Autor Wątek: Rachunek sumienia 2014 :)  (Przeczytany 20803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:06:39 pm »
- omnibus Amazing Spider-Man
[...]
Wydałem kupę kasy, wyrzuty sumienia mam jak cholera - ale przynajmniej udanie pożegnałem stary rok!
Witaj w klubie. Dość oryginalny wybór na pierwszy omnibus (dla mnie te historie to jednak trochę za bardzo ramotki) ale i tak gratki. Zakochasz się w tym formacie. :smile:

A ja jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa w tym roku  :smile: Najnowszy zakup to "52 Omnibus".
Bo Morrison, czy jakiś inny powód?

Offline Itachi

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:11:10 pm »
Witaj w klubie. Dość oryginalny wybór na pierwszy omnibus (dla mnie te historie to jednak trochę za bardzo ramotki) ale i tak gratki. Zakochasz się w tym formacie. :smile:

Dzięki, od dzieciństwa chciałem skompletować serię ASM. Historie na pewno się zestarzały, jak większość z tamtego okresu, ale i tak moja mordka była uśmiechnięta od ucha do ucha przy rozpakowywaniu. Przyznam się, że również cenowo ten omnibus był dla mnie do przełknięcia, bo jednak wydawanie powiedzmy stówki na LH lub DV, to co innego niż zakup np. Doom Patrol za 390 :smile: A tak metodą małych kroczków...

Offline maximumcarnage

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:13:40 pm »
Bo Morrison, czy jakiś inny powód?

Dla lansu.

A tak poważnie bo Morrison ( to się rozumie sam przez się) i bo ciekawa wydaje się fabuła tego komiksu. Świat bez wielkiej trójcy może być interesujący.

bo jednak wydawanie powiedzmy stówki na LH lub DV, to co innego niż zakup np. Doom Patrol za 390 :smile:

Ale Wiesz, że patrząc na objętość wychodzi dokładnie na to samo?

Offline Itachi

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:18:36 pm »
Ale Wiesz, że patrząc na objętość wychodzi dokładnie na to samo?

Wiem, że wychodzi. Pisałem jednak o pewnym przeskoku finansowym, za taką kwotę mogłem sobie pozwolić, na zakup dobrych kilku komiksów (możemy dyskutować, czy lepiej kupić kilka dobrych/średnich czy jeden zarąbisty). Objętość ta sama, ale z listy zakupów znikało kilka komiksów, a nie jeden.

Offline maximumcarnage

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:20:54 pm »
Objętość ta sama, ale z listy zakupów znikało kilka komiksów, a nie jeden.

Zależy jak na to spojrzeć. W omniaku Masz kilka komiksów w jednym (licząc w HC czy SC).

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:27:05 pm »
Dla lansu.
Nie podejrzewałbym Ciebie o to. :wink:
A tak poważnie bo Morrison ( to się rozumie sam przez się) i bo ciekawa wydaje się fabuła tego komiksu. Świat bez wielkiej trójcy może być interesujący.
I jest ciekawa. Jestem jeszcze w trakcie czytania, ale komiks jest świetny. Niestety trochę odczuwam brak znajomości uniwersum DC. Ta historia to trochę taki hołd dla postaci drugoplanowych DC, a z których część widzę po raz pierwszy... :razz:

Offline maximumcarnage

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:30:14 pm »
Niestety trochę odczuwam brak znajomości uniwersum DC. Ta historia to trochę taki hołd dla postaci drugoplanowych DC, a z których część widzę po raz pierwszy... :razz:

Nie wiem czy nie pomogłaby znajomość "Infinite Crisis". Niestety, omniak wyprzedany.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 28, 2014, 09:33:50 pm »
Nie wiem czy nie pomogłaby znajomość "Infinite Crisis". Niestety, omniak wyprzedany.
Na samym początku jest całkiem sensowne streszczenie tych wydarzeń. A że ceny Infinite Crisis Omni są już daleko, daleko poza moim zasięgiem, to musi wystarczyć.

Offline brzon

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 01, 2015, 02:31:03 pm »
1.    Policzyłem – ponad 200 + archiwalne Tm-Semic (jezuuuu!). 2/3 to komiksy polskie
2.    Kupiłem zdecydowanie więcej (rok temu kupiłem poniżej setki)
3.    Zdecydowanie zwalniam tempo i czytam to, co już kupiłem (ban na odwiedzanie strony Multiversum na 1 kwartał )
4.    Zaskoczył mnie Chew i Sex. Zawiódł – ABC Warriors.
5.    Najlepszy – bezapelacyjnie Prosto z piekła J A ponadto Batman Mroczne zwycięstwo, Batman Śmierć rodziny, Saga, Hawkeye i wiele, wiele innych. Najgorszy – to był tak dobry komiksowo rok, że nawet nic nie przychodzi mi do głowy. Było kilka takich, które mi nie podeszły (np. ABC Warriors), ale nie oznacza to, że to słaby komiks. Najbardziej zawiedziony jestem „Wojną domową” z WKKM. Taki potencjał, i tak nieudolne wykonanie.

Offline misiokles

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 01, 2015, 05:52:24 pm »
ban na odwiedzanie strony Multiversum na 1 kwartał )
Wiesz, jak nas będzie boleć każdy dzień aż do 1 kwietnia?

