trawa

Autor Wątek: Komiksy w oryginale w Warszawie  (Przeczytany 3128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abignale

Komiksy w oryginale w Warszawie
« dnia: Czerwiec 19, 2004, 03:50:03 pm »
Z góry przepraszam, jesli taki temat już istnieje, bowiem w tej gildii obeznana zbyt nie jestem. Mam mianowicie pytanko: czy znacie w warszawie (ew. innych miastach w Polsce) miejsca, w których można nabyć komiksy po angielsku? Takiego Sandmana na ten przykład?
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Gashu

Komiksy w oryginale w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2004, 03:54:17 pm »
oryginalny Sandman(pierwszy TPB) był kiedyś do nabycia  w Empiku na Marszałkowskiej, aktualnie można tam trafić również na jakieś pojedyncze zeszytówki (Batman itp)
w Komikslandii (pawilony przy Metrze Centrum) jest półeczka z oryginałami, można tam czasem znaleźć dobre pozycje, np. TBP Hellblazera
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline mykupyku

Komiksy w oryginale w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2004, 07:22:50 pm »
najwięcej oryginalnych komiksów jest w centrum komiksu (Al. Niepodległości 148), głównie steki zeszytów, w tym sporo najnowszych, trochę TPB głównie superbohaterskich, często mona jakieś perełki znaleźć - ceny to dolar razy 4 zł, czyli normalne - przymierzają się żeby rozszerzyć ofertę

w komikslandii przy metro centrum jest kilka małych półek z oryginalnymi TPB, czasem pojawia sie ich kilkadziesiąt (raz na kwartał zamawiają kilkadziesiąt z USA, może będą częściej zamawiać), czasem jest kilkanascie, tytuły często ciekawe, głównie vertigo i mainstream, ceny dolar razy cztery plus marża - różna ale średnio 20%, czyli troche drogo


w empiku na marszałkowskiej są czasem oryginalne komiksy humorystyczne, kiedys był sandman i batman millera i 100Naboi - ceny w sumie dolar razy 4zł (teraz są bardzo fajne albumy z fistaszkami)
opyright by mykupyku

Offline Hał_Miał

Komiksy w oryginale w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2004, 03:51:55 pm »
Cytat: "mykupyku"
, ceny dolar razy cztery plus marża - różna ale średnio 20%, czyli troche drogo


myku juz nie oszukuj !
marża jest +10% do ceny okładkowej !!!!!
orry, did I break Your concetration ?

Offline mykupyku

Komiksy w oryginale w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2004, 06:10:52 pm »
Cytat: "Hał_Miał"
Cytat: "mykupyku"
, ceny dolar razy cztery plus marża - różna ale średnio 20%, czyli troche drogo
quote]

myku juz nie oszukuj !
marża jest +10% do ceny okładkowej !!!!!


no prosze, czyli jeszce 10% do normalności :)

marża zawsze była różna - czasem po okładkowej, czasem i dużo ponad - zatem pi razy oko obliczyłem ja na średnio 20%, jak teraz jest/będzie nie wiem, ponoć na dniach ma być nowa dostawa zacnych oryginałów, to sobie zerkne i opowiem :)
opyright by mykupyku

Offline Hał_Miał

Komiksy w oryginale w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2004, 07:31:07 pm »
No narazie najdroższe w KL komiksy to były twoje i jeszcze takiego jednego kolesia ....
orry, did I break Your concetration ?

Offline mykupyku

Komiksy w oryginale w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2004, 03:08:32 pm »
Cytat: "Hał_Miał"
No narazie najdroższe w KL komiksy to były twoje i jeszcze takiego jednego kolesia ....



komiksy zostawiałem o 20-30% taniej niż wynosiła ich cena okładkowa - a to, że dowalano im 40-50% marży to już inna bajka... np. Kabuki Images wstawiłem za 20zł a sprzedano za... 30 zł niektóre wydania HC za 70 zł wystawiano za... 120 zł

20% to uczciwa marża - więcej to już przegięcie, ale marża 50% to już zdzieranie z klienta

Hał Miał zapewne własny sklep chwali - ale ja nie muszę

pozatym dużo wygodniej wstawiać komiksy oryginalne jest w centrum komiksu - tam od razu płacą gotówką, a w komikslandii czasem tydzień mija i nawet komiks nie stoi na półce, a co dopiero myślenie o gotówce
opyright by mykupyku