trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 345090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1020 dnia: Sierpień 10, 2018, 08:31:09 pm »
Z lat 80 i 90 mamy charakterystyczne wlasnie historie pamietane przez wielu, a obecnie procz One More Day to nic co by zapadalo w pamiec...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1021 dnia: Sierpień 11, 2018, 09:05:53 pm »
Z lat 80 i 90 mamy charakterystyczne wlasnie historie pamietane przez wielu, a obecnie procz One More Day to nic co by zapadalo w pamiec...


To prawda. Mimo to, kiedy czytam komiksowe blogi lub oglądam kanały tematyczne spotykam się z ostrą krytyką komiksów z tego czasu. Często to czepianie się na siłę np. krytykowanie rysunku tylko dlatego, że eksponowano nadmiernie muskulaturę, ale taka była wtedy moda. Takie zarzuty można stawiać wszystkim komiksom, które w swoich latach wpisywały się w panujące trendy.
Moża ta krytyka powoduje, że komiksow z lat 90. Praktycznie się nie wydaje. Pozostają nam wydania angielskie, bo wątpię aby Egmont odważył się na skok w lata 80. i 90. Jeśli wydadzą chociaż DD Millera to już uznam to za cud.

Offline Maragast

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1022 dnia: Sierpień 11, 2018, 09:58:48 pm »
A czy Deadpool Classic nie jest z tego okresu???
No i jeszcze zapowiedziana "Rękawica Nieskończoności" (i prawdopodobnie kolejne tomy).
Wiem, wiem to tylko dzięki filmom mamy te komiksy ale jednak są.

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1023 dnia: Sierpień 12, 2018, 07:16:57 am »
A czy Deadpool Classic nie jest z tego okresu???
No i jeszcze zapowiedziana "Rękawica Nieskończoności" (i prawdopodobnie kolejne tomy).
Wiem, wiem to tylko dzięki filmom mamy te komiksy ale jednak są.


Wolałbym, żeby o wydaniu danego tytułu decydował jego poziom, a nie to czy pojawiła się ekranizacja. W latach 90. powstało wiele naprawdę dobrych komiksów, tymczasem Egmont serwuje klasycznego słabego Deadpoola. Dobrze, że będzie Rękawica bo to jeden z lepszych komiksów, ale Pająka szkoda. Uwielbiam Spider-Mana lat 90. Chyba w żadnym innym okresie nie wywrocono życia Parkera w takim stopniu. Do tego wspaniali rysownicy. Podobnie jest z DD. W latach 90. ukazalo się wiele dobra, dziś hejtowanego przez wielu ekspertów.

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1024 dnia: Sierpień 12, 2018, 07:32:04 am »
Wolałbym, żeby o wydaniu danego tytułu decydował jego poziom, a nie to czy pojawiła się ekranizacja.
O tym było już nie raz  :smile: Wydają cześć dobrych a część popularnych i dzięki tym popularnym mogą bardziej ryzykować z dobrymi mniej znanymi.

Jakie szkoda pająka jak jest Ultimate Spider-Man?

Klasyka Marvela i tak ma teraz bardzo dobry poziom  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1025 dnia: Sierpień 12, 2018, 08:15:43 am »

Jakie szkoda pająka jak jest Ultimate Spider-Man?

Klasyka Marvela i tak ma teraz bardzo dobry poziom  :smile:


Jasne, UM Spider-Man to obok gacka Millera jak dla mnie najważniejsza premiera tego roku jeśli idzie o superhero. Ale szkoda, że raczej nie ma szans na klasycznego Pająka z czasu "Peter Parker no more".

Offline sum41

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1026 dnia: Sierpień 12, 2018, 12:41:32 pm »
Najlepsze to iz krytykuja go np w podcastach mlode osoby ktore w czasach tm semic tylko je lizly.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline R~Q

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1027 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:43:39 am »
Łał, nigdy nie byłem fanem Spider-Mana, ale to, co zrobił Slott w Marvel Now naprawdę mi się podoba.
Zrobiłem research i odkryłem, że poza tym, co wydał Egmont, w Marvel Now mamy jeszcze następujące pajęcze komiksy:
Tie-iny z Superior Spider-Manem:
  • Superior Foes of Spider-Man (3 trejdy)
  • Superior Spider Man Team-up (5 trejdów, z czego 2 pierwsze zbierają zeszyty z Avenging Spider-Man)
Tie-iny ze Spider-Verse:
  • Edge of Spider-Verse
  • Spider-Woman Volume 1: Spider-Verse
Dziejące się po Spider-Verse:
  • Silk
  • Spider-Woman Volume 2
  • Spider-Gwen
Chciałbym zapytać forumowych pajęczaków, o które z nich naprawdę warto uzupełnić kolekcję, a które lepiej sobie odpuścić (kupowanie SC TPB za 55 zł z Multiversum/Bookdepository to też niemały wydatek).

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1028 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:53:23 am »
Superior Foes of Spider-Man (3 trejdy)
To brać bez wahania  :smile:

Offline misiokles

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1029 dnia: Sierpień 13, 2018, 07:57:35 am »
JanT dobrze prawi!

JanT

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1030 dnia: Sierpień 13, 2018, 08:11:02 am »
Jak się podobał Superior to możesz się też zainteresować wcześniejszym runem Slotta który wyszedł w czterech Ultimate/Complete Collection https://www.amazon.com/Spider-Man-Big-Time-Ultimate-Collection/dp/0785162178/ Trochę to lepsze od tego co teraz wychodzi w Marvel NOW.

Offline Antari

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1031 dnia: Sierpień 13, 2018, 08:36:01 am »
Seria z Silk jest spoko. Kolejna super postać wprowadzona przez mistrza Slotta :) Po przeczytaniu vol.0 zachęciło mnie do sięgnięcia po kolejne.

Offline Itachi

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1032 dnia: Sierpień 20, 2018, 07:58:17 pm »
Spiderversum finalnie wyszło lepiej niż myślałem, bo:

a) myślałem że główną rolę będzie grał Otto bazując na fabule z tomu drugiego
b) zbyt duża ilość Pajęczaków mogła powodować, iż 99% będzie mięsem armatnim i nie będzie miało wpływu na oś fabuły
c) dużo nazwisk przy rubryce rysunki mogły powodować zawrót głowy, a zarazem różnicę w poziomach artystów


Coipel udowadnia, że aktualnie jest jednym z kluczowych graczy na rynku, oddaję facetowi pełen szacunek za rewelacyjny wkład w powieść, na niektórych kadrach wręcz przechodził siebie, a sama okładka albumu aspiruje to jakiegoś topa. Z automatu!

Offline LordDisneyland

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1033 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:29:35 pm »
Mi do tej pory Coipel zupełnie nie odpowiadał, teraz - szacuneczek. Przyłączam się do opinii Itachiego, komiks był lepszy, niż się spodziewałem...

No, trochę za mało SpiderGwen, ale co tam ;)

Offline Itachi

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #1034 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:18:12 pm »
Padło jakieś info czy Spider-Man 2099 będzie kontynuowany po Spiderversum?