Offline brzon

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 01, 2015, 07:32:22 pm »
Wiesz, jak nas będzie boleć każdy dzień aż do 1 kwietnia?
Ból będzie najbardziej dolegliwy jak pojawią się promocje :roll:

Offline Jelsky

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 04, 2015, 02:28:02 pm »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku, czy przeważały komiksy wydane w Polsce czy te importowane ?

Ciężko powiedzieć, nie bo liczyłem, ale trafiam w przedział 100-150 (bliżej setki raczej). Statystykę mocno podbiły zeszyty z importu. Wydanych w Polsce w tym roku kupiłem ok. 20-30 sztuk (głównie frankofońskie)

2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego/ kupiłem zdecydowanie mniej czy może trochę bardziej zaszalałem ?

Chyba kupiłem mniej -  2014 to był rok konsekwentnego przerzucania się na zbiorcze wydania komiksów importowanych.

3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa ?

W tej kwestii wciąż ciężko dogadać mi się z samym sobą - przewaga z pewnością będzie po stronie komiksów importowanych, jest jednak pokusa żeby w ogóle zrezygnować z krajowych edycji, ale nie wiem jak będzie - jest parę frankofonów wydawanych u nas, których nie chciałbym odstawiać, są też (lub będą) polskie edycje amerykańskich komiksów takich jak Parker, Saga, Lazarus, Locke&Key obok których też ciężko będzie mi przejść obojętnie. W imporcie zamierzam podtrzymać swoje dotychczasowe gusta tzn skupiać się głównie na małych oficynach takich jak BOOM!, ONI, Dark Horse, Black Mask. Cała reszta (Image, DC, Marvel) okazyjnie - o ile kasy wystarczy. Summa summarum ilościowo powinno jednak wyjść znacznie mniej niż w roku ubiegłym (ze względu na brak zeszytów).

4. Komiks, który mnie miło zaskoczył - komiks, który okazał się kompletną porażką ( tutaj mam raczej na myśli tytuły, których nie znaliśmy i kupiliśmy je w ciemno).

Miłe zaskoczenie: "Sixth Gun" (główna seria). Kompletna porażka - nie było takiej, były raczej komiksy przeciętne. Chociaż nie, był (jest) jeden, akurat wydany w PL - "Krucjata" Dufaux/Xavier. Kompletną porażką też bym go nie nazwał, ale na ten moment to dla mnie po prostu słaby komiks.

5. Tradycyjnie najlepszy i najgorszy komiks wydany w tym roku.

Najlepszy: "V jak Vendetta", na najgorszy (taki naj, naj) nie trafiłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2015, 02:31:31 pm wysłana przez Jelsky »

Offline kenji

Odp: Rachunek sumienia 2014 :)
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 11, 2015, 08:48:51 pm »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku, czy przeważały komiksy wydane w Polsce czy te importowane ?


Kupiłem 170 szt.
Tak jak parę osób, które wcześniej robiło rachunek sumienia - "powróciłem do komiksów" po długiej przerwie- czyli 10lat.
Z tego też powodu było co nadrabiać:) Starałem się uzupełnić kolekcje i być trochę na bieżąco


2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego/ kupiłem zdecydowanie mniej czy może trochę bardziej zaszalałem
W listopadzie 2013 roku zrobiłem pierwszy zakup po przerwie... tak więc w zeszłym roku kupiłem duuuużo więcej. Chyba trochę za bardzo zaszalałem.
Tym bardziej, że po tak długim czasie okazało się, że niektóre tytuły są dla mnie całkowicie nie do przyjęcia... Chyba gusta po jakimś czasie się zmieniają:)


3. Noworoczne postanowienia na rok następny - zdecydowanie zwalniam z zakupami i przeczytam w końcu wszystko to co mam, a może nie mam zamiaru zwalniać tempa ?


Mam nadzieję , że zwolnie trochę tempo - ale sami wiecie jak to jest:)
Mam postanowienie większej, staranniejszej selekcji. Do tego wiem bardziej co mi się podoba, a czego raczej już czytać nie będę...
Chciałbym w tym roku przeczytać więcej rodzimych , polskich twórców.



4. Komiks, który mnie miło zaskoczył - komiks, który okazał się kompletną porażką ( tutaj mam raczej na myśli tytuły, których nie znaliśmy i kupiliśmy je w ciemno)
Tak jak pisałem wcześniej , do komiksów wróciłem po długiej przerwie, więc miałem co czytać. Więc może wymienię te , które ukazały się przed 2014roku ( te wydane w 2014 opisze w innym , wiadomym wątku)


-Skład Główny
-Pionokio
-Fotograf
-Opowieści z hrabstwa Essex
-Portugalia
-Wojna Samre'ów
-Urban
-Trzy Cienie
-5 to liczba doskonała
- i jeszcz kilka by się znalazło:)


ale miedzy innymi - dzięki tym tytułom wiem, że dobrze zrobiłem wracając do dawnej pasji




5. Tradycyjnie najlepszy i najgorszy komiks wydany w tym roku.



Najlepsze opiszę w innym wątku, najgorsze... hmm , to te które już sprzedałem:)


ps. :
[size=78%]-Spheres - super wątek[/size]
[size=78%]-Silen Bob - dzięki za My Commic Collector[/size]

« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2015, 09:03:07 pm wysłana przez kenji »

 

anything