Autor Wątek: Greyhawk  (Przeczytany 7728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beast

Greyhawk
« dnia: Czerwiec 23, 2004, 05:38:15 pm »
Dowiedziałem się że ISA planuje wydać kolejną książkę z serii Greyhawk.Jeżeli dobrze pójdzie książka wyjdzie w sierpniu.

Offline soldier

Greyhawk
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2004, 06:39:45 pm »
Ehe ehe...o czym ona jest...?możesz podać linka by przybliżyć troszke...
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline Beast

Greyhawk
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2004, 06:42:34 pm »
Spox:

http://www.isa.pl/sklep/?action=showcat&catnum=96

Tam jest przedstawiona fabuła książek z tej serii które sie już ukazały.Niestety nie znam fabuły 4 części :cry:

Offline Solitaire

Greyhawk
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2004, 06:44:03 pm »
A była jakaś pierwsza? :roll:
Przy tym chciałbym w dobrej wierze dodać, że miłość do książek - supportu D&D, może być potraktowana... hmm... z przymrużeniem oka. ;)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Shadowmage

Greyhawk
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2004, 06:49:00 pm »
Druga i chyba trzecia z tego linka to powiesci na podstawe przygód/kampanii. Nie mam pojęcia jaki poziom prezentują, ale nie przypuszczam żeby był wysoki.

Kidda czytaem, nawet niezłe(jak na pomiot wizardsów) tylko facet kopletnie rozminąl sie z konwencją. GH to heroic, a autor wybitne chciał napisac comic... wyszło dziwnie... Aha - to jest któryś tam tom cyklu, nie mam pojęcia dlaczego ISA wydała go jako pierwszy.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline mr.maras

Greyhawk
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2004, 07:15:08 pm »
A tak w ogóle to co to za ankieta, w której można odpowiedzieć tak lub nie na pytanie zadane bardzo wąskiej grupie forumowiczów. Otóż ja nigdy nie czytałem żadnej pozycji z serii Greyhawk, zapewne jest takich jak ja więcej. Jak rozumiem pytanie było nie do nas i mamy się nie czepiać?
Spalić po przeczytaniu.

Offline Gnostic

Greyhawk
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2004, 07:23:35 pm »
Cytat: "mr.maras"
A tak w ogóle to co to za ankieta, w której można odpowiedzieć tak lub nie na pytanie zadane bardzo wąskiej grupie forumowiczów. Otóż ja nigdy nie czytałem żadnej pozycji z serii Greyhawk, zapewne jest takich jak ja więcej. Jak rozumiem pytanie było nie do nas i mamy się nie czepiać?

Nie wiem o co ci chodzi. Ja np. nie czytałem Mrocznej Wieży, ktoś pewnie nie czytał Diuny. Mamy się czepiać postów dotyczących tych książek? Nie przesadzajmy. Nie czytałeś - nie bierz udziału w ankiecie.  Jaki będzie następny krok - moderatorzy ustalą listę Kanonu SF i  tylko o pozycjach z niej będzie można pisać?
Sorki, uniosłem się lekko
 dnia siódmego, czyż nie powiemy: Obyśmy byli płodni i rozmnażali się i zapełniali martwe, nieskończone obszary próżni statkami, życiem i znaczeniem? (...)
I czyż nie będzie to dzień wieczny?

Offline mr.maras

Greyhawk
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2004, 08:52:23 pm »
Hmm, nie, piszcie sobie i ankietujcie na tematy jakie wam sią podobają. Moderatorom nic do tego. Ale w tej ankiecie wypadałoby chyba tak ze dwie opcje wrzucić dla tych którzy miewają inny stosunek do książki niż jej lubienie lub nie. I tylko o to mi chodziło.
Spalić po przeczytaniu.

Offline Ezena

Greyhawk
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2004, 01:48:44 pm »
Bardzo łatwo rozwiązać konflikt dodając do ankiety opcję 'nie czytałem', nespa? ;>
 poważaniem

Offline mr.maras

Greyhawk
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2004, 02:05:29 pm »
Nie no, konfliktu to chyba nie ma  :x . A rada Ezeny, jeśli mnie pamięć nie myli murderatora na forum sapkowski.zone słuszna. A' propos - ankiety z dwiema opcjami odpowiedzi źle mi się po prostu kojarzą  :) .
Spalić po przeczytaniu.

Offline Ezena

Greyhawk
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2004, 02:17:56 pm »
Cytat: "mr.maras"
A rada Ezeny, jeśli mnie pamięć nie myli murderatora na forum sapkowski.zone słuszna.

Zapomniałeś dodać 'najlepszego' ;P
Wracając do tematu, czy seria, o której piszecie to coś a la Dragonlance - tandetny zapis sesji rpg? Bo szczerze mówiąc w ogóle nie kojarzę...
 poważaniem

Offline Shadowmage

Greyhawk
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2004, 02:49:34 pm »
Ezena-->to jest prawdopodomnie znacnzie gorsze niż DL, po prostu większość pisarzy w przeciwieństwei do Weis&Hickman nawet poprawnego zdanie niepotrafi stworzyć. Grayhawk jest to jedne ze swiatów do D&D, z resztą miał  być flagowy dla 3 edycji tego systemu.
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Vanin

Greyhawk
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2004, 04:54:58 pm »
Cytat: "Ezena"
Cytat: "mr.maras"
A rada Ezeny, jeśli mnie pamięć nie myli murderatora na forum sapkowski.zone słuszna.

Zapomniałeś dodać 'najlepszego' ;P

Najlepszego już tam nie ma ;P

Offline Ezena

Greyhawk
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2004, 08:40:00 am »
Cytat: "Shadowmage"
to jest prawdopodomnie znacnzie gorsze niż DL <cut>.

Yhy, dzięki :) To teraz z czystym sumieniem mogę zaznaczyć 'nie lubię' i nie zaprzątać sobie więcej tym głowy ;)

Vanin, zonk, wciąż tam jestem choć rzadziej ;P

Update: mam coś z tej serii, teraz sobie przypomniałam. Cdprojekt dorzucił mi do gry ksiażkę o wdzięcznym tytule "Świątynia Złych Żywiołów". Przezornie odłożyłam w ciemny kąt. Jeśli ktoś chętny, oddam ją ;)
 poważaniem

Offline Beast

Greyhawk
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2004, 09:13:35 pm »
Kilka uwag:
1.Bardzo was proszę nie oceniajcie książki póki jej nie przeczytaliście (do końca)Tak samo jak ja bym twierdził że system D&D jest do d*** jeżeli wcale bym w niego nie grał.
2.Jak w punkcie pierwszym nie wymuszam na Was oceny, tylko informuję zainteresowanych.
3.Ankieta dotyczyła oczywiście osób które książkę przeczytały.A jeżeli ktoś nie miał zdania lub nie czytał niech nie bierze w niej udziału.