźcie na wersje zdubbingowaną...  :cry:

Offline bulasty

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2003, 11:13:21 am »
Też już go widziałem i mam wrażenie niedosytu. Film w stosunku do książki jest jeszcze bardziej uproszczony niż pierwszy. Generalnie jednak stoi na mniej więcej takim samym poziomie. (pierwszy widziałem w kinie, a drugi nie;), więc może stąd to wrażenie).

Offline Kormak

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2003, 11:31:55 am »
musiał być uproszczony, bo z ksiązki na książkę saga o Harrym robi się coraz grubsza - jak tu wszystko upchac? Nie mam pojecia ile bedzie trwala 4 czesc... tam jest tyle fajnych watkow, ze szkoda cokolwiek wycinac.

Mi w 2 czesci filmu brakuje tego, ze wlasciwie nie jest pokazane, jak bardzo Potter przezywa mozliwosc, ze moze byc dziedzicem Slytherinu, i jak bardzo sie wszyscy uczniowe wowczas boja. No i malo profesora Snape'a :)

Czy nie macie wrazenia, ze Wladca Pierscieni i Harry Potter sa zrobieni jakby na tym samym enginie (jakby sie wyrazic terminologia z gier komp.)?

Troll z 1 czesci Pottera byl bardzo podobny do tego z Morii, a Zgredek animowany jest strasznie podobnie do Golluma... podobienstwa sa tez w dlugich kadrach z widokami calego krajobrazu itd.  :D

Offline Rashiell

Ekranizacja "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2003, 11:49:46 pm »
ten film dzisiaj dostalem, dajcie mi 24 godziny w koncu bede mial czas żeby obejrzeć i cos sensownego napiszę na ten temat. Na dzień dzisiejszy słyszalem opinie, że jest lepszy od 1. Zobaczymy....zobaczymy ...;]
size=9]"We shall dive down throught black abysses...[/size]
[size=9]and in that lair of the Deep Ones we shall dwell[/size]
[size=9]amidst wonder and glory forever"[/size